Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Esbeckie papiery na wójta Terespola

Utworzony przez widz, 4 listopada 2010 r. o 18:56
gość napisał:
masz rację ale nie znając tematu , czytając to forum wynika z tego że wybór między esbek...m a człowiekiem z poza gminy , o trzecim kandydacie to już w o gule nie wiadomo o co chodzi wybór macie niełatwy ! a ilu jest kandydatów ?
wybór zawsze jest trudny esbek -wiadomo a człowiek z poza gminy ? cóż jesli kreatywny ,madry to czemu ma nie spojrzec na sołectwa jako na wszystkie równe sobie? połączenia miasta i gminy nie żadnej szansy -bowiem potrzebne byłoby referendum a mieszkańcy opowiedzą się jednogłośnie -więc ten problem to jedynie manipulacja wójta a trzeci kandydat? a jak mozna poznać kandydatów jak wójt zmienił statut sołectw -oczywiscie po .....przekonaniu skutecznym zreszto całej rady,że sołtys we wsi to jedynie ....inkaset podatkowy i nawet bez zgody wójta nie ma prawa zrobić zebrania wiejskiego!!! gdzie ci kandydaci mają spotkać swoich potencjalnych wyborców? -mozesz powiedzieć? taka jest w gminie równość ,tolerancja i nade wszystko demokracja w rozwój której wójt włożył wieeeeele pracy aby właśnie taka była
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widz napisał:
Jeśli uważa, że zapisy zostały spreparowano to po co pozywa gazetę? Powinien pozwać Kiszczaka. Dziwne, że nikt z tych tzw. pokrzywdzonych przez SB nie zdecydował się na pozew przeciwko ludziom z dawnej służby bezpieczeństwa, które pewnie nie mając "lepszego" do roboty, zajmowały się preparowaniem kwitów na przyszłych wójtów, prezydentów, radnych, itp. A co do mającej odbyć się rozprawy, to zapewne sąd uzna, że nie był TW. Tak jak to było z posłem Wojtasem. Warto poczytać, jak ten ostatni wykręcił się, nie bez pomocy byłych pracowników SB - Esbek: Wojtas mi nie donosił Boki zrywać. Albo... Oświadczenie noszone w kieszeni od momentu zarejstrowania?? Myślałby kto, że wszystkie dokumenty wytworzpne przez organy państwa, jakie ono by nie było, są jego własnością. A tu proszę, noszone przy sobie przez funkcjonariuszy w tylnej kieszeni spodni. Ciekawe jaki tym razem wykręt będzie. Także, niech dziennikarze z TP nie śpią spokojnie, bo znów sądzie.
no chyba masz rację -muszą być czujni ja uważam ,że gdyby był ambitny to sam by ustąpił i poczekał do wyjaśnienia sądu -toż taki mądry,operatywny -poradziłby sobie bez problemu-po co ten skandal? ale jest inaczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
wybór zawsze jest trudny esbek -wiadomo a człowiek z poza gminy ? cóż jesli kreatywny ,madry to czemu ma nie spojrzec na sołectwa jako na wszystkie równe sobie? połączenia miasta i gminy nie żadnej szansy -bowiem potrzebne byłoby referendum a mieszkańcy opowiedzą się jednogłośnie -więc ten problem to jedynie manipulacja wójta a trzeci kandydat? a jak mozna poznać kandydatów jak wójt zmienił statut sołectw -oczywiscie po .....przekonaniu skutecznym zreszto całej rady,że sołtys we wsi to jedynie ....inkaset podatkowy i nawet bez zgody wójta nie ma prawa zrobić zebrania wiejskiego!!! gdzie ci kandydaci mają spotkać swoich potencjalnych wyborców? -mozesz powiedzieć? taka jest w gminie równość ,tolerancja i nade wszystko demokracja w rozwój której wójt włożył wieeeeele pracy aby właśnie taka była
Twoja analiza przedwyborcza powaliła mnie na kolana, a analityk polityczny z Ciebie taki, że hej. Opierając się na Twoich spostrzeżeniach można szybko i bez wahania zagłosować na właściwego kandydata, a mianowicie; esbek wiadomo - NIE człowiek z poza gminy jeśli kreatywny i mądry - tylko skąd nam o tym wiedzieć, eksperymentować nie będziemy - NIE Kolejny kandydat- nie może załatwić świetlicy na występ, aż strach pomyśleć co by załatwił dla gminy - NIE pozostaje w takim razie IWANIUK kandydat sprawdzony - może być tylko TAK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzysiu ktos cie skreślił i tego nie przeskoczysz....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Twoja analiza przedwyborcza powaliła mnie na kolana, a analityk polityczny z Ciebie taki, że hej. Opierając się na Twoich spostrzeżeniach można szybko i bez wahania zagłosować na właściwego kandydata, a mianowicie; esbek wiadomo - NIE człowiek z poza gminy jeśli kreatywny i mądry - tylko skąd nam o tym wiedzieć, eksperymentować nie będziemy - NIE Kolejny kandydat- nie może załatwić świetlicy na występ, aż strach pomyśleć co by załatwił dla gminy - NIE pozostaje w takim razie IWANIUK kandydat sprawdzony - może być tylko TAK.
widzisz jak wszystko z łatwoscia przekreslasz co pisza inni nawet nie odniosłes się ani słowem do zaborczosci wójta!!1 byłes wczoraj na zebraniu w Małaszewiczach? jesli byłes to wiesz,że kandydat na wójta WYNAĄŁ sale aby spotkac się z wyborcami i .....przyjechał wójt ze swoimi krzykaczkami i szarogęsili sie jak u siebie !! to normalne? wg ciebie tak powinno wygladac przedwyborcze spotkanie????Czy to bezradność kandydata jest dla ciebie taka uwłaczająca?,ze nie wezwał policji za zakkłócanie spotkania które to on zaplanował? jego inteligencja i osobista kultura była widoczna na kazdym kroku a co reprezontował twój faworyt i jego świta? powiesz?-tylko to chcę wiedzieć ale jak znam realia twója odpowiedx bedzie identyczna jak od poczatku tego forum -tylko kto potwierdzi że nowe , inne nie jest lepsze? kto potwierdzi,że nowy kandydat bedzie gorszy od obecnego wójta Wiesz wczoraj jechałem przez bardzo prawdziwe wsie w naszym województwie i co tam widziałem!!! elegancka szosa z ....chodnikami i ....latarniami ulicznymi i....kosze selekcyjne na śmieci -tylko tam wójtowie uwazaja że to standart i wręcz obowiazek samorządów o to dbać i w zależnosci od funduszy robia to w kazdej gminie nie pisząc memoriałów do ministrów i chwaląc się tym co inni tez mają.Gorzej z tym maja małe miasteczka -inne procedury formalno-prawne itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://forum.dziennikwschodni.pl/sokolstwo-polskie-1937-r-salut-rzymski-t36003/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Używanie danej nazwy na samookreślenie jest spowodowane nie tylko brakiem poczucia przynależności narodowej charakterystycznej dla obszarów pogranicznych, ale również jest działaniem ochronnym i wynika z realiów Polski, najbardziej jednolitego narodowo kraju w Europie . W związku z tym jest krytycznie oceniane zarówno przez polskie środowiska ukraińskie, ale też białoruskie. Według takich opinii termin ten stosują wobec siebie polscy Rusini, oznacza on tubylczy i choć jednoznacznie dla oceniających pejoratywny, ma znaczenie ochronne jako zamaskowanie dążenia do pełnej polonizacji. Polak-katolik - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp Polaka. Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji . Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe. W czasach rozbiorów w większości katolickim społeczeństwie polskim w wyniku oporu przeciw tradycyjnemu rosyjskiemu prawosławiu i pruskiemu protestantyzmowi ukształtował się stereotyp przynależności narodowej uzależnionej od wiary katolickiej. Wyznawanie wiary katolickiej uznawane było za cechę polskiego charakteru narodowego. W dwudziestoleciu międzywojennym stereotyp Polaka-katolika sprzyjał łączeniu katolicyzmu z nacjonalizmem . W PRL nabrał on charakteru antykomunistycznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również byłem na spotkaniu i co! normalnie porażka - ten kandydat na Wójta człowiek, który powinien 100 razy zastanowić przed podjęciem takiej decyzji - ZERO. Panie Józefie jako mieszkaniec Gminy Terespol nie chcę Pana na Wójta. Argumenty jakie Pan przytoczył są śmieszne,żałosne szybki rozwój w gminy proponowany przez Pana to jak przesiadka z porsche do dużego fiata po remoncie. NAJBARDZIEJ ZABOLAŁO MNIE ZACHOWANIE JACKA - JACEK BYŁEŚ FAJNYM FACETEM UCZĄCYM GEOGRAFII,JAKO UCZEŃ BARDZO CIĘ SZANOWAŁEM,BA NAWET PARĘ RAZY POMAGAŁEM CI WYPYCHAĆ TWOJEGO MALUCHA Z ZASPY NIGDY NIE SĄDZIŁEM, ŻE AŻ TAK CI ODWALI. TERAZ JESTEŚ OPĘTANY PRZYJĘCIEM ZA WSZELKĄ CENĘ WŁADZY.OSKARŻASZ WSZYSTKICH O MANIPULACJĘ,POZYWASZ DO SĄDU, WYZYWASZ OD RÓŻNYCH, NIE LICZYSZ SIĘ Z LUDŹMI Z KTÓRYMI PRACOWAŁEŚ - TO CO WCZORAJ ZOBACZYŁEM NORMALNIE CYRK. POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...