Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Film "Mgła"

Utworzony przez Siwy, 5 stycznia 2011 r. o 20:46
Nie ma dziś bowiem bardziej ciemnego kraju na świecie, niż te „niezmierzone obszary” Związku Sowieckiego. Chłop tu, bez zezwolenia, nie ma prawa opuścić swej wsi, robotnik fabryki, mieszczanin miasta. Co się dzieje za horyzontem jego, przykutej do warsztatu pracy,egzystencji, o tym przeciętny obywatel może się tylko domyślać, nigdy zaś wiedzieć na pewno. Fakt ten właśnie stwarza sytuację, w której władza państwowa rządzić może nie tylko wszechwładnie, ale bez żadnej kontroli moralnej czy fizycznej. W ten sposób w Sowietach, istotnie może w każdej chwili zniknąć z powierzchni poszczególne indywiduum ludzkie lub ich tysiące, jak przysłowiowa kropla w morzu, ale tylko i wyłącznie za sprawą i wiadomością władz. Szeroki zaś ogół nigdy się o tym nie dowie, już z tej prostej przyczyny, że „szerokiego ogółu”, w naszym rozumieniu tego słowa, w Sowietach nie ma. I tylko jak kropla po kropli wydrążyć może kamień, tak samo lat trzeba na to, aby zdobyć jakąś prawdę o Sowietach, którą władza chce ukryć. Lat trzeba, aby tę wiadomość ułożyć z łamigłówek, ludzkich domysłów, plotek, wrażeń, opowieści, wspomnień, w pewną logiczną, syntetyczną całość. Ażeby zatem odpowiedzieć na pytanie: co się stało z około 200 tysiącami jeńców polskich, wywiezionych do Rosji na jesieni i [w]zimie roku 1939/40, należy zabiec o lata naprzód, gdy po długich poszukiwaniach i żmudnym gromadzeniu tysięcy relacji, obliczeń, sprawozdań, udało się wreszcie wyrobić mniej więcej konkretny, a częściowo nawet wcale dokładny obraz. fragment pochodzi z: JÓZEF MACKIEWICZ KATYŃ – ZBRODNIA BEZ SĄDU I KARY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlasiak napisał:
Siwy uważam że nie masz racji. Warto podawać tutaj przykłady pozytywnych i wartościowych stron bo trzeba mieć nadzieję że niejednemu może otworzyć to oczy. A nie wszyscy są fanatykami jak Bolek czy obserwator i nie wszyscy się tutaj mają odwagę wypowiedzieć. A może akurat popatrzą, poczytają a to już prosta droga do myślenia i do ułożenia sobie w główce wartości. Nawet najtwardszy kamień czasem pęka a co dopiero serce człowieka!
Ok, może jeszcze doprecyzuje: Mieszkańcy kraju nad Wisłą dzielą się na 3, mniej więcej równe, grupy: 1.POLACY-ich przekonywać nie trzeba 2.nie-polacy (zdrajcy)-ich przekonywać nie ma sensu,to nasi zapiekli wrogowie,do kasacji 3.niezdecydowana masa(oni nie głosują,im wszystko jedno,niezdecydowani,tabula rasa)- to o ich przeciągnięcie na naszą stronę jest jeszcze sens zabiegać. Ta trzecia,niezdecydowana grupa poprze nas jednak tylko wtedy gdy zaczniemy zwyciężać,będą czekać do ostatniej chwili,przyłączą się kiedy już to niczym im nie będzie grozić.Tak było zawsze - w 1918,w 1980,w 1989.A odłączą się kiedy zaczniemy przegrywać - jak np po 13 grudnia.Bohaterów,odważnych zawsze była garstka,oni nieliczni zawsze byli zaczynem,iskrą zapalną. Zgoda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zasadzie zgoda. Ale dobrze jeśli choćby jeden niezdecydowany zawaha się i nie będzie przeciwko nam. Nie mówię nawet że przejdzie na naszą stronę. A prawdziwa Historia jest ogólnie mało znana bardziej znana jest ta zakłamywana. Sam ją dopiero głębiej poznaję choć nie powiem w latach 80 liznąłem je trochę będąc młodzieńcem słuchałem z zapałem w zimowe wieczory opowieści dziadów z sąsiedztwa bo moi niestety nie żyli już. Jednak co innego jest prawda w wersji szczątkowej taka opowiadana ustnie od tej głębszej zbadanej. Solidarność upadła z powodu zbyt dużej wręcz przygniatającej liczby zdrajców, którzy garneli się do niej jak muchy do miodu. Część z nich była służbowo delegowana w celu rozbicia wewnętrznego, co się zresztą udało komunistom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krótkie streszczenie odcinka: siwe podlasiaki piszą swój "majn kamp". Do administratora składam postulat o utworzenie licznika dla wszystkich "nawróconych niezdecydowanych".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlasiak napisał:
W zasadzie zgoda. Ale dobrze jeśli choćby jeden niezdecydowany zawaha się i nie będzie przeciwko nam. Nie mówię nawet że przejdzie na naszą stronę. A prawdziwa Historia jest ogólnie mało znana bardziej znana jest ta zakłamywana. Sam ją dopiero głębiej poznaję choć nie powiem w latach 80 liznąłem je trochę będąc młodzieńcem słuchałem z zapałem w zimowe wieczory opowieści dziadów z sąsiedztwa bo moi niestety nie żyli już. Jednak co innego jest prawda w wersji szczątkowej taka opowiadana ustnie od tej głębszej zbadanej. Solidarność upadła z powodu zbyt dużej wręcz przygniatającej liczby zdrajców, którzy garneli się do niej jak muchy do miodu. Część z nich była służbowo delegowana w celu rozbicia wewnętrznego, co się zresztą udało komunistom.
Historia Polski jest zakłamywana cały czas,również dzisiaj.Jerzy Łojek proponował: napisać historię Polski od nowa,z uwzględnieniem działań zdrajców-polaków, ze wszelkich sił dążących do UNIEMOŻLIWIENIA odzyskania przez Polskę niepodległości.Podręczniki dotychczasowe piszą tylko o patriotach "walczących o Ojczyznę".A gdzie są tysiące,miliony tych którzy robili wszystko żeby Polska niepodległości NIE ODZYSKAŁA? O nich historia milczy. Wciskają nam np. ciemnotę że "cały naród polski walczył z komuną". Cały? a może tylko niewielki procent? Większość siedziała cicho albo wprost działała PRZECIWKO niepodległości.Przed 1989 komuna miała wśród tego "narodu" ok. 100 tysięcy tajnych współpracowników! dolicz do tego członków i funkcjonariuszy Partii,ich rodziny,urzędasów,milicji,ORMO,UB i SB,WSI,wywiad i kontrwywiad,ludowa armia... To są MILIONY ludzi służących systemowi! I oni się nie rozpłynęli w powietrzu po 1989. Bajką jest że "cały naród walczył z komuną". Już więcej prawdy jest w twierdzeniu "cały naród WSPIERAŁ komunę".Taka jest niestety prawda! POLSKA jest potrzebna tylko nielicznym!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W następnym odcinku siwy podlasiak powie: "wolska to ja !" i wypowie wojnę sprzedawcy ze sklepu AGD i Zanzibarowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Stąd napisał:
W następnym odcinku siwy podlasiak powie: "wolska to ja !" i wypowie wojnę sprzedawcy ze sklepu AGD i Zanzibarowi.
Sowieckim szmatom mówimy nasze stanowcze NIE!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Styl wypowiedzi siwego podlasiaka automatycznie przywołuje pamięć o tak przez niego znienawidzonej epoce. Doskonały przykład na skuteczność indoktrynacji sekretarzu siwy podlasiak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Od Polskiego napisał:
Styl wypowiedzi siwego podlasiaka automatycznie przywołuje pamięć o tak przez niego znienawidzonej epoce. Doskonały przykład na skuteczność indoktrynacji sekretarzu siwy podlasiak.
Nie znam Podlasiaka,tobie mogę tylko powiedzieć tyle: sowieckim szmatom NA POHYBEL!Latarnia! albo sznur na suchej gałęzi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wiersz ukazał się we Lwowie, w tomiku wydanym w 1900r. Zabory trwały już ponad sto lat i piąte pokolenie Polaków rodziło się w zniewolonej Polsce, w trzech różnych wrogich organizmach państwowych. Kwestia narodowej identyfikacji stawała się najważniejszą dla podtrzymania tożsamości i podstawowego bytu narodu. W wierszu znajdziemy wiele sygnałów świadczących o tym, że miał pełnić rolę rytualno-inicjacyjną, wprowadzającą w narodową wspólnotę i eksponującą rodzaj więzi z nią a także kodeks praw i obowiązków. Zwróćmy też uwagę na dekalogową formę wiersza. Oto mamy w odpowiedziach bohatera utworu, małego Polaka, sformułowane 10 przykazań kodeksu polskiego patriotyzmu. "Wyznanie wiary dziecięcia polskiego" " - Kto ty jesteś? - Polak mały. - Jaki znak twój? - Orzeł biały. - Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi. - W jakim kraju? - W polskiej ziemi. - Czym ta ziemia? - Mą ojczyzną. - Czym zdobyta? - Krwią i blizną. - Czy ją kochasz? - Kocham szczerze. - A w co wierzysz? - W Polskę wierzę. - Czym ty dla niej? - Wdzięczne dziecię - Coś jej winien? - Oddać życie."
Polacy którzy chcą dzieci na Polaków niech pamiętają że ten wierszyk to początek wychowania w duchu POLSKOŚCI. A reszta to jak Mówi SIWY to kwakwarakwa bez kręgosłupa moralnego,kulturowego itp i do takich zaliczam ludzi z obecnych rzdzących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Polacy którzy chcą dzieci na Polaków niech pamiętają że ten wierszyk to początek wychowania w duchu POLSKOŚCI. A reszta to jak Mówi SIWY to kwakwarakwa bez kręgosłupa moralnego,kulturowego itp i do takich zaliczam ludzi z obecnych rzdzących.
Piszesz: Coś jej winien? Oddać życie! Ja bym tu trochę zmienił na: Coś jej winien? Zabrać życie twojemu wrogowi! zachowując własne! W tej walce chodzi o to żebym to nie ja zginął za swoją Ojczyznę,lecz o to żeby to ON zginął za swoją Ojczyzną!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ostatnim odcinku siwe podlasiaki ogłosiły dekalog prawdziwego siwego podlasiaka oraz zwymiarowały anatomię wolskości. Dzień pracy ma się ku końcowi więc prawdziwy wolski siwy podlasiak wróci teraz do domu bić żonę/kozę, otworzy piwo i odda się komentowaniu przed telewizorem swojej smutnej jak piz.da rzeczywistości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Z Owąd napisał:
W ostatnim odcinku siwe podlasiaki ogłosiły dekalog prawdziwego siwego podlasiaka oraz zwymiarowały anatomię wolskości. Dzień pracy ma się ku końcowi więc prawdziwy wolski siwy podlasiak wróci teraz do domu bić żonę/kozę, otworzy piwo i odda się komentowaniu przed telewizorem swojej smutnej jak piz.da rzeczywistości.
Dlaczego wy pełowiaki jesteście takie głupie? Głupie jak ta przysłowiowa piz.da? No dlaczego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Dlaczego wy pełowiaki jesteście takie głupie? Głupie jak ta przysłowiowa piz.da? No dlaczego?
I z tą dramatyczną refleksją siwy podlasiak podążył na pekaes który zawiezie go na front walki z Zanzibarem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Z Owąd napisał:
I z tą dramatyczną refleksją siwy podlasiak podążył na pekaes który zawiezie go na front walki z Zanzibarem...
A skąd ty ćwoku wiesz dokąd mnie zawiezie ten pekaes?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Piszesz: Coś jej winien? Oddać życie! Ja bym tu trochę zmienił na: Coś jej winien? Zabrać życie twojemu wrogowi! zachowując własne! W tej walce chodzi o to żebym to nie ja zginął za swoją Ojczyznę,lecz o to żeby to ON zginął za swoją Ojczyzną!
Masz rację oddać życie to w pewnym stopniu przenośnia życie to co każdy z nas ma najcenniejszego i czasami za ojczyznę należy oddać to co mamy najcenniejszego. Gdyby ludzie w Polsce kierowali się w czasie zaborów, okupacji niemieckiej i sowieckiej, komuchowskiej -...a co mnie to wszystko obchodzi .....- dzisiaj pewnie by nie było Polski a językiem obowiązkowym na naszym terenie był rosyjski. Dzisiaj właśnie ludzie podobni targowiczanom usiłują mam wszystkim wmówić że po co ci język, ziemia, kultura, tradycje, wążna jest kasa a mój przyjaciel Lecho mówi ... mnie nic nie obchodzi liczy się że mam sporą kasę za robotę i nie muszę się błąkać po świecie a kto rządzi mam w nosie nazywam się europejczyk...... Oczywiście jestem z nim w sporze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Masz rację oddać życie to w pewnym stopniu przenośnia życie to co każdy z nas ma najcenniejszego i czasami za ojczyznę należy oddać to co mamy najcenniejszego. Gdyby ludzie w Polsce kierowali się w czasie zaborów, okupacji niemieckiej i sowieckiej, komuchowskiej -...a co mnie to wszystko obchodzi .....- dzisiaj pewnie by nie było Polski a językiem obowiązkowym na naszym terenie był rosyjski. Dzisiaj właśnie ludzie podobni targowiczanom usiłują mam wszystkim wmówić że po co ci język, ziemia, kultura, tradycje, wążna jest kasa a mój przyjaciel Lecho mówi ... mnie nic nie obchodzi liczy się że mam sporą kasę za robotę i nie muszę się błąkać po świecie a kto rządzi mam w nosie nazywam się europejczyk...... Oczywiście jestem z nim w sporze.
Chodzi o to że "oddać życie za Ojczyznę" to każdy głupi potrafi! Ale "oddać życie" to jest wg mnie ostateczność.Najpierw trzeba myśleć o tym jak NIE ODDAĆ życia za Ojczyznę? żeby to ON oddał swoje życie za SWOJĄ Ojczyznę, jak przedtem sprawić żeby PRZED moją,ewentualną, śmiercią do piachu posłać jak najwięcej wrogów? Wtedy dopiero moja śmierć ma sens.Bądżmy na to gotowi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Chodzi o to że "oddać życie za Ojczyznę" to każdy głupi potrafi! Ale "oddać życie" to jest wg mnie ostateczność.Najpierw trzeba myśleć o tym jak NIE ODDAĆ życia za Ojczyznę? żeby to ON oddał swoje życie za SWOJĄ Ojczyznę, jak przedtem sprawić żeby PRZED moją,ewentualną, śmiercią do piachu posłać jak najwięcej wrogów? Wtedy dopiero moja śmierć ma sens.Bądżmy na to gotowi!
Widze SIWY ze poderwiesz narod na 10 kwietnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bolek napisał:
Widze SIWY ze poderwiesz narod na 10 kwietnia
bolek do piachu - w piaskownicy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bolek napisał:
Widze SIWY ze poderwiesz narod na 10 kwietnia
Ciebie sowiecki agencie napewno nie poderwę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...