Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kampania wyborcza - pora na podsumowania

Utworzony przez Rudek S., 27 stycznia 2010 r. o 16:32
Najwyższa już pora podsumować dokonania władz Białej Podlaskiej. Pora pomyśleć kto powinien kandydować na prezydenta i w jakim kierunku powinny zmierzać nowe władze. Proszę o rzeczowe wypowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rudek S. napisał:
Najwyższa już pora podsumować dokonania władz Białej Podlaskiej. Pora pomyśleć kto powinien kandydować na prezydenta i w jakim kierunku powinny zmierzać nowe władze. Proszę o rzeczowe wypowiedzi.
Cieszę się, że ktoś rzucił poważny problem. Koniec z populizmem w wydaniu Czapskich i jego fanów, oraz reszty. Moja koncepcja jest prosta: Po pierwsze zaciąganie pasa, bo obecny włodarz zrobił długów, że nasze wnuki będą spłacać. Po drugie ograniczyć pomoc socjalną dla bezdomnych, bezrobotny i wszelkich nie utrzymujących się, kto nie pracuje, ten nie je. Po trzecie obniżyć podatki, aby ściągnąć poważne firmy, a nie hipermarkety. Obecnie koncepcja jest aby podnosić podatki, pomysł kolesia po sgh O ile drugie rozwiązanie jest proste tylko nie korzystne wyborczo, to pierwsze i trzecie jest trudne do pogodzenia, bo długi ktoś musi spłaca. Trochę to śmieszne, jedna osoba zaciągnęła kredyt a spłacać muszą inni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
...kto nie pracuje, ten nie je.
Poważna wypowiedż : Kto nie pracuje ten nie je ! OK ! to mnie się podoba ! Proponuję rozwinonć to hasło : Kto nie pracuje, ten nie je, a kto nie je, ten nie s...ra. A kto nie s...ra, ten nie płaci za wywóz szamba, bo niby dlaczego ? Proponuję też wprowadzić zapis że długi spłaca ten kto je zaciongnoł. To chyba logiczne ? Czyli Czapa i jego radni spłacajcie długi które zrobiliście ! A co do tych bezrobotnych to mam taki pomysł : Zimo zatrudnić ich wszystkich do odśnieżania miasta a latem do np. koszenia łonk nad Krzno, albo do pilnowania dzieci rodzicom którzy wyjechali na wczasy. Może być ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zimny napisał:
Poważna wypowiedż : Kto nie pracuje ten nie je ! OK ! to mnie się podoba ! Proponuję rozwinonć to hasło : Kto nie pracuje, ten nie je, a kto nie je, ten nie s...ra. A kto nie s...ra, ten nie płaci za wywóz szamba, bo niby dlaczego ? Proponuję też wprowadzić zapis że długi spłaca ten kto je zaciongnoł. To chyba logiczne ? Czyli Czapa i jego radni spłacajcie długi które zrobiliście ! A co do tych bezrobotnych to mam taki pomysł : Zimo zatrudnić ich wszystkich do odśnieżania miasta a latem do np. koszenia łonk nad Krzno, albo do pilnowania dzieci rodzicom którzy wyjechali na wczasy. Może być ?
No wszystko piękne, tylko z jednym się nie zgadzam, dlaczego ktoś ma zatrudniać bezrobotnych, niech bezrobotni sami zadbają o siebie i szukają pracy, a nie czekają aż ktoś ich zatrudni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłodny napisał:
No wszystko piękne, tylko z jednym się nie zgadzam, dlaczego ktoś ma zatrudniać bezrobotnych, niech bezrobotni sami zadbają o siebie i szukają pracy, a nie czekają aż ktoś ich zatrudni
jasne jest kupa roboty i zarobki ełropejskie dzięki obecnym władzom, tyś nie chłodny tylko głupi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jasne jest kupa roboty i zarobki ełropejskie dzięki obecnym władzom, tyś nie chłodny tylko głupi
ja nie mówię o tym że jest robota i o tym że są wysokie zarobki. piszę tylko o tym że to ludzie muszą sobie szukać pracy a nie czekać aż im państwo zorganizuje miejsca pracy, o tym pisze, a ty czytaj uważnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłodny napisał:
ja nie mówię o tym że jest robota i o tym że są wysokie zarobki. piszę tylko o tym że to ludzie muszą sobie szukać pracy a nie czekać aż im państwo zorganizuje miejsca pracy, o tym pisze, a ty czytaj uważnie.
Państwo jedyne co potrafi to złupić obywatela w zamian dając obietnicę emerytury oraz parę groszy na zdrowie bo resztę marnuje na płace dla bonzów w NFZ. Samorząd owszem może mieć wpływ, jeśli chce coś robić poza trwaniem i zaciąganiem kredytów, ale nie chcę się powtarzać. Myśląc o zorganizowaniu sobie pracy ma Pan na myśli przemyt czy stanie na targowisku, może jakieś pomysły ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Państwo jedyne co potrafi to złupić obywatela w zamian dając obietnicę emerytury oraz parę groszy na zdrowie bo resztę marnuje na płace dla bonzów w NFZ. Samorząd owszem może mieć wpływ, jeśli chce coś robić poza trwaniem i zaciąganiem kredytów, ale nie chcę się powtarzać. Myśląc o zorganizowaniu sobie pracy ma Pan na myśli przemyt czy stanie na targowisku, może jakieś pomysły ?
Dalczego wszyscy odrazu odnoszą to co piszę to realiów. W polsce tak i całej europie mamy do czynienia z sytułacją patologiczną, czyt. socjalizmem. Ja tylko teoretyzuje, i nakreślam obraz państwa w którym obywatel sam organizuje swoją przyszłość, można to robić w polsce, ale jest to utrudnione ze względu na socjal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłodny napisał:
Dalczego wszyscy odrazu odnoszą to co piszę to realiów. W polsce tak i całej europie mamy do czynienia z sytułacją patologiczną, czyt. socjalizmem. Ja tylko teoretyzuje, i nakreślam obraz państwa w którym obywatel sam organizuje swoją przyszłość, można to robić w polsce, ale jest to utrudnione ze względu na socjal.
To znaczy że żadnych pomysłów nie masz, tylko teoretyzujesz - szkoda. Socjal to jest na zachodzie, u nas to jest pikuś. Zgadzam się z oceną sytuacji - skrajnie patołogiczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
To znaczy że żadnych pomysłów nie masz, tylko teoretyzujesz - szkoda. Socjal to jest na zachodzie, u nas to jest pikuś. Zgadzam się z oceną sytuacji - skrajnie patołogiczna.
popieram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłodny napisał:
Dalczego wszyscy odrazu odnoszą to co piszę to realiów. W polsce tak i całej europie mamy do czynienia z sytułacją patologiczną, czyt. socjalizmem. Ja tylko teoretyzuje, i nakreślam obraz państwa w którym obywatel sam organizuje swoją przyszłość, można to robić w polsce, ale jest to utrudnione ze względu na socjal.
Chłodny ! Dobrze prawisz ! Widzisz jednak sam że większość ludzi w Polsce dała sobie wcisnonć głupotę że ten syf który nam zafundowano po 1989 roku to kapitalizm, wolny rynek itp. A tymczasem wtedy jeden socjalizm (komunistyczny, CCCP) został zamieniony na inny socjalizm (jewropejski, UE) czyli dżumę zamieniono na cholerę. Przy tym zobacz że "lekarzami" zostali ci sami którzy nas leczyli do 89-ego roku. Rezultat więc jest taki że Polska nadal jest państwem socjalistycznym tzn z olbrzymio ingerencjo państwa w gospodarkę (wie o tym każdy kto próbował własnej działalności), z największo w UE liczbo ludzi pobierajoncych socjal i różne emerytury, renty, zasiłki (dziadowskie bo dziadowskie ale jednak), a na 180 państw Polska jest prawie na samym końcu gdy idzie o tzw. wolność gospodarczo, a tzw. Dzień Wolności Podatkowej u nas przypada dopiero w czerwcu - czyli pół roku zapieprzamy za friko niczym chłop pańszczyżniany w XVI wieku . A ludzie myślo że to wszystko przez ten "kapitalizm" i żondajo więcej socjalizmu. Wy sieroty żondajcie więcej KAPITALIZMU, wolności, wolnego rynku a nie czekacie jak pies na łańcuchu któremu Pan codziennie przynosić ma michę z żarciem ! Domagajcie się nie michy ale spuszczenia was z uwięzi ! Raby jedne ! Owieczki prowadzone na rzeż ! Pawlak ! PAŃSTWO rozsprzedało ("sprywatyzowało") NASZ majontek narodowy ale MY z tego dostaliśmy figę czyli nul bo cało kase wzieło to właśnie Państwo i przeżarło, nadal przeżera, ciekawe co będzie jak już nie będzie co "prywatyzować"? To Państwo zachowuje się jak pijak wyprzedajoncy po kolei wszystkie meble na wódę, albo jak głupek który bierze następne kredyty których już dawno nie jest w stanie spłacać - patrz zadłużenie Polski i 100 mln długu Czapy i spółki. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a już myślałem że będzie poważna dyskusja a tutaj znów wszystkie wątki tylko nie temat główny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
a już myślałem że będzie poważna dyskusja a tutaj znów wszystkie wątki tylko nie temat główny
Wyborco, a o czym tu jeszcze dyskutować skoro wszystko jasne ? Elektorat w Białej jest precyzyjnie podzielony : Zwolennicy Czapy. Przez kilkanaście lat ten gość zbudował mafijny układ swoich służalców, przydupasów, dyrektorów,czynowników pozostajacych na jego łasce. Do tego dochodza członkowie ich rodzin, pociotki, kuzyni, znajomi itp. To tysiace wyborców zwolenników Czapy. Przykład : on pracuje w lokalnej gazecie, jego żona pracuje w miejscowej szkole. Czy on napisze krytyczne słowo o Czapie ? Na drugi dzień ona, jego żona już by nie pracowała w szkole. Inny przykład : ona pracuje w UM, on prywatny biznes. Oboje głosuja od lat na Czapę. Następny : ona zatrudniona w instytucji podległej Czapie, nic nie robi ale zarabia 3 tys miesięcznie bo jest kierownikiem niewiadomo czego. Jej maż celnikiem.Na kogo będa głosować ? itp itd. I o czym tu, Wyborco, jeszcze dyskutować ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zimny napisał:
Wyborco, a o czym tu jeszcze dyskutować skoro wszystko jasne ? Elektorat w Białej jest precyzyjnie podzielony : Zwolennicy Czapy. Przez kilkanaście lat ten gość zbudował mafijny układ swoich służalców, przydupasów, dyrektorów,czynowników pozostajacych na jego łasce. Do tego dochodza członkowie ich rodzin, pociotki, kuzyni, znajomi itp. To tysiace wyborców zwolenników Czapy. Przykład : on pracuje w lokalnej gazecie, jego żona pracuje w miejscowej szkole. Czy on napisze krytyczne słowo o Czapie ? Na drugi dzień ona, jego żona już by nie pracowała w szkole. Inny przykład : ona pracuje w UM, on prywatny biznes. Oboje głosuja od lat na Czapę. Następny : ona zatrudniona w instytucji podległej Czapie, nic nie robi ale zarabia 3 tys miesięcznie bo jest kierownikiem niewiadomo czego. Jej maż celnikiem.Na kogo będa głosować ? itp itd. I o czym tu, Wyborco, jeszcze dyskutować ?
Swięte słowa, tu nie ma o czym dyskutować. Jest wyraźny podział: Dobro -zło, wojna - pokój. Niech każdy wybierze sam co woli!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Swięte słowa, tu nie ma o czym dyskutować. Jest wyraźny podział: Dobro -zło, wojna - pokój. Niech każdy wybierze sam co woli!
Ja wybieram pokój.Nigdy więcej wojny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tych słow wynika , że wszyscy w Białej są zależni od prezia. Ale to chyba nie prawda. należy tylko znależć argumenty aby przekonać ludzi stojących dotąd obok , że to od nich zależy kto rządzi ich Miastem. prezio w ostatnich wyborach dostał 7800 głosow i wg mnie to szczyt możliwości tzw. jego elektoratu bardzo celnie opisanego przez zimnego. Tym miastem rządzi strach a władza oparta na strachu upada . Przykladow historycznych jest bardzo dużo. Pytanie jak przelamać ten strach ? Kto to ma zrobić ? Czy w Białej jest ktoś kto mógłby być liderem zdolnym do pociągnięcia za sobą ludzi - nie obietnicami bez pokrycia tylko mądrym pomysłem na Miasto ? Znalezienie takiej bądż takich osob to klucz do zmiany wladzy i realnego rozwoju Białej Podlaskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
z tych słow wynika , że wszyscy w Białej są zależni od prezia. Ale to chyba nie prawda. należy tylko znależć argumenty aby przekonać ludzi stojących dotąd obok , że to od nich zależy kto rządzi ich Miastem. prezio w ostatnich wyborach dostał 7800 .
No to spróbuj Wyborco przekonać np mnie. Ja pracuje w UM, moja żona w szkole. Takich jak my to w Białej tysionce. No spróbuj !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
z tych słow wynika , że wszyscy w Białej są zależni od prezia. Ale to chyba nie prawda. należy tylko znależć argumenty aby przekonać ludzi stojących dotąd obok , że to od nich zależy kto rządzi ich Miastem. prezio w ostatnich wyborach dostał 7800 głosow i wg mnie to szczyt możliwości tzw. jego elektoratu bardzo celnie opisanego przez zimnego. Tym miastem rządzi strach a władza oparta na strachu upada . Przykladow historycznych jest bardzo dużo. Pytanie jak przelamać ten strach ? Kto to ma zrobić ? Czy w Białej jest ktoś kto mógłby być liderem zdolnym do pociągnięcia za sobą ludzi - nie obietnicami bez pokrycia tylko mądrym pomysłem na Miasto ? Znalezienie takiej bądż takich osob to klucz do zmiany wladzy i realnego rozwoju Białej Podlaskiej.
A jak, czym przekonać, aby argumenty odniosły skutek muszą dotrzeć do jak największej ilości wyborców? Żadna gazeta w Białej nie napisze prawdy, dlaczego? Zimny przedstawił schemat nad wyraz dokładnie Miastem rządzi strach. Po za tym jakie argumenty podaż? Obecna ekipa będzie walczyć o władzę do upadłego bo do emeryturki zostało jeszcze trochę czasu. Jednym słowem argumenty argumentami, ale najważniejsze, że muszą one być gdzieś przedstawione.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Żadna gazeta w Białej nie napisze prawdy, dlaczego? Miastem rządzi strach.
No niech mnie ktoś przekona że tak nie jest ? Za komuny było strasznie, była jedna gazeta, jedna tv, jedna prawda. Ale wtedy na szczęście była Wolna Europa, Głos Ameryki, BBC, można było (jeśli ktoś chciał) poznać prawdę. A teraz ? W Polsce większość mediów już jest w rękach niemieckich a inne tak tańcza jak im właściciel (nie polski)każe. W samej Białej też nie ma mediów niezależnych od lokalnej władzy - czy ktoś wyobraża sobie że jakieś Sł. Podlasia czy inny Tyg. Podlaski lub Dz. Wschodni napisze coś krytycznego o Czapie ? Pluralizm mediów to na Podlasiu był przed wojna, teraz jest zwykły totalitaryzm, monolit, dyktatura, faszyzm, gorzej niż za komuny z która ten gieroj Czapa rzekomo walczył. Tak przy okazji, z kim on tam walczył to nie wiadomo, jedno jest pewne że walczył o swoja d*** i tyle. Niech mi ktoś powie JAKIE poglady polityczne ma (miał) Czapa ? Jego poglady to KASA ! kasa dla siebie ! Ot i cały Czapa ! Zwykły Dyzma postawiony na stołku przez szczęśliwy (dla niego) splot okoliczności. Motłoch wybrał sobie prezydęnta który ma jeden pomysł na rozwój miasta : brać kredyty ! A jak już nie chca dawać kredytów to spierd...ć na emeryturę ! O tak ! głosujcie głupki dalej na swego Dyzmę !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zimny napisał:
No niech mnie ktoś przekona że tak nie jest ? Za komuny było strasznie, była jedna gazeta, jedna tv, jedna prawda. Ale wtedy na szczęście była Wolna Europa, Głos Ameryki, BBC, można było (jeśli ktoś chciał) poznać prawdę. A teraz ? W Polsce większość mediów już jest w rękach niemieckich a inne tak tańcza jak im właściciel (nie polski)każe. W samej Białej też nie ma mediów niezależnych od lokalnej władzy - czy ktoś wyobraża sobie że jakieś Sł. Podlasia czy inny Tyg. Podlaski lub Dz. Wschodni napisze coś krytycznego o Czapie ? Pluralizm mediów to na Podlasiu był przed wojna, teraz jest zwykły totalitaryzm, monolit, dyktatura, faszyzm, gorzej niż za komuny z która ten gieroj Czapa rzekomo walczył. Tak przy okazji, z kim on tam walczył to nie wiadomo, jedno jest pewne że walczył o swoja d*** i tyle. Niech mi ktoś powie JAKIE poglady polityczne ma (miał) Czapa ? Jego poglady to KASA ! kasa dla siebie ! Ot i cały Czapa ! Zwykły Dyzma postawiony na stołku przez szczęśliwy (dla niego) splot okoliczności. Motłoch wybrał sobie prezydęnta który ma jeden pomysł na rozwój miasta : brać kredyty ! A jak już nie chca dawać kredytów to spierd...ć na emeryturę ! O tak ! głosujcie głupki dalej na swego Dyzmę !
Wszystko co pisze Zimny i przedmówcy to prawda. Najgorsze jest to, że ze wszystkich wypowiedzi przebija niewiara w możliwość zmiany istniejącej sytuacji. Zapytam co myślący mieszkańcy naszego miasta mają zrobić? - wyjechać do pracy gdzie indziej? dalej zgadzać się na istniejący marazm i dyktaturę Czapy? Trzeba ruszyć głowa i wziąć się do roboty. Polacy w latach 80 nie wierzyli, że można przewrócić Wielkiego Brata. Ten nie jest tak wielki i można to zrobić. 1. Od dziś należy atakować we wszystkich miejscach w Internecie pokazując nieporadność naszego Wodza. 2. Partie polityczne te największe muszą zaproponować swojego kandydata i pracować na jego wizerunek. 3. Partie polityczne muszą zainwestować w kampanię i to już teraz. Uruchomić własne wydawnictwa, zamieszczać artykuły sponsorowane. Potrzebna tu jest daleko idąca współpraca prawicowych partii politycznych bo jak ktoś zauważył Czpa z poglądów politycznych uznaje tylko dostęp do kasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...