Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

kolumna

Utworzony przez Gość, 10 czerwca 2009 r. o 11:38
Zajmując się wychowaniem córki dysponuję czasem by móc w ostatnim okresie przejrzeć bialskie forum. Jego lektura nasuwa mi następujące ogólne wnioski; -autorami wpisów jest zreguły kilka tych samych osób, a często te same treści dotyczące różnych artykułów nie będąc w żaden sposób związanymi z tymi firmami i pogotowiem też, -Często są to sfrustrowani ludzie którzy wylewają swoje żale, marzenia, którzy opluwają nakręcając spiralę nienawiści, -Anonimowe wpisywanie to podążanie w tłumie umożliwiające prowokatorom manipulowanie nim, którego nikt nie rozpozna, jednocześnie dające bezkarność za obelżywe treści, -Zyskuje to często poklask, gdyż adwersarze tego nie czytają, a jeśli nawet to się nie odnoszą, -ten parasol anoimowości sprawił, że nie tylko forum, ale również szerzej pojęta wolność wypowiadania myśli sturlała się do rynsztoka, -sensowne treści są z reguły zawarte w komentarzach pierwszych dni po ukazaniu się artykułu i one faktycznie dają wiele sensownych informacji i opinii bo dalsze treści to takie o których wspomniałam wcześniej, -są tacy którzy na kilku forach uprawiają politykę mimo, że treści artykułów tego nie dotyczą. - język często jest tak wulgarny, że dyskredytuje autorów i odstrasza czytających, Niezamierzałam się odnosić do żadnego z bialskich forum, jednak apel foruimowicza,żeby się wypowiedział ktoś z zewnątrz i fakt,że mogę być waszą pacjentką podzielę się tym co wyczytałam na temat kolumny. -treści pisze kilka tych samych osób i ktoś z zewnątrz, który ma pretensje do dyrektora(najprawdopodobniej został zwolniony), -ze względu na ilość praconików myślę że ponad 100, te opinie nie są w swych ocenach miarodajne, -są pisane tylko przez pracowników z Białej, a kolumna działa w kilku powiatach to jest zastanawiające co do obiektywizmu w całym pogotowiu, -nie znam sytuacji ekonomicznej, ale z treści wynika, że nie ma strat, czyli z firmą nie jest źle, - pisząc o przekrętach w firmie nie podano żadnego faktu,a powiela się ogólniki które są na forum innych jednostek, -nie jestem w stanie zrozumieć wołania "Ratownicy chcą więcej zarabiać, kiedy z polemizujących zapisów jednocześnie wynika, że wtej kolumnie można na kontrakcie zarobić ponad 7 000 zł., a na umowę 3 000zł., tym bardziej że była możliwość wyboru formy zatrudnienia. Pokażcie mi drugą firmę w Białej , która daje takie możliwości zarobku. Kiedy porównam z zarobkiem np. nauczyciela (studia wyższe, podyplomowe itp..) to jest szok, kiedy SĄ RÓWNIEŻ RATOWNICY BEZ MATURY, Kiedy zobaczyłam wasze obowiązki - jadłospis dnia i zapisy że faktyczny czas pracy nie przekracza 30%, a reszta to spanie na "niezbyt wygodnych" łóżkach to wasz dyrektor faktycznie nie panuje nad sytuacją, -Czy on się zajmował kiedykolwiek zarządzaniem skoro nie potrafi zorganizować innej pracy w czasie wolnym. Dlaczego ja jako podatnik mam ponosić koszty za leżenie ratowników medycznych, a nie za ich pracę, -z czego wynika zagwarantowanie leżenia w systemie 12 godzinnym skoro żołnierz, policjant, celnik cały czas pracują. Nie znam takiej drugiej firmy., -jeśli są problemy organizacyjne dlaczego dyrektor nie wprowadzi systemu 8 godzinnego, który w firmach jest podstawowym czasem pracy, - jeżeli nie pracują to kolumna winna im za ten czas płacić nie więcej niż 50% stawki wynagrodzenia, -w szpitalach nie ma tylu łózek co pielegniarek a pracują też po 12 godzin, czyli w kolumnie nie szanuje się podatników i wydaje pieniądze za leżenie tam zatrudnionych, - niech Pan powie na podstawie jakich przepisów pozwala Pan spać w płatnych godzinach pracy i do tego stwarza im do tego odpowiednie warunki, -Ponadto wydaje Pan pieniądze na ratowników niekompetentnych o czym sami piszą, a przecież tylu chce pracować (mój kuzyn z kilkuletnim stażem podejmie chętnie pracę w kolumnie za 2 000 zł. brutto). Brakuje lekarzy natomiast ratowników jest dostatek, dlaczego nie prowadzi raz na rok, dwa, czy 3 weryfikacji ich umiętności i słabych zastąpić dobrymi merytorycznie. Nie wolno Panu trzymać do emerytury niekompetentnych bo mogą w tym czasie uczynić wiele zła i zawsze będą niezadowoleni, To jest Pana wina. -Dlaczego płacąc jednakowo za pracę i leżenie pozwala Pan na dyskusję, kto ma decydować o jej wysokości jak też poziomie wynagrodzenia poszczególnych osób. Te uprawnienia przysługują tylko kierownikowi jednostki. Może niedługo nie zechcą wyjeżdżac w nocy albo podczas suto przygotowanego obiadu, -Jeśli płaci pan jednakowo to dyskredytuje Pan dobrych i podbudowuje niekompetentnych. Nie wolno się Panu posługiwać zasadą takich samych żołądków. -Piszą, że są zestresowani sytuacją w firmie. Nie bardzo wiem z czego to wynika, ale winien pan zweryfikować predyspozycje osób, które ze względu na atmosferę w domu, pracy itp. nie są zdolni wykonywać swoich obowiązków. Myślę, że ten problem rozwiąże psycholog. - jeśli tak źle to dlaczego syn znajomej ukończył studia i dalej pracuje jako ratownik. A ponoć takich jest wielu, Odnoszę wrażenie, że piszący podlegli Panu pracownicy kolumny nie pracowali w żadnej innej instytucji i nie wiedzą jakie są czasy i rynek pracy - stąd te narzekania. Forum miało być wymianą myśli na temat artykułu, a stało się rynsztokiem. Ktoś pyta czy forum coś zmieni, a jednocześnie odpowiadacie, że nie to nie rozumiem o co chodzi. Ze zdumieniem przeczytałam, że możecie zmienić zarządzających pogotowiem. Wszyscy wiedzą,że to bzdura. Decyzję podejmują uprawnione do tego organy, na podstawie wyników uzyskiwanych przez kolumnę, które napewno was o to nie będą pytać. A że to kiedyś nastąpi to fakt. Nie stanie się to napewno za sprawą tego forum. Twierdzicie, że napewno czyta to dyrektor i osoby z zewnątrz - dla takiego poziomu nie wiem komu wystarczyłoby cierpliwości. Z tego forum odniosłam jeden pożytek. Uzmysłowiłam sobie jak wygląda to hermetyczne dotąd środowisko ludzi ratujących życie. Niestety dotychczasowe moje rozumowanie legło w gruzach. Szkoda,że tak niewielu to czyta. Zrozumiałoby zachowanie niektórych podczas interwencji. Kończę pisanie i czytanie. Pozdrawiam tych ratowników którzy sumiennie pracują, są naprawdę dobrzy. Szkoda, że kilku narobiło również Wam wiele szkody. potęcjalna pacjentka P.S Nie chciałam nikogo urazić ale system pracy w kolumnie jest zadziwiający. Kto tego nie rozumie niech zmieni miejsce pracy , a przekona się o tym szybciej niż myśli. Wiem, że stały forumowicz zaraz się odedzwie. Spełniłam Wasze życzenie. Nie będę już czytać tego. Jest naprawdę tyle ciekawszych zajęć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratluje analizy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...