Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Komorowska córka ubecka

Utworzony przez pradziadek, 8 grudnia 2010 r. o 21:58
Pierwsza Dama III RP Komorowska to córka pułkownika UB i funkcjonariuszki UB! Bronek kiedyś powiedział że swoją pracę mgr napisał w ciągu 11 dni, przy pomocy teścia.A więc teść ubek pisał bronkowi pracę! Zapewne też teść ubek pułkownik sprawował dyskretną opiekę nad bronkiem działaczem opozycyjnym? Ale jajca! ot wybraliście sobie dziada za prezydenta! Szczegóły w niezalezna.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pradziadek napisał:
Pierwsza Dama III RP Komorowska to córka pułkownika UB i funkcjonariuszki UB! Bronek kiedyś powiedział że swoją pracę mgr napisał w ciągu 11 dni, przy pomocy teścia.A więc teść ubek pisał bronkowi pracę! Zapewne też teść ubek pułkownik sprawował dyskretną opiekę nad bronkiem działaczem opozycyjnym? Ale jajca! ot wybraliście sobie dziada za prezydenta! Szczegóły w niezalezna.pl
nic dziwnego ze komoruski uklada sie z rosjanami maja sprzedac im nasz lotos
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pradziadek napisał:
Pierwsza Dama III RP Komorowska to córka pułkownika UB i funkcjonariuszki UB! Bronek kiedyś powiedział że swoją pracę mgr napisał w ciągu 11 dni, przy pomocy teścia.A więc teść ubek pisał bronkowi pracę! Zapewne też teść ubek pułkownik sprawował dyskretną opiekę nad bronkiem działaczem opozycyjnym? Ale jajca! ot wybraliście sobie dziada za prezydenta! Szczegóły w niezalezna.pl
i podobno jeszcze Żydówka? niezły numer!może i bronek tez obrzezany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytałam ten artykuł , zastanawia mnie czy autorka nie pomyliła osoby, pani Komorowska ma inną datę urodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezus też był żydem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jezus też był żydem
Bez przesady.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Bez przesady.
A kim może królem polski ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
THE BILL napisał:
A kim może królem polski ?
Przede wszystkim Polski. Troszeczkę wysiłku intelektualnego i można zauważyć że to napisałem ma podwójne znaczenie - chwytasz już ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Przede wszystkim Polski. Troszeczkę wysiłku intelektualnego i można zauważyć że to co napisałem ma podwójne znaczenie - chwytasz już ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jezus też był żydem
Kto ci takich głupot w łeb nawpier****ł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pradziadek napisał:
Kto ci takich głupot w łeb nawpier****ł?
Gówna Wyborczego się naczytał i zaczadział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Gówna Wyborczego się naczytał i zaczadział.
A no tak jak matka boska była królową polski to by się zgadzało , ale ojciec to jednak był 100% Żydem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
THE BILL napisał:
A no tak jak matka boska była królową polski to by się zgadzało , ale ojciec to jednak był 100% Żydem.
Poznaję rękę która to pisała więc żegnam, szkoda czasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
THE BILL napisał:
Chrystus początkowo był królem Żydowskich chrześcijan a dopiero później Niemców ,Rumunów czy innych tam polaków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
i podobno jeszcze Żydówka? niezły numer!może i bronek tez obrzezany?
To on jak Radek - patrząc na więzy krwi, to szwagry. Donek teraz przy nich wymięka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To on jak Radek - patrząc na więzy krwi, to szwagry. Donek teraz przy nich wymięka.
Z innego wątku Wolf i Estera Rojer – dziadkowie Anny Komorowskiej ze strony matki – przed wojną mieszkali w Warszawie. 24 stycznia 1929 r. urodziła im się córka – Hana Rojer, matka Anny Komorowskiej. „Urodziłam się w Warszawie. Do 1939 roku chodziłam do szkoły powszechnej w Warszawie, przerwałam z powodu wybuchu wojny. Rodzice moi trudnili się rzeźnictwem. Po śmierci rodziców (ojciec zmarł w 1942 w Otwocku) matka za nielegalny handel została rozstrzelana w 1943. Byłam wtedy dzieckiem niemającym i prawie nieznającym nikogo. Zainteresowali się mną znajomi rodziców, którzy zabrali mnie do siebie i wyrobili mi potrzebne dokumenty” – pisała w swoim życiorysie, który złożyła w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, matka obecnej Pierwszej Damy. Dzięki wyrobionym podczas okupacji dokumentom Hana Rojer, córka Wolfa i Estery, zmieniła tożsamość: nazywała się Józefa Deptuła i była córką Jana i Stanisławy z domu Rybak. Do momentu wywozu do Niemiec mieszkała w domu Deptułów przy ul. Radzymińskiej na warszawskiej Pradze. Wyzwolenie spod okupacji niemieckiej 16-letniej Józefie przynieśli amerykańscy żołnierze. Ona nie chciała zostać na Zachodzie – wróciła do Polski, do Białegostoku, gdzie mieszkała jej kuzynka Anna Wojszelska, działaczka Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, później Polskiej Partii Robotniczej, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Szczecinie, która w 1946 r. załatwiła jej pracę w nadzorowanym przez NKWD Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Z kolei dziadkowie Anny Komorowskiej ze strony ojca – Władysław i Zofia Dziadzia – pochodzili z Krakowa. 18 kwietnia 1925 r. urodził im się syn Jan, ojciec Anny Komorowskiej. Dziadek obecnej Pierwszej Damy pracował jako woźny w PKO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dołączył: 02 Wrz 2006 Pochwał: 7 Posty: 3182 PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 2:59 pm Temat postu: RODZINNA HISTORIA PREZYDENTOWEJ W AKTACH IPN Odpowiedz z cytatem http://niezalezna.pl/artykul/rodzinna_historia_prezydentowej_w_aktach_ipn/42191/4 RODZINNA HISTORIA PREZYDENTOWEJ W AKTACH IPN Dorota Kania, "Gazeta Polska", 07-12-2010 13:44 Anna Komorowska do dziś nie doczekała się poważnej biografii, chociaż jej historia jest fascynująca. Jej rodzice to funkcjonariusze MBP, a później MSW, zwolnieni w 1968 r. na fali haniebnych antysemickich czystek, do końca działali w PZPR. Ona sama była harcerką „Czarnej Jedynki” i wyszła za mąż za Bronisława Komorowskiego, silnie wówczas związanego z opozycją i Kościołem. Chociaż wcześniej żony prezydentów RP i ich rodziny – Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i śp. Maria Kaczyńska zostały dokładnie opisane przez media – w przypadku żony obecnego prezydenta niewiele o niej i jej rodzinie wiadomo. Trzeba przyznać, że ona sama nie ułatwia dziennikarzom pracy – bardzo dużo opowiada o rodzinie męża, niewiele natomiast mówi o sobie i o swoich rodzicach. Tych informacji nie ma także w jej życiorysie na oficjalnej stronie internetowej prezydenta. W wywiadzie, który dla „GW” przeprowadziła w marcu tego roku Teresa Torańska, żona ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego wspomniała o swojej rodzinie w kontekście działalności opozycyjnej męża: „Rodzice byli już na emeryturze . Tata chorował. Nie przypominam sobie, żeby ze mną rozmawiali. Prawdopodobnie SB chciało wykorzystać to, że moi rodzice całą młodość byli po tamtej stronie barykady. I wydawało im się, że tą metodą coś wskórają. Ale to im by się nie udało. Rodzice bardzo lubili Bronka (...)”. Z kolei w wywiadzie dla najnowszego wydania miesięcznika „Twój Styl” Anna Komorowska tak mówi o swoim domu rodzinnym: „Ciepły, życzliwy, troskliwy, choć bez luksusów. Mam młodszą siostrę, krótko po maturze wyjechała do Anglii. Rodzice nie protestowali, uważali, że każda z nas dokonuje wyborów sama. Obserwowali, ale pozostawiali nam duży margines wolności. Pamiętam, jak tata przyjechał na mój pierwszy obóz harcerski. Trafił niefortunnie – kuchnia, w której miałam dyżur, nie odniosła tego dnia szczególnych sukcesów kulinarnych. Tata zauważył, że to sztuka przypalić kompot...(...). Tata pożyczył motorower jednemu z kolegów, który zabrał na niego Bronka, i trochę poszarżowali po lesie. Motorower trzeba było reperować. W ten sposób tata poznał mojego przyszłego męża”. Znacznie więcej informacji jest w dokumentach, które znajdują się w Instytucie Pamięci Narodowej i w Archiwum Akt Nowych. Korzenie warszawsko-krakowskie Wolf i Estera Rojer – dziadkowie Anny Komorowskiej ze strony matki – przed wojną mieszkali w Warszawie. 24 stycznia 1929 r. urodziła im się córka – Hana Rojer, matka Anny Komorowskiej. „Urodziłam się w Warszawie. Do 1939 roku chodziłam do szkoły powszechnej w Warszawie, przerwałam z powodu wybuchu wojny. Rodzice moi trudnili się rzeźnictwem. Po śmierci rodziców (ojciec zmarł w 1942 w Otwocku) matka za nielegalny handel została rozstrzelana w 1943. Byłam wtedy dzieckiem niemającym i prawie nieznającym nikogo. Zainteresowali się mną znajomi rodziców, którzy zabrali mnie do siebie i wyrobili mi potrzebne dokumenty” – pisała w swoim życiorysie, który złożyła w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, matka obecnej Pierwszej Damy. Dzięki wyrobionym podczas okupacji dokumentom Hana Rojer, córka Wolfa i Estery, zmieniła tożsamość: nazywała się Józefa Deptuła i była córką Jana i Stanisławy z domu Rybak. Do momentu wywozu do Niemiec mieszkała w domu Deptułów przy ul. Radzymińskiej na warszawskiej Pradze. Wyzwolenie spod okupacji niemieckiej 16-letniej Józefie przynieśli amerykańscy żołnierze. Ona nie chciała zostać na Zachodzie – wróciła do Polski, do Białegostoku, gdzie mieszkała jej kuzynka Anna Wojszelska, działaczka Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, później Polskiej Partii Robotniczej, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Szczecinie, która w 1946 r. załatwiła jej pracę w nadzorowanym przez NKWD Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Z kolei dziadkowie Anny Komorowskiej ze strony ojca – Władysław i Zofia Dziadzia – pochodzili z Krakowa. 18 kwietnia 1925 r. urodził im się syn Jan, ojciec Anny Komorowskiej. Dziadek obecnej Pierwszej Damy pracował jako woźny w PKO. Do wybuchu wojny Jan Dziadzia chodził do krakowskich szkół – w 1939 r. ukończył II klasę gimnazjum. „W jesieni 1940 zacząłem uczęszczać do szkoły rzemiosł w Krakowie, jednak po kilku dniach przeniosłem się na kursy przygotowawcze do liceum budowlanego, po ukończeniu kursu odbyłem 2,5-miesięczną praktykę budowlaną w Wydziale Zielnym Zarządu Miejskiego w Krakowie. Do grudnia 1942 byłem uczniem Wyższej Szkoły Budownictwa Wodnego w Krakowie, naukę musiałem przerwać wskutek otrzymania wezwania na roboty w przemyśle niemieckim. Aby pozostać w Krakowie, wstąpiłem do pracy w Centralnym Urzędzie Rolnictwa w Krakowie, gdzie przez parę miesięcy byłem posłańcem, następnie pracowałem w powielarni, od lata 1944 roku jako urzędnik w ekspedycji pocztowej, przepracowałem w tej instytucji dwa lata. Po wyzwoleniu Krakowa od okupanta przygotowywałem się do matury chcąc wstąpić na politechnikę, lecz zostałem w kwietniu 1945 roku zmobilizowany.(...)” – pisał w swoim życiorysie złożonym w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego ojciec Anny Komorowskiej. W lipcu 1945 r. został odkomenderowany do II Armii Ludowego Wojska Polskiego, którą dowodził gen. Karol Świerczewski. Jako jeden z bardziej wykształconych żołnierzy (rozpoczęte gimnazjum, znał biegle niemiecki w mowie i w piśmie) został szefem kancelarii Inspektoratu Osadnictwa Wojskowego w Poznaniu. Prowadził kancelarię tajną i ogólną, wydawał skierowania na działki osadnicze na ziemiach odzyskanych. Jego przełożonym byli sowiecki generał Iwan Mierzycan i ppłk Jan Górecki, przedwojenny działacz Komunistycznej Partii Polski. Jan Dziadzia, już jako członek Polskiej Partii Robotniczej, skończył służbę wojskową w 1946 r., a dwa lata później napisał podanie o przyjęcie go do pracy w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. W archiwach IPN znajduje się podpisane przez niego zobowiązanie. „Ja Dziadzia Jan współpracownik MBP zobowiązuję się wiernie służyć sprawie wolnej, niepodległej i demokratycznej Polski. Zdecydowanie zwalczać wszystkich wrogów demokracji. Sumiennie wykonywać będę wszystkie obowiązki służbowe. Tajemnicy służbowej dotrzymam i nigdy jej nie zdradzę. W razie rozgłaszania wiadomych mi tajemnic służbowych będę surowo ukarany według prawa, o czym zostałem z gó
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i co zazdrościcie jej tego ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
i co zazdrościcie jej tego ?
Kogo Bronka? Teraz nie wiem czy był internowany za to, że uszkodził motorower tatusia ubeka, czy za inną działalność. Ponoć krótkie to było internowanie jak na opozycjonistę! A może on był tylko oddelegowany do tej roli?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kogo Bronka? Teraz nie wiem czy był internowany za to, że uszkodził motorower tatusia ubeka, czy za inną działalność. Ponoć krótkie to było internowanie jak na opozycjonistę! A może on był tylko oddelegowany do tej roli?
Tak jak Endrju ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...