Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kontrowersyjny pomysł na plac zabaw przy ul. Łomaskiej

Utworzony przez za stary, 29 lipca 2009 r. o 22:08
Według Pana Prezydenta ( d. siedziba gestapo) miejsce kaźni mieszkańców Białej i powiatu z czasów II wojny światowej przy ul. Łomaskiej to tylko jeden z licznych starych budynków z "piętnem historii". Myślę, że jednak wyjątkowe. Pan jak i wielu napływowych mieszkańców nie zna historii naszego miasta. Z racji wieku wiem, że na terenie miasta jeszcze w kilku miejscach znajdują się nieoznaczone miejsca zagłady mieszkańców naszego miasta. Za komuny nie dbano o ich upamietnienia ale również ostatnie dwadzieścia lat to czas stracony. Dziwi mnie taka ignorancja wśród bialskich urzędników, ta wiedza nie jest tajemna ale czy ktoś w tym mieście prowadzi jakiś dyskurs na tematy społeczne ?. Ostatnio spotkałem się z taką opinią o Pana rządach, że lubi pan omotać ludzi by mieć na nich wpływ a ci uzależnieni to pana żelazny elektorat wyborczy . Może tu tkwi przyczyna intelektualnego marazmu w mieście i kiepskiej jakości podejmowanych decyzji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli są takie miejsca to je wskaż!!! Nie zatrzymuj tej wiedzy dla siebie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA!!!POszukuję wszelkich wiadomości w temacie " Roman Siekierka ". Wszystkie osoby mogące udzielić mi informacji uprzejmie proszę o pomoc. WYSOKA NAGRODA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UPRawniony do głosowania napisał:
UWAGA!!!POszukuję wszelkich wiadomości w temacie " Roman Siekierka ". Wszystkie osoby mogące udzielić mi informacji uprzejmie proszę o pomoc. WYSOKA NAGRODA!tko
Pan Roman rąbie pewnie już drzewa aż wióry lecą w innym miejscu.Bialskie drzewa mają przerąbane.Najlepiej wszystko wyrżnąć a potem zakostkować, niech pijaki rozbiją sobie ryja zimą, a babciom niech się łamią nogi i spadają moherowe berety. Nagrodę proszę jak zawsze do lewej kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Pan Roman rąbie pewnie już drzewa aż wióry lecą w innym miejscu.Bialskie drzewa mają przerąbane.Najlepiej wszystko wyrżnąć a potem zakostkować, niech pijaki rozbiją sobie ryja zimą, a babciom niech się łamią nogi i spadają moherowe berety. Nagrodę proszę jak zawsze do lewej kieszeni.
Film ten poświęcam Prezydentowi BP http://soxik.wrzuta.pl/film/4p3ldw7ctIt/czapski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to były czasy jak tutaj stało kino Związkowiec i Pan Stasio G.dzieciaki do kina wpuszczał, aj !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "Za Stary", człowieku wyjąłeś z ust większości bialczan, nadmieniam, rodowitych bialczan z dziada pradziada, to jest racja trzeba przy najbliższych wyborach zrobić porządek i wybrać tych którzy są stąd, z tego Miasta i którym zależy na Białej...........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za stary napisał:
Według Pana Prezydenta ( d. siedziba gestapo) miejsce kaźni mieszkańców Białej i powiatu z czasów II wojny światowej przy ul. Łomaskiej to tylko jeden z licznych starych budynków z "piętnem historii". Myślę, że jednak wyjątkowe. Pan jak i wielu napływowych mieszkańców nie zna historii naszego miasta. Z racji wieku wiem, że na terenie miasta jeszcze w kilku miejscach znajdują się nieoznaczone miejsca zagłady mieszkańców naszego miasta. Za komuny nie dbano o ich upamietnienia ale również ostatnie dwadzieścia lat to czas stracony. Dziwi mnie taka ignorancja wśród bialskich urzędników, ta wiedza nie jest tajemna ale czy ktoś w tym mieście prowadzi jakiś dyskurs na tematy społeczne ?. Ostatnio spotkałem się z taką opinią o Pana rządach, że lubi pan omotać ludzi by mieć na nich wpływ a ci uzależnieni to pana żelazny elektorat wyborczy . Może tu tkwi przyczyna intelektualnego marazmu w mieście i kiepskiej jakości podejmowanych decyzji.
bardzo mnie zaciekawił Pana post, jestem bialczanką,ale za młodą żeby cokolwiek wiedzieć na ten temat. Dobrze byłboy dowiedziec się czegoś więcej na ten temat, tylko do kogo z tym tematem? Może Biblioteka Miejska podjęła by temat rozszerzenia infomracji i zbadania tych miejsc, okoliczności i losów ludzkich?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='biaaa' date='30.07.2009, 07:44:54' post='154742'] bardzo mnie zaciekawił Pana post, jestem bialczanką,ale za młodą żeby cokolwiek wiedzieć na ten temat. Dobrze byłboy dowiedziec się czegoś więcej na ten temat, tylko do kogo z tym tematem? Może Biblioteka Miejska podjęła by temat rozszerzenia infomracji i zbadania tych miejsc, okoliczności i losów ludz ...może do magistratu?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopiero jak telewizja pokaże plac zabaw na miejscu kaźni to dopiero wtedy urzędnicy pójdą po rozum do głowy. Dopiero jak pół Polski będzie się pukało w głowę skąd taką władzę wybierają w Białej przyjdzie czas na refleksję. Przecież ostatnio podobnie było przy Toyu (Biała morgana), czy też o słupie na środku chodnika przy ul. Reymonta. Cała nadzieja na zmiany w telewizji oraz w nowych wyborach samorządowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hitler w miejscu zbrodni umieścił napis "Arbeit macht frei", w Białej krajowa modyfikacja bialskich urzędników bedzie brzmiała "Plac zabaw". Prezydęt zaprasza na otwarcie 01.09.2009 r. w 70-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. My zapraszamy media na uroczystość. P.S. Pani dyrektor bialskiego muzeum martyrologii przy ul. Łomaskiej gospodarz terenu zbrodni a jednocześnie urzędnik podległy prezydętowi nie ma oczywiście zdania w tej kompromitującej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eloi napisał:
Jeżeli są takie miejsca to je wskaż!!! Nie zatrzymuj tej wiedzy dla siebie!!!
Co !!! ???, żeby tam kolejne place zabaw urządzili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Hitler w miejscu zbrodni umieścił napis "Arbeit macht frei", w Białej krajowa modyfikacja bialskich urzędników bedzie brzmiała "Plac zabaw". Prezydęt zaprasza na otwarcie 01.09.2009 r. w 70-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. My zapraszamy media na uroczystość. P.S. Pani dyrektor bialskiego muzeum martyrologii przy ul. Łomaskiej gospodarz terenu zbrodni a jednocześnie urzędnik podległy prezydętowi nie ma oczywiście zdania w tej kompromitującej sprawie.
Podobno otwarcie we wtorek o 8.00.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Podobno otwarcie we wtorek o 8.00.
Żenada, ot co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w momencie kiedy "bezużyteczny" plac zagospodarowano na potrzeby dzieci zrobił się wielki szum wokół ewentualnych szczątków. a czy wcześniej nie można było zrobić ekspertyzy czy faktycznie są tam "namacalne" ślady zbrodni z lat wojennych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawda 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...