Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto wie w jakim języku urzędnicy w Białej Podlaskiej się komunikują

Utworzony przez Gość, 1 czerwca 2012 o 09:36
Witam mieszkańców Białej Podlaskiej Kto moze mi wyjaśnić w jakim języku pisze się pisma do urzędników w Białej Podlaskiej. Język polski nie jest językiem do komunikacji z nimi, gdyz już ponad trzy lata do nich piszę o totalnym wszechobecnym deb***izmie na ulicach i NIC !!!!!!!!!!!!!. Ani Urząd Miasta ani Prezydent, ani Starostwo nie rozumie słowa pisanego w języku polskim. Może angielski albo białoruski jest językiem urzędowym w tym mieście, nie mam najmniejszego pojęcia. Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienie o ile takie ktoś udzieli. Mieszkaniec ten SKANSENU
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale o co chodzi człowieku?
0
Pytanie jest proste, w jakim języku urzędnicy porozumiewają się lub inaczej sformułowane, W jakim języku należy do nich pisać uwagi, żeby przesłany tekst zrozumieli ??????. Po polsku przypominam, NIC nie rozumieją !!! Chyba od ponad czterech lat wysyłam do Starostwa a w tym roku do Urzędu Miasta i Prezydenta maile łącznie ze zdjęciami na których są [*]metrowej głębokości dziury w jezdni !!! - dokładnie metr, bez przesady [*]drzewa leżące w poprzek drogi Aleja Tysiąc lecia [*]znaki drogowe stawiane przez pijanych w pestkę drogowców, czyli odwrotnie lub nie przy jedni ale w rowie !!!!!!!!!!!!!! [*]samochody straży miejskiej blokujące w poprzek cały chodnik itd. itd. Iiiiiiiiii i nigdy nie otrzymałem nie tylko potwierdzenia, że z takową treścią się zapoznaliśmy i w najszybszym czasie podejmiemy określone działania eliminującego tego typu kryminalne zagrożenia dla bezpieczeństwa przechodniów Ale nawet i przez tych kilka lat na żaden mój list nie podjęto żadnej jakiejkolwiek reakcji na tego typu niebezpieczeństwa. Przecież w każdym cywilizowanym państwie, każdy urzędnik odpowiadający za jakiś wydzielony jemu segment administrowania lub nawet nadzoru nad jakąś podległą jemu firmą, dawno już by siedział za kratkami, gdyż bierze pieniądze ZA NIC NIE ROBIENIE !!!. Wniosek. Po prostu, żaden z urzędników w wyżej wymienionych instytucjach nie rozumiał nawet jednego zdania W JĘZYKU POLSKIM w przesłanym przeze mnie tekście !!!!!!!!!.
0
Często zastanawiamy się co się dzieje z naszymi pismami skierowanymi do instytucji administracji publicznej. Czy te pisma są ewidencjonowane? Czy urząd może zostawić je bez rozpatrzenia? Nie! Urząd w każdym przypadku musi udzielić odpowiedzi na nasze pismo. Art. 35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (KPA) w § 1 mówi nam, że organ administracji publicznej obowiązany jest załatwić sprawę bez zbędnej zwłoki. W przypadku sprawy bardziej skomplikowane, urząd ma na jej rozpatrzenie miesiąc o czym stanowi art 35 § 3KPA, w którym czytamy, że załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania. W przypadku gdy organ nie jest w stanie dotrzymać terminu, np. w sytuacji kiedy jest zmuszony wystąpić do innego organu o udzielenie informacji, musi nas powiadomić o tej sytuacji i wyznaczyć inny termin załatwienia sprawy. Na niezałatwienie sprawy w terminach określonych w art. 35 KPA przysługuje nam zażalenie do organu administracji publicznej wyższego stopnia. W stosunku do urzędu miejskiego, urzędu gminy lub starostwa będzie to samorządowe kolegium odwoławcze a w stosunku do innego urzędu będzie to organ nadrzędny (np. dla Urzędu Skarbowego będzie to Izba Skarbowa). Pracownik organu administracji publicznej, który z nieuzasadnionych przyczyn nie załatwił sprawy w terminie lub nie dopełnił obowiązku wynikającego z art. 36 albo nie załatwił sprawy w dodatkowym terminie ustalonym w myślart. 37 § 2, podlega odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej albo innej odpowiedzialności przewidzianej w przepisach prawa. http://naszainicjatywa.pl
0
Jak widać, pisanie uwag czy skarg do urzędników jest całkowitym bezsensem w Polsce, więc proponuję inną drogę, dużo bardziej skuteczną. Widzisz coś wyjątkowo bezmyślnego i głupiego co nie powinno mieć miejsca w normalnym realnym świecie, widzisz miejsca lub sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu człowieka, to pisz do mnie. http://www.alfa-omeg...a-podlaska.html Ja zamieszczę każde zdjęcie i każdy opis danej sytuacji i świat zobaczy co polski urzędnik umie robić, czego nie umie robić a co symuluje że robi i bierze kupę kasy za samo przychodzenie do pracy. Problem w tym, że w pracy się pracuje ale w polskich urzędach państwowych to raczej praca jest czymś, czego każdy urzędnik się wstydzi, albo wcale nie ma pojęcia jak ją wykonywać. Naprawdę, to miasto wygląda jak dzień po okupacyjnej wojnie a urzędnicy państwowi w ładnych i przytulnych pałacach, chciałem napisać w Urzędach. Pozdrawiam. Jerzy
0
Zapraszamy na Bialskie Forum
0
Przeniosłem całą witrynę na serwer amerykański więc może tutaj ona będzie dobrze działać. Zapraszam do przesyłania materiałów do mnie odnośnie przestępczości urzędniczej w Białej Podlaskiej http://www.balmer.my...a-podlaska.html
0
Z taką reklamą miasta Biała Podlaska w USA to Amerykańce będą właśnie zwchwyceni, gdyż będą mogli nagrywać filmy z czasów wyzwolenia Polski i nie będą musieli wydawać kupę kasy na dekoracje widokowe !!!!!!!!!!!!. Baaaaardzo dobry pomysł !!! Mirek
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: