Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kursy dla bezrobotnych

Utworzony przez Gość, 23 września 2009 r. o 22:11
Czy ktoś wie, czy są obecnie w Białej organizowane jakieś kursy dla bezrobotnych, oczywiście darmowe? Z tego, co wiem dostać się w Urzędzie Pracy to już nie ma szans [tworzą te listy rezerwowe chyba tylko dla picu], czekać musiałabym aż do nowego roku. Sławna Unia Europejska proponuje darmowe kursy ale tylko dla pracujących lub dla mieszkańców okolicznych miejscowości - w każdym bądź razie mniejszych niż nasza. Słyszałam, że ktoś skończył kurs z Opieki Społecznej, słyszeliście może coś na ten temat. Naturalnie mogę się zapytać w MOPS ale może i Wy coś wiecie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy ktoś wie, czy są obecnie w Białej organizowane jakieś kursy dla bezrobotnych, oczywiście darmowe? Z tego, co wiem dostać się w Urzędzie Pracy to już nie ma szans [tworzą te listy rezerwowe chyba tylko dla picu], czekać musiałabym aż do nowego roku. Sławna Unia Europejska proponuje darmowe kursy ale tylko dla pracujących lub dla mieszkańców okolicznych miejscowości - w każdym bądź razie mniejszych niż nasza. Słyszałam, że ktoś skończył kurs z Opieki Społecznej, słyszeliście może coś na ten temat. Naturalnie mogę się zapytać w MOPS ale może i Wy coś wiecie?
tak są, np kurs księgowości, a z mposu - spawania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurs księgowości już mam, nawet wykształcenie ekonomiczne, niestety tylko policealne i żadnej praktyki w zawodzie. Na spawacza chyba się niestety nie nadaję z racji tego, że jestem kobietą ale dzięki za odpowiedź, może coś jeszcze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informujemy, że Fundacja „Fundusz Inicjatyw” (FFI) realizuje kampanię informacyjną „Formalne kształcenie ustawiczne szansą dla regionu i jego mieszkańców”- współfinansowaną przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zorganizowane zostaną 4 BEZPŁATNE konferencje pod tytułem: „Formalne kształcenie ustawiczne szansą dla regionu i jego mieszkańców” w : • Lublinie 30 września 2009 (środa), Hotel Mercure – Unia Lublin, Al. Racławickie 12 • Chełmie 19 października 2009 (poniedziałek), Hotel Duet, ul. Hrubieszowska 54 • Zamościu 16 listopada 2009 (poniedziałek), Centrum konferencyjno – hotelowe ALEX, ul. Okrzei 32 • Białej Podlaskiej 7 grudnia 2009 (poniedziałek), Hotel Delfin, Al. Jana Pawła II nr 11 Planowane rozpoczęcie każdej z konferencji godz. 10:00 Zakres tematyczny konferencji: • miejsce formalnego kształcenia ustawicznego w systemie edukacyjnym, • rola kształcenia ustawicznego w kontekście rynku pracy województwa lubelskiego, • nowe metody nauczania szansą na rozwój kształcenia ustawicznego, • edukacja ustawiczna w Polsce i na Lubelszczyźnie – szanse i zagrożenia. Konferencja ma wymiar merytoryczny i przedstawione na niej informacje będą użyteczne m in. dla celów opracowania projektów, planowania kierunków i metod kształcenia, zarządzania placówką kształcenia. Serdecznie zapraszamy: • osoby w wieku 25 – 64 lat (oraz osoby nie uczące się w wieku 18 – 24 lat), • przedstawicieli szkół dla dorosłych, placówek kształcenia ustawicznego, praktycznego i doskonalenia zawodowego, • przedstawicieli partnerów społeczno – gospodarczych, • przedstawicieli pracodawców. Organizator zapewnia: materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w postaci zimnego i ciepłego bufetu. Zapraszamy również osoby pozostające bez zatrudnienia i studentów lubelskich uczelni. Zgłoszenia na konferencje przyjmowane są: 1. Poprzez e-mail - przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: o.jankowska@ffi.org.pl , 2. Poprzez fax – przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego na nr telefax-u: 081 532 10 30 lub 081 532 10 32, 3. Telefonicznie – skomunikowanie się z pracownikiem FFI pod numerem telefonu: 081 532 10 30 lub 519 144 742 i przekazanie wymaganych danych, 4. Elektronicznie – wypełnienie Elektronicznego Formularza Zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej www.ffi.org.pl w zakładce „Kształcenie” 5. Osobiście – dostarczenie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego do biura projektu mieszczącego się przy ul. Narutowicza 57/6 w Lublinie lub wypełnienie Formularza bezpośrednio w biurze. Każda z zakwalifikowanych osób zostanie e-mailowo poinformowana o zakwalifikowaniu się na konferencję. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ffi.org.pl, pod numerem telefonu 081 532 10 30, 081 532 10 32, 519 144 742 oraz w biurze projektu przy ul. Narutowicza 57/6 (II piętro) w Lublinie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 18. Serdecznie zapraszamy - Zespół Projektu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bialskie Centrum Informacji w MOKu ul. Warszawska 12 trwa nabór na bezpł. kursy komputerowe, proj. graficzne, strony www itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kursy są pracy nie ma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
kursy są pracy nie ma
P racy nie ma Ale za to biedy pod dostatkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Pawlak~ napisał:
P racy nie ma Ale za to biedy pod dostatkiem.
o przepraszam, praca jest po kursie można zostać stażystą czyli czytaj ze zrozumieniem: współczesna forma niewolnictwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~about_criminals~ napisał:
o przepraszam, praca jest po kursie można zostać stażystą czyli czytaj ze zrozumieniem: współczesna forma niewolnictwa
Kursy są Stażystą można zostać A żyje się tylko z przyzwyczajenia. Zadowolony ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
kursy są pracy nie ma
Bo nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go ! ale by gonić go ! gooonić, goooonić go !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor tematu: W Bialskim Centrum Informacji są organizowane bezpłatne kursy, ale tylko dla pracujących lub zagrożonych utratą pracy. Ktoś mi podpowiedział, że można skłamać, napisać, że się pracuje na czarno, że oni tego nie sprawdzają, nie żądają żadnego zaświadczenia, ale ja się boję. W Urzędzie Pracy jak i w MOPS trzeba czekać aż do początku roku. Podobno czasem coś jest organizowane pod hasłem: I praca, ale niestety nie wiem gdzie i kiedy, bo mnie to nie dotyczy. A odnośnie stażu: byłam na przygotowaniu zawodowym w pewnym biurze razem ze stażystami i miałam nadzieję, że się czegoś nauczę. Doświadczenie zawodowe mam ogólnobiurowe. Jakiś czas nie pracowałam, myślałam, że liznę jakiś nowości. O naiwności! Skończyło się na "wynieś, przynieś, pozamiataj", na układaniu dokumentów, lataniu po zakupy, do baru po żarcie. O pracy przy komputerze prawie mowy nie było, jeżeli już to takie głupoty, że śmiać się chciało. Nic nie dała moja nieśmiała propozycja pomocy czegoś bardziej trudniejszego. Jedyny pożytek, że zarobiłam parę groszy, ale też było mi bardzo przykro, że szczeniary o wiele lat ode mnie młodsze zarabiają co najmniej 3 razy więcej a niektóre też bąki zbijały przez pół dnia albo było widać, że niewiele umieją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~about_criminals~ napisał:
o przepraszam, praca jest po kursie można zostać stażystą czyli czytaj ze zrozumieniem: współczesna forma niewolnictwa
tak i walić za 600 zł jak murzyn albo preaca za 1000 zł jedyne na co stać UP to jest pogarda dla człowieka - uwłaczające ku*** !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niu hono do niaszej altanki, mi tiam i kórsy risunku i mailowania deisek z altanki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z tego że są kursy jak nie ma na nie pieniążków, ostatnio zaproponowano mi (w trakcie podpisu dla bezrobotnych) żebym wymyśliła sobie kurs jaki był w przyszłości chciała przejść, tak więc sobie go wymyśliłam, pierwszorzędnie wdrażanie systemu HCCP, nadrzędnie florystyka no bo poza wyuczonym zawodem (tzn. chemik analityk ;( wybrałam bo chciała ) jest coś takiego jak hobby, więc sobie je wymyśliłam, no w prawdzie jeszcze tego wniosku nie złożyłam ale samo podejście "wymyślenie" jest dla mnie dość absurdalne. W prawdzie chciała bym zrobić jeden z tych kursów, szczególnie pierwszy po to żeby podnieść swoje jakby kwalifikacie bo na dzisiejszym rynku pracy zawód chemika to ciężki chleb, szczególnie jak się jest związanym z miejscem zamieszkania (dajmy na to losowo, nie miała na to jakiegokolwiek wpływu), nic nie pomogły staże zawodowe, prace interwencyjne itp. pracy jak nima tak nima, może kurs jakiś pomógł by mi podnieść moje kwalifikacje, nie mam pojęcia co robić, pracy nie ma więc szukam czegoś co jestem w stanie wykonać, może to głupio zabrzmi ale w tej chwili z moim wykształceniem etat kelnerki, barmanki byłby nawet rozsądny patrząc na to co dzieje się na rynku pracy. Tak więc jakby ktoś słyszał o takich/ w tym stylu bezpłatnych (a niech będzie i płatnych- no w końcu trzeba w siebie inwestować) kursach niech napisze na tym forum gdzie się odbywają, jakiś namiar albo coś w tym stylu:stronę, link itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak i walić za 600 zł jak murzyn albo preaca za 1000 zł jedyne na co stać UP to jest pogarda dla człowieka - uwłaczające ku*** !!!
No gościu/ jeżeli tak pojmujesz kurs, staż itp. co coś jest z tobą nie tak, jeżeli sam sie zgodziłeś /aś na takiego typu rodzaj rozwinięcia zawodowego to powinieneś (aś) być zadowolona, nie każdy ma ten przywilej, bo czeka na wolne miejsca albo dodatkowe pieniążki w UP, staż czy przygotowanie dają nowe możliwości, poznanie nowych ludzi a przede wszystkim nowych pracodawców oczekujących od ciebie tego co w Tobie jest najlepsze, no jeśli wynagrodzenei 1000 zł brutto/netto nie wiem, jest dla ciebie niegodne (zależy kim jesteś) to w ogóle zastanów się co tak naprawdę chcesz. Czy aż tak złe jest to że dostajesz 600 zł na rękę w prawdzie za tzw. siedzenie, no bo stazżyści/szkoleniowcy nic w praktyce nie robią (wiem sama po sobie), no może lepiej jest siedzieć na garnuszku rodziców sam/sama wybierz, nie gardź tym co jest ci dane jak nie możesz znaleźć innego zajęcia. Apeluje o głębokie zastanowienie. Nie sądzę , że praca stażysty za 600 zł jest aż tak męcząca no ale jak ci nie pasuje to wolny wybór , respect, w sumie w BP nie znajdziesz za dużo aluminium by nim targować, powodzenia, w sumie to nie wiem czego oczekujesz od życia, ja przynajmniej staram się, wręcz błagam jak nie ma pracy o jakieś doszkalające kursy, a tobie pozostawiam bierność , daleko z takim nastawieniem nie zajdziesz, powaga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~MONIA~ napisał:
No gościu/ jeżeli tak pojmujesz kurs, staż itp. co coś jest z tobą nie tak, jeżeli sam sie zgodziłeś /aś na takiego typu rodzaj rozwinięcia zawodowego to powinieneś (aś) być zadowolona, nie każdy ma ten przywilej, bo czeka na wolne miejsca albo dodatkowe pieniążki w UP, staż czy przygotowanie dają nowe możliwości, poznanie nowych ludzi a przede wszystkim nowych pracodawców oczekujących od ciebie tego co w Tobie jest najlepsze, no jeśli wynagrodzenei 1000 zł brutto/netto nie wiem, jest dla ciebie niegodne (zależy kim jesteś) to w ogóle zastanów się co tak naprawdę chcesz. Czy aż tak złe jest to że dostajesz 600 zł na rękę w prawdzie za tzw. siedzenie, no bo stazżyści/szkoleniowcy nic w praktyce nie robią (wiem sama po sobie), no może lepiej jest siedzieć na garnuszku rodziców sam/sama wybierz, nie gardź tym co jest ci dane jak nie możesz znaleźć innego zajęcia. Apeluje o głębokie zastanowienie. Nie sądzę , że praca stażysty za 600 zł jest aż tak męcząca no ale jak ci nie pasuje to wolny wybór , respect, w sumie w BP nie znajdziesz za dużo aluminium by nim targować, powodzenia, w sumie to nie wiem czego oczekujesz od życia, ja przynajmniej staram się, wręcz błagam jak nie ma pracy o jakieś doszkalające kursy, a tobie pozostawiam bierność , daleko z takim nastawieniem nie zajdziesz, powaga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak i walić za 600 zł jak murzyn albo preaca za 1000 zł jedyne na co stać UP to jest pogarda dla człowieka - uwłaczające ku*** !!!
Masz rację to uwłaczające.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam kursy z księgowości: Szkolenia księgowości naprawdę warto !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i co dalej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
następny kurs
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...