Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Laur dla Bialskiego Konserwatora Zabytków

Utworzony przez Słuchacz, 13 maja 2011 o 11:07
Doroczny, jak podało Radio Lublin. Za małą architekturę na cmentarzu w Studziance.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Słuchacz napisał:
Doroczny, jak podało Radio Lublin. Za małą architekturę na cmentarzu w Studziance.
Za dużą architekturę ja dekoruję naszego Konserwatora wieńcem z liści bobkowych!
0
Pawlak napisał:
Za dużą architekturę ja dekoruję naszego Konserwatora wieńcem z liści bobkowych!
Byłam na bialskiej majówce rowerowej w Studziance. Faktycznie oryginalna ta architektura, tylko co powiedzą o nas prawdziwi turyści z Polski, którzy te cuda na zabytkowym cmentarzu zobaczą.
0
z jak?Pan Maraśkiewicz kroku tam od lat nie postawił. Ręki nie przyłożył do opieki nad tym cmentarzem ani jego popularyzacją, utrudnia tylko poszukiwania dokumentacji. Brak jakiejkolwiek inicjatywy z jego strony to za co ten laur???. Za pierdzenie w stołek??Nagrobki wg tradycji pozostaja samym sobie. Tatarzy nie godzą się na ich renowację. A co mają turyści powiedzieć? zobaczą i pojadą dalej
0
napoleone napisał:
z jak?Pan Maraśkiewicz kroku tam od lat nie postawił. Ręki nie przyłożył do opieki nad tym cmentarzem ani jego popularyzacją, utrudnia tylko poszukiwania dokumentacji. Brak jakiejkolwiek inicjatywy z jego strony to za co ten laur???. Za pierdzenie w stołek??Nagrobki wg tradycji pozostaja samym sobie. Tatarzy nie godzą się na ich renowację. A co mają turyści powiedzieć? zobaczą i pojadą dalej
Taka to sprawiedliwość "napoleone" ty się narobiłeś, tyle żeś rzeczy dziwnych tam naznosił a on mimo że od lat tam kroku nie postawił nagrodę odebrał. Myślę że turyści fotki ze Studzianki w necie puszczą w ramach poularyzacji i sprawiedliwie osądzą jednego i drugiego za małą architekturę.
0
Nie chodzi o robotę bo to mieszkańcy społecznie robią . Ja tylko doglądam. Chodzi o wypełnianie obowiązków należnych konserwatorowi, któremu oprócz drewnianych kościołków wszystko mówiąc delikatnie wisi.
0
napoleone napisał:
Nie chodzi o robotę bo to mieszkańcy społecznie robią . Ja tylko doglądam. Chodzi o wypełnianie obowiązków należnych konserwatorowi, któremu oprócz drewnianych kościołków wszystko mówiąc delikatnie wisi.
Napoleone musisz się zgłosić do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie - Pani Haliny Landeckiej pokażesz zdjęcia przedstawiające czego żeś dokonał na zabytkowym cmentarzu. W Lublinie napewno laurem nagrodzą ciebie a tamten zabiorą jak to napisałeś "pierdzącemu w stołek" urzędnikowi.
0
Mam w nosie laury. Obejdzie się. Chodzi o pracę którą wykonuje dużo ludzi opróćz Pana M.. Działalność nie polega na zbieraniu nagród ale konsekwencji w działanich, pracy społecznej na rzecz zachowania pamięci. Nie robi się tego na pokaz.
0
napoleone napisał:
Mam w nosie laury. Obejdzie się. Chodzi o pracę którą wykonuje dużo ludzi opróćz Pana M.. Działalność nie polega na zbieraniu nagród ale konsekwencji w działanich, pracy społecznej na rzecz zachowania pamięci. Nie robi się tego na pokaz.
Napoleone bardzo skromnym społecznikiem jesteś.
0
napoleone napisał:
W Ortelu Królewskim (obok Studzianki) jest taki ładny kościółek, a właściwie dawna cerkiew obrządku wschodniego. Parafia katolicka (chwała proboszczowi i parafianom) za restaurację tego zabytku otrzymała w tym roku (2011r.) jeden z czterech Laurów Konserwatorskich Województwa Lubelskiego. Prace przez wiele 8 - ? - lat wykonywał konserwator z Lublina, bardzo dobry fachowiec i sympatyczna postać. Czy "napoleone" ze Studzianki w końcu urzędnik starosty wie co to jest samowola budowlana na dodatek na terenie objętym opieką konserwatorską ?.
0
Słuchacz napisał:
W Ortelu Królewskim (obok Studzianki) jest taki ładny kościółek, a właściwie dawna cerkiew obrządku wschodniego. Parafia katolicka (chwała proboszczowi i parafianom) za restaurację tego zabytku otrzymała w tym roku (2011r.) jeden z czterech Laurów Konserwatorskich Województwa Lubelskiego. Prace przez wiele 8 - ? - lat wykonywał konserwator z Lublina, bardzo dobry fachowiec i sympatyczna postać.
jedno co mi się nie podoba wokół tego kościoła to wyłożony bruk, którego kiedyś nie było
0
napoleone napisał:
"Ja tylko doglądam". Wiadomo, prezes. Pańskie oko konia tuczy. Ech, te nawyki pańszczyźniane.
0
Ludzie złośliwi jesteście i tyle. Przeszkadza ludziom nawet to, że ktoś jest konserwatorem albo ktoś robić coś społecznie.
0
Oczywiscie, ludzie w wiekszosci to debi le. Zwlaszcza za pancerzykiem pseudoanonimowosci w internecie. Napisac mozna co sie chce, krytykowac jest latwo. Zrobic cos samemu juz trudniej, ale obsmarowac kogos latwo.
0
Narzekać to każdy może i chce. Jak ktoś coś zrobi bezinteresownie to uważa się albo jeleń albo coś kręci. Taka to już mentalność.
0
Pawlak napisał:
1. Za stan obiektów poradziwiłłowskich przy ul. Warszawskiej:kaplica, wieża narożna, wieża. 2. Za "stylową" drewnianą szopę przy kościele (XVIII w.)na ul. Brzeskiej. 3. Za "oryginalne freski" na fasadzie kościoła (XVII w.) przy ul. Narutowicza.
0
kibic napisał:
Narzekać to każdy może i chce. Jak ktoś coś zrobi bezinteresownie to uważa się albo jeleń albo coś kręci. Taka to już mentalność.
LAUR-ki czytaj w słowie, tyg. podl, wspólnocie, biala24, biperze.
0
Gość ma obsesję bo nikt mu laurki takiej jeszcze nie zrobił w życiu. Matka go biła, ojciec też, dziadek i babcia oraz sąsiedzi i jęczy biedak krytykując innych
0
Szanowny Panie Słuchaczu prawo budowlane jest mi znane a zatem zachęcam do lektury (w szczególnośck art. 29) co jest pozwoleniem na budowę w rozumieniu prawa i jakie obiekty są nim objęte. Czy w Studziance na mizarze coś zostało zbudowane w rozumieniu prawa? Co do dawnej cerkwi w Ortelu z 1706 roku to unikat na dużą skalę. Obiekt zachował się w dobrym stanie przez tyle lat. Z drugiej strony niektóre opinie są faktycznie złośliwe. Nawyków z sytemu feudalnego nie mam.
0
napoleone napisał:
Szanowny Panie Słuchaczu prawo budowlane jest mi znane a zatem zachęcam do lektury (w szczególnośck art. 29) co jest pozwoleniem na budowę w rozumieniu prawa i jakie obiekty są nim objęte. Czy w Studziance na mizarze coś zostało zbudowane w rozumieniu prawa? Co do dawnej cerkwi w Ortelu z 1706 roku to unikat na dużą skalę. Obiekt zachował się w dobrym stanie przez tyle lat. Z drugiej strony niektóre opinie są faktycznie złośliwe. Nawyków z sytemu feudalnego nie mam.
... złośliwe opinie !!!, myślisz o tej o "pierdzeniu w stołek" przez kolegę urzędnika albo o zabytkowych kościółkach, na które "traci" się czas i pieniądze???. Ale pewnie chodzi ci własne ego, trochę ono jest rozdęte,... trochę podobnie jak u Nikosia Dyzmy, NAPOLEONIE ze Studzianki.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: