Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Międzyrzec Podlaski: Prosto ze szpitala ordynator trafił do aresztu

Utworzony przez Gość, 4 maja 2010 r. o 17:20
Gość napisał:
nIE USPRAWIEDLIWIAJĄC DYREKTORA POWIEM, ŻE W TYM KRAJU TRUDNO OCZYŚCIĆ LEPKIE DŁONIE DOKTORÓW... pRZY BRAKU LEKARZY I SOLIDARNOŚCI ŚRODOWISKA ROLA I WPŁYW DYREKTORA JEST NAPRAWDĘ TRUDNY... wSPÓŁCZUJĘ DYREKTOROWI, KTÓRY NAPRAWDĘ WIELE ZROBIŁ DLA SZPITALA I ŚRODOWISKA... bRAKUJE LEKARZY MIMO HORENDALNYCH WYNAGRODZEŃ. wZROST PŁAC SPRAWIA, ŻE MNIEJ CHCĄ PRACOWAĆ... DYREKTOR STOLARCZYK NAPRAWDĘ WIELE ZROBIŁ DLA ROZWOJU TEGO SZPITALA. NA ZMORĘ ŁAPÓWKARSTWA LEKARZY W TYM KRAJU PRZEZ DZIESIĘCIOLECI NIKT NIE ZNALAZŁ LEKARSTWA. DLATEGO W TYCH KATEGORIACH NIE MOŻNA OSĄDZAĆ DYREKTORA.
Za szpital odpowiada dyrektor! Jest w szpitalu "dobrze" dyrektor dostaje nagrodę, jest w szpitalu "źle" dyrektor ponosi konsekwencje. W tym wypadku powinien ponieść konsekwencje, bo zawieszonych jest przez prokuraturę dwóch ordynatorów w tak krótkim czasie, a to oznacza, że w szpitalu jest "źle"... A konsekwencje mogą być w tym przypadku tylko takie: DYMISJA DYREKTORA! I taką decyzję powinien podjąć starosta... To uspokoi sytuację wśród pacjentów, i będzie jednocześnie przestrogą dla innych, w tym przyszłych dyrektorów. Odpowiedz, dlaczego jest wielu lekarzy którzy pracowali w międzyrzeckim szpitalu, a teraz pracują poza Międzyrzecem, albo w ogóle wyjechali z tego miasta? Odpowiesz dlaczego na przestrzeni ostatnich lat, wielu lekarzy "rzuciło" prace w powiatowym szpitalu i woli dojeżdzać do innych miast? Jeszcze raz: za wszystko co dzieje się w szpitalu odpowiada jego dyrektor!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję że ktoś niedługo zainteresuje się Fundacją działającą przy szpitalu, drugie etaciki itp.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Idź wujek do lekarza to ci jakieś środki na sen przepisze (chyba że się nudzisz na dyżurze w szpitalu), bo co będziesz po nocy banialuki wypisywał? Zadam ci jedno proste pytanie: czy p. Stolarczyk uczestniczył w szopce pod tytułem "obrona szpitala przed PiS, które chce go zlikwidować"? Jeżeli oprócz problemów ze snem, masz także problemy z pamięcią, to przypomnę, że p. Stolarczyk w tej szopce odgrywał jedną z głównych ról !!! Więc nie pieprz mi tutaj, że nie chodzi o politykę !!! Bo był to jeden z najwiekszych przekrętów politycznych w historii tego miasta, z udziałem posłów, burmistrza i co niektóych księży !!!
Święta prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O nauczycielach mówi się dowody wdzięczności, bo nie mają wielkiego materialnego znaczenia i są wyrazem wdzięczności za trud nauczania. Te dowody wdzięczności nie przyczyniają się do ich wzbogacania. Proszę podać przykład nauczyciela np. geografii, który ma wille, samochody dla każdego członka rodziny, wczasy w każdej porze roku. Takiego nie znajdziecie. A lekarzy owszem bez problemu. Obie profesje są wynagradzane z budżetu. Gdyby lek. ograniczali się do dowodów wdzięczności tak jak nauczyciele problemu by nie było. Jednak jest inaczej i inna jest sytuacja chorego a inna ucznia. Do szpitala idzie się lub wiozą w sytuacjach krytycznych. Jeśli nie otrzymasz świadczenia to może być kres twojego życia. I tą sytuacje lekarze wykorzystują. Są różnorakie sposoby aby dać do zrozumienia, że trzeba posmarować. Najczęściej to brak zainteresowania chorym, opryskliwość w stosunku do rodziny. Przez łapówke kupuje się zmianę stosunku do chorego bo wiedza lekarza to element stały, który albo jest zwiększany przez niego albo nie. Na drugim miejscu jest zastosowanie szybkie odpowiedniej procedury leczenia. Postęp w medycynie jest ogromny. Jest niewiele schorzeń gdzie nie można nic zrobić. Tylko trzeba chcieć. Łapówki w jakiś dziwny sposób pobudzają do pracy lekarzy. O tyle to jest dziwne, że po podwyżkach lekarze zarabiają w szpitalach pieniądze równe np. prezydentowi miasta. Żerowanie na ludzkim nieszczęściu to największa podłość. Oserwuję, że szczególnie na wschodzie Polski, w małych miejscowościach jest to problem w zasadzie nie do przezwyciężenia. Akcje Policji mogą przestraszyć ale nie wyeliminują tego zjawiska. To musi zrobić same środowisko lekarzy. Czy zrobi? Za mojego życia pewnie nie! Z tym jest im dobrze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze takich ludzi powini eliminowac z pracy sa naprawde ludzie ktorzy sa chorzy potrzebuja pomocy a nasi lekarze w mcu sa nauczeni ze bez lapowki nawet palcem nie kiwnie jest jeszcze kilku takich co lubia brac moze i na nich przyjdzie czas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Za szpital odpowiada dyrektor! Jest w szpitalu "dobrze" dyrektor dostaje nagrodę, jest w szpitalu "źle" dyrektor ponosi konsekwencje. W tym wypadku powinien ponieść konsekwencje, bo zawieszonych jest przez prokuraturę dwóch ordynatorów w tak krótkim czasie, a to oznacza, że w szpitalu jest "źle"... A konsekwencje mogą być w tym przypadku tylko takie: DYMISJA DYREKTORA! I taką decyzję powinien podjąć starosta... To uspokoi sytuację wśród pacjentów, i będzie jednocześnie przestrogą dla innych, w tym przyszłych dyrektorów. Odpowiedz, dlaczego jest wielu lekarzy którzy pracowali w międzyrzeckim szpitalu, a teraz pracują poza Międzyrzecem, albo w ogóle wyjechali z tego miasta? Odpowiesz dlaczego na przestrzeni ostatnich lat, wielu lekarzy "rzuciło" prace w powiatowym szpitalu i woli dojeżdzać do innych miast? Jeszcze raz: za wszystko co dzieje się w szpitalu odpowiada jego dyrektor!!!
no, no, to w takim razie dla kogo jest szykowany stołek dyrektora międzyrzeckiego szpitala?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze ,że toczy się sprawa brania łapówek może trochę będą się bać lekarze. To jest problem nie tylko Międzyrzeca a w Białej to nie biorą czy Warszawie w Klinice Onkologi też biorą i to nie małą kasę. Ale ludzie sami tak przyzwyczajają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no, no, to w takim razie dla kogo jest szykowany stołek dyrektora międzyrzeckiego szpitala?
NIE POZWÓLCIE BY POLITYCZNI PISARZE ZABIERALI WOGÓLE GŁOS NA FORUM, GDYŻ ONI W ŻADEN SPOSÓB NIE ODNOSZĄ SIĘ DO PROBLEMU TYLKO DO PARTII WSZYSTKO JEDNO DO KTÓREJ. NATOMIAST PRZY OBECNYM POZIOMIE WYNAGRODZEŃ LEKARZY /50 DO 100ZŁ ZA GODZINĘ DYŻURU/ JEST TO EWIDENTNY PROBLEM. nIE MOŻNA TEGO TŁUMACZYĆ BRAKIEM GODZIWEJ PŁACY ZA TE TRUDNE STUDIA I CIĘŻKĄ PRACĘ. KAŻDY LEKARZ Z II STOPNIEM SPECJALIZACJI ZARABIA UCZCIWIE 15 000 - 22 000ZŁ. CHYBA ZA TO DA SIĘ DOBRZE ŻYĆ BEZ FARTUCHOWEGO. NIESTETY ŚRODOWISKO UWAŻA BRANIE ŁAPÓWEK ZA COŚ NORMALNEGO, NATURALNEGO, A WRAZIE WPADKI KOLEDZY Z IZB LEKARSKICH DECYDUJĄ O POZBAWIENIU PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU. cIEKAW JESTEM JAKI JEST TEGO ROCZNY WYMIAR W STOSUNKU DO BRANIA.JEŚLI JEST TO NORMALNOŚĆ TO SAMO ŚRODOWISKO SIĘ NIE OCZYŚCI NIESTETY. LEKARZY JEST MAŁO WIĘCEJ NIE BĘDZIE, A RYNEK PRACY JEST NIEOGRANICZONY I KOŁO SIĘ ZAMYKA. PÓKI CO W TEJ BRANŻY PROBLEM NIE JEST ROZWIĄZYWALNY. NIESTETY DYREKTOR SZPITALA NIE WIELE MOŻE, SKORO LEKARZE SĄ ROZRYWANI, A SZPITAL MUSI PACJENTOM ZAPEWNIĆ NALEŻYTĄ OPIEKĘ. DLATEGO POLITYCZNI PISARZE FORUM NIE WIELE WIEDZĄ I DLATEGO W TYCH KATEGORIACH PODCHODZĄ DO PROBLEMU. POZDRAWIAM UCZCIWYCH LEKARZY. CZEMU WAS TAK MAŁO?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
NIE POZWÓLCIE BY POLITYCZNI PISARZE ZABIERALI WOGÓLE GŁOS NA FORUM, GDYŻ ONI W ŻADEN SPOSÓB NIE ODNOSZĄ SIĘ DO PROBLEMU TYLKO DO PARTII WSZYSTKO JEDNO DO KTÓREJ. NATOMIAST PRZY OBECNYM POZIOMIE WYNAGRODZEŃ LEKARZY /50 DO 100ZŁ ZA GODZINĘ DYŻURU/ JEST TO EWIDENTNY PROBLEM. nIE MOŻNA TEGO TŁUMACZYĆ BRAKIEM GODZIWEJ PŁACY ZA TE TRUDNE STUDIA I CIĘŻKĄ PRACĘ. KAŻDY LEKARZ Z II STOPNIEM SPECJALIZACJI ZARABIA UCZCIWIE 15 000 - 22 000ZŁ. CHYBA ZA TO DA SIĘ DOBRZE ŻYĆ BEZ FARTUCHOWEGO. NIESTETY ŚRODOWISKO UWAŻA BRANIE ŁAPÓWEK ZA COŚ NORMALNEGO, NATURALNEGO, A WRAZIE WPADKI KOLEDZY Z IZB LEKARSKICH DECYDUJĄ O POZBAWIENIU PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU. cIEKAW JESTEM JAKI JEST TEGO ROCZNY WYMIAR W STOSUNKU DO BRANIA.JEŚLI JEST TO NORMALNOŚĆ TO SAMO ŚRODOWISKO SIĘ NIE OCZYŚCI NIESTETY. LEKARZY JEST MAŁO WIĘCEJ NIE BĘDZIE, A RYNEK PRACY JEST NIEOGRANICZONY I KOŁO SIĘ ZAMYKA. PÓKI CO W TEJ BRANŻY PROBLEM NIE JEST ROZWIĄZYWALNY. NIESTETY DYREKTOR SZPITALA NIE WIELE MOŻE, SKORO LEKARZE SĄ ROZRYWANI, A SZPITAL MUSI PACJENTOM ZAPEWNIĆ NALEŻYTĄ OPIEKĘ. DLATEGO POLITYCZNI PISARZE FORUM NIE WIELE WIEDZĄ I DLATEGO W TYCH KATEGORIACH PODCHODZĄ DO PROBLEMU. POZDRAWIAM UCZCIWYCH LEKARZY. CZEMU WAS TAK MAŁO?
Człowieku, skąd ty bierzesz takie sumy. Znam doskonale środowisko, mam wgląd do wynagrodzeń lekarzy. Dyżury są dodatkowym źródłem dochodu, co wiąże się z poświęceniem wolnego czasu, kosztem rodziny, własnego zdrowia, ogromnego zaangażowania i brania na siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Wielu lekarzy nie opuszcza szpitala przez kilka dób, ponieważ już teraz w każdym szpitalu są braki kadrowe. Dla każdego lekarza spędzanie świąt na dyżurach to norma. Ile ty dni świątecznych spędziłeś w pracy? Lekarze są uczciwymi obywatelami, ze swoich dochodów odprowadzają bardzo wysokie podatki. Ile osób oszukuje skarb państwa, wykonując robotę na czarno, udzielając usług i świadczeń, nie płacąc zus-u, pracując za granicą, biorąc bezpodstawnie zasiłki z opieki społecznej. Może zajrzyjmy we własne sumienie a nie zazdrośćmy, tym którzy zarabiają ciężką pracą nie tylko w służbie zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mOŻE KTOŚ W KOŃCU ZOBACZY CO SIĘ DZIEJE NA BIALSKIEJ KARDIOLOGII
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Za szpital odpowiada dyrektor! Jest w szpitalu "dobrze" dyrektor dostaje nagrodę, jest w szpitalu "źle" dyrektor ponosi konsekwencje. W tym wypadku powinien ponieść konsekwencje, bo zawieszonych jest przez prokuraturę dwóch ordynatorów w tak krótkim czasie, a to oznacza, że w szpitalu jest "źle"... A konsekwencje mogą być w tym przypadku tylko takie: DYMISJA DYREKTORA! I taką decyzję powinien podjąć starosta... To uspokoi sytuację wśród pacjentów, i będzie jednocześnie przestrogą dla innych, w tym przyszłych dyrektorów. Odpowiedz, dlaczego jest wielu lekarzy którzy pracowali w międzyrzeckim szpitalu, a teraz pracują poza Międzyrzecem, albo w ogóle wyjechali z tego miasta? Odpowiesz dlaczego na przestrzeni ostatnich lat, wielu lekarzy "rzuciło" prace w powiatowym szpitalu i woli dojeżdzać do innych miast? Jeszcze raz: za wszystko co dzieje się w szpitalu odpowiada jego dyrektor!!!
[b][/ To kpina że dyrekror Międzyrzeckiego szpitala nic nie wiedział. Ha ha. Tak, miał trudny charkter...........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gara napisał:
JAKBY TAK WSZYSTKICH ŁAPÓWKARZY Z TEGO SZPITALA ZAMKNĘLI,TO JUZ I SZPITAL TRZEBA BY ZAMKNĄĆ.
Biedny dyrektor nic nie wiedział. Panie dyrektorze co w garażu.... ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no, no, to w takim razie dla kogo jest szykowany stołek dyrektora międzyrzeckiego szpitala?
Dyrektor to nic nigdy nie wie.... Drugi ordynator...... Panie dyrektorxze, z kim pan pił ostatnio wódkę..... ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Mam nadzieję że ktoś niedługo zainteresuje się Fundacją działającą przy szpitalu, drugie etaciki itp.....
Wzorem cnoty jest dla mnie ordynator Marek K.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barmam napisał:
mOŻE KTOŚ W KOŃCU ZOBACZY CO SIĘ DZIEJE NA BIALSKIEJ KARDIOLOGII
Lekarzom ze strachu migotają przedsionki ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja byłam pacjentką dr D i uważam, że to dobry i bardzo kompetentny lekarz. Nie chciał odemnie żadnych prezentów ani pieniędzy a zostały wykonane wszelkie możliwe badania celem postawienia trafnej diagnozy. A moja diagnoza jest taka: jest to zwykła nagonka : albo potrzebny jest stołek ordynatora dla swego kolesia albo należy zlikwidować szpital. To się w przyszłości okaże. A to co zrobiono z tym człowiekiem to się w głowie nie mieści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~anonim~ napisał:
dobrze takich ludzi powini eliminowac z pracy sa naprawde ludzie ktorzy sa chorzy potrzebuja pomocy a nasi lekarze w mcu sa nauczeni ze bez lapowki nawet palcem nie kiwnie jest jeszcze kilku takich co lubia brac moze i na nich przyjdzie czas.
rhysrnjrsdutsmt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam nienawidzę tego lekarza po prostu nie potrafię zrozumieć jak można być takim człowiekiem i patrzeć jak ludzie umierają.On właśnie tak robił nie powiem sama chciałam dać łapówkę ale zawszę się bałam że robię coś złego.Któregoś dnia jak już było z moim tatem źle bardzo źle zdecydowałam się tylko było już za późno doktor pojechał do domu a rano dowiedziałam się że mój kochany tato umar. Tak bardzo chciałabym żeby ktoś był kiedyś taki nie miły,chamski, jak on do swoich pacjętów i ich rodzin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~zuza~ napisał:
Witam nienawidzę tego lekarza po prostu nie potrafię zrozumieć jak można być takim człowiekiem i patrzeć jak ludzie umierają.On właśnie tak robił nie powiem sama chciałam dać łapówkę ale zawszę się bałam że robię coś złego.Któregoś dnia jak już było z moim tatem źle bardzo źle zdecydowałam się tylko było już za późno doktor pojechał do domu a rano dowiedziałam się że mój kochany tato umar. Tak bardzo chciałabym żeby ktoś był kiedyś taki nie miły,chamski, jak on do swoich pacjętów i ich rodzin.
Lekarze niejednokrotnie patrzą jak ich pacjenci umierają. Taki zawód. I chyba to nie jest dla nich przyjemne. A jak myslisz? Czy jak byś dała tę łapówkę to twój tata by żył?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Lekarze niejednokrotnie patrzą jak ich pacjenci umierają. Taki zawód. I chyba to nie jest dla nich przyjemne. A jak myslisz? Czy jak byś dała tę łapówkę to twój tata by żył?
BYWA RÓŻNIE.CZASEM LEKARZ BIERZE WZIĄTKĘ OD RODZINY PACJENTA KTÓRY JEST JUŻ W AGONII,A CZASEM ZROBI WSZYSTKO CO MOZLIWE I NIE WEZMIE NIC,BO TAK NAKAZUJE MU PRZYSIĘGA I SUMIENIE.WSZYSTKO ZALEŻY OD CHARAKTERU I MORALNIOŚCI CZŁOWIEKA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...