Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Milicyjna nysa i wspomnienia z lat 80-tych

Utworzony przez Maria, 14 grudnia 2010 o 06:49
TO BYŁY PIĘKNE DNI, PO PROSTU PIĘKNE DNI, NIE ZNA JUŻ DZIŚ KALENDARZ TAKICH DAT. WTEDY UCZYŁEŚ MNIE, WYMAWIAĆ IMIĘ SWE, WTEDY RZUCIŁEŚ DLA MNIE CAŁY ŚWIAT. TO BYŁY DNI, NIEZAPOMNIANE DNI.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
TO BYŁY PIĘKNE DNI, PO PROSTU PIĘKNE DNI, NIE ZNA JUŻ DZIŚ KALENDARZ TAKICH DAT. WTEDY UCZYŁEŚ MNIE, WYMAWIAĆ IMIĘ SWE, WTEDY RZUCIŁEŚ DLA MNIE CAŁY ŚWIAT. TO BYŁY DNI, NIEZAPOMNIANE DNI.
0
Kiedy księża wrócą do modlitw za Ojczyznę? Bańka długu rosnie. Chyba zaczną się modlić za ojczyznę jak przyjdzie im zwrócić majątek ukręcony w komisji majątkowej,???
0
A gdzie Czapski który w zależności od interesu a to powołuje się na solidarnościowy rodowód i internowanie w Stanie wojennym a to powołuje na 1 -go zastępcę byłego aparatczyka PZPR Waldemara Godlewskiego, był na Placu Wolności albo w Kościele ?
0
Wanda napisał:
A gdzie Czapski który w zależności od interesu a to powołuje się na solidarnościowy rodowód i internowanie w Stanie wojennym a to powołuje na 1 -go zastępcę byłego aparatczyka PZPR Waldemara Godlewskiego, był na Placu Wolności albo w Kościele ?
Pamiętam czapskiego z lat 80 temu człowiekowi ręki nigdy nie podam.
0
Ciężko mi ocenić stan wojenny, ponieważ nie mam gruntownej, rzetelnej wiedzy.A to co mówią w mediach-zajęcie dla gawiedzi....!!!Sam pomysł jest dobry.Szkoda tylko,że w szczególny sposób kultywujemy porażki narodowe.Widocznie brak sukcesów całkowicie wyprał mózgi.....o ile one kiedykolwiek były.......?!!!
0
Gość napisał:
Pamiętam czapskiego z lat 80 temu człowiekowi ręki nigdy nie podam.
Tam jest gdzie Kasa,
0
Dla mnie to są jaja /Abramowicza/. Dlaczego im dalej od tego stanu wojennego tym bardziej w Białej huczniej się obchodzi ta rocznicę?! Dlaczego przez 20 lat - od 1990r było jakoś cicho i Abramowicza nie było widać obok nyski MO i przebierańców? A też dlaczego redaktor podaje, że jest to akcja szkoleniowa i edukacyjna - czy te młokosy mają nas szkolić na modłę Abramowicza? Księża co prawda odprawiali msze za ojczyznę w tamtym czasie, ale z notatki nie dowiedziałem się aby udział w tej szwarc paradzie brali udział najbardziej znani ludzie Solidarności z tamtych czasów. Adaś zmałpował akcję warszawską obok domu Jaruzela. A edukujcie nas tak dalej, w końcu dobrze, że Czapski wykosił Abramowicza. Mniej zadymy będzie w Białej.
0
tak jest, teraz jest wspaniale, ludzie odbierają sobie zycie bo nie maja za co wegetować, nie maja pracy i z czego żyć. Brawo solidarność. Widziałam płacz niejednej osoby z powodu utraty pracy i to osób po 40-50-tce, gdzie nikt już ich nie che, żaden pracodawca bo sa za starzy. Jeżeli ktoś dostanie pracę, to są wyjątki. No i mamy wspaniale, co tam nie biją nas, ale że samoczynnie następuje eutanazja, bo nie ma za co żyć, bo nie ma sie za co leczyć to juz tego nie piszą. No bo jak, przecież mamy wolność, gdzie kto może to rwie dla siebie.
0
czołem towarzysze zomowcy, ormowcy i zbowidowcy. bravo. chwali się, że wy zawsze na pierwszej linii frontu i dajecie odpór takim Abramowiczom. chwała wam i waszym wnukom, którzy tak dzielnie wspierają waszego prezydenta Czapskiego.
0
Chyba nie rozumiecie, że w tym co rekonstrują ci młodzi ludzie jest jakaś przesłanka! Cieszę się, że przypominają co niektórym o tym fakcie historycznym, którego niechciałbym realnie przeżyć jeszcze raz.
0
czytelnik napisał:
Dla mnie to są jaja /Abramowicza/. Dlaczego im dalej od tego stanu wojennego tym bardziej w Białej huczniej się obchodzi ta rocznicę?! Dlaczego przez 20 lat - od 1990r było jakoś cicho i Abramowicza nie było widać obok nyski MO i przebierańców? A też dlaczego redaktor podaje, że jest to akcja szkoleniowa i edukacyjna - czy te młokosy mają nas szkolić na modłę Abramowicza? Księża co prawda odprawiali msze za ojczyznę w tamtym czasie, ale z notatki nie dowiedziałem się aby udział w tej szwarc paradzie brali udział najbardziej znani ludzie Solidarności z tamtych czasów. Adaś zmałpował akcję warszawską obok domu Jaruzela. A edukujcie nas tak dalej, w końcu dobrze, że Czapski wykosił Abramowicza. Mniej zadymy będzie w Białej.
Nie masz racji pan Abramowicz pochodzi z patriotycznej rodziny ,niestety teraz nie wolno ale w Muzeum w Białej Podlaskiej są dokumenty świadczące o tym,że dziadek Pana Abramowicza był w Peowiakach ,niestety o tym nawet mówić dzisiaj nie wolno,młodzież nic nie wie o tym jak w pierwszych dniach wojny niemcy posiadali listy Peowiaków od takich jak Dziadzia,Deptuła.
0
W sprawie przebierańców, jako iż brałem w tym udział, pragnę udzielić kilka słów komentarza. Przebieranie się w mundury LWP czy MO, czy ZOMO nie ma na celu straszenia ludzi, czy też robienia podobnych działań o zadymiarskim charakterze. Ma na celu przypomnienie i pokazanie ludziom jak wtedy wyglądały realia Wojska Polskiego. Jestem zawodowym historykiem wojskowości i uważam, że warto zwrócić ludziom uwagę że te wydarzenia też należą już do historii. Pokazanie na ulicy wojskowego munduru ma charakter ciekawostki - raz, że stan wojenny, drugie, że niejeden tato/ dziadek snuł nie raz opowiadania jak to w wojsku było - w końcu było to 2 a nawet 3 lata, kawał życia. To też wspomnienie ludzi, którzy byli zmuszeni brać w tym udział, postawieni niejako między młotem a kowadłem. W końcu chodzi także o hobby - nie co dzień można zobaczyć jak ewoluowała technika WP na przestrzeni dziejów. Wyobraźmy sobie takiego "młokosa", jak Ktoś na nazwał (modo wyglądamy, lecz ćwierczwiecze każdy ma za sobą) na pustyni - oczywiście bez grubej uszanki, rękawic, "bechatki" w warunkach bojowych na pustyni. W latach 80tych był to oczywisty model na misjach ONZ, w których brało udział LWP. Dziś nie do pomyślenia:) Odżegnuję się też od kojarzenia z tą czy inną opcją polityczną - przeciez tu chodzi o historię, o upamiętnienie. Nie ma dla mnie takiego znaczenia czy imprezę tę oragnizuje ta czy inna persona. Jako historyk i obywatel czuje się zobowiązany do upowszechniania historii. Nie mam osobiście żyłki pedagogicznej, lecz co lepiej trafia do umysu modego człowieka - uzbrojony żołnierz na ulicy czy komunikaty w gazetach. Trzeba drodzy Państwo sięgać po różne metody przesłania, w przeciwnym razie za lat kilka ktoś dziś młody, może nie mieć zielonego pojęcia o czym mówimy. Pozdrawiam serdecznie ! G.K.
0
...
0
przypadkiem wszedlem w posiadanie munduru MO dajcie znac jak bedzie jakas okazja to chetnie do was dolacze.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: