Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Modlitwa" na głównym placu

Utworzony przez Nasz, 31 marca 2008 o 10:25
Hurrrraaa ! Międzyrzec znowu nasz !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hurrrraaa ! Międzyrzec znowu nasz !!!
W ostatnim roku na każdy KŁOPOTLIWY i KONTROWERSYJNY temat do gazet wypowiada się TYLKO wiceburmistrz Ługowski ??? Dlaczego głosu nie zabiera burmistrz Grzyb ??? Czy jest jeszcze burmistrzem ??? Może to wiceburmistrz Ługowski powinien być PIERWSZYM burmistrzem ??? Burmistrzu Grzyb prosimy o zabieranie głosu !!! Od czegoś jest się przecież tym burmistrzem !!! Nie ma pan burmistrz na ten \"wrażliwy\" temat własnego zdania ??? Dziwie się, że wiceburmistrz Ługowski daje się aż tak \"wkręcać\" ???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pomnik żydowski na Placu Jana Pawła II, zastanówmy się na ile to jest logiczne? Były podawane trzy inne lokalizacje: 1. Klomb przy postoju taxi od ul. Nassuta ( może symbolizować wejście do byłego getta). 2. Były plac po Synagodze, obecnie parking - przedłużenie Nassuta (teren byłego grtta). 3. Parking przed Kirkutem - na tym cmentarzu hitlerowcy dokonywali roztrzeliwań zakładników żydowskich. I teraz zastanówmy się dlaczego Żydom odpowiada Plac Jana Pawła II??? Co prawda na ten plac (w sąsiedztwie getta) wyprowadzano Żydów przed ich wywózką do Treblinki , Majdanka itp. To również dobrze może być upamiętniona ul. Partyzantów (droga śmierci) , czy też plac przed dworcem kolejowym gdzie rozgrywały się dantejskie sceny przy załadunku tej ludności do zwirzęcych wagonów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to zeby podjac dobra decyzje dla miedzyrzeca trzeba chlopa madrego ale ktos go przekonal juz zgadnijcie jak
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Narodzie przebudź się i nie pozwól by deptano Twój Honor. Pamiętaj, że przyjaciół prawdziwych poznajemy w biedzie !!!!!!!!!!!! Dlaczego ciągle mamy się kalać? Przypominam Wam wrzesień 1939r. Kiedy na kresach wschodnich i przedmurzu rumuńskim wykrwawiały się ostatnie jednostki Wojska Polskiego.......... 26 września komitet powitalny gminy żydowskiej, przy wielkiej radości kilku tysięcy Żydów, witał wkraczających sowietów do Międzyrzeca. Już na drugi dzień działał Rewkom pod przewodnictwem Bronsteina. Żydowska czerwona milicja z wielkim zadowoleniem wskazywała sowietom Polaków, których należy wylegitymować bądź aresztować. Na piaskach roztrzelano wielu synów polskich, tych którzy wracali do swoich domów, bo uważali,że zrobili wszystko dla Ojczyzny. Nikt nie bada tego wątku, nikt nie wnioskuje by na tych piaskach postawić pomnik Matki Polki płaczącej, upodlonej i zdradzonej ...... Tak, to była jawna kolaboracja, zdrada wobec narodu polskiego. Był to ciężki grzech, którego od tak nie przebacza się... Grzech okupiony przez ludność żydowską..... A dzisiaj, to ich matka ma symbolizować ból i rozpacz na Placu Wielkiego Papieża, który wskazał Ci Polsko to skrywane zło, tych którtzy Ciebie zdradzili, kiedy jeszcze Ty krwawiłaś. Boże wybacz tym co nie wiedzą co czynią, ale nas uchowaj od najgorszego, byśmy nie stracili Ciebie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mały Człowieku, oj chyba już próżne twoje żale i zaklęcia, tak jak próżne były szlochy Rejtana kiedyś. Różnica jest taka że kiedyś podbili nas siłą a dzisiaj naród polski SAM oddaje swoją niepodległość. No ale jeśli SAM chce tego, no to co możesz zrobić ? Wszak to Naród suwerenem jest ! On może nawet, jeśli mu tak strzeli do głowy, zrzec się tej męczącej niepodległości i wybrać sobie nowego, obcego Pana. Może czy nie ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
duży do małego napisał:
Mały Człowieku, oj chyba już próżne twoje żale i zaklęcia, tak jak próżne były szlochy Rejtana kiedyś. Różnica jest taka że kiedyś podbili nas siłą a dzisiaj naród polski SAM oddaje swoją niepodległość. No ale jeśli SAM chce tego, no to co możesz zrobić ? Wszak to Naród suwerenem jest ! On może nawet, jeśli mu tak strzeli do głowy, zrzec się tej męczącej niepodległości i wybrać sobie nowego, obcego Pana. Może czy nie ?
... naród polski to burmistrz i rajcowie z sitwy ????? Ja ich nie upoważniłem do tego, by mogli w zaślepieniu słuchać racji jednego ..... ja głosowałem na tych (tak mi się wydawało), na ludzi mających godność, którzy nie zostali zdemoralizowani historią stworzoną przez homo sowietikusa, którzy chcą służyć prawdzie i narodowi. mały człowiek
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mały, przepraszam, trochę poleciałem na skróty, stąd nieporozumienie. Chodziło mi o to że oto powstała w M-cu taka sytuacja odzwierciedlająca to co się dzieje z POLSKĄ całą. Oto demokratycznie wybrani przedstawiciele Narodu (burmistrzowie, rajcowie, parlamentarzyści, rząd, prezydent...) sprzedają sprawy tego Narodu (tu tego lokalnego, międzyrzeckiego), realizują OBCE interesy. A lud milczy lub nawet popiera. Bo przecież wiesz że tak naprawdę nie ma chętnych do zrobienia referendum nt. odwołania Grzyba. I będzie pomnik żydowski w środku M-ca ! Większości tzw. narodu to wisi i powiewa. A jak przyjdą nowe wybory to znów wybrani zostaną tacy sami lub jeszcze gorsi. Wszak ćwiczymy to już parę lat. Dlatego pisałem że "próżne żale". W demokracji to Naród decyduje. A on wybrał Grzyba. No podaj mi jakąś iskierkę nadziei...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
duży do małego napisał:
A jak przyjdą nowe wybory to znów wybrani zostaną tacy sami lub jeszcze gorsi. No podaj mi jakąś iskierkę nadziei...
Już teraz stawiam tezę, że w Międzyrzecu zostaną ponownie wybrani dokładnie CI SAMI LUDZIE! Lud międzyrzecki jest głupi i ciemny a przez dwa lata nic się w tym nie zmieni. Raz już wybrał głupio i to powtórzy. Władza widząc, że lud jest ciemny "leci w bambuko" i idzie na maksymalnego bezczela. Tylko najśmieszniejsze i zarazem najbardziej tragiczne jest to, że i władza TEŻ jest ciemna i głupia a przykładów na to jest wiele np. przetarg, wędkarze, sprzątaczki, wywóz śmieci itd... Rozpacz. Na chwilę obecną niestety nie ma żadnej nadziei na zmianę władzy, bo "ciemniaki boją się ciemniaków" i nie wiedzą czego się boją (w moim przekonaniu boją się o jakąś swoją robotę, bo o co?!)... Wracając do tematu... Dajcie tylko palec tym potomkom... a płakać (słusznie, czy niesłusznie to mnie nie obchodzi) będą ci co oddadzą: Kino Bałtyk, dawny komisariat, kilkadziesiat kamienic w rynku, kilka parceli i jeszcze inne dobra! Warto dokładnie przestudiować stronę: http://www.mezritch.org.il/ Czy to kogoś obchodzi, pewnie nie, chociaż to bomba z opóźnionym zapłonem? Mnie na pewno nie! Burmistrza i rajców pewnie też...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mały do Dużego... ... jak można pokochać coś czego się nie zna. Jak można pokochać Polskę kiedy nie zna się jej historii. Jak można kochać Ojczyznę, którą nam zamordowano, a jej dobre imię przez lata wystawiano na pośmiewisko... Uczyniono nas sierotami by potem zniewolić obcą ideologią. Niewolnik nie zna ojczyzny, skoro ta nie jest jego matką, ale macochą. Lud nasz stał się masą... Pozbawiono nas wiary w Solidarność, pozbawia się nas godności bycia Polakiem, cnotę patriotyzmu okrywa się pogardą ... I czym jest naród, który traci swoją tożsamość, kiedy mniejszość jest u nas narodem... pomysłodawca tego pomnika mówi ,,przyszliśmy wam dać, a ni zabierać". A Wirgiljusz zapisał: ,, boję się Dunajów (Greków), kiedy ci przynoszą nam dary..."
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Drodzy Mali Mieszkańcy Międzyrzeca. Nie wiem czy to wasi ojcowie z Mań, Koszelik, a nawet Krzeska i Próchenek stali z furmankami i czekali aż Niemcy wyłapią wszystkich Żydów i odprowadzą na stację i nikt nie będzie pilnował getta zachęcającego zapachem krwi, widokiem trupów a przede wszystkim pootwieranymi szeroko drzwiami. Może to wasi dziadkowie pod cmentarzem ścigali uciekających w zboże Żydów pokazując rękoma kierunek ich ucieczki Niemcom. Może to wasz tatuś dopadł idącą Zarówiem kobietę i krzycząc "Żydówka, Żydówka" zawołał Niemca. - Dostał w nagrodę cukierki. Pewnie dzisiaj opowiada o "naszych ulicach i ich kamienicach". Może to wasi wujkowie zniecierpliwieni wyrwali się by rabować opuszczone domy. O nieszczęśliwi nie zauważyli wracających w pościgu dwóch niemieckich żołnieży. Jeden z nich nie wytrzymał i zastrzelił rabującego "patriotę" drugi "patriota" ranny uciekł. Może to wasi rodzice zabili wracających do domów tych co przeżyli Oświęcim. Jednego bili aby powiedział gdzie ukrył złoto nie zdążył był za słaby po obozie. Może to wasza babka zadusiła żydowskie dziecko i wrzuciła do Piszczki to był przecież 44 ro i tak długo się nażyło. Może to ktoś z dalszej rodzinyzabił siekierą tych dwoje (znaleziono w okolicach Piwnej) - może nie zapłacili może bezczelni chcieli żyć za darmo. Mali ludzie co czeka wasze dzieci na nich przecież spadnie krew zamordowanych. Sumienie was boli. Pomnik na, który będziecie patrzeć będzie przypominał krew na rękach waszych ojców. Będzie przypominał obojętność i pogardę wobec śmierci waszych sąsiadów, kolegów waszych dziadków, ich znajomych. Bedzie przypominał wasze zezwierzęcenie. Nie musicie pisać na forum i tak bydlę wyłązi z was jak wyłaziło bydlę z ojców waszych. WAsi ojcowie mieli okazję bezczynnie przyglądać się zbrodni i biernością oraz rabunkiem uczestniczyć w niej jak stado psów trupożerców. Zobaczcie w waszych mieszkaniach ile jeszcze zrabowanych mebli, srebrnych łyżek, makat, zostało a minęło przecież 65 lat. Wy macie to nieszczęście, że nie możecie nic zrabować. Jesteście bezsilni jak psy na łańcuchu. Chcielibyście aby ktoś dał wam możliwość rozrywania padliny. Lubicie ten smród nieprawdaż. Wiele zrobiliście aby nikt nie pamiętał o mieszkańcach tego miasta, których z radością odprowadzaliście na śmierć i ciesząc się z możliwości poszukiwania łupu. Starał się bardzo wasz kapłan Kazimierz urzędujący w zrabowanej prawosławnym mieszkańcom świątyni. Papież gdyby wiedział jak jego osoba wykorzystywana jest przez bydło w jego zbydlęceniu nigdy nie zgodziłby się użyczyć swego imienia tym co odmawiają czci i szacunku tym co mieszkali i zostali zamordowani. Biada wam bydlęta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mieszkaniec napisał:
Drodzy Mali Mieszkańcy Międzyrzeca. Nie wiem czy to wasi ojcowie z Mań, Koszelik, a nawet Krzeska i Próchenek stali z furmankami i czekali aż Niemcy wyłapią wszystkich Żydów i odprowadzą na stację i nikt nie będzie pilnował getta zachęcającego zapachem krwi, widokiem trupów a przede wszystkim pootwieranymi szeroko drzwiami. Może to wasi dziadkowie pod cmentarzem ścigali uciekających w zboże Żydów pokazując rękoma kierunek ich ucieczki Niemcom. Może to wasz tatuś dopadł idącą Zarówiem kobietę i krzycząc "Żydówka, Żydówka" zawołał Niemca. - Dostał w nagrodę cukierki. Pewnie dzisiaj opowiada o "naszych ulicach i ich kamienicach". Może to wasi wujkowie zniecierpliwieni wyrwali się by rabować opuszczone domy. O nieszczęśliwi nie zauważyli wracających w pościgu dwóch niemieckich żołnieży. Jeden z nich nie wytrzymał i zastrzelił rabującego "patriotę" drugi "patriota" ranny uciekł. Może to wasi rodzice zabili wracających do domów tych co przeżyli Oświęcim. Jednego bili aby powiedział gdzie ukrył złoto nie zdążył był za słaby po obozie. Może to wasza babka zadusiła żydowskie dziecko i wrzuciła do Piszczki to był przecież 44 ro i tak długo się nażyło. Może to ktoś z dalszej rodzinyzabił siekierą tych dwoje (znaleziono w okolicach Piwnej) - może nie zapłacili może bezczelni chcieli żyć za darmo. Mali ludzie co czeka wasze dzieci na nich przecież spadnie krew zamordowanych. Sumienie was boli. Pomnik na, który będziecie patrzeć będzie przypominał krew na rękach waszych ojców. Będzie przypominał obojętność i pogardę wobec śmierci waszych sąsiadów, kolegów waszych dziadków, ich znajomych. Bedzie przypominał wasze zezwierzęcenie. Nie musicie pisać na forum i tak bydlę wyłązi z was jak wyłaziło bydlę z ojców waszych. WAsi ojcowie mieli okazję bezczynnie przyglądać się zbrodni i biernością oraz rabunkiem uczestniczyć w niej jak stado psów trupożerców. Zobaczcie w waszych mieszkaniach ile jeszcze zrabowanych mebli, srebrnych łyżek, makat, zostało a minęło przecież 65 lat. Wy macie to nieszczęście, że nie możecie nic zrabować. Jesteście bezsilni jak psy na łańcuchu. Chcielibyście aby ktoś dał wam możliwość rozrywania padliny. Lubicie ten smród nieprawdaż. Wiele zrobiliście aby nikt nie pamiętał o mieszkańcach tego miasta, których z radością odprowadzaliście na śmierć i ciesząc się z możliwości poszukiwania łupu. Starał się bardzo wasz kapłan Kazimierz urzędujący w zrabowanej prawosławnym mieszkańcom świątyni. Papież gdyby wiedział jak jego osoba wykorzystywana jest przez bydło w jego zbydlęceniu nigdy nie zgodziłby się użyczyć swego imienia tym co odmawiają czci i szacunku tym co mieszkali i zostali zamordowani. Biada wam bydlęta.
mieszkancu chyba jakis chory jestes na umysle nikt tu sie nie wypowiada kto ma 80 czy 90 lat a rdzennych miedzyrzeczan jest kilka procent a teraz jestesmy juz innymi ludzmi jesli wypowiadasz sie w imieniu zydow to widac jakim jadem i nienawiscia pałasz do polakow
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mieszkaniec napisał:
Drodzy Mali Mieszkańcy Międzyrzeca. Nie wiem czy to wasi ojcowie z Mań, Koszelik, a nawet Krzeska i Próchenek stali z furmankami i czekali aż Niemcy wyłapią wszystkich Żydów i odprowadzą na stację i nikt nie będzie pilnował getta zachęcającego zapachem krwi, widokiem trupów a przede wszystkim pootwieranymi szeroko drzwiami. Może to wasi dziadkowie pod cmentarzem ścigali uciekających w zboże Żydów pokazując rękoma kierunek ich ucieczki Niemcom. Może to wasz tatuś dopadł idącą Zarówiem kobietę i krzycząc "Żydówka, Żydówka" zawołał Niemca. - Dostał w nagrodę cukierki. Pewnie dzisiaj opowiada o "naszych ulicach i ich kamienicach". Może to wasi wujkowie zniecierpliwieni wyrwali się by rabować opuszczone domy. O nieszczęśliwi nie zauważyli wracających w pościgu dwóch niemieckich żołnieży. Jeden z nich nie wytrzymał i zastrzelił rabującego "patriotę" drugi "patriota" ranny uciekł. Może to wasi rodzice zabili wracających do domów tych co przeżyli Oświęcim. Jednego bili aby powiedział gdzie ukrył złoto nie zdążył był za słaby po obozie. Może to wasza babka zadusiła żydowskie dziecko i wrzuciła do Piszczki to był przecież 44 ro i tak długo się nażyło. Może to ktoś z dalszej rodzinyzabił siekierą tych dwoje (znaleziono w okolicach Piwnej) - może nie zapłacili może bezczelni chcieli żyć za darmo. Mali ludzie co czeka wasze dzieci na nich przecież spadnie krew zamordowanych. Sumienie was boli. Pomnik na, który będziecie patrzeć będzie przypominał krew na rękach waszych ojców. Będzie przypominał obojętność i pogardę wobec śmierci waszych sąsiadów, kolegów waszych dziadków, ich znajomych. Bedzie przypominał wasze zezwierzęcenie. Nie musicie pisać na forum i tak bydlę wyłązi z was jak wyłaziło bydlę z ojców waszych. WAsi ojcowie mieli okazję bezczynnie przyglądać się zbrodni i biernością oraz rabunkiem uczestniczyć w niej jak stado psów trupożerców. Zobaczcie w waszych mieszkaniach ile jeszcze zrabowanych mebli, srebrnych łyżek, makat, zostało a minęło przecież 65 lat. Wy macie to nieszczęście, że nie możecie nic zrabować. Jesteście bezsilni jak psy na łańcuchu. Chcielibyście aby ktoś dał wam możliwość rozrywania padliny. Lubicie ten smród nieprawdaż. Wiele zrobiliście aby nikt nie pamiętał o mieszkańcach tego miasta, których z radością odprowadzaliście na śmierć i ciesząc się z możliwości poszukiwania łupu. Starał się bardzo wasz kapłan Kazimierz urzędujący w zrabowanej prawosławnym mieszkańcom świątyni. Papież gdyby wiedział jak jego osoba wykorzystywana jest przez bydło w jego zbydlęceniu nigdy nie zgodziłby się użyczyć swego imienia tym co odmawiają czci i szacunku tym co mieszkali i zostali zamordowani. Biada wam bydlęta.
mieszkancu chyba jakis chory jestes na umysle nikt tu sie nie wypowiada kto ma 80 czy 90 lat a rdzennych miedzyrzeczan jest kilka procent a teraz jestesmy juz innymi ludzmi jesli wypowiadasz sie w imieniu zydow to widac jakim jadem i nienawiscia pałasz do polakow
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A propos wpisu Mieszkańca : Wystarczy tylko napisać Polska, Patriotyzm, Bohaterowie Narodowi itp. a już rozpoczyna się wściekłe ujadanie wrogów Polski, najczęściej polskojęzycznych czyli jedynie mówiących po polsku, wychowanych na polskojęzycznych gadzinówkach, z Polską mających tyle wspólnego co np. ja z medycyną. Sytuacja jest, moim zdaniem, bardzo podobna do tej w końcu XVIII w. kiedy kończyła swój żywot I Rzeczpospolita. Niestety...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mieszkancu miej pretensje do siebie to wy wydawalyscie polakow ale tez swoich tylko dlatego aby ocalic siebie to na was spadnie odpowiedzialnosc to wy zw-ta a te rzeczy ktore wymienisz szukaj u ruskich ktorych tak kochaliscie sluzac w KGB
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego projekt postawienia pomnika odwolujacego sie do wartosci religijnych, ktory ma przypomniec o paru tysiacach zamordowanych ludzi, budzi taka agresje? Moze to mieszkaniec ma racje. Jak nie chcecie uznac, ze Zaglada to czesc historii waszego miasta i waszych wspolmieszkancow, to sami stawiacie sie po stronie mordercow.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pomelo, przede wszystkim nie widzę tu żadnej agresji, jest tylko różnica zdań. Może być ? Czy musimy się we wszystkim zgadzać czego chcą Żydzi bo inaczej oskarżą nas o antysemityzm ? Problem nie w tym że ktoś nie zgadza się żeby w ogóle taki pomnik w M-cu stanął lecz w tym GDZIE ma stanąć ? Czy koniecznie na Rynku ? I kto ma o tym zdecydować ? Czy Polacy decydują gdzie ma stanąć pomnik w Izraelu ? Chyba że jesteś zwolennikiem tezy że "naród wybrany" ma większe prawa niż tybylcy ? No więc KTO ma zdecydować ? bo ja uważam że mieszkańcy M-ca. Czy ktoś pytał ich o zdanie ? Pokaż mi kto i gdzie napisał że "nie chce uznać, że Zagłada to część historii tego miasta" ? Ogólnie mówiąc w twoim wpisie aż kipisz od nienawiści do Polski. Mniej agresji zalecam, i daj spokój z tymi mordercami, nie otwieraj licytacji bo to się może nieciekawie dla was skończyć.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
[quote name='duży' date= Czy musimy się we wszystkim zgadzać czego chcą Żydzi bo inaczej oskarżą nas o antysemityzm ? Problem nie w tym że ktoś nie zgadza się żeby w ogóle taki pomnik w M-cu stanął lecz w tym GDZIE ma stanąć ? Czy koniecznie na Rynku ? I kto ma o tym zdecydować ? [/quote] Pytania jasne, logiczne i zadane bez piany na ustach. I na tak postawione pytania, odpowiedzi oczekuje społeczeństwo od burmistrza i radnych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
moze sobie stanac przy stokrotce przy kirkucie niech sie modli za zmarlych
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Stanie pomnik na placu JAna Pawła 2 .Burmistrz bardzo mocno zabiegal,użył wszystkich swoich lizydupowm z rady--tylko czterech radnych/Jan J.Elżbieta K. Daniel J , i chyba Jan K/ wykazali że są prawdziwymi radnymi myślącymi swoim rozumem/ nie poparli projektu burmistrza/piszę z małej litery bo na dużą nie zasługuje/,ktory musi dotrsymać słowa danego przed wyborami "wielkiej gwiażdie z Międyreca"że za poparcie w ulotce odpłaci się zgoda na budowę pomnika w centrum miasta,o który zabiegali beskutecznie prze kilka lat za czasów lesiukowych. Szlom panie burmistrzu i wybrańcy .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 42

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: