Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Modlitwa" na głównym placu

Utworzony przez Nasz, 31 marca 2008 r. o 10:25
duży napisał:
Look ! I na to przyjdzie czas, spokojnie, cierpliwości. A czy w obozie czy od razu ... wiesz co ... to już sąd Wolnej Polski zdecyduje.
...sąd Wolnej Polski, niech zgadnę , wolnej od głupków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do abw : Tak, wolnej m.in. od głupków ... takich jak ty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
look napisał:
Któryś z polskich wieszczów narodowych w XIX w napisał "człowiek w Polaku jest żaden", kto to był i co miał na myśli...?. Szalom.
Tak, to napisał wieszcz, a Żyd w tej polemice używa to, jako argumentu, człowiek w Polaku żaden. Znana poetka napisała też: ,,ludzie, ludziom zgotowali ten los" - ciekawe, co do końca miała na myśli? Można dla młodego pokolenia wyjaśnić pewien szczegół związany z autonomią samorządową gmin żydowskich. W czasie wojny gminy żydowskie bezpośrednio podlegały administracji niemieckiej, tak chciała ich starszyzna. Gminy żydowskie same na życzenie Niemców utworzyły swoją policję. Można powiedzieć, że to byli Żydzi, którzy cieszyli się największym zaufaniem wśród swoich gmin(można rzec kryształowi patrioci). To właśnie ci patrioci obdarzeni władzą, zaufaniem gestapo i szefostwa SS pilnowali getta przed ucieczkami, kontrabandą (przed dostarczaniem żywności do getta i handlem wymiennym). Ci ,,ludzie" na rządanie gestapo wysyłało swoich do obozów pracy, później do obozów śmierci. To ci ,,ludzie" sporządzali listy kontygentów, tych których wywożono na śmierć. Jeszcze w ostatniej chwili wskazywali kryjówki w gettcie, do końca kolaborując z Niemcami. Przypomnę nazwiska tych ludzi: Jankiel Likerman, Jcek Krawiecki, Herszel Goldsztein, Jankiel Najsztein, Abraham Brukarz, Szymon Toba, Lubicz, Kagan, Dolek, Lejzon itp. Teraz widzicie Państwo jak się manipuluje faktami, historią, szkalując nas. To ,,Ludzie, ludziom zgotowali ten los" bez udziału Polaków. I teraz możesz usłyszeć, że Polak to nie człowiek. Oni chcą by ich pomnik stanął na rynku i ma symbolizować ,,poczucie winy Polaków za los swych starszych braci w wierze - sąsiadów". Dość tej obłudy i grania na naszych uczuciach. Kiedyś trzeba wprost powiedzieć NIE!!!!!!!!!!!!! Won !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewna historia na wasze życzenie skończyła się, a teraz my naprawdę nie chcemy mieć żadnego interesu z Żydami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiech, lej ten mniód na moje serce, lej, ach lej !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiech napisał:
Oni chcą by ich pomnik stanął na rynku...
Pomnik pomnikiem, ale co będzie wypisane na tablicy pamiątkowej, bo taka tablica będzie? Bez tablicy się przecież nie obędzie ten pomnik? Czy burmistrz G. już zna treść tego napisu, czy też nie wziął tego pod uwagę, że Żydzi będą chcieli tablicy i tym samym przewalił już negocjacje ze stroną żydowską? Postawią RAZEM mieszkańców przed faktem dokonanym? Jakieś to wszystko dziwne jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiech napisał:
Tak, to napisał wieszcz, a Żyd w tej polemice używa to, jako argumentu, człowiek w Polaku żaden. Znana poetka napisała też: ,,ludzie, ludziom zgotowali ten los" - ciekawe, co do końca miała na myśli? Można dla młodego pokolenia wyjaśnić pewien szczegół związany z autonomią samorządową gmin żydowskich. W czasie wojny gminy żydowskie bezpośrednio podlegały administracji niemieckiej, tak chciała ich starszyzna. Gminy żydowskie same na życzenie Niemców utworzyły swoją policję. Można powiedzieć, że to byli Żydzi, którzy cieszyli się największym zaufaniem wśród swoich gmin(można rzec kryształowi patrioci). To właśnie ci patrioci obdarzeni władzą, zaufaniem gestapo i szefostwa SS pilnowali getta przed ucieczkami, kontrabandą (przed dostarczaniem żywności do getta i handlem wymiennym). Ci ,,ludzie" na rządanie gestapo wysyłało swoich do obozów pracy, później do obozów śmierci. To ci ,,ludzie" sporządzali listy kontygentów, tych których wywożono na śmierć. Jeszcze w ostatniej chwili wskazywali kryjówki w gettcie, do końca kolaborując z Niemcami. Przypomnę nazwiska tych ludzi: Jankiel Likerman, Jcek Krawiecki, Herszel Goldsztein, Jankiel Najsztein, Abraham Brukarz, Szymon Toba, Lubicz, Kagan, Dolek, Lejzon itp. Teraz widzicie Państwo jak się manipuluje faktami, historią, szkalując nas. To ,,Ludzie, ludziom zgotowali ten los" bez udziału Polaków. I teraz możesz usłyszeć, że Polak to nie człowiek. Oni chcą by ich pomnik stanął na rynku i ma symbolizować ,,poczucie winy Polaków za los swych starszych braci w wierze - sąsiadów". Dość tej obłudy i grania na naszych uczuciach. Kiedyś trzeba wprost powiedzieć NIE!!!!!!!!!!!!! Won !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewna historia na wasze życzenie skończyła się, a teraz my naprawdę nie chcemy mieć żadnego interesu z Żydami.
wiech, duży-drodzy bracia. Robi się coraz ciekawiej, podajcie adresy swoich meili, proszę pogawędzimy sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
patrzac na ta sytuacje aktualny wlodarz sklócil cale miasto a za jego dbalosc o innych trzeba mu podziekowac moglby tez wyjsc z tego z twarza i zrezygnowac i nie niszczyc wypracowanych dobrych relacji miedzy ludzmi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bądż taki cwany abw, chcesz mojego maila ? A po co ? żeby mnie Mosad namierzył ? masz mnie za durnia ? jeśli chcesz to gadajmy tutaj, boisz się ? Ze zdrajcami Narodu nie mam chęci "gawędzić"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duży napisał:
Nie bądż taki cwany abw, chcesz mojego maila ? A po co ? żeby mnie Mosad namierzył ? masz mnie za durnia ? jeśli chcesz to gadajmy tutaj, boisz się ? Ze zdrajcami Narodu nie mam chęci "gawędzić"...
Przykro mi, ale rozwój technologii jest na tym etapie, że już w tym momencie nie jesteś dla każdej (nie tylko Mosad) ze służb anonimowy. Rasistowskie poglądy muszą być monitorowane bo prowadzą do złego. Mówisz, że to tylko słowa, tak właśnie w ten sposób sieje się nienawiść, gadaniem. Z medycznego punktu widzenia interesuje mnie czy z tą nienawiścią budzisz się, czy też narasta w ciągu dnia, czy są dni w których jesteś od niej wolny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
patrzac na ta sytuacje aktualny wlodarz sklócil cale miasto a za jego dbalosc o innych trzeba mu podziekowac moglby tez wyjsc z tego z twarza i zrezygnowac i nie niszczyc wypracowanych dobrych relacji miedzy ludzmi
a co na to przewodniczacy PO marian o
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do abw : A NASZE służby ciebie też już mają namierzonego od dawna, poglądy zdrajców Polski muszą być monitorowane bo prowadzą do złego . Mówisz że to tylko słowa, tak właśnie w ten sposób zaczynała Targowica, zwykłym gadaniem, wiemy do czego to doprowadziło w k. XVIII w. Z medycznego punktu widzenia interesuje mnie czy z tą nienawiścią do Polski budzisz się , czy też narasta w ciągu dnia, czy są dni w których jesteś od niej wolny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duży do abw napisał:
Do abw : A NASZE służby ciebie też już mają namierzonego od dawna, poglądy zdrajców Polski muszą być monitorowane bo prowadzą do złego . Mówisz że to tylko słowa, tak właśnie w ten sposób zaczynała Targowica, zwykłym gadaniem, wiemy do czego to doprowadziło w k. XVIII w. Z medycznego punktu widzenia interesuje mnie czy z tą nienawiścią do Polski budzisz się , czy też narasta w ciągu dnia, czy są dni w których jesteś od niej wolny ?
Mówisz , lubi Żydów znaczy zdrajca Polski. Ciekawe, ale może z tego wyspowiadaj się u Rejtana skoro nie chcesz pomocy medycznej. Odnośnie Targowicy, to z powodu takich gadek cieszę się coraz bardziej, że jesteśmy w UE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abw napisał:
Mówisz , lubi Żydów znaczy zdrajca Polski. Ciekawe, ale może z tego wyspowiadaj się u Rejtana skoro nie chcesz pomocy medycznej. Odnośnie Targowicy, to z powodu takich gadek cieszę się coraz bardziej, że jesteśmy w UE.
Tak, duży lubię Żydów znam wielu z nich to fajni ludzie. Kobiety (sic ,Polki) są bardziej wrażliwe od nas, jedna z nich pisze wiersze " Bez tej miłości można żyć , mieć serce suche jak orzeszek..." prawda, że piękne słowa. W tym sporze z abw poddaj się , jest to wyjście dla Ciebie naprawdę honorowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do abw i look : Tak, jeśli lubicie Żydów a jednocześnie szkalujecie Polaków to jesteście zdrajcami Polski, proste ? Może jeszcze mówicie po polsku, ale wasze mózgi są już żydowskie, ot zwykli z was szabesgoje i tyle, w dodatku Europejsy. Ten cytat Wieszcza podobno początkowo brzmiał "człowiek w Żydzie żaden" ale Wieszcz został skarcony przez GWno, oskarżony o antysemityzm , miał 5-letni zakaz wstępu na Salony i dlatego zmienił słowo "Żyd" na "Polak", słyszeliście o tym ? Look, nie żartuj, Żydzi to "fajni ludzie" ? porozmawiaj z Palestyńczykami, zdaje się że mają nieco odmienne zdanie. A jeśli ogólnie jesteście tacy "fajni" to jak to się dzieje że zawsze i zewsząd was wyganiają , gdziekolwiek się zjawicie ? Może nie jesteście jednak tacy "fajni" ? Może z wami poważnie jest coś nie tak ? Dlaczego nie ma na świecie np. antychinszczyzmu, antyitalianizmu, antyormianizmu, antykurdyzmu itp ? Mówisz że "jedna z nich pisze wiersze" ? To ci dopiero rewelacja ! A karpia po żydowsku umie robić ? A śpiewać , tańczyć i stepować ? Tak poważnie , na tak Wielki Naród tylko JEDNA pisze wiersze ? To cieniutko, cieniutko... A jeśli wam potrzeba pomocy medycznej żeby się wyleczyć z żydowskiej choroby pt. antypolonizm to znam dobry sposób .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może polakami jest cos nie tak, skoro jest tyle antypolonizmu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest taki wiersz... "Wizja" - Jan Romocki "Bonawentura" Ej, jeszcze kiedyś gruchną strzały, poleci miastem tupot nóg, błyśnie w ciemności orzeł biały i zadrży wróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tuches napisał:
Może polakami jest cos nie tak, skoro jest tyle antypolonizmu?
"Polakami" piszę się dużą literą, słyszałeś coś o tym ? Są drobne różnice między antysemityzmem a antypolonizmem. Antysemityzm isnieje podobno wszędzie ( na Antarktydzie chyba też ? ) i funkcjonuje prawny zakaz jego propagowania. Z antypolonizmem jest inaczej, jego istnienia nikt nie uznaje. Ta choroba dotyka głównie Żydów. Dlaczego to nie jest karalne ? dlaczego można bezkarnie szkalować, krytykować Polaków ale Żydów już nie ? Dla mnie sprawa jest prosta : bo ta dewiacja dotyczy "narodu wybranego" który uważa się za nietykalny i bez skazy. To nowy rasizm. Ale o tym sza !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt napisał:
Jest taki wiersz... "Wizja" - Jan Romocki "Bonawentura" Ej, jeszcze kiedyś gruchną strzały, poleci miastem tupot nóg, błyśnie w ciemności orzeł biały i zadrży wróg.
Brawo !!! nikt się postarał ale z tobą duży , dalej słabiutko. Rozważ jeszcze raz moją wcześniejszą propozycję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polaków nie lubią również Ukraincy, Litwini, Białorusini, wszystkie przed wojną dyskryminowane mniejszości. Polacy nie potrafią inaczej się okreslic jak przez nienawiść do innych, co widac na tym forum. Polacy boją się paru staruszków i rzeźby, tak jakby ten kawałek kamienia mógł zagrozić ich tożsamości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, widzę że się tu coraz więcej sprzedawczyków zbiega ! Poczuły pieski świeżą krew ? Look, wysil się wreszcie i napisz coś "od siebie", bo na razie to tylko poszczekujesz jak mały jamniczek zza płota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 42

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...