Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Muzeum Południowego Podlasia cenne dokumenty dostało w prezencie

Utworzony przez kolka, 6 stycznia 2012 r. o 11:59
Polacy w czasie wojny przeważnie donosili na Władysława Bartoszewskiego dlatego też bardziej bał się Polaków niż Niemców,jak sam publicznie oświadczył. Mnie też jacyś "Polacy" za słowa gorzkiej prawdy zablokowali DOSTĘP DO KOMENTARZY zamieszczanych w internetowym wydaniu kłamliwca jakim jest Kurier Teatru NN zwany też lubelskim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy w czasie wojny przeważnie donosili na Władysława Bartoszewskiego dlatego też bardziej bał się Polaków niż Niemców,jak sam publicznie oświadczył.
Mnie też jacyś "Polacy" za słowa gorzkiej prawdy zablokowali DOSTĘP DO KOMENTARZY zamieszczanych w internetowym wydaniu kłamliwca jakim jest Kurier Teatru NN zwany też lubelskim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opowiadał mi mój Dziadek (jeszcze nie ma sklerozy i nie ma skłonności do konfabulacji),że w czasie wojny strach było iść do spowiedzi,bo wkrótce miało się na karku gestapo albo ruskich.Przez spowiedź wiele osób straciło życie.
Po wojnie,w czasie tzw.komuny,księża współpracowali z organami ścigania (MO,SB,komitetem partyjnym).Księża byli wspaniałym źródłem informacji.Do dziś mówi się o księżaż TW.Nawet dzisiaj księża rozbudowali swoje archiwa z aktami osobowymi swojej trzody i dysponują takimi aktami,jakich nie miało nawet SB czy kontrwywiad.
Przykład?Proszę bardzo.Była w Lublinie dość głośna sprawa pewnego księdza (kanclerza kurii biskupiej).Był wikarym w parafii garnizonowej.Po śmierci jednego z biskupów lubelskich - chłopina szykował się na biskupa pomocniczego.Już zdąrzył sobie uszyć ciuchy biskupie,gdy okazało się że jest donosicielem do KW PZPR.Wiadomo-kanclerz,wiedział wszystko co sie w kurii dzieje....
I w dodatku Pan Bóg go skarał bo jako kapelan w mundurze wojskowym utykał na nogę (kulawy wojskowy-fajny to był widok)
Ale w międzyczasie był też proboszczem,budował kościół i przy okazji wybudował dwa domy "dla siostry"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...