Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na Podlasiu rozpoczynają się poszukiwania gazu łupkowego

Utworzony przez Rafał, 17 maja 2011 r. o 08:41
POLESIE A NIE PODLASIE!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlasie zaczyna się na północ od Krzny, a na południe jest Polesie Lubelskie, które jest częścią większej krainy geograficznej - Polesia Wołyńskiego. Dobrze byłoby pisząc artykuł znać chociaż podstawowe informacje o krainach geograficznych, zwłaszcza, że na lubelszczyźnie ich za dużo nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki teren niszczony przez bobry??A może to ludzie niszczą teren na którym żyją odwiecznie bobry ? Wara od moich grzybów....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przekazując tą ciekawą i ważną informację , nasz redaktor podpisał się z imienia i nazwiska , ten sam Pan pisze też pod pseudonimem pim , więc każdy kto czyta artykuły tego Pana wie jak niedbale wykonuje swoją pracę. Bardzo często czytam nieciekawe komentarze pod artykułami tego Pana , ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z reakcją z jego strony .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zxcv napisał:
Podlasie zaczyna się na północ od Krzny, a na południe jest Polesie Lubelskie, które jest częścią większej krainy geograficznej - Polesia Wołyńskiego. Dobrze byłoby pisząc artykuł znać chociaż podstawowe informacje o krainach geograficznych, zwłaszcza, że na lubelszczyźnie ich za dużo nie ma.
Kraina geograficzna to POLESIE ZACHODNIE, ale historyczna nazwa regionu to PODLASIE (a właściwie PODLASZE) od Parczewa do Bielska Podlaskiego (po rzekę Narew). Nazwy geograficzne są późniejsze od historycznych i pewnie były pod wpływem geografii politycznej szczególnie za komuny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cicho! Bo przyjadą Amerykanie z misją pokojową..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jurek napisał:
Przekazując tą ciekawą i ważną informację , nasz redaktor podpisał się z imienia i nazwiska , ten sam Pan pisze też pod pseudonimem pim , więc każdy kto czyta artykuły tego Pana wie jak niedbale wykonuje swoją pracę. Bardzo często czytam nieciekawe komentarze pod artykułami tego Pana , ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z reakcją z jego strony .
Panie Jerzy (Anonimie), czytam, czytam i podziwiam Pana bezkrytycyzm - sformułowanie "tą ciekawą" zdradza chyba,że jest Pan chyba z branży prasowej?...Obelgą jest Pana zarzut. Szanuję Czytelników, także Pana wysiłki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zxcv napisał:
Podlasie zaczyna się na północ od Krzny, a na południe jest Polesie Lubelskie, które jest częścią większej krainy geograficznej - Polesia Wołyńskiego. Dobrze byłoby pisząc artykuł znać chociaż podstawowe informacje o krainach geograficznych, zwłaszcza, że na lubelszczyźnie ich za dużo nie ma.
A może południowe podlasie?? Schowaj się gościu. Zawsze mieszkałem na Podlasiu i tak już zostanie. Na północ od Krzny. To niby rzeka dzieli krainę geograficzną - a może jakiś wyznacznik różnic po obu stronach tego rowu? Polesie lubelskie pojawiło się zaraz za województwem. Tylko że Podlasie z Lublinem, to łączą tylko, nieliczne kursy PKS. Czas zakupić fajkę: DD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyt napisał:
A może południowe podlasie?? Schowaj się gościu. Zawsze mieszkałem na Podlasiu i tak już zostanie. Na północ od Krzny. To niby rzeka dzieli krainę geograficzną - a może jakiś wyznacznik różnic po obu stronach tego rowu? Polesie lubelskie pojawiło się zaraz za województwem. Tylko że Podlasie z Lublinem, to łączą tylko, nieliczne kursy PKS. Czas zakupić fajkę: DD
Kiedyś to jeszcze "Matysiaki" przez Parczew nas woziły. Istnieje jeszcze ta spółdzielnia z Lublina ?. Pamiętam autobus firmy Leyland z kierownicą z prawej strony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zxcv napisał:
Podlasie zaczyna się na północ od Krzny, a na południe jest Polesie Lubelskie, które jest częścią większej krainy geograficznej - Polesia Wołyńskiego. Dobrze byłoby pisząc artykuł znać chociaż podstawowe informacje o krainach geograficznych, zwłaszcza, że na lubelszczyźnie ich za dużo nie ma.
A kto tu widział jakieś coś lubelskie? Fizycznogeograficznie polska część Polesia dzieli się na Polesie Podlaskie i Polesie Wołyńskie. Polesie Podlaskie (inaczej zwane Polesiem Zachodnim lub Polesiem Lubelskim - to od niedawna), leży w zachodniej części Polesia, w lewym dorzeczu Bugu. Jest to płaska równina o charakterze denudacyjno-akumulacyjnym. Na jej terenie wyróżnia się równiny: Parczewską, Kodeńską i Łęczyńsko-Włodawską, zaklęsłości Łomaską (m. in. południowa część Białej Podlaskiej) i Sosnowicką oraz Garb Włodawski. Polesie Podlaskie od południa graniczy z Polesiem Wołyńskim. Historycznie też do czasów Księstwa Warszawskiego nikt tu o żadnej lubelszczyźnie nie słyszał. To zaborcy namieszali, a demoludy jeszcze bardziej. Trzeba to naprostować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlasie czy Polesie nie ma znaczenia. Bedziemy miec tu drugą Japonię (albo Haiti) jak nam wzbudzą fale sejsmiczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
geolog napisał:
Podlasie czy Polesie nie ma znaczenia. Bedziemy miec tu drugą Japonię (albo Haiti) jak nam wzbudzą fale sejsmiczne.
Sądząc po poziomie życia oraz innych dziedzinach to Haiti już mamy, to ja jestem za Japonią. Jakoś nie martwi cię np Bełchatów i lej depresyjny kopalni, skażone środowisko Śląska, wylesione Sudety, zakwity glonów w Bałtyku, lasy z hałdami śmieci i wiele, wiele innych katastrof ekologicznych bo ty śpiewasz na nutę Gazpromu. Niech się Rosjanie martwią o Syberię i o to co zrobili z własnym środowiskiem naturalnym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Sądząc po poziomie życia oraz innych dziedzinach to Haiti już mamy, to ja jestem za Japonią. Jakoś nie martwi cię np Bełchatów i lej depresyjny kopalni, skażone środowisko Śląska, wylesione Sudety, zakwity glonów w Bałtyku, lasy z hałdami śmieci i wiele, wiele innych katastrof ekologicznych bo ty śpiewasz na nutę Gazpromu. Niech się Rosjanie martwią o Syberię i o to co zrobili z własnym środowiskiem naturalnym.
Dżizas! W zyciu bym cie Pawlak nie podejrzewal, ze moglbys poprzec wydobycie gazu lupkowego! Przeciez to jest pewnego rodzaju novum, nie wiadome, czy nie jest w jakis sposob obciazajace dla srodowiska... A tu ciach, jestem za, daje znac Pawlak. No, no, czlowiek sie moze czasem zaskoczyc, znaczy sie zostac zaskoczonym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Sądząc po poziomie życia oraz innych dziedzinach to Haiti już mamy, to ja jestem za Japonią. Jakoś nie martwi cię np Bełchatów i lej depresyjny kopalni, skażone środowisko Śląska, wylesione Sudety, zakwity glonów w Bałtyku, lasy z hałdami śmieci i wiele, wiele innych katastrof ekologicznych bo ty śpiewasz na nutę Gazpromu. Niech się Rosjanie martwią o Syberię i o to co zrobili z własnym środowiskiem naturalnym.
Też jestem za Japonią i za elektrowniami jądrowymi mimo wszystko. I jakoś martwią mnie te negatywne zjawiska które wymieniłeś a dodatkowo jeszcze wyrąb lasów tropikalnych i syberyjskich i "dziura" ozonowa też od dawna mnie martwi. Z tych zmartwień resztki włosów mi posiwiały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Dżizas! W zyciu bym cie Pawlak nie podejrzewal, ze moglbys poprzec wydobycie gazu lupkowego! Przeciez to jest pewnego rodzaju novum, nie wiadome, czy nie jest w jakis sposob obciazajace dla srodowiska... A tu ciach, jestem za, daje znac Pawlak. No, no, czlowiek sie moze czasem zaskoczyc, znaczy sie zostac zaskoczonym.
Ja już się tłumaczę Geolog śpiewkę Komoruskiego, Komoruski powtarza to co mu karzą Rosjanie, więc to jest kłamstwo w interesie Gazpromu. Zresztą czy powąchamy ten gaz jak trzeba będzie spłacić Żydom 65 mld odszkodowań za majątek. Ciekawe ile razy będziemy spłacać te odszkodowania bo przecież już sprawę uregulowano chyba w 60 latach i podpisano umowy. Co do uciążliwości dla środowiska to do końca nie wiadomo, jak na razie problem znamy z wypowiedzi Gazpromliu i Komorowskiego czyli prawda to nie może być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Ja już się tłumaczę Geolog śpiewkę Komoruskiego, Komoruski powtarza to co mu karzą Rosjanie, więc to jest kłamstwo w interesie Gazpromu. Zresztą czy powąchamy ten gaz jak trzeba będzie spłacić Żydom 65 mld odszkodowań za majątek. Ciekawe ile razy będziemy spłacać te odszkodowania bo przecież już sprawę uregulowano chyba w 60 latach i podpisano umowy. Co do uciążliwości dla środowiska to do końca nie wiadomo, jak na razie problem znamy z wypowiedzi Gazpromliu i Komorowskiego czyli prawda to nie może być.
Jako inteligentny czlowiek nie powinienes uzywac okreslen uzywanych przez niewyksztalcona mase wyborcza, Komorowski moze wg niektorych wygral wybory przypadkiem, ale jest prezydentem Polski. Dlatego nalezy nie znieksztalca jego nazwiska. Ja na ten przyklad nie ceniłem Walesy. Dla mnie byl tylko prostym czlowiekiem, czasami prostakiem. Jednak nie nazywalem go znieksztalcajac jego nazwisko, dorosli powinni miec dosc bogate slownictwo, by wyslowic sie, w czym prezydent czy jakis polityk im nie pasuje. I nie co: to co mu karzą Rosjanie, tylko każą. Co do samego gazu lupkowego to badania co do szkoliwosci/nieszkodliwosci mozna tanio nabyc, zawsze kilku 'naukowcow' jest na sulugi i media, tez sa sterowalne. Z drugiej strony jak zaczeto wydobywac rope naftowa to tez byly powazne obawy co do bezpieczenstwa itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Jako inteligentny czlowiek nie powinienes uzywac okreslen uzywanych przez niewyksztalcona mase wyborcza, Komorowski moze wg niektorych wygral wybory przypadkiem, ale jest prezydentem Polski. Dlatego nalezy nie znieksztalca jego nazwiska. Ja na ten przyklad nie ceniłem Walesy. Dla mnie byl tylko prostym czlowiekiem, czasami prostakiem. Jednak nie nazywalem go znieksztalcajac jego nazwisko, dorosli powinni miec dosc bogate slownictwo, by wyslowic sie, w czym prezydent czy jakis polityk im nie pasuje. I nie co: to co mu karzą Rosjanie, tylko każą. Co do samego gazu lupkowego to badania co do szkoliwosci/nieszkodliwosci mozna tanio nabyc, zawsze kilku 'naukowcow' jest na sulugi i media, tez sa sterowalne. Z drugiej strony jak zaczeto wydobywac rope naftowa to tez byly powazne obawy co do bezpieczenstwa itd.
Xeronie belfer z Ciebie wyłazi, ale przyznaję się że mnie pokarało zaćmieniem i napisałem błędnie każą, więc się biję w piersi aż mi sąsiadka stuka w ścianę bo jej przeszkadzam w odmawianiu różańca.Co do Prezydenta to piszę błędnie z premedytacją bo już straciłem cierpliwość co do mądrości zbiorowej Narodu - Jaruzelski(sługus Moskwy- tego co prawda wybrał Sejm ), Wałęsa(agent i prostak) , Kwaśniewski(kłamca i pijak) i ten ostatni Komorowski (ukłon w Twoją stronę) także pozostaje jedynie Kaczyński chyba wybrany przez przypadek. Co mojego stylu pisania to nikt mi nie płaci więc piszę jak chcę i pragnę się więc wysłowić że nic mi nie pasuje ponieważ jutro wstaję o 4:30 i dobranoc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podalbym polemike, ale coz, dobranoc, skoro tak wczesne wstawanie ci grozi. Ale pomysl pozytywnie: jak wspaniale sie mozna czuc o swicie! Ten rzeski zapach i ten spiew ptakow!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Podalbym polemike, ale coz, dobranoc, skoro tak wczesne wstawanie ci grozi. Ale pomysl pozytywnie: jak wspaniale sie mozna czuc o swicie! Ten rzeski zapach i ten spiew ptakow!
Jak się robi dobre wrażenie zamiast dobrobytu oraz odpowiedź dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze. http://imageshack.us/f/812/68406451.jpg/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Jako inteligentny czlowiek nie powinienes uzywac okreslen uzywanych przez niewyksztalcona mase wyborcza, Komorowski moze wg niektorych wygral wybory przypadkiem, ale jest prezydentem Polski. Dlatego nalezy nie znieksztalca jego nazwiska.
Przepraszam że się wetnę w interesującą rozmowę.Komoruski nie jest żadnym, demokratycznie wybranym (o tym zaraz), prezydętem lecz zwykłym bełwanem.Takiego durnia na tym stanowisku nie mieliśmy chyba jeszcze nigdy od 89.Nie jest też wybrany "demokratycznie" bo w tym bajzlu zwanym III RP nie było i nie ma demokracji.Komoruski został ludziom wciśnięty przez media,a to one decydują o tym jak ludzie głosują.A są one w rękach NIEpolskich.Tzw wybory wygrywają ci których wylansują te różne gadzinówki.Motłoch zmanipulowany przez nich zagłosował na Komoruskiego chociaż nie wiedział o nim NIC.Np dopiero po wyborach z internetu dowiedzieliśmy się o żydowskich ubeckich teściach Bronka którzy w 11 dni pomogli napisać mu pracę magisterską.Kto PRZED wyborami wiedział że Bronek jest zwykłym matołkiem?To co plecie ten dureń to woła o pomstę do nieba! Bolek to był przy nim yntelektualysta! A "Komoruski" to nawiązanie do jego uległości wobec Rosji.Więc daj już sobie spokój z tym bigosowym bełwanem! Przepraszam,gadajcie dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...