Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie będzie budowy drogi. Pieniądze pochłonęła oświata

Utworzony przez ~about_criminals~, 13 lipca 2009 r. o 20:57
Przypominam, że w Białej Podlaskiej istnieje ulica Prosta. Wystarczy wyrok, a wyznaczenie szlaku jest sprawą bardzo prostą. Miejsce początku trasy każdy zna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~about_criminals~ napisał:
Przypominam, że w Białej Podlaskiej istnieje ulica Prosta. Wystarczy wyrok, a wyznaczenie szlaku jest sprawą bardzo prostą. Miejsce początku trasy każdy zna.
Wg zumi.pl trasa liczy 26,4 km długości, a cel zostaje osiągnięty po trzydziestu dwóch minutach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I... dobrze, że nie mają drogi !!! Mają za to szkołę !!! Niech teraz idą na żebry !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
I... dobrze, że nie mają drogi !!! Mają za to szkołę !!! Niech teraz idą na żebry !!!
Nie bądź taki odważny w swoich sądach! Budowa dróg jest zadaniem własnym gminy. Jeżeli się podpisało porozumienie ze starostwem o współfinansowaniu budowy drogi powiatowej, to należy zobowiązań dotrzymac, a nie tłumaczyc się, że szkoły zabrały pieniądze. Świadomie zaplanowano niższe dodatcje budżetowe dla szkół, licząc na wykonanie hybionego pomysłu wójta(przekształcenie szkół). Teraz to tylko wójt ponosi odpowiedzialnośc za swoje pomysły i ich następstwa. Dlatego pieniądze zdjąc z jego poborów i najbliższej rodziny! Nikt w samorządzie nie musi chodzic na żebry. Należy tylko logicznie myślec, a nie babrac się w polityczne rozgrywki!!!!!!!!!!!!!!!!! RADNI, TO PROSTE! PRZEGŁOSOWAĆ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I spora kasa umknie Wójtowi sprzed nosa.Bo przecie drogi buduje się z Wójtowego piachu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~bolek~ napisał:
I spora kasa umknie Wójtowi sprzed nosa.Bo przecie drogi buduje się z Wójtowego piachu.
Bajka. Byli sobie różni ludzie: "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", teraz są "Człowiek z piachu", a będą z czego jeszcze aż strach się bać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budowa dróg gminnych owszem zadanie własne gminy ! A drogi powiatowe Halasy-Manie niech buduje Panasiuk i powiat, albo niech zap*****ją po błocie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Budowa dróg gminnych owszem zadanie własne gminy ! A drogi powiatowe Halasy-Manie niech buduje Panasiuk i powiat, albo niech zap*****ją po błocie !!!
ALEŚ MĄDRY AŻ MI CIĘ ŻAL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Budowa dróg gminnych owszem zadanie własne gminy ! A drogi powiatowe Halasy-Manie niech buduje Panasiuk i powiat, albo niech zap*****ją po błocie !!!
Ta droga byłaby potrzebna po likwidacji szkół, aby przewozic dzieci; a teraz to już psu na budę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna Muszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Halasach, martwi się, że od sierpnia będzie brakować pieniędzy nawet na pobory dla nauczycieli. – Otrzymaliśmy na ten rok o prawie 200 tys. zł mniej niż w ubiegłym. Będę rozmawiać z radnymi i prosić ich o pomoc – zapowiada. DZIWNE DYREKTOR SZKOŁY MA PROSIĆ RADNYCH O PIENIĄDZE DLA SZKOŁY????? PRZECIEŻ PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY MIESZKA W HALASACH I JEMU POWINNO NAJBARDZIEJ NA TYM ZALEŻEĆ. PO CO LUDZIE WYBIERAJĄ TAKIEGO PRZEDSTAWICIELA DO RADY GMINY, KTÓRY NIE DBA O SWOJĄ WIEŚ. DZIWNE?????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Anna Muszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Halasach, martwi się, że od sierpnia będzie brakować pieniędzy nawet na pobory dla nauczycieli. – Otrzymaliśmy na ten rok o prawie 200 tys. zł mniej niż w ubiegłym. Będę rozmawiać z radnymi i prosić ich o pomoc – zapowiada. DZIWNE DYREKTOR SZKOŁY MA PROSIĆ RADNYCH O PIENIĄDZE DLA SZKOŁY????? PRZECIEŻ PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY MIESZKA W HALASACH I JEMU POWINNO NAJBARDZIEJ NA TYM ZALEŻEĆ. PO CO LUDZIE WYBIERAJĄ TAKIEGO PRZEDSTAWICIELA DO RADY GMINY, KTÓRY NIE DBA O SWOJĄ WIEŚ. DZIWNE?????????
Widziałem i słyszałem jak Pani dyrektor przed kamerami TVN24 wypowiadała się,że będą zakładać fundację w celu pozyskania dodatkowych środków na prowadzenie szkoły.Widać że prościej wyciągnąć pieniądze od chłopów ,przcież im tak dobrze się powodzi.Może Przewodniczącemu bardziej zależy na swojej wsi ,której ptrzbna jest droga,sieć kanalizacyjna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Widziałem i słyszałem jak Pani dyrektor przed kamerami TVN24 wypowiadała się,że będą zakładać fundację w celu pozyskania dodatkowych środków na prowadzenie szkoły.Widać że prościej wyciągnąć pieniądze od chłopów ,przcież im tak dobrze się powodzi.Może Przewodniczącemu bardziej zależy na swojej wsi ,której ptrzbna jest droga,sieć kanalizacyjna.
GDYBY PRZEWODNICZĄCEMU, SPECOWI OD ŚRODKÓW UNIJNYCH I MICHALUKOWI ZALEŻAŁO NA CHŁOPACH, DROGACH,KANALIZACJI I SZKOŁACH KORZYSTALI BY JAK INNE GMINY Z PROW ,RPO I WIELU INNYCH PROGRAMÓW DOSTĘPNYCH DLA SAMORZĄDÓW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kur***... a co ta WIOCHA chce teraz pieniądze z UE??? O ile mnie pamięć nie myli, to większość mieszkańców tej gminy była przeciwko przystąpieniu do UE, a teraz - jak to ktoś trafnie określił - "Oszołomki" wyciągają pazurki po fundusze Unijne ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kur***... a co ta WIOCHA chce teraz pieniądze z UE??? O ile mnie pamięć nie myli, to większość mieszkańców tej gminy była przeciwko przystąpieniu do UE, a teraz - jak to ktoś trafnie określił - "Oszołomki" wyciągają pazurki po fundusze Unijne ???
OSZOŁOMIE KROWY DOIĆ U NIEMCA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Ty "goiść-iu" do ZSRR u Wańki byki doić ew. Kuba tam jest ciepło i "dostatnio" i są inne zwierzęta do "dojenia" np. takie osły jak ... !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wykoszą wójta? Krzysztof Katka 2009-07-23 Prokuratura sprawdza, czy szef PSL na Pomorzu Krzysztof Trawicki wykorzystuje gminnych pracowników do porządkowania swojej posesji. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wójta Zblewa Krzysztofa Trawickiego (prezesa PSL na Pomorzu) zawiadomił śledczych Tadeusz Pepliński ze stowarzyszenia "Bezprawiu i korupcji STOP". Pepliński twierdzi, że 8 maja 2009 r. czterech pracowników zatrudnionych przez gminę do prac interwencyjnych montowało reklamę sklepu zoologicznego i usług weterynaryjnych państwa Trawickich. - Mam zdjęcia, jak pracują na rusztowaniu, i świadków - mówi Pepliński. - Sprawa druga: 30 czerwca na posesji wójta dwóch pracowników w godzinach pracy kosiło trawę. Przywiózł ich tam samochód gminy, kosiarka też była samorządowa. Wszystko sfotografowałem i nagrałem na dyktafon. Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim zakończyła już postępowanie sprawdzające i wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez wójta gminy Zblewo z art. 231, par. 1 "funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". - Nie budziło naszych wątpliwości, że osoby wykonujące prace interwencyjne w gminie pracowały na rzecz wójta - mówi Jarosław Kembłowski, prokurator rejonowy w Starogardzie Gdańskim. - Na razie nie możemy jednak wykluczyć, że wójt mógł zatrudnić te osoby po godzinach, czy załatwić to w jakiś inny sposób. Wątpliwości rozstrzygniemy w śledztwie. - Nie byłoby żadnych wątpliwości, ale jak zawezwałem policję ze Zblewa do tych koszących, to nie mieli ochoty na interwencję, gdy tylko dowiedzieli się, że chodzi o wójta - dodaje Pepliński. Kembłowski: - Aby uniknąć zarzutu stronniczości, teraz sprawą zajmuje się policja w Starogardzie. Krzysztof Trawicki zaprzecza zarzutom Peplińskiego. - Ten pan nie jest dla mnie wiarygodny. Żadni pracownicy interwencyjni nic u mnie nie robili - zapewnia wójt. - Na temat reklamy nic nie wiem, bo to przecież nie jest mój sklep i gabinet weterynaryjny. W oświadczeniu majątkowym wójta czytamy jednak, że sklep i gabinet należą do żony wójta, a on pomaga w prowadzeniu interesu. Trawiccy mają też wspólnotę majątkową. - Ale to nie znaczy, że muszę wiedzieć o wszystkim, co ma związek ze sklepem. Reklamę chyba zamontowała firma, która mi ją wykonała - wyjaśnia Trawicki. - Podobnie jest z koszeniem trawy - nie wiem o tym, byłem wtedy na urlopie i nie mam pojęcia, co się działo na mojej posesji. Przed miesiącem sąd skazał czterech urzędników starostwa kościerskiego za nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób przy pracach interwencyjnych. Oficjalnie zajmowali się remontem urzędu, a zdaniem sądu pracowali na posesji starosty Wiesława Baryły i dla zastępcy Grzegorza Cyrzana, zaś skarbnikowi powiatu Jerzemu G. remontowali kuchnię. Czwarty skazany to Jacek K., szef wydziału organizacyjnego. Oskarżeni dostali grzywny oraz trzy i czteroletnie zakazy zajmowania stanowisk związanych z odpowiedzialnością materialną. Straciliby już pracę w starostwie, ale uratowało ich złożenie apelacji. Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612...sza_wojta_.html to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! - NA NICH NIGDY NIE GŁOSUJ to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! - NA NICH NIGDY NIE GŁOSUJ to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! - NA NICH NIGDY NIE GŁOSUJ to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! - NA NICH NIGDY NIE GŁOSUJ to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! to PSL!!! - NA NICH NIGDY NIE GŁOSUJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyt. Pan raczy sobie dworować... -- Powiedz mi, kim jesteś, a ja ci powiem, co ty mi możesz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK TO NIE BĘDZIE BUDOWY DROGI? JUŻ SIĘ BUDUJE. W TULIŁOWIE. NA STAROWSI. PRZECIEŻ PIENIĄDZE ZAPISANE W BUDŻECIE NA DROGI - OD MOMENTU WPISANIA ICH W BUDŻET NALEŻĄ DO WÓJTA. I ŻADNA OŚWIATA ICH NIE DOSTANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CIEKAWIE ROZGRYWA SPRAWY Z OŚWIATA WÓJT GMINY. CIEKAWE JAK DŁUGO KOGOS TAKIEGO MIESZKAŃCY GMINY MAJA ZAMIAR TOLEROWAĆ .pOCZYTAJCIE WCZORAJSZE "SŁOWO PODLASIA". GMINA MIĘDZYRZEC = PRYWATNY FOLWARK ROMANA M.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyrektorzy musieli zmienić pracę Nie chcę mieć niepokornych dyrektorów – oświadczył wójt gminy Międzyrzec Podlaski Roman Michaluk i przeniósł dwie byłe dyrektor – ze szkół w Tłuśćcu i Tuliłowie – do innych placówek. Czemu byłe? Bo skończyła się kadencja. A żeby zablokować im możliwość ponownego ubiegania się o dotychczasowe stanowiska, wójt nie ogłosił konkursów, tylko na 10 miesięcy powołał nowych szefów szkół.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...