Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie wszyscy chcieli dostać kawałek berlińskiego muru

Utworzony przez enjoy, 17 marca 2009 r. o 20:30
Z tych berlińskich płyt w jednym miejscu zrobimy wam taką mini "ścianę płaczu". Będziecie zapraszać Żydów z całego świata i pobierać kasę za każdą wylaną łzę. Za zebrane pieniondze wykupicie od nas kamienice przy Placu i znów będziecie rzondzić w M-cu jak kiedyś. Pasuje ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mały napisał:
Z tych berlińskich płyt w jednym miejscu zrobimy wam taką mini "ścianę płaczu". Będziecie zapraszać Żydów z całego świata i pobierać kasę za każdą wylaną łzę. Za zebrane pieniondze wykupicie od nas kamienice przy Placu i znów będziecie rzondzić w M-cu jak kiedyś. Pasuje ?
Na kamienicach to niedobry interes bo są zagrzybione, mury się kruszą i z tego nie zrobi się ni banku ani szynku. Ściana płaczu to dobry interes, bo tych co płaczą jest dużo i nie muszą przyjeżdżać z ameryki bo tam kryzys (tam trzeba dać dużą kasę by nie płakali). Tutaj goje płaczą ze szczęścia, że jest źle, ale nie jest jeszcze najgorzej. Tutaj można jeszcze pohandlować chińszczyzną, ponarzekać do woli, a to dobry interes na politykę. Bruksela to teraz kasa i interes, kto przeskoczy berliński murek to jest cymesikiem. Bolek też przeskoczył murek i co źle wyszedł? Stoczni nie ma, a on ma swoje muzeum, wy będziecie mieć tylko swój skansen! I tak mały musisz zrozumieć, że aleja rzeźb przestrzennych to pomysł wizjonerski. P.s. Josek to moje imię po dziadku Szwejku, który za czasów JCM Franciszka ze swoim pułkiem stacjonował w Międzyrzecu i jak widać nic dobrego z tego nie wynikło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Josek, co ty pitolisz ?! Kamienice są zagrzybione ? no to hodujcie w nich PIECZARKI ! czy ja, goy, muszę wam narodowi handlowemu takie rzeczy podpowiadać ? Goyów trzeba czesać jak się tylko da ! czyż nie mówi o tym talmud ? Ściana płaczu to dobry interes ? OK ! dzięki, 50 % zysku dla mnie za pomysł. A że z Hameryki nie będą przyjeżdżać to się Josek nie martw, w eurosojuzie waszych też jest sporo, przyjadą. A i naszych goyów też możecie trochę złowić, wszak macie w rękach najważniejsze media z żydowską gazetą dla Polaków na czele. Nie trać nadziei Josek ! Ps. Szkoda że ten wasz sztandarowy rasista allex wymiękł. Nie ma teraz kogo walić po ry... przepraszam... po mordzie. Szkoda. Wiesz coś Josek o tym ? Dlaczego zamilkł ? Polscy antysemici go zatłukli ? Schował się do ziemianki ? Allex, wyłaż ! Kaczorów już nie ma ! Teraz rządzą wasi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rd napisał:
dziwi mnie nastawienie komentatorów do tej kwestii. wg mnie to świetny pomysł: naprawdę symboliczny. rozrzucenie po świecie kawałków czegoś co dzieliło jeszcze niedawno europę i świat na część lepszą i gorszą to bardzo ciekawy pomysł. i nie ma co się oburzać, że solidarność była pierwsza - to fakt, ale jednak mur był najbardziej symboliczny i spektakularny. powinniśmy być dumni, że także dzięki polskiej opozycji ten mur runął, że Solidarność wyjęła jedną z pierwszych cegieł w tym murze. o tym należy mówić, nie zaś obrażać się na świat, że wybrał bardziej medialny upadek muru niż bardziej złożony i wielowymiarowy okrągły stół. a takie hasła, że Polska i honor i duma, że Niemcy to historyczny wróg, że Grunwald i coś tam jeszcze to anachroniczna, taka post-sarmacka a może bardziej drobnoszlachecka histeria, która niestety chwały Polsce nie przyniosła a raczej stała się przyczyną wielkich kłopotów, przez pokolenia odbijających się czkawką. żałuję, że Czapski nie wszedł w ten projekt, trochę szkoda, że Biała a raczej jej włodarze nie dojrzeli do projektów o trochę szerszej perspektywie niż granice miasta czy powiatu.
Ja rozumiem. To boli że Czapski nie jest deb***em. Boli że kto inny nim jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja rozumiem. To boli że Czapski nie jest deb***em. Boli że kto inny nim jest
DZIAŁALNOŚĆ CZAPSKIEGO W LATACH 80 TO JEST TEMAT TEMU ..... RĘKI MIGDY NIE PODAM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mały napisał:
"Planujemy ustawić go w parku.Może powstanie alejka rzeżb przestrzennych wśród których stanie ten fragment muru berlińskiego - podkreśla Grzyb." Grzybie ! a widziałeś ty kiedy rzeżbę NIEPRZESTRZENNĄ ? Co do tej alejki to świetny pomysł ! Proponuję ustawić tam następujące "rzeżby przestrzenne" : Adolfa Hitlera, Doktora Mengele, Hansa Franka, Erikę Steinbach, Angelę Merkel, a na samym początku burmistrza Grzyba. Podoba się pomysł ?
Bardzo się podoba. Tylko ja bym jeszcze dodał Bieruta, Putina i Litwiniuka z Gajewskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja rozumiem. To boli że Czapski nie jest deb***em. Boli że kto inny nim jest
KTO ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mały napisał:
KTO ?
Pomyśl, to nie boli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pomyśl, to nie boli
No dalej ! s.rasz ze strachu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo proszę o informację? ,,,,,,,,,, MURUMURUMURUMURUMURUMURU /.........\ [///////////////////////////////////////] [I I] ?????????????????????????????????? [I I] Może ktoś wie,co się dzieje z tym MUREM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mały napisał:
No dalej ! s.rasz ze strachu ?
Nie, śmieję się z kretyna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie, śmieję się z kretyna
Niedługo będzie to jedyny mur-beton burmistrza. Jak widać niektóre kanciaki-cieniasy zaczynają wymiękać. Dwór pozornie jest za...ale już szepczą, że król jest nagi... to widwć. Jedynie nadworny błazen utwierdza J.W. w jego marzeniach i wizjach. Teraz potrzebna jest mu kryształowa kula, która zaświadczy, że te obrazy w malowanym szkle można naprawdę zobaczyć. Niestety tylko cud może odmienić zbliżający się krach, tak wspaniale zapowiadającej się kariery zbudowanej na wizjonerstwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego w taki sposób ułatwiamy Niemcom narzucanie nam ich historii? CZY teraz mamy pozwolic ,żeby w niemieckich mediach krążyły mniej lub bardziej udane żarty o Polakach ,którzy z niemieckich samochodów (notabene często będących zwykłym złomem) przerzucili się na niemiecki gruz? Nie wszystkich śmieszyło będzie,że na terenach,gdzie mordowano nie tylko Polaków,ale i Żydów ,na piedestale chce się postawic fragment muru berlińskiego. Muru,który z radością chcą nam wręczyc zaprzyjażnieni z powiatem bialskim Niemcy .Ale cóż się dziwic samorządowcom .Dbają o dobre kontakty (kto wie, może jak się odmówi przyjęcia muru Niemcy więcej nie zaproszą delegacji z powiatu bialskiego ...?Zabiegają też ,choc w dziwaczny sposób ,o to by pod koniec kadencji móc powiedziec ,że wypełnili wyborcze obietnice -pozyskac coś z Unii Europejskiej.Ale czy zrobią to z podniesionym czołem?I czy aby na pewno sztuką jest branie tego, czego inni nie chcą?To w końcu ciężki prezent .Podlaskim zwolennikom muru berlinskiego życzę szczęścia.W wyborach będzie im potrzebne. Urywek przepisany ze Słowa Podlasia nr 13.Proszę o .................?????????? W Słowie nie ma forum. I co łyso ci terespolku,gmino..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt, że Prezydent Białej Podlaskiej nie lubi Brześcia i Berlina, nie jest nie jest wystarczającym powodem by wszyscy Polacy nienawidzili Niemców czy Białorusinów .Granica na Bugu ,chociaż bez fizycznego muru jest nowym politycznym podziałem Europy, skazującym nas na kompletną peryferyjność, bowiem wrony już nad Warszawą zawracają.Nie jest to powód do podgrzewania nacjonalizmu i nienawiści do naszych sąsiadów czy to ze wschodu, czy z zachodu.Żyjemy w jednej Europie i czas na zmianę odejścia od zakompleksienia czy prowincjonalności.Nie możemy chcieć pieniędzy niemieckich podatników i jednocześnie brzydzi,,c się nimi.Mur berliński nie jest symbolem ruchów wolnościowych lecz jest rozróżnialnym na świecie starym podziałem naszego kontynentu, który aktualnie zatrzymał się na Bugu i tak samo dziś dzieli słowian jak kiedyś stolicę Niemiec. Zastanawia mnie ton tej dyskusji , jakby to Polska sama dokonała przemian w Europie według własnego planu i widzimisię. A dobrze wiemy, że w tym zakresie mając swój bezsprzeczny udział,mieliśmy niewiele więcej do powiedzenia niż w Jałcie.Ale cóż, my nawet nie umiemy uszanować Wałęsy, zatem niby dlaczego mamy się czuć europejczykami ? Sądzicie , że kogoś obchodzi to jaka jest nasza granica i że jeżeli taka granica pozostanie, to Biała, czy Międzyrzec staną się szybko podobniejsze do Terespola ?Ten mur jest próbą zwrócenia uwagi i protestem, że nie chcemy być na zawsze na krańcu Europy żyjąc jednocześnie w jej geograficznym środku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Fakt, że Prezydent Białej Podlaskiej nie lubi Brześcia i Berlina, nie jest nie jest wystarczającym powodem by wszyscy Polacy nienawidzili Niemców czy Białorusinów .Granica na Bugu ,chociaż bez fizycznego muru jest nowym politycznym podziałem Europy, skazującym nas na kompletną peryferyjność, bowiem wrony już nad Warszawą zawracają.Nie jest to powód do podgrzewania nacjonalizmu i nienawiści do naszych sąsiadów czy to ze wschodu, czy z zachodu.Żyjemy w jednej Europie i czas na zmianę odejścia od zakompleksienia czy prowincjonalności.Nie możemy chcieć pieniędzy niemieckich podatników i jednocześnie brzydzi,,c się nimi.Mur berliński nie jest symbolem ruchów wolnościowych lecz jest rozróżnialnym na świecie starym podziałem naszego kontynentu, który aktualnie zatrzymał się na Bugu i tak samo dziś dzieli słowian jak kiedyś stolicę Niemiec. Zastanawia mnie ton tej dyskusji , jakby to Polska sama dokonała przemian w Europie według własnego planu i widzimisię. A dobrze wiemy, że w tym zakresie mając swój bezsprzeczny udział,mieliśmy niewiele więcej do powiedzenia niż w Jałcie.Ale cóż, my nawet nie umiemy uszanować Wałęsy, zatem niby dlaczego mamy się czuć europejczykami ? Sądzicie , że kogoś obchodzi to jaka jest nasza granica i że jeżeli taka granica pozostanie, to Biała, czy Międzyrzec staną się szybko podobniejsze do Terespola ?Ten mur jest próbą zwrócenia uwagi i protestem, że nie chcemy być na zawsze na krańcu Europy żyjąc jednocześnie w jej geograficznym środku.
No to jak sztuczny podział Polski zatrzymał się na Bugu, to trzeba Niemcom przypomnieć, że to stało się za ich sprawą (pakt Libentrop - Mołotow), potem Jałta, Poczdam i winniśmy im dać za mur cysternę wody z Bugu i niech ją ustawią przed Bramą Brandeburską w Berlinie! ... albo przed muzeum wypędzonych! Coś za coś z wdzięczności i wieczną pamięć........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
No to jak sztuczny podział Polski zatrzymał się na Bugu, to trzeba Niemcom przypomnieć, że to stało się za ich sprawą (pakt Libentrop - Mołotow), potem Jałta, Poczdam i winniśmy im dać za mur cysternę wody z Bugu i niech ją ustawią przed Bramą Brandeburską w Berlinie! ... albo przed muzeum wypędzonych! Coś za coś z wdzięczności i wieczną pamięć........
Widzę ,że dręczą cię poważne sprawy (sprawy europejskie) i nie wiesz jak je rozwiązać. Moja propozycja, znajdź mur i stukaj w niego głową a na pewno swój problem rozwiążesz. Po pierwsze być może od stukania rozjaśni ci się w głowie. Jeżeli nie, to od długiego stukania ten mur runie. Po trzecie może ci skołatany łeb pęknie. Wtedy odpoczniesz sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Libentrop, czy jakoś tak napisał:
Widzę ,że dręczą cię poważne sprawy (sprawy europejskie) i nie wiesz jak je rozwiązać. Moja propozycja, znajdź mur i stukaj w niego głową a na pewno swój problem rozwiążesz. Po pierwsze być może od stukania rozjaśni ci się w głowie. Jeżeli nie, to od długiego stukania ten mur runie. Po trzecie może ci skołatany łeb pęknie. Wtedy odpoczniesz sobie.
Jak brak argumentów można i tak! Niestety nie interesuje mnie to co na ten temat mają do powiedzenia Eskimosi. Dla nich kawałek muru nie stanowi problemu. Mur to jest mur i nic więcej. Prawdę mówiąc to jest tylko beton - konstrukcyjnie wolnostąjący element oporowy i z takich elementów było zbudowane ogrodzenie. Nawiasem mówiąc beton w każdej formie źle mi się kojarzy. Z drugiej strony swego betonu mamy jeszcze dość o czym zaświadcza mój przedmówca. W Polsce nie ma jeszcze takiej tradycji by głową stukać w mur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale niektórym to by się przydało, żeby może chcieli sami coś zrobić a nie tylko w czambuł krytykować z założenia poczynania innych. Taki, nie inny mur stoi koło statuy wolności w USA oraz w pobliżu Parlamentu Europejskiego w Brukseli. I jakoś nie było słychać na ten temat jałowych dyskusji podszytych niechęcią do świata .Nikt przez to nie będzie płacił większych podatków, a jak masz pomysł eksportowy tej rangi dla starosty podberlińskiego to go wskaż. Niestety świat nie kręci się wokół Białej czy Międzyrzeca, tyle że tu jakby życzliwości wzajemnej mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja ciemnota ze wschodu proponuje,tymi betonami berlinskimi odgrodzic Oświęcim i Majdanek. Przecież tam nic się nie działo nie to CO wUSA tam to Statuje zniszczyli,i tylu wymordowali ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA!!! jakaś ZIELONA MENDA próbuje mieszać na forum i stara się ukryć niewygodne tematy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...