Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie wybaczą ciepłej posadki

Utworzony przez Gość, 22 lutego 2010 o 14:39
P A M I Ę T A J M Y o tym przy urnie wyborczej !!! Nie wybaczą ciepłej posadki Tadeusz Ługowski zostawił firmę na skraju bankructwa i spokojnie objął posadę wiceburmistrza Międzyrzeca Podlaskiego - żalą się byli podwładni dyrektora. Oburza ich, że szef nie wypłacił ludziom świadczeń socjalnych i urlopowych, a sobie podwyższył pobory. - Dyrektor Ługowski pozostawił firmę i ludzi w ekonomicznym bagnie. Mamy 500 tys. zł strat. Do tego dochodzą zobowiązania sięgające 600 tys. zł. W takiej sytuacji nikt nam nie da kredytu! Napisaliśmy list protestacyjny do prasy! - mówi z goryczą Elżbieta Bajor, jedna z kilkunastu osób, protestujących przeciwko działalności b. dyrektora Przedsiębiorstwa Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych w Międzyrzecu Podlaskim, zatrudniającego 36 osób. Co zarzucają byłemu dyrektorowi? Że odchodząc z firmy zostawił im tylko stary, trzydziestoletni sprzęt. Że od października ub.r. przedsiębiorstwo nie miało wiele pracy, choć pogoda była sprzyjająca. Że nie wszystkie przetargi przyniosły zysk i firma poniosła spore straty m.in. podczas prac w Nadleśnictwie Garwolin i w trakcie robót na moście Szumiatka. Wreszcie mają żal do byłego szefa, że odszedł na ciepłą posadkę, a pracowników zostawił w beznadziejnym położeniu. - Ludzie po podwyżce zarabiają zaledwie 900-1100 zł netto. A dyrektor - twierdząc, że to z powodu trudnych warunków finansowych - nie naliczył funduszu socjalnego i nie wypłacił ludziom świadczeń urlopowych. Wstrzymał nawet wydawanie środków czystości i herbaty. Ale sam dostał podwyżkę - żalą się przedstawiciele załogi. Tadeusz Ługowski nie zgadza się z tymi zarzutami. - Na swoją podwyżkę dostałem zgodę już w 2003 lub 2004 roku. Bez mała dwa lata nosiłem głęboko ją w sercu i w teczce... Wreszcie po wypracowanym zysku w 2005 roku, podniosłem swe płace do 7,3 tys. zł brutto - tłumaczy. Podkreśla, że podwyżki dostali też pracownicy. - A kiedy przedsiębiorstwo znalazło się na skraju zapaści, poręczyłem zobowiązania osobistym majątkiem - mówi były dyrektor. Dodaje, że już od 1991 roku starał się o komunalizację PKUWiM, ostatniego w kraju przedsiębiorstwa państwowego tej branży. Nic z tego nie wyszło, gdyż firma świadczyła usługi nie tylko w Międzyrzecu. Być może uda się teraz, nad czym b. dyrektor, a teraz zastępca burmistrza, wraz ze swoim szefem usilnie pracują. - Chcielibyśmy przekształcić przedsiębiorstwo w spółkę komunalną. Jest szansa, by wzięła udział w rekultywacji starego wysypiska odpadów i budowie nowego - wyjaśnia Ługowski. Burmistrz Artur Grzyb powiedział nam, że nie interesują go pretensje byłych podwładnych wiceburmistrza. To sprawa między Ługowski a jego dawną załogą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
P A M I Ę T A J M Y o tym przy urnie wyborczej !!! Burmistrz Artur Grzyb powiedział nam, że nie interesują go pretensje byłych podwładnych wiceburmistrza. To sprawa między Ługowski a jego dawną załogą.
Jaki pan taki kram, to widać, słychać i czuć! Oczywiście o wyczynach menadżerskich tego pana będziemy długo pamiętać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ile zarabia się na posadzie wiceburmistrza Międzyrzeca ? Zastępca bierze 5 czy 6 tysięcy złotych na "rękę" ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ILE PŁACIMY WICE? napisał:
Ile zarabia się na posadzie wiceburmistrza Międzyrzeca ? Zastępca bierze 5 czy 6 tysięcy złotych na "rękę" ?
Za co? Czy ta kwota jest adekwatna do uzyskanych efektów? Prawdę mówiąc to szkoda słów i ten człowiek nigdy nie powinien być na tym stanowisku, podobnie jak pozostali menadżerowie z Rzeczycy!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pozdrowienia dla wiceburmistrza Tadeusza Ługowskiego! Ciepło w urzędzie? Dobrze jest? Pozdrawia Paweł
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: