Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
PSL jak widać dba o pamięć mocodawców ZSL. Może warto poinformować jeszcze ludzi jak ci "jeńcy radzieccy" się tu znaleźli 17 września 1939 roku? Jak ruscy chcą mieć ładne groby to niech je sobie sfinansują tak jak polacy sami finansują chociażby remonty w Lesie Katyńskim. Albo ekshumacja i niech zabierają ich do siebie nad Wołgę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Trzeba naprawdę postawić pomnik tym poległym wspaniałym ludziom. Przypominam że ZSRR 17 września 1939 roku wszedł na teren Polski aby pomóc nam Polakom w walce z hitlerowskimi Niemcami. Żołnierze Radzieccy wyzwolili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i razem z polskimi żołnierzami z Armii Ludowej pognali Niemców aż do Berlina.  Po roku 1945 żołnierze radzieccy pomagali zwalczać nam bandytów , którym nie chciało się odbudowaywać zniszczonego kraju. Woleli siedzieć w lesie , chlać na umór a dpod osłoną nocy napadali na wiejskich godpodarzy. Rabowali ich , mordowali, podpalali ich domostwa i gwałcili kobiedty. Wielki Sacun Armii Radzieckiej za pomoc Polakom w pokonaniu Hitlerowskich Niemiec.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kiepskie prowo. Rabunkami i gwałtami na masową skalę oraz mordowaniem polskich patriotów zajmowała się armia czerwona oraz gromady rodzimych mętów i bandytów, którzy wykorzystali okazję by dołączyć do tzw. UB, będącego w praktyce bandyterką złożoną z tępych analfabetów z carte blanche na wyprawianie wszystkiego. Długo by wymieniać przypadków gdy ktoś stracił życie tylko dlatego, że się nie spodobał narąbanemu jak t-34 ubowcowi lub bolszewickiemu żołnierzowi. Nawet żołnierze Armii Berlinga nie wytrzymywali i doszło na przykład do regularnej bitwy na dworcu kolejowym gdy sowieci chcieli uprowadzić młodą Polskę celem zgwałcenia. Berlingowcy się wściekli i spuścili manto ruskiemu bydłu za co kilku potem zapłaciło śmiercią i zesłaniem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A co ci biedni zamordowani jeńcy mieli do polityki prowadzonej przez komunistów. Chcieli żyć, większość sama się poddała bo widziała, co czerwoni robią ze swoim narodem. A zwykli niemieccy żołnierze a nie hitlerowcy-bo oflagów pilnował Wehrmacht - na rozkaz swoich dowódców ich zamordowali. Jak każdemu zmarłemu im też należy się szacunek!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Staracie się kultywować pamięć o obcych żołnierzach, a pomnik powstańców styczniowych w Białce, jak był zasłonięty barierami dźwiękoszczelnymi, tak ciągle jest. Trochę chyba złe priorytety, nieprawdaż?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Staracie się kultywować pamięć o obcych żołnierzach, a pomnik powstańców styczniowych w Białce, jak był zasłonięty barierami dźwiękoszczelnymi, tak ciągle jest. Trochę chyba złe priorytet y, nieprawdaż?" Prawdaż !, chociaż tam na konferencji  chodziło o ofiary niemieckiego ludobójstwa na ziemi polskiej i bialskiej  w latach (1941-1944). Ty  natomiast zrób konferencję na temat konieczności zadbania o pominik - za który odpowiada miasto Biała Podlaska - mało kto wie , że  stoi  on na miejscu pochówku 7 powstańców styczniowych i ma bardzo ciekawą historię. Od dwóch lat Białą rządzą etatowi patrioci, miejcse gdzie stoi pominik to okręg wyborczy Przewodniczącego Rady Miasta (niby z PIS-u)  z nadania Senatora Biereckiego (ha, ha ... z poiza PIS-u).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście zadbać o mogiły, w końcu nie jesteśmy azjatycką dziczą, czy to niemieckich, ruskich czy innych bandytów. Mój ojciec mówił że trzeba każdego uczyć przysposobienia obronnego i języków obcych. To pierwsze aby nauczyć sie strzelać, a drugie żeby wiedzieć do kogo strzelamy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: