Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Obraz Matki Boskiej Kodeńskiej za osłoną

Utworzony przez Jerzy, 23 kwietnia 2013 o 08:20
Ktoś powiedział "Nie uczynisz sobie podobizny... nie będziesz im sie kłaniał...nie bedziesz oddawał czci...". To był chyba byle kto, bo nikt go nie słucha.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
senator Bierecki nie Bielecki...ludzie poprawcie to!!!!
0
Jerzy napisał:
Ktoś powiedział "Nie uczynisz sobie podobizny... nie będziesz im sie kłaniał...nie bedziesz oddawał czci...". To był chyba byle kto, bo nikt go nie słucha.
I znowu jesteś, znowu mieszasz! I po co? Twoje słowa dotyczą Starego Testamentu. Prorocy przepowiedzieli narodzenie Mesjasza. I narodził się w Betlejem. Pastuszkowie i królowie oddali Mu pokłon. On wzrastał u boku swojej Matki. Nauczał, uzdrawiał, czynił cuda. W Kanie Galilejskiej... Maryja powiedziała... uczyńcie wszystko, co wam powie. Ludzie patrzyli na Maryję, patrzyli na Jezusa. Był czas kiedy powiedział: " kto widzi Mnie, widzi Ojca. Ojciec i Ja ... to Jedno" W Nowym Testamencie nie ma zakazu malowania obrazów. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny - namaluj Mój obraz. Wiedz, że chrześcijanie nie modlą się do obrazów lecz do Osób, na nich przedstawionych.
0
Gość napisał:
I znowu jesteś, znowu mieszasz! I po co? Twoje słowa dotyczą Starego Testamentu. Prorocy przepowiedzieli narodzenie Mesjasza. I narodził się w Betlejem. Pastuszkowie i królowie oddali Mu pokłon. On wzrastał u boku swojej Matki. Nauczał, uzdrawiał, czynił cuda. W Kanie Galilejskiej... Maryja powiedziała... uczyńcie wszystko, co wam powie. Ludzie patrzyli na Maryję, patrzyli na Jezusa. Był czas kiedy powiedział: " kto widzi Mnie, widzi Ojca. Ojciec i Ja ... to Jedno" W Nowym Testamencie nie ma zakazu malowania obrazów. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny - namaluj Mój obraz. Wiedz, że chrześcijanie nie modlą się do obrazów lecz do Osób, na nich przedstawionych.
W Twoim myśleniu jest błąd. Zakaz malowania obrazów obowiązuje też w Nowym Testamencie bo Jezus powiedział: "Ani jedna jota nie będzie zmieniona" i "Nie przyszedłem zmienić prawa, ale je wypałnić". Czytaj Pismo a nie Katechizm. A Franciszek I mówi: "Kto nie modli się do Boga, ten modli się do diabła".
0
Jerzy napisał:
Choćbyś był i niedowiarkiem to popatrz na te przepiękne obrazy jako dzieła sztuki. Wszystkim dziełom należna jest ochrona! Tej ochrony pozbawić nie można i dzieł sakralnych! Należy je otoczyć szczególną troską. Ostatnio nieludzka ręka próbowała sprofanować wizerunek Matki Bożej na Jasnej Górze. Żyjemy w czasie kiedy najbardziej piętnowana jest wiara katolicka. Wiara niewygodna dla tych, co sprzeciwiają się Bożym przykazaniom.
0
Jerzy napisał:
W Twoim myśleniu jest błąd. Zakaz malowania obrazów obowiązuje też w Nowym Testamencie bo Jezus powiedział: "Ani jedna jota nie będzie zmieniona" i "Nie przyszedłem zmienić prawa, ale je wypałnić". Czytaj Pismo a nie Katechizm. A Franciszek I mówi: "Kto nie modli się do Boga, ten modli się do diabła".
Czy wierzysz w Boże miłosierdzie? Czy ufasz Bożemu miłosierdziu jak siostra Faustyna. Czy wiesz, że Pan powiedział do niej: namaluj Mój obraz. Uklęknij więc przed tym obrazem i proś Boga o miłosierdzie. Uklęknij przed Najświętszym Sakramentem. Zegnij kolana.
0
Jerzy napisał:
Co papież miał na myśli wypowiadając takie słowa? Otóż każda istota ludzka pochodzi od Boga! Skoro otrzymała życie od Boga, ten dar najcenniejszy, powinna oddawać cześć swojemu Stwórcy. Człowiek, który nie modli się, nie klęka przed Panem to znaczy, że odwraca się od Niego. Komu więc służy, komu chce się przypodobać? Czyją wypełnia wolę? A więc kto nie modli się do Boga, to komu cześć oddaje?
0
Gość napisał:
Czy wierzysz w Boże miłosierdzie? Czy ufasz Bożemu miłosierdziu jak siostra Faustyna. Czy wiesz, że Pan powiedział do niej: namaluj Mój obraz. Uklęknij więc przed tym obrazem i proś Boga o miłosierdzie. Uklęknij przed Najświętszym Sakramentem. Zegnij kolana.
" albowiem pojawią się fałszywi prorocy i nawet znaki czynić będą..."
0
Wiem, że jesteś świadkiem Jehowym. Do naszych domów tacy zaglądają! Tak są wyszkoleni, że nie dają dojść do słowa. Wyuczyli się wersetów na pamięć, ale przy mnie miękną, bo znam doskonale Pismo Święte. To oni właśnie nie uznają obrazów. Nie przyjmują Chrystusa w Komunii Świętej. Zapytani, dlaczego nie przyjmują... odpowiedzieli, że u nich może przyjmować raz w roku ich prowodyr.
0
Jerzy napisał:
A JEDNAK JEHOWY!!!
0
Gość napisał:
A JEDNAK JEHOWY!!!
Łażenie po domach nie przynosi zadowalających wyników, więc włażą z butami na internet i próbują niszczyć naszą ŚWIĘTĄ WIARĘ!
0
Jerzy napisał:
Jehowi są właśnie fałszywymi prorokami! Kilka razy przepowiadali koniec świata! A świat istnieje nadal! O dniu ostatnim wie tylko Pan. Błądzący świadku Jehowy nie zadręczaj Boga, nie zadręczaj nas! Nie jedną parę butów zdarłeś chodząc od chaty do chaty. Ale to nie służy Bożej sprawie! Nam niepotrzebna wasza "Strażnica", którą wciskacie nam do rąk. Nie będę tego czytać i nigdy nie przyjmę tej broszurki!
0
Co to się dzieje w tym kraju.Ludzie nie mają co do garnka włożyć,dzieci głodne do szkoły chodzą.A te darmozjady i pasożyty księża jeszcze proszą o dofinansowanie aby jakieś malowidło zabezpieczyć.Większość księży jeździ drogimi samochodami,mają nadęte brzuchy zapewne z obżarstwa.Niech sami sobie sfinansują zabezpieczenie tego obrazka.Mogą sprzedać swoje drogie samochody,kupić sobie tańsze a te pieniążki właśnie przekazać na ten malunek co w kościele wisi.
0
Gość napisał:
Jehowi są właśnie fałszywymi prorokami! Kilka razy przepowiadali koniec świata! A świat istnieje nadal! O dniu ostatnim wie tylko Pan. Błądzący świadku Jehowy nie zadręczaj Boga, nie zadręczaj nas! Nie jedną parę butów zdarłeś chodząc od chaty do chaty. Ale to nie służy Bożej sprawie! Nam niepotrzebna wasza "Strażnica", którą wciskacie nam do rąk. Nie będę tego czytać i nigdy nie przyjmę tej broszurki! [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1366711194' post='761490'] Jehowi są właśnie fałszywymi prorokami! Kilka razy przepowiadali koniec świata! A świat istnieje nadal! O dniu ostatnim wie tylko Pan. Błądzący świadku Jehowy nie zadręczaj Boga, nie zadręczaj nas! Nie jedną parę butów zdarłeś chodząc od chaty do chaty. Ale to nie służy Bożej sprawie! Nam niepotrzebna wasza "Strażnica", którą wciskacie nam do rąk. Nie będę tego czytać i nigdy nie przyjmę tej broszurki!
No dobra, nie będę Was zadręczał trudnymi pytaniami jak dzieci katechetę o drugie przykazanie. Tylko jeszcze dwie rzeczy do przemyślenia: 1."O dniu onym wie tylko Pan". Tu masz rację, Jezus powiedział, że On sam nie zna tego dnia a tylko Bóg, to znaczy że..... 2."Nie będę tego czytać..." a On powiedział "Szukajcie prawdy a ona was wyzwoli". Czyli szukaj,czytaj, porównuj, myśl.
0
Skończcie już ten cyrk i pier***enie trzy po trzy!!! I Johowce i wy Rzymsko-katolicy jesteście siebie warci.Jedni i drudzy wierzą w jakieś gusła i pierdoły.Klepią jakieś nikomu niezrozumiałe litanie,różańce pacierze.Wierzą,że to bóg stworzył wszechświat i inne głupoty.Ludzie ogarnijcie się nie żyjecie już w średniowieczu aby wierzyć w jakieś cuda.
0
Jerzy napisał:
No dobra, nie będę Was zadręczał trudnymi pytaniami jak dzieci katechetę o drugie przykazanie. Tylko jeszcze dwie rzeczy do przemyślenia: 1."O dniu onym wie tylko Pan". Tu masz rację, Jezus powiedział, że On sam nie zna tego dnia a tylko Bóg, to znaczy że..... 2."Nie będę tego czytać..." a On powiedział "Szukajcie prawdy a ona was wyzwoli". Czyli szukaj,czytaj, porównuj, myśl.
1. W swoim niedopowiedzeniu bluźnisz 2.Prawda zawarta jest w Piśmie Świętym, a nie w waszych broszurkach.
0
Ateista napisał:
Skończcie już ten cyrk i pier***enie trzy po trzy!!! I Johowce i wy Rzymsko-katolicy jesteście siebie warci.Jedni i drudzy wierzą w jakieś gusła i pierdoły.Klepią jakieś nikomu niezrozumiałe litanie,różańce pacierze.Wierzą,że to bóg stworzył wszechświat i inne głupoty.Ludzie ogarnijcie się nie żyjecie już w średniowieczu aby wierzyć w jakieś cuda.
Źle z tobą!
0
Co niedziela idę do komuni napisał:
Co to się dzieje w tym kraju.Ludzie nie mają co do garnka włożyć,dzieci głodne do szkoły chodzą.A te darmozjady i pasożyty księża jeszcze proszą o dofinansowanie aby jakieś malowidło zabezpieczyć.Większość księży jeździ drogimi samochodami,mają nadęte brzuchy zapewne z obżarstwa.Niech sami sobie sfinansują zabezpieczenie tego obrazka.Mogą sprzedać swoje drogie samochody,kupić sobie tańsze a te pieniążki właśnie przekazać na ten malunek co w kościele wisi.
To nie jest malunek! To nie jest jakieś malowidło! W tych słowach - zawiera się pełnia profanacii! Nieszczęśliwcu, kto ci zrobił wodę z mózgu?
0
Gość napisał:
To nie jest malunek! To nie jest jakieś malowidło! W tych słowach - zawiera się pełnia profanacii! Nieszczęśliwcu, kto ci zrobił wodę z mózgu?
A tobie kto zrobił pranie mózgu?
0
Gość napisał:
Jak to nie jest malunek czy malowidło to co to jest pytam???? Dywan??? Pralka? a może brony dwuskibowe??? he he he . Chyba to coś zostało namalowane więc jest malowidłem.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: