Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ODMOWA SPÓŁDZIELNI NA PRZEKSZTAŁCENIE MIESZKANIA LOKATORSKIEGO

Utworzony przez JOASIA, 23 czerwca 2009 r. o 19:29
Witam, prosze o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać i czytać. kilka dni temu złożyłam wniosek o przekształcenie mieszkania lokatorskiego w odrębną własnośc wraz z gruntami. Zostałam poinformowana, że w miejscu gdzie mieszkam spółdzielnia ma nieuregulowane grunty. Zgadzam sie, mogą mieć z tym problem bo większoś lokatorów z mojego bloku taką odpowiedz dostało. Były robione jakieś pomiary geodezyjne czyli coś w tym kierunku robią. Zgłosiłam więc kolejny wniosek narazie o przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Poinformowano mnie, że na chwilę obecną nie ma takiej mozliwości ponieważ spóldzielnia nie podpisuje takich umów bo są one nieważne a żaden notariusz tego nie potwierdzi. Po 31 lipca 2007 kilka osób z mojego bloku podpisało taką umowę ze spółdzielnią i mają umowe na spóldzielcze własnościowe prawo do lokalu wykupując je na preferencyjnych warunkch. ( bo wszyscy czekają na uregulowanie gruntu) Pani w spółdzielni powiedziała ze wszystkie w ten sposób spiasne umowy są nie ważne bo nie sa potwierdzone notarialnie. I to sie zgadza, żaden z mioch sasiadów nie byl z tą umową u notariusza - umowa tylko pomiędzy spóldzielnią a lokatorem. I teraz prośba - prosze kogoś kto zna się na tym na tyle aby mi powiedział czy te umowy są ważne i co powinnam w takim przypadku zrobić. Zalezy mi na wykupie tego mieszkania na preferencyjnych warunkach obowiązujących do końca roku. Czy spółdzielnia może mi również odmówić przyznania prawa własnościowego ? mieszkanie nie jest zadłuzone. Jesli odpowiedź spoldzielni jest bezprawna to prosze o podpowiedz co powinno byc napisane w kolejnym wniosku o przekształcenie tego prawa lokatorskiego we własnościowe żeby spóldzielnia nie mogła mi tego odmówić. Czy rzeczywiście umowa taka musi byc potwierdzona notarialnie, jesli tak to czy sama mogę poszukać notariusza który mi w tym pomoże czy musi to byc jakiś wskazany przez spółdzielnię? z góy przepraszam za potok pytań ale trac już wiarę w to że mi się to uda pozdrawiam wszystkich joanna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tez borykam sie z tym problemem, moja spoldzielnia rowniez wskazuje na brak uregulowanej sytuacji prawnej gruntu( brak formy wlasnosci) jednak w rozliczeniu za czynsz znalazlam oplate(stala) w wysokosci 30zl za uzytkowanie wieczyste gruntu.... oznacza to, ze spoldzielnia poprostu uniemozliwia mi wykup mieszkania. mam zamiar zlozyc kolejny wniosek, dodam jednak w nim informacje, ze jezeli nie otrzymam rzetelnej informacji dot. sytuacji gruntu na ktorum stoi blok, skieruje sprawe na droge sadowa. Jest szansa, ze jeszcze w tym roku, zapadnie w tej sprawie wyrok. Radze zrobic to samo, ew udac sie do prawnika i potwierdzic te informacje pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...