Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odnaleziono szczątki Antoniego Dołęgi. Ukrywał się blisko 37 lat

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 czerwca 2017 o 13:14 Powrót do artykułu
Cześć i chwała bohaterom!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Śpij kolego w ciemnym grobie Niech się Polska przyśni Tobie
Zaloguj się, aby oddać głos
1
To już Lalek nie był najdłużej?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Cześć i Chwała Bohaterom!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
1
na pewno był normalny ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chyba przed amnestiami się ukrywał bo do 82 to były ze trzy. Chyba, że walczył tak dzielnie jak Bury - to rzeczywiście miał powody do ukrywania się.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo smutne i przykre, musimy oczyścić Polskę z potomków tych swin które tropiły naszych bohaterów!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Normalni ludzie w tym czasie chodzili do szkoły, studiowali, wychowywali dzieci, spłacali mieszkania, pracowali, jeździli na wczasy, chodzili do kościoła, uprawiali działki, a ten się ukrywał i czekał na III wojnę światową. Prawdziwy bohater.
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Cześć i chwała bohaterom, śwo
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Śpij kolego w ciemnym grobie Niech się Polska przyśni Tobie . A wszystkim sowieckim slugusom, szpionom, czlonom PZPR i ZSL hanba na wieki.
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Lalkowi "normalni" ludzie z nadania PZPR w tym czasie ucieli glowe. To juz wiesz czemu Dołega sie ukywal ?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wielki bohater - zdezerterowała z woja PO PIERWSZEJ WIĘKSZEJ BITWIE, po czym przesiedział w stodole pół wieku. Wielu innych, zgoda, straciło życie, ale więcej załapało się na którąś z kilku amnestii, nadstawiali karku w opozycji - okazji nie brakowało od czasów Poznania 1956, potem pomagali innym w KOR, czy po prostu służyli współrodakom swoją pracą. A ten w stodole przesiedział życie. W sumie to tragiczne, bo KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNIE. Ale pomnik dostanie jak nic, zobaczycie. I jak przyjdzie co do czego to pewnie gieroje z Obrony Terytorialnej skończą podobnie...
Zaloguj się, aby oddać głos
2
Ukrywal sie, bo wladza ludowa obcinala glowy takim jak on. Teraz Szwagrzyk wykopuje ich kosci z dziur po całej Polsce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Amnestia ?? nierozsmieszaj mnie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Myślę, ze w latach 70-tych nikt go nie poszukiwał.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
  DOKTOR HISTORII!! Drrrr Kopiński Ziemia Łukowska - nie Lubelszczyzna i obecne nasze woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia. a zatem na której to mapie jest widoczna ta ojczyzna, gdyż w historii - nie istniała taka samodzielna ziemia, a Pan drrrr historyk z wykształcenia historię zmienia? Szanowny dr Kopiński poducz się historii i geografii, bo bredzić i wmawiać kłamstwo - każdy nieuk potrafi, a jeśli ktoś się nie zgadza - niech pisze do uczonego, do rządzącego, żeby zmienili nazwę woj. lubelskiego, gdyż woj. lubelskie, a Lubelszczyzna, to nie to samo! i morał: uczeni wyjaśnili, żeby historii nie tuszowano, a więc poczytajcie doktory, bo Wasz umysł jest chory! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska') Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
undefined napisał:
Amnestia ?? nierozsmieszaj mnie
 Moja babcia była Ak-owcem całą wojnę (od 16. do 21. roku życia). Potem ujawniła się, co wymagało niewątpliwie odwagi, odsiedziała rok albo dwa na Zamku, co nie było hotelem, ale w końcu wyszła, po amnestii właśnie. Resztę życia przeżyła uczciwie i ciężko pracując. Miała normalne życie - męża, dzieci, wnuki, prawnuki. Dziś ma 97 lat i Alzheimera, więc nawet jak dobije setki, to wywiadów w prasie lokalnej nie będzie. Ale dała temu niewdzięcznemu krajowi paru dobrze wychowanych, pracowitych, uczciwych podatników. Wspierała różnych potrzebujących w miarę swoich możliwości - to tu, to tam. Podsumowując - sorry, ale uważam, że to większy patriotyzm niż siedzenie pół wieku (!!!) w stodole. I nie dlatego, że to moja bliska, o twojej krewnej napisałbym to samo. Po co, pytam. Po co? Walki nie prowadził, a mówimy o DZIESIĘCIOLECIACH - i może ukrywał się po prostu ze strachu? Co z ludźmi, których narażał? Na których koszt żył? To NIE JEST bohaterstwo. Nie wspominając o dezercji Z POLA BITWY. Dajcie spokój.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wiesz co to była za bitwa? To była rzeź naszych żołnierzy , spowodowana przez  dowodzącego nimi  pijaka Świerczewskiego.  A o mordzie dokonanym na żołnierzach AK w Kąkolewnicy słyszałeś? To właśnie dowodzący II Armią ponosi za niego odpowiedzialność . Poza tym z szeregów tamtego wojska można było łatwo wyjechać na "wycieczkę" na Syberię .Kto wie , czy nie czekał go podobny los . Dlatego  nie dziwię się ,że zdezerterował , nie on jeden zrobił to pod Budziszynem. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Osito napisał:
Wielki bohater - zdezerterowała z woja (...) w stodole przesiedział życie. W sumie to tragiczne, bo KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNIE. Ale pomnik dostanie jak nic, zobaczycie.
 Oczywiście, że dostanie. Na Ziemi Łukowskiej są silne nastroje prawicowe i jeśli tylko władza się nie zmieni na inną niż PiS to na bank pomnik Dołęgi będzie stał. Przecież to wielki patriota i bohater był, sam- jak samotny biały żagiel walczył biernie z komuną i czekał na Wyzwolenie spod sowieckiej okupacji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niewątpliwie tragiczne losy Antoniego Dołęgi zasługują na odpowiednie miejsce w Historii Polski. Natomiast, ze względu na zdanie w tytule ... ukrywał się blisko 37 lat...., gratuluję pani Ewelinie ,,nieprzeciętnej zdolności'' posługiwania się językiem polskim, przekładającej się na jakość ,,warsztatu'' dziennikarskiego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: