Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odpowiedzą za wyrywanie słupków ogrodzenia lotniska

Utworzony przez Stefan, 14 czerwca 2011 r. o 19:14
Pawlak napisał:
estęp Norwegia niska przestępczość, zamożne społeczeństwo,najwięcej milionerów, największa liczba osób określających się jako szczęśliwe. Rosja dysproporcje w zarobkach, mafia, pijaństwo, kradzieże, narkotyki. Przecież Rosjanie nie są genetycznie obciążeni bardziej niż Norwedzy. Brak perspektyw, pracy, środków do życia, lansowany w mediach styl życia oderwany od realiów to rodzi frustracje, przestępczość i inne patologie, dziedziczenie biedy, brak możliwości awansu ludzi uzdolnionych. Dostrzegasz to?
Trudno powiedziec, takie rzeczy to do mnie przemawiaja w postaci danych statystycznych. Np. liczba przestepstw w stosunku do liczby mieszkancow, nawet ilosc sprzedawanego alkoholu nie jest wiarygodna - Norwedzy też bardzo dużo piją, tylko trunki sporo osób kupuje za granicą ze względu na ceny i automatycznie nie sa one objete statystyką. W stosunku do Rosji panuje wiele uprzedzen, nie zebym bronił Rosji (ruskim agentem nie jestem), nawet w Rosji nie bylem, ale mamy wyobrazenia o Rosji z kilku filmów, jakichs newsow i ogolnikow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Trudno powiedziec, takie rzeczy to do mnie przemawiaja w postaci danych statystycznych. Np. liczba przestepstw w stosunku do liczby mieszkancow, nawet ilosc sprzedawanego alkoholu nie jest wiarygodna - Norwedzy też bardzo dużo piją, tylko trunki sporo osób kupuje za granicą ze względu na ceny i automatycznie nie sa one objete statystyką. W stosunku do Rosji panuje wiele uprzedzen, nie zebym bronił Rosji (ruskim agentem nie jestem), nawet w Rosji nie bylem, ale mamy wyobrazenia o Rosji z kilku filmów, jakichs newsow i ogolnikow.
http://www.mojanorwegia.pl/ciekawostki/wedlug_statystyk_przestepczosc_w_norwegii_maleje.html http://www.nationmaster.com/graph/cri_mur_percap-crime-murders-per-capita tak do poczytania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykul mini-mini. taka zajawka tylko, na polskiej stronce. Wynika tez, ze policja sadzi, ze wiekszosc przestepstw nie jest zglaszanych, a ilosc skonfiskowanych narkotykow jest nawieksza w Europie. Moze to swiadczyc o duzej ilosci narko w Norwegii, sprawnosci policji, ilosci kanalow przezutowych w tymj kraju itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Artykul mini-mini. taka zajawka tylko, na polskiej stronce. Wynika tez, ze policja sadzi, ze wiekszosc przestepstw nie jest zglaszanych, a ilosc skonfiskowanych narkotykow jest nawieksza w Europie. Moze to swiadczyc o duzej ilosci narko w Norwegii, sprawnosci policji, ilosci kanalow przezutowych w tymj kraju itd.
Xeron, a ilu przestępstw nie zgłasza się w Polsce, ilu czynności policyjnych się nie podejmuje bo niska szkodliwość czynu. Radziłbym pojechać do Norwegii i tam pospacerować po mieście nocą, a potem wrócić i przejść się po ciemnym Placu Wolności o 23 i podzielić się spostrzeżeniami. Wzrost przestępstw związanych z narkotykami to także nasza zasługa w Skandynawii - wiesz o tym. Możesz sam sobie poguglować i porównać jeśli tak ci zależy na procentach. Przestań iść na łatwiznę i udowodnij że przestępczość ma związek z dziedzicznością, najlepiej z danymi statystycznymi bo to do mnie przemawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Xeron, a ilu przestępstw nie zgłasza się w Polsce, ilu czynności policyjnych się nie podejmuje bo niska szkodliwość czynu. Radziłbym pojechać do Norwegii i tam pospacerować po mieście nocą, a potem wrócić i przejść się po ciemnym Placu Wolności o 23 i podzielić się spostrzeżeniami. Wzrost przestępstw związanych z narkotykami to także nasza zasługa w Skandynawii - wiesz o tym. Możesz sam sobie poguglować i porównać jeśli tak ci zależy na procentach. Przestań iść na łatwiznę i udowodnij że przestępczość ma związek z dziedzicznością, najlepiej z danymi statystycznymi bo to do mnie przemawia.
W Polsce wielu przestepstw sie rowniez nie zglasza, wiem doskonale, poniewaz ludzie nie wierza w skutecznosc policji. prawdopodobnie jak w Norwegii, czy gdzies indziej. 'ilu czynności policyjnych się nie podejmuje bo niska szkodliwość czynu' - nie ma czegos takiego. Policja nikomu nie moze odmowic interwencji, tylko sad moze orzec w zwiazku z niska szkodliwoscia brak zaistnienia przestepstwa itd. W Norwegii nie bylem, moze bede. Myslisz, ze tam jest sielanka? Jak i u nas sa rejony w niektorych miastach, ze jest bardziej niebezpiecznie. A w Bialej tragedii nie ma, zdarzylo mi sie pare razy po nocy chodzic i jakos zyje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
W Polsce wielu przestepstw sie rowniez nie zglasza, wiem doskonale, poniewaz ludzie nie wierza w skutecznosc policji. prawdopodobnie jak w Norwegii, czy gdzies indziej. 'ilu czynności policyjnych się nie podejmuje bo niska szkodliwość czynu' - nie ma czegos takiego. Policja nikomu nie moze odmowic interwencji, tylko sad moze orzec w zwiazku z niska szkodliwoscia brak zaistnienia przestepstwa itd. W Norwegii nie bylem, moze bede. Myslisz, ze tam jest sielanka? Jak i u nas sa rejony w niektorych miastach, ze jest bardziej niebezpiecznie. A w Bialej tragedii nie ma, zdarzylo mi sie pare razy po nocy chodzic i jakos zyje...
Tak moja znajomość pracy operacyjnej Policji jest ograniczona, ograniczona do dwóch przypadków w których nie wykryto sprawców przestępstwa, reszty drobniejszych nie zgłaszałem tak chyba ze 2-3. Widzę że jesteś jakoś związany z tymi problemami. Tylko nie widzę żadnego związku między dziedzicznością,a przestępczością.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
... Tylko nie widzę żadnego związku między dziedzicznością,a przestępczością.
Nie mam akurat konkretnych danych, ale tak na moj chlopski rozum sie wydaje. kiedys czytalem tez artykul o badaniu przestepczosci wsrod blizniat, badanie to wskazywalo na pewna korelacje przestepczosci z genami. bliznieta to ciekawy material, poniewaz bliznieta jednojajowe i dwujajowe maja rozne wzgledem siebie geny. jesli majace takie same geny jednojajowe wykaza inne cechy np. wzgledem przestepczosci to mozna po jakichs badaniach stweirdzac, ze jednak wplyw genow jest. temat zarowno ciekawy i skomplikowany, co powoduje przestepczosc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
A w Bialej tragedii nie ma, zdarzylo mi sie pare razy po nocy chodzic i jakos zyje...
Pospaceruj jak Czapski wyłączy - z powodu bankructwa zadłużonego miasta - 50% latarni. . System kacykowski kosztuje bialczan .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coz, wtedy zostanie spacerowanie obwodnica... jedyny obiekt Bialej Podlaskiej widoczny z powietrza w nocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakoś z tydzień temu i na obwodnicy było ciemno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cap napisał:
jakoś z tydzień temu i na obwodnicy było ciemno
Pewnie magistrat przestał płacić faktury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komornik napisał:
Pewnie magistrat przestał płacić faktury.
Ja będzie ciemno to będziemy oczami świecić za magistrat przed przyjezdnymi. Biała = Ciemnogród. "Będzie ciemno że w mordę dać" - to z księgi przysłów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Ja będzie ciemno to będziemy oczami świecić za magistrat przed przyjezdnymi. Biała = Ciemnogród. "Będzie ciemno że w mordę dać" - to z księgi przysłów.
Jak PEC sprzedadzą to będzie i zimno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosmonauta napisał:
Jak PEC sprzedadzą to będzie i zimno.
Żeby tylko kartofli nie zabrakło. Bo z ćmikami i gorzałą z przemytu to chyba się trzeba pożegnać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Żeby tylko kartofli nie zabrakło. Bo z ćmikami i gorzałą z przemytu to chyba się trzeba pożegnać.
Chłopy, przynajmniej te z "peezelu" poszły w politykę i na łaskawy urzędniczy chleb, to i kartofli może brakowa ć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...