Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PAŁAC POTOCKICH TYLKO W RĘKACH FUNDACJI

Utworzony przez fundator, 5 listopada 2008 r. o 20:57
Gość napisał:
Ks. Korszniewicz przegrywa wszystko. Przegrał wybory Lesiuka, przegrywa pałac Potockich. Jego "moc" jaką miał jako proboszcz upadła. Został tylko emerytetm z którym nikt sie nie liczy, chociaz zachowują pozory. Pozostał dla niego już tylko SZACUNEK za to co zrobil i nic więcej.
A czemu przegrywa? Bo jest za jedynie słuszną stacją radiową i telewizyjną. Jak ktoś chce posłuchać katolickiej rozgłośni to mamy swoje radio, które nie nawołuje do nienawiści. Być może to się przestało ludziom podobać w infułacie, a przynajmniej mi. Teraz z dystansem podchodzę do jego poczynań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ks. Korszniewicz przegrywa wszystko. Przegrał wybory Lesiuka, przegrywa pałac Potockich. Jego "moc" jaką miał jako proboszcz upadła. Został tylko emerytetm z którym nikt sie nie liczy, chociaz zachowują pozory. Pozostał dla niego już tylko SZACUNEK za to co zrobil i nic więcej.
Z Twojego sposobu wynika ,żę należysz do ludzi,którzy liczą i szanują tylko tych co są aktualnie przy władzy,niesądzę aby Ks.Infuatowi szczególnie zależało na uznaniu takich osobników.Ale mam dla Ciebie radę jeśli jeszcze nienależysz do PSL /w co wątpię/ to zapisz się jak najszybciej będziesz między myślącymi podobnie,czeka Cię wielka kariera wśród nich,tylko musisz twardo trzymać się w myśleniu tej linii ,którą zaprezentowałeś." Szanować i podziwiać tych co rządzą a jak stracą władzę to do wora znimi i na ul.Brzeskąi a jak mniej zasłużeni to na rogatki ul.Warszawskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podziwiam ks. Korszniewicza i nie pozwolę go opluwać !!! Takich ludzi trzeba pielęgnować i jeszcze raz pielegnować inaczej cały naród zgnuśnieje. Wie, umie, chce, zmienia. Niektórym daleko do niego. Nazywam ich gnojkami .Takie tam padalce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam o tym waszym Międzyrzecu i chce mi się śmiać. Na tym forum pisze grupa forumowiczów przeciwników PSL i wyszukujep sprawy którymi można obrzucić PSL. Nie jestem członkiem PSL i nie jestem mieszkańcem MIędzyrzeca ale znam to miato i bywam w nim często. Czy wiecie w jaki sposób fundacja dostała pałac. Jesli nie to poczytajcie akt przekazania. Dostała na określony cel ale go nie realizuje. Psim obowiązkiem Starosty jest więć go odzyskanie. I nic tu nie pomoże wasze biadolenie. Zreszto trudne do zrozumienia. Bo pałac i tak pozostanie w Międzyrzecu. Problemem w Międzyrzecu jest grupa młodych dzialaczy żądnych na siłę władzy. Tych powinniście napiętnować bo robią wszystko aby się wybronić z sytuacji w którą wpadli. Swąd jaki wydali rozniósł się na cały kraj i tego nie można im darować. Chyba, że chcecie szybko zapomnieć, co zreszto już się dzieje np. w radzie powiatu i w pslu. Jeśli PSL nie odetnie się od nich to pewnie w następnych wyborach da tyłka. A po następnych 4 latach PL i JG spokojnie wypłyną jako wybawcy. Sa jeszcze młodzi i mają czas. Są sprytni. No chyba, że którys trafi za kratki to już będzie klapa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no wlasnie po czesci popieram przedmowce o co ten caly krzyk zapewniam was ze palacyu nikt z M-ca nie wywiezie jedynie zmieni wlasciciela. Mysle ze bedzie to z korzyscia dfla miasta: 1. z uzyskanych pieniedzy starosta obiecal dofinanosowac szkoly bedace w Miedzyrzecu!!! wiec troche grosza trafi donaszych szkol. A przypominam ze oprcz szkol miedzyrzeckich powiat ma jeszcze inne jednak pieniadze ze sprzedazy trafia do miasta 2. powiatu nie stac utrzymywac palac poniewaz nie ma zadnych wplywow wiec mysle ze burmistrz majac do dyspozycji wieksze srodki finansowe ma juz jakas koncepcje zagospodarowanie i jak pisala juz wczesniej jakas kobieta na tym forum nigdzie nie mowi o tym ze fundacja bedzie musiala opuscic lokal!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no wlasnie po czesci popieram przedmowce o co ten caly krzyk zapewniam was ze palacyu nikt z M-ca nie wywiezie jedynie zmieni wlasciciela. Mysle ze bedzie to z korzyscia dfla miasta: 1. z uzyskanych pieniedzy starosta obiecal dofinanosowac szkoly bedace w Miedzyrzecu!!! wiec troche grosza trafi donaszych szkol. A przypominam ze oprcz szkol miedzyrzeckich powiat ma jeszcze inne jednak pieniadze ze sprzedazy trafia do miasta 2. powiatu nie stac utrzymywac palac poniewaz nie ma zadnych wplywow wiec mysle ze burmistrz majac do dyspozycji wieksze srodki finansowe ma juz jakas koncepcje zagospodarowanie i jak pisala juz wczesniej jakas kobieta na tym forum nigdzie nie mowi o tym ze fundacja bedzie musiala opuscic lokal!!!
Ma burmistrz taką samą koncepcję i środki finansowe na zagospodarowanie pałacu jak na płyty antypśligowe ma rynku miasta,które miały być natychmiast zainstalowane po wygranych wyborach.Jakiż to dobroczyńca z tego Starosty Miasto zaciągni kredyt na kilka milionów ,zapłaci za pałac ,który starosta otrzymał zadarmo tylko dlatego że był w nim Dom Dziecka,a z ..otrzymanych pieniędzy część przeznaczy na szkoły powiatowe działające w mieście, na które otrzymuje subwencję i jakby ją uczciwie dzielił /wedłóg liczby młodzieży a nie przynależności partyjnej dyrektora/to szkoly miejskie miałyby się jak"pączki w maśle"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastraszająco lekcewarzący jest stosunek tutaj piszących do władz. Może i nie zasługują na wielki szacunek ale zostali wybrani w demokratycznych wyborach. I to powinniście zrozumieć. Jeśli nie rozumiecie to możecie zapisać się do grupy JG ale nie do PSL czy PO o PIS nie wspomnę. Starosta to nie żaden dla was dobroczyńca tylko urzędnik, który ma kompetencje prawem przypisane. Wśród nich zarządzanie mieniem Skarbu Państwa. A takim jest Pałac. Nie wywiezie go do Konstantynowa to pewne. Nie może jednak pozostawić grupie tzw. Fundacyjnej. Ta grupa też chce się uwłaszczyć na mieniu społecznym. Przekaże chyba samorządowi nie ważne Lesiuka czy Grzyba. Może także sprzedać i to byłoby najlepsze. Przecież mamy kapitalizm, tu liczy się kasa. Wiedzą o tym niektórzy operatywni mieszkańcy Międzyrzeca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Zastraszająco lekcewarzący jest stosunek tutaj piszących do władz. Może i nie zasługują na wielki szacunek ale zostali wybrani w demokratycznych wyborach. I to powinniście zrozumieć. Jeśli nie rozumiecie to możecie zapisać się do grupy JG ale nie do PSL czy PO o PIS nie wspomnę. Starosta to nie żaden dla was dobroczyńca tylko urzędnik, który ma kompetencje prawem przypisane. Wśród nich zarządzanie mieniem Skarbu Państwa. A takim jest Pałac. Nie wywiezie go do Konstantynowa to pewne. Nie może jednak pozostawić grupie tzw. Fundacyjnej. Ta grupa też chce się uwłaszczyć na mieniu społecznym. Przekaże chyba samorządowi nie ważne Lesiuka czy Grzyba. Może także sprzedać i to byłoby najlepsze. Przecież mamy kapitalizm, tu liczy się kasa. Wiedzą o tym niektórzy operatywni mieszkańcy Międzyrzeca.
Gdzieś Ty się "gościu "uchował do tej pory ,chyba z kongresu wróciłeś?.Popierwsze Starostę nie wybierają obywatele w demokratyczhych wyborach ale wybiera go Rada Powiatu i wcale nie mósi to być radny,ale mósi mieć za sobą wiekszosć w tym wypadku zieloną podpartą czerwoną.Władza ma taki szacunek na jaki sobie zapracuje codzienną pracą i jeśli twierdzisz ,że piszący wypowiadają się lekceważącą tzn.że uzanją ,że tylko na tyle zasłużyli. Fundacja niechce się uwłaszczyć tylko od dwu lat stara się aby Pałac przenaczyć na rzecz rozwoju oświaty . szkolnictwa wyższego i kultury w Międzyrzecu.a jako fundacja nigdy nie może go sprzedać osobie prywatnej lub odstąpić innemu podmiotowi a tagże przeznaczyć na inne cele.KUL niejest jedyną słuszną uczelnią ,w której naukę może pobierać nasza młodzież,może trzeba stworzyć jej możliwość szerszego wyboru ,ale to nieznaczy że jak nie ma KUL-u to reszta niejest oświatą i należy ja zlikwidować.Ja kończę w pałacu inną uczelnię i jestem zadowolony bo moę pracować w swoim przyszłym zawodzie już teraz a moim pracodoawcom nieprzeszkadza,że to nie KUL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skad wicei ze sie miasto zadluzy na kupno palacu nikt o tym nigdzie nie wspominale wiec nie wsytepujcie przed szereg. ja rowniez uwazam ze lepiej bedzie jezeli miasto przejmie palac przyajmniej moze sie w nim cos ruszy. a te wszystkie posty pisane sa zapewne przez tych ktorzy opanowali palac a teraz drza o swoje stolki. nie ma sie co oszukiwac co sie dzialo w MOKU jak dyrektorem by, pan Sworczuk?? NIC zupelnie nic A co sie dzieje w palacu prawie nic wiec mysle ze dobrze bedzie jezeli miasto bedzie miala nad nim piecze jest szansa ze wymysla cos fajnego. mam nadzieje ze bede mogl tam chodzic na spacery z rodzinka, ze bedzie to mile i przyjemne miejsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomasz napisał:
a skad wicei ze sie miasto zadluzy na kupno palacu nikt o tym nigdzie nie wspominale wiec nie wsytepujcie przed szereg. ja rowniez uwazam ze lepiej bedzie jezeli miasto przejmie palac przyajmniej moze sie w nim cos ruszy. a te wszystkie posty pisane sa zapewne przez tych ktorzy opanowali palac a teraz drza o swoje stolki. nie ma sie co oszukiwac co sie dzialo w MOKU jak dyrektorem by, pan Sworczuk?? NIC zupelnie nic A co sie dzieje w palacu prawie nic wiec mysle ze dobrze bedzie jezeli miasto bedzie miala nad nim piecze jest szansa ze wymysla cos fajnego. mam nadzieje ze bede mogl tam chodzic na spacery z rodzinka, ze bedzie to mile i przyjemne miejsce
i ty chlopie wierzysz ze po dwoch latach pozyskiwania pieniedzy przez wladze cos potrafia zrobic chyba zartujesz albo bujasz w oblokach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
i ty chlopie wierzysz ze po dwoch latach pozyskiwania pieniedzy przez wladze cos potrafia zrobic chyba zartujesz albo bujasz w oblokach
wystarczy poczytac ile to kasy z unii uszczknelo miasto jestem tylko czytelnikiem tych postow i prasy lokalnej a tam mowi sie o zerowej kwocie przez dwa lata a jak jest inaczej to podaj jakies przyklady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomasz napisał:
a skad wicei ze sie miasto zadluzy na kupno palacu nikt o tym nigdzie nie wspominale wiec nie wsytepujcie przed szereg. ja rowniez uwazam ze lepiej bedzie jezeli miasto przejmie palac przyajmniej moze sie w nim cos ruszy. a te wszystkie posty pisane sa zapewne przez tych ktorzy opanowali palac a teraz drza o swoje stolki. nie ma sie co oszukiwac co sie dzialo w MOKU jak dyrektorem by, pan Sworczuk?? NIC zupelnie nic A co sie dzieje w palacu prawie nic wiec mysle ze dobrze bedzie jezeli miasto bedzie miala nad nim piecze jest szansa ze wymysla cos fajnego. mam nadzieje ze bede mogl tam chodzic na spacery z rodzinka, ze bedzie to mile i przyjemne miejsce
Czy władza ma konkretny pomysł na wykorzystanie zespołu pałacowo - parkowego ? Fantazje mnie nie interesują ! Bo o ile ktoś ma problem co by tu jeszcze sp......ć, to może szkoda czasu i słów. Myślę, że ludzie z fundacji oczekują konkretnej propozycji i napewno nie będą sabotować czegoś co może przynieść korzyści wymierne miastu i społeczeństwu. Jedno jest pewne gdyby nie powstała fundacja, pałac byłby własnością prywatną i o jakimkolwiek ośrodku akademickim nie byłoby mowy. Kto był w temacie, to wie o co chodzi. Została jeszcze gorzelnia, a mieści się w zaadaptowanym zamku i pewne fragmenty arhitektoniczne można odtworzyć, jest jeszcze wozownia, spichlerz, budynki folwarczne (najlepiej zachowany zespół) i co nikogo ten temat nie rusza ? Niezły pasztet !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak czytam i z boku zastanawiam się. Piszecie w emocjach i nie do końca logicznie. Pierwsza sprawa to: Jaki jest zapis w księdze wieczystej? Jesli jest tam mowa o realizacji celów oświatowych a nie ma że KUL i tylko KUL. To nic starosta i burmistrz nie mogą zrobić. Mogą tylko postraszyć i medialny zabieg zrobić. Druga sprawa to: W pałacu jest szkoła i Międzyrzec ma szkołę. Co zmieni się po "gierkach" starosty i burmistrza? Nic! W pałacu i Międzyrzecu dalej będzie szkoła (może w fundacji burmistrza) Zauważcie tylko,że budżet Międzyrzeca będzie chudszy o 1,5 mln zł. ( szkoły powiatowe starosta i tak musi utrzymać ) I to jest śmieszne !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomasz napisał:
a skad wicei ze sie miasto zadluzy na kupno palacu nikt o tym nigdzie nie wspominale wiec nie wsytepujcie przed szereg. ja rowniez uwazam ze lepiej bedzie jezeli miasto przejmie palac przyajmniej moze sie w nim cos ruszy. a te wszystkie posty pisane sa zapewne przez tych ktorzy opanowali palac a teraz drza o swoje stolki. nie ma sie co oszukiwac co sie dzialo w MOKU jak dyrektorem by, pan Sworczuk?? NIC zupelnie nic A co sie dzieje w palacu prawie nic wiec mysle ze dobrze bedzie jezeli miasto bedzie miala nad nim piecze jest szansa ze wymysla cos fajnego. mam nadzieje ze bede mogl tam chodzic na spacery z rodzinka, ze bedzie to mile i przyjemne miejsce
Czlonkowie fundacji od początku jej istnienia niepobirają żdanego wynagrodzenia nawet zwrotu kosztów podrróży w sprawach fundacji tak ,że gościu niemają oco drżeć,a w dodatku musieli jako donatorzy wyłożyć swoje pieniążki na fundusz założycielski fundacji i to wcale nie małe,ale w twojej głowie pewnie się nie mieści takie pojęcie że ktoś może pracować zadarmo tylko dlatego żeby coś uchronić przed ruiną lub sprzedażą dobra ogólnego w prywatne ręce.Wielu z członków fundacji włożyło również duże pieniądze na materiały i opłacenie robotników wczasie remontu palacu i dalej jeszcze dokładają do remonyowanej obecnie oranżerii.Nie jestem członkiem fundacji ale znam wiele osób zangażowanych w jej działanie i szczerze ich podziwiam mnie by było niestać na taki bezinteresowny wysiłek inaczej byłbym z nim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Czlonkowie fundacji od początku jej istnienia niepobirają żdanego wynagrodzenia nawet zwrotu kosztów podrróży w sprawach fundacji tak ,że gościu niemają oco drżeć,a w dodatku musieli jako donatorzy wyłożyć swoje pieniążki na fundusz założycielski fundacji i to wcale nie małe,ale w twojej głowie pewnie się nie mieści takie pojęcie że ktoś może pracować zadarmo tylko dlatego żeby coś uchronić przed ruiną lub sprzedażą dobra ogólnego w prywatne ręce.Wielu z członków fundacji włożyło również duże pieniądze na materiały i opłacenie robotników wczasie remontu palacu i dalej jeszcze dokładają do remonyowanej obecnie oranżerii.Nie jestem członkiem fundacji ale znam wiele osób zangażowanych w jej działanie i szczerze ich podziwiam mnie by było niestać na taki bezinteresowny wysiłek inaczej byłbym z nim.
i dlatego tutaj trzeba podziekowac Ks. Korszniewiczowi za to ze wbrew wladzy stawal w obronie dobr narodowych jakim jest palac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoły starosta utryzmac musi ale dodatkowy zastrzyk gotowki napewno sie przyda. a palac w rekach miasta to dobre rozwiazanie mysle ze miasto bedzie moglo postarac sie o srodki unijne na jegfo zaadaptowanie bo w obecnej sytuacji to niestety nikt nie moze o nie wystepowac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoły starosta utrzymac musi ale dodatkowy zastrzyk gotowki napewno sie przyda. a palac w rekach miasta to dobre rozwiazanie mysle ze miasto bedzie moglo postarac sie o srodki unijne na jego zaadaptowanie bo w obecnej sytuacji to niestety nikt nie moze o nie wystepowac. Jako obywatel tegoi miast popieram ta inicjatywe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tego ktory pisal ze starosta M-ca nienawidzi. Zupelnie nie wiem dlaczego tak napisales badz napisalas bo o ile dobrze pamietam to w ubieglym roku starosta otrzymal medal Zasluzony dla Międzyrzeca zapewne zaraz ktos napisze ze otrzymal bo dziala razem z burmistrzem w PSL to tym ktorzy maja takie zdanie przypominam ze od Lesiuka rowniez za zaslugi dla Miedzyrzeca otrzymal statuetke. Wiec drogi piszacy niedorzecznosci zastanow sie zanim cos napiszesz. Pisz tylko fakty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga napisał:
Do tego ktory pisal ze starosta M-ca nienawidzi. Zupelnie nie wiem dlaczego tak napisales badz napisalas bo o ile dobrze pamietam to w ubieglym roku starosta otrzymal medal Zasluzony dla Międzyrzeca zapewne zaraz ktos napisze ze otrzymal bo dziala razem z burmistrzem w PSL to tym ktorzy maja takie zdanie przypominam ze od Lesiuka rowniez za zaslugi dla Miedzyrzeca otrzymal statuetke. Wiec drogi piszacy niedorzecznosci zastanow sie zanim cos napiszesz. Pisz tylko fakty
I co to ma do rzeczy, że chodzi w pantoflach, to znaczy coś innego niż ch..... Może gdyby dostał ten pałac i tytł murgrabiego, a to już inna bajka... W sumie jakieś zasługi ma, ale raczej proszę przypomnieć, tyle lat jest starostą i można zapomnieć, bo tyle tego było. A, Lesiuk dał i to nie jeden raz, ale ...... za przeproszeniem i to teraz widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po przeczytaniu tej Waszej Międzyrzeckiej dyskusji doszedłem do wniosku, że pałac powinien zostać zwrócony prawowitym właścicielom. Wiem,że tacy są. A Fundacja jak chce kształcić takich studentów jak tego, który pisał wyżej to niech sobie wybuduje "pałac" lub wynajmie lokal obojętnie od kogo. Może nawet jakąś sale katechetyczną. Niezły w tym Mięzyrzecu bajzel się zrobił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...