Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Parawaning" dotarł na Lubelszczyznę

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 30 lipca 2017 o 18:21 Powrót do artykułu
A kogo to obchodzi ? Dziennik Wschodni juz nie ma o czym pisac ...
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
Nie rozumiem,ja np.jak przychodzę na plac Litewski to też sobie ustawiam parawan by mi jacyś KODziarze nie zaglądali jak sobie po jajkach grzebie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ale cebulioza...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie chcą mieć trochę prywatności żeby nikt nie patrzył np co je i pije.
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
Temat godny dziennika. Sezon ogórkowy quizy lecą hahaha
Zaloguj się, aby oddać głos
0
głupota zakompleksionych ludzi
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To wychodzi wiejsko- zagrodowe pochodzenie Polaków. Nie umiemy żyć we wspólnej przestrzeni. Albo to nie moje, to zniszczyć (patrz: cały okres komuny), albo nagrabić żeby było moje. Znacie Państwo baseny hotelowe w Egipcie, Grecji itp. i ręczniki rzucone na leżaki o 8:00 rano? Specjalność Polaków i Ruskich, nikogo więcej. Jak to o nas trafnie mówią: "Polacy to tacy Ruscy, tylko że chcieliby być Francuzami".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja dzisiaj byłam nad Firlejem i na plaży na, ktorej byl piachpiach,wiec ziemia miekka parawan na parawanie. Powinni tego zabronic.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czemu się dziwić. Wszyscy nas mają za największych chamów Europy. Nie bez przyczyny.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja też dzisiaj byłem z rodziną nad firlejem.Parawany to raz a siedzący pajace z piwem w ręku I grający telefonami wieśniacką muzykę to dwa...!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego japy zasłonięte? Pokazać tą elitę. W końcu to miejsce publiczne. Trzeba by zebrać się w 10 osob i rozłożyć z recznikami w ich gniazdku. Jak by cham coś furkał to telefon na policję.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeżeli ktoś z dala od wody zrobi parawan to nie mam pretensji, ale wchodzić w wodę z parawanem to zdecydowanie przesada. Jak ludzie mają wejść do jeziora jak wszystko zagrodzone ? Może parawanem niech wyznaczy sobie teren do pływania ... ehhh
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I co nie podoba si Piotrowi i już trzeba artykuł pisać o tym ?? Jak sie nie podoba niech w domu siedzi !!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jestesmy nad morzem. 600 km od brzegu ;)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
CZYTAJ KILKA RAZY!!! Autor łm! Niech zajrzy do historycznej mapy, by następnym razem nie popełnił takiej gafy, bo obecne Lubelskie - to nie lubelska ziemia i nie Lubelszczyzna - której na mapie nie ma, a zatem autorze, atlas zrozumieć Ci pomoże! Natomiast jeżeli historię Polski - nie uznajesz to znaczy, iż świadomie historię zakłamujesz, albo jesteś tępawy i manią wielkości opętany! Morał: pismaku pozbądź się lubelskiej zarazy, a teraz poczytaj mądrych, uważnie kilka razy! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. > WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dwa tygodnie temu nad Krasnem przy bezwietrznej pogodzie były nawet 2 parawany ☺️
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Piotrze Ziółkowski z Lublina gratulacje za spostrzegawczość. Dzieki takim obywatelom jak Pan możemy delektować się takimi informacjami z regionu. Gratulacje obywatelu Piotrze z Lublina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No to jeszcze ja swoje trzy grosze... O ile mi wiadomo, nie ma jeziora Białka, jest miejscowość Białka, zresztą dość popularna, natomiast jest w jej pobliżu Jezioro Bialskie. Nieco dalej na wschód w bliskiej okolicy Libiszowa znajduje się Jezioro Białe, zupełnie dzikie i sporych rozmiarów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W całej Europie na plażach widywałem parawany, szczególnie tam, gdzie mocno wiało. W tym przypadku chodzi bardziej o intymność albo "wyższość klasową".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak ludzie chcą mieć trochę prywatności, to niech się nie pchają w tłumy, tylko niech w domu siedzą. Przez te odpustowe zwyczaje nie da się kontemplować uroków przyrody.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: