Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Poseł: Nie sprzedawajcie pałacu w Radzyniu Podlaskim

Utworzony przez mlody, 25 lutego 2012 o 08:45
Poieram posła W Janowie Podlaskim oddano ruiny pałacu kurii w Siedlcach, a ona natychmiast go sprzedała. Zabytek wraz z parkiem był dostępny mieszkańcom, w tej chwili jest zamknięty. Na terenie Parku znajduje się grota Naruszewicza do niej też dostępu nie ma. Takimi zabytkami powinno zająć się Państwo, a nie oddawać w prywatne ręce. A może się mylę???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W samej nazwie "Pałac Potockich" jest rozwiązanie problemu, pałac ma właściciela, wystarczy go zwrócić. Pan poseł to idealista, apeluje o nie sprzedawanie pałacu ale nie mówi skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie.
0
Radzyńscy włodarze jak większość w kraju przed wyborami zadłużyli się do oporu byleby wygrać wybory,gdyby się to nie udało martwili by się inni, a że udało im się wygrać muszą jakoś wybrnąć z długów. Sprzedali 80 % PKS-u ,a dług wciąż duży,jak by był kupiec sprzedali by cały Radzyń pozostawiając nam tak jak w znanym powiedzeniu tylko ulice.
0
Lepiej sprzedać niżeli ma się przkształcić w ruinę. No chyba że poseł na troszkę gotówki na zbyciu i zasponsoruje remont.
0
Witam. Mieszkam w Radzyniu i to nie jest wszystko jak się co nie którym wydaje. Prosił bym dziennik wschodni żeby opisał całą historię pałacu komu on podlega jakie są koszty utrzymani i kto chce go kupić wszystko w jednym artykule tak żeby wszyscy szczegółowo się zapoznał z tym. A co do posła jak zawsze dużo szumu mało efektów.To ze ma wizje to nie znaczy że może ją zrealizować.
0
Na radzyńskiej stronie,,ile dzisiaj" Starosta informuje o cenie 400 000zł podobnego pałacu w Rejowcu wydaje mi się że taka cena to kpina ze społeczeństwa, bo po mojemu cena ta nie pokrywa nawet wartości działki pod pałacem nie wspominając o stawach czy niedawno wyremontowanym murze fortecznym.
0
Budżet województwa jest dla województwa,a nie dla Lublina i Krainy wokół Lublina.Most na Wiśle i akcja wokół ronda Kołbieli,daje do zrozumienia, kto tu i na co kasę dzieli.Radzyniacy Podlascy do sejfu prawdą trzeba się włamać i co nie których kulturalnie odchamiać.
0
Czy może ktoś podać informację co się dzieje z parkiem i pałacykiem w którym kilkanaście lat temu był szpitalny oddział grużliczny i jaki jest obecnie status prawny w/obajw obiektu.
0
dziadek napisał:
Na radzyńskiej stronie,,ile dzisiaj" Starosta informuje o cenie 400 000zł podobnego pałacu w Rejowcu wydaje mi się że taka cena to kpina ze społeczeństwa, bo po mojemu cena ta nie pokrywa nawet wartości działki pod pałacem nie wspominając o stawach czy niedawno wyremontowanym murze fortecznym.
Za 400 tysi mogę wciągnąć Radzyński od zaraz.
0
kpina napisał:
Za 400 tysi mogę wciągnąć Radzyński od zaraz.
400 tys. to tyle ile 2 mieszkania w bloku. Radziłbym radzynianom bacznie patrzeć na rączki Starosty i temu co wam stręczy. Taka lokalizacja i taki obiekt, nie cenicie się wysoko. To za 4 miliony pewnie kupiłbym pół Radzynia, szkoda że nie mam.
0
z takimi palacami to problem, bo podlegaja pod ochrone z tytulu zabytek, wiec sie nie da latwo i tanio remontowac, itd. ale tez i szansa, bo mozna wyrwac mase kasy na odnowienie z mumii europejskiej (moze juz za pozno, sam nie wiem...) czy z jakichs funduszy na odbudowe zabytkow. poza tym swietne miejsce na hotel, sale weselna, restauracje itd. czyli na pewno nie jest to 400.000, bo warte miliony. ale czasami sprzedawano i za 1zł, aby poszlo. tak jak wspomnial Pawlak - aby ktos tego po znajomosci tanio nie kupil i nie opchnal 10x drozej, tez po znajomosci...
0
dziadek napisał:
Pewnie podpadnę, co niektórym. Ale.... mam samochód, który jest wart 3000 zł. Za taka cenę można kupić takie auto w auto komisie, oraz w internecie można taką cenę znaleźć. Z tym, że jeśli ktoś zadzwoni lub przyjdzie obejrzeć, to albo nie chce go kupić lub podaje cenę 1000 - -1500 zł. Co z tego wynika? Coś jest warte tyle, ile "ktoś" chce za dany przedmiot zapłacić. Oczywiście możemy się zastanawiać czy to dużo czy mało? Czy ktoś to "ustawił", czy kupuje to po znajomości itp.,itd? I jeśli to dotyczy "mojego" samochodu to pies z kulawą nogą sie tym nie zainteresuje. Ale jeśli dotyczy to własności samorządowej to każdy jest specem w dziedzinie wyceny nieruchomości. Przypominam sobie sprawę szkoły w Kozłach gmina Łomazy. Kilka lat temu było wielkie oburzenie, bo budynek został sprzedany prywatnej osobie. Niestety nie pamiętam kwoty transakcji. Ale nowy właściciel postanowił to sprzedać. Pierwsze ogłoszenia pamiętam z ceną 200 000 zł. Kilka takich ogłoszeń było w Słowie Podlasia. Potem cena spadła do 160 000. I jak widzę dotąd nie ma chętnego na ten obiekt. Poza tym można przeczytać, iż ten obiekt jest w złym stanie technicznym. To takie pytanie:, dlaczego dotychczasowy właściciel (użytkownik, dzierżawca itp.) dopuścił do takiego stanu? Nie bardzo wierzę, aby samorząd Radzynia był w stanie taki obiekt odnowić i utrzymać. Hotel? Raczej Radzyń jest za małą miejscowością, aby taki hotel przynosił dochody. Sala weselna? Też nie wiem. I dlatego nawet nie próbuję doradzać w tej kwestii, bo po prostu nie mam na taki obiekt pomysłu. Czy jeśli prywatna osoba ma pomysł na ten budynek to należy za wszelką cenę utrudniać zakup? Według mnie raczej nie. Należałoby się tylko przyjrzeć skąd dana osoba ma fundusze? Czy aby nie będzie to jakaś pralnia „brudnych pieniędzy?.
0
dziadek napisał:
To jest ewidentna pomyłka moim zdaniem.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: