Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Postawili dom bez pozwoleń. Teraz boją się, że sąd odbierze im dzieci

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2018 r. o 15:34 Powrót do artykułu
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POlityka odbierania dzieci za byle co na wzórniemieckiego jugenamt-u była prowadzona za POprzedniej ekipy rządzacej. Nie wierzę aby za obecnych władz ktokolwiek odważyłby się podnieść w sposób nieuzasadniony rękę na rodzinę. Takim ludziom warto pomagać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O proszę, to my z mężem staraliśmy się rok o pozwolenie, składaliśmy papiery, płaciliśmy podatki, a państwo sobie wybudowali dom ot tak...pięknie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może to pytanie nie na miejscu, ale jakim cudem państwo nie mieli 10 tys na projekty, zaś na budowę domu mieli środki? Sama budowa to koszt ok 200 tys, może mniej jak się samemu buduje, państwo jak czytamy korzysta z MOPSU, mama nie pracuje, więc skąd mieli na taki dom? Jak? Chętnie się dowiem, sama zarabiam 2000 zł, może mi się uda za to postawić domek?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczciwy napisał:
O proszę, to my z mężem staraliśmy się rok o pozwolenie, składaliśmy papiery, płaciliśmy podatki, a państwo sobie wybudowali dom ot tak...pięknie...
 Skoro tak zazdrościsz tym ludziom sytuacji w jakiej się znależli to może i ciebie los obdarzy nieszczęściem w postaci pożaru wtedy to dowiesz sie czy wazniejszy dach nad głową czy pieczątka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GOPS dopiero po roku od pożaru martwi się o warunki mieszkaniowe dla dzieci? A wcześniej co robił aby pomóc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podłe ludzie napisał:
uczciwy napisał:
O proszę, to my z mężem staraliśmy się rok o pozwolenie, składaliśmy papiery, płaciliśmy podatki, a państwo sobie wybudowali dom ot tak...pięknie...
Skoro tak zazdrościsz tym ludziom sytuacji w jakiej się znależli to może i ciebie los obdarzy nieszczęściem w postaci pożaru wtedy to dowiesz sie czy wazniejszy dach nad głową czy pieczątka.
 Zgadzam się, co nie zmienia faktu, że prawo nie może być dla wybranych. Nie może być tak, że ktoś jest równy i równiejszy - jak wg prawa do czegos trzeba dokumentów to kazdy powinien tego przestrzegać. Tragedia się stała i owszem, stracili dom, ale czemu ktoś inny musi legalnie załatwić dokumenty, a ktoś inny sobie stawia bez pozwolenia? Jak w tym panstwie ma byc dobrze, jak kazdy sobie robi co chce - nie zważając na prawo?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za Chory kraj ... Księży pedofilów chowają a normalna pracującą rodzinę chcą rozdzielić . Chyba nie ma nic gorszego dla dziecka niż nie mieć Mamy i Taty i odwrotnie . Niech się OPS zajmie patolą społeczna .. a nie normalnymi ludźmi . Nóż mi się w kieszeni otwiera jak to czytam .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A za co żyją
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samowole można zalegalizować .... jeszcze więcej dokumentów i starania się o.pozwolenia . Ważne że mają dach nad głową . Tez nie jestem za Samowolą budowlana ale jak się nie ma gdzie dzieci schować to inna powinna być procedura i podejście .....LUDZKIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak doświadczyli takiej tragedii Krystyna to inaczej będziesz się tu wypowiadać .... co za głąb.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie ludziom spokój! Mają swoją działkę czy pole i co komu do tego? Niech budują co chcą. Chyba, że na ziemi kościelnej postawili to już się nie wyplączą z problemów. Dawać numer konta i robimy zrzutkę dla nich. Państwo im nie pomoże wręcz przeciwnie. Przecież widać, ze normalna rodzina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy każdy ***k musi odpisywać memy, że to wszystko po? a pisi ile już rządzi i dlaczego nie poprawia tego zła. boby nie miał na kogo zwalać swojej nieudolności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupiś! PO i PSL ukorzeniło sie po ponad dekadzie okupowania rządu i samorządów. PiS przez 2 lata nie jest w stanie wyrwać chwastów, które szczują na Polskę za granicaą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pod żadnym pozorem nie odbierać dzieci z kochającej się rodziny. Myślę że wystarczyłaby zapewnienie dzieciom opieki dziennej w świetlicy środowiskowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"PSL - bliżej ludzkich spraw" - i właśnie to widzimy w realu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
dom to już poważna inwestycja, ale ja nawet głupiego drzewa które sam posadziłem teraz bez pozwolenia nie moogę ściaćc, mogę mieszkać pod mostem a drzewo ma stać, albo sprzedać kawałek działki  np. 32 ary bo nie mam na chleb, musze jaśnie pieprzniętych pisowców błagać o pozwolenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy obowiązują wszystkich i należy ich przestrzegać i nic do tego nie mają dobre intencje. Ludzie budując dom na ogół chcą sobie i dzieciom zapewnić bezpieczeństwo i dach nad głową. Gdyby doszło do innej katastrofy, niż pożar (o ile przyczyny pożaru nie są spowodowane złą instalacją) to byłby krzyk, a tak ma być zrozumienie dla ignorowania przepisów. Co do kary to zdaje się za budowę bez pozwolenia żadną z kar nie jest odebranie dzieci :P.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kod napisał:
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
dom to już poważna inwestycja, ale ja nawet głupiego drzewa które sam posadziłem teraz bez pozwolenia nie moogę ściaćc, mogę mieszkać pod mostem a drzewo ma stać, albo sprzedać kawałek działki  np. 32 ary bo nie mam na chleb, musze jaśnie pieprzniętych pisowców błagać o pozwolenie
 a wcześniej "pieprzonych" peowców, czy sldowców, itd. nie musiałeś? :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że nie może być tak, że jak ktoś jest biedny i ma kochającą rodzinę to nie musi go obowiązywać Prawo Budowlane. Dom wybudowany bez projektu, może grozić zawaleniem, choć to skrajny przypadek. Uważam, że w takich przypadkach, Pomoc Społeczna powinna współpracować z Nadzorem Budowlanym, który powinien pomóc w dopełnieniu takich procedur. przy wsparciu izb budowlanych czy uczelni technicznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...