Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydenci Białej (3)

Utworzony przez #, 26 sierpnia 2010 r. o 08:04
Nadal ławki na pl. Wolności są okupowane przez meneli. Oni są wizytówką grodu:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zygmunt napisał:
Ja też będę głosował na Czapskiego bo szkoda byłoby wszystkich pozaczynanych inwestycji, gdyby ich nie skończył. Pozdrawiam.
Bardzo proszę o odpowiedz, o jakich inwestycjach pan pisze? A może tak się chlapnęło ozorem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja słyszałam np. o tym, że już jest przygotowany plan i niedługo mają zacząć się prace nad modernizacją wysypiska śmieci. Oprócz sortowni śmieci będzie tam nowoczesna biogazownia, dzięki czemu ze śmieci miasto będzie miało ogrzewanie i energię elektryczną. Moim zdaniem takie inwestycje są bardzo potrzebne bo idące zwyżki cen energii są faktem. Zresztą z tego co wiem, inne spółki należące do miasta też stale inwestują i rozwijają się bardzo dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A napisał:
Ja słyszałam np. o tym, że już jest przygotowany plan i niedługo mają zacząć się prace nad modernizacją wysypiska śmieci. Oprócz sortowni śmieci będzie tam nowoczesna biogazownia, dzięki czemu ze śmieci miasto będzie miało ogrzewanie i energię elektryczną. Moim zdaniem takie inwestycje są bardzo potrzebne bo idące zwyżki cen energii są faktem. Zresztą z tego co wiem, inne spółki należące do miasta też stale inwestują i rozwijają się bardzo dobrze.
Energia z biogazowni będzie droższa od energii wytworzonej z węgla kamiennego (o energetyce jądrowej nie wspominając). Proszę o wskazanie choć jednej bialskiej spółki komunalnej, której dochód netto pozwala na prowadzenie inwestycji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cena energii z węgla wzrośnie dwukrotnie w ciągu kilku lat bo międzynarodowe ustalenia wprowadzają konieczność płacenia coraz większych sum za emisję spalin - jeżeli energia nie jest wytwarzana ze źródeł odnawialnych, ze śmieci itp. Nie wiem na ile mądre jest dbanie o czystość powietrza dla naszych dzieci w czasach kryzysu i czy nas teraz na to stać, ale to są ustalenia na które Polska ma niewielki wpływ. Widać jednak, że pojęcie o zwrocie z inwestycji w przyszłości i rozeznanie w sytuacji ekonomicznej ma właśnie Prezydent Czapski a ci co nie mają o niczym pojęcia najwięcej krzyczą. Poza tym wiem, że całkiem dobrze radzą sobie bialskie wodociągi. Inne spółki pewnie też. Może niech ktoś coś napisze. Z ekonomii wiadomo, że kredyt może być "dźwignią finansową" albo problemem - zależnie od tego jaki procent inwestycji jest na kredyt, na jakich warunkach i jaki jest zwrot z inwestycji lub jej wartość dla społeczeństwa. Faktycznym problemem jest dług publiczny w Polsce, który wynika z beznadziejnej polityki PO, PIS i innych pajacy dbających o własny PR a nie sprawy publiczne. Kredyty wzięte przez Czapskiego na wsparcie budowy różnych inwestycji w Białej ze środków UE to inna sprawa niż dług publiczny, który przejada administracja i nic z tego nie ma. Jak ktoś nie ma podstawowego pojęcia o ekonomii to zanim się wypowie niech chociaż podręcznik dla I roku przeczyta. Kredyt może być "dobry" i "zły" ale to nie miejsce na tłumaczenie tej sprawy. Zresztą kredyty zaciągnięte przez miasto nie wpływają na podatki płacone przez Bialczan. Biała ma natomiast nowe obiekty. Jeżeli wolelibyście żeby wszystkie Wasze podatki przejedli w sejmie, to o czym tu rozmawiać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janek napisał:
Cena energii z węgla wzrośnie dwukrotnie w ciągu kilku lat bo międzynarodowe ustalenia wprowadzają konieczność płacenia coraz większych sum za emisję spalin - jeżeli energia nie jest wytwarzana ze źródeł odnawialnych, ze śmieci itp. Nie wiem na ile mądre jest dbanie o czystość powietrza dla naszych dzieci w czasach kryzysu i czy nas teraz na to stać, ale to są ustalenia na które Polska ma niewielki wpływ. Widać jednak, że pojęcie o zwrocie z inwestycji w przyszłości i rozeznanie w sytuacji ekonomicznej ma właśnie Prezydent Czapski a ci co nie mają o niczym pojęcia najwięcej krzyczą. Poza tym wiem, że całkiem dobrze radzą sobie bialskie wodociągi. Inne spółki pewnie też. Może niech ktoś coś napisze. Z ekonomii wiadomo, że kredyt może być "dźwignią finansową" albo problemem - zależnie od tego jaki procent inwestycji jest na kredyt, na jakich warunkach i jaki jest zwrot z inwestycji lub jej wartość dla społeczeństwa. Faktycznym problemem jest dług publiczny w Polsce, który wynika z beznadziejnej polityki PO, PIS i innych pajacy dbających o własny PR a nie sprawy publiczne. Kredyty wzięte przez Czapskiego na wsparcie budowy różnych inwestycji w Białej ze środków UE to inna sprawa niż dług publiczny, który przejada administracja i nic z tego nie ma. Jak ktoś nie ma podstawowego pojęcia o ekonomii to zanim się wypowie niech chociaż podręcznik dla I roku przeczyta. Kredyt może być "dobry" i "zły" ale to nie miejsce na tłumaczenie tej sprawy. Zresztą kredyty zaciągnięte przez miasto nie wpływają na podatki płacone przez Bialczan. Biała ma natomiast nowe obiekty. Jeżeli wolelibyście żeby wszystkie Wasze podatki przejedli w sejmie, to o czym tu rozmawiać...
To, czy cena energii wytwarzanej z węgla w ogóle wzrośnie nie jest wcale pewne bo żadnych konkretów nie ma. Budowa elektrowni w Białej Podlaskiej nie ma sensu bo za mało odpadów jest w okolicy wytwarzanych (a jeszcze mniej legalnie usuwanych, czyli na składowisko) żeby przetworzyć je na taką ilość energii, której produkcja byłaby ekonomicznie uzasadniona. Sortownia- tak, elektrownia- nie. Wod-Kan radzi sobie tak, że rok 2008 zamknął stratą 7.000 zł, co dla spółki z kapitałem 51.431.000 zł. (wniesionym w całości przez miasto) i przychodem ze sprzedaży ponad 16.000.000 zł. jest wynikiem żenująco słabym. Za 2009 rok wyników nie znam, nie chce mi się iść przejrzeć akt w KRS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co z tego, że wodociągi wykazały stratę 7.000 na koniec roku? Taką stratę odrobiły dawno a tak na prawdę to miały spory dochód, przede wszystkim wypłacały pensje pracownikom a poza tym zainwestowały kilkadziesiąt milionów w wymianę instalacji w całym mieście. I te inwestycje będą służyły następne kilkadziesiąt lat... Poza tym dawno wiadomo, że będą nałożone opłaty za emisję spalin... Pojęcia o świecie to nie masz za wiele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemnogrod napisał:
I co z tego, że wodociągi wykazały stratę 7.000 na koniec roku? Taką stratę odrobiły dawno a tak na prawdę to miały spory dochód, przede wszystkim wypłacały pensje pracownikom a poza tym zainwestowały kilkadziesiąt milionów w wymianę instalacji w całym mieście. I te inwestycje będą służyły następne kilkadziesiąt lat... Poza tym dawno wiadomo, że będą nałożone opłaty za emisję spalin... Pojęcia o świecie to nie masz za wiele...
Widzę, że zorientowany jesteś w temacie spółek miejskich. To może wiesz czy to prawda że spółeczka formalnie będąc komunalną w rzeczywistości jest "czerwonym" folwarczkiem. Ot dzięki Czapskiemu super kasa w zarządzie i radzie nadzorczej dla kolesi z pezetpeerowskim rodowodem. Może też wiesz jakie są roczne koszty zarządzania tą spółeczką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemnogrod napisał:
I co z tego, że wodociągi wykazały stratę 7.000 na koniec roku? Taką stratę odrobiły dawno a tak na prawdę to miały spory dochód, przede wszystkim wypłacały pensje pracownikom a poza tym zainwestowały kilkadziesiąt milionów w wymianę instalacji w całym mieście. I te inwestycje będą służyły następne kilkadziesiąt lat... Poza tym dawno wiadomo, że będą nałożone opłaty za emisję spalin... Pojęcia o świecie to nie masz za wiele...
Inwestycje nie pomniejszają dochodu bo amortyzuje się je a nie "wrzuca w koszty". Pensje pracownikom, Wod-Kan wypłaca ale głodowe. Najważniejsze jednak, że sowicie opłaca zarząd, radę nadzorczą i dyrektorów- dziwnym trafem powiązanych z jedną opcja polityczną. Od dawna było wiadomo, że wymrzemy na ptasią grypę, zmarły RPO groził minister zdrowia odpowiedzialnością karną za zaniechanie zakupu szczepionek... I co? Podobnie będzie z emisją spalin bo wielkie gospodarki nie dopuszczą do pusczenia się z dymem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za to słucha rozkazów pewnych braci, którzy sprywatyzowali to miasto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marek napisał:
za to słucha rozkazów pewnych braci, którzy sprywatyzowali to miasto
Taka jest teoria ekonomiczna Czapskiego, tu ma żyć z usług. On służy ludziom Oleksego i ks. dziekana i dobrze na tym wychodzi. Inny rodzaj usług świadczą studentki bialskie w/g TP ... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka jest teoria ekonomiczna Czapskiego, tu ma się żyć z usług. On służy ludziom Oleksego i ks. dziekanowi i dobrze na tym wychodzi. Inny rodzaj usług świadczą studentki bialskie w/g TP ... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janek napisał:
Cena energii z węgla wzrośnie dwukrotnie w ciągu kilku lat bo międzynarodowe ustalenia wprowadzają konieczność płacenia coraz większych sum za emisję spalin - jeżeli energia nie jest wytwarzana ze źródeł odnawialnych, ze śmieci itp. Nie wiem na ile mądre jest dbanie o czystość powietrza dla naszych dzieci w czasach kryzysu i czy nas teraz na to stać, ale to są ustalenia na które Polska ma niewielki wpływ. Widać jednak, że pojęcie o zwrocie z inwestycji w przyszłości i rozeznanie w sytuacji ekonomicznej ma właśnie Prezydent Czapski a ci co nie mają o niczym pojęcia najwięcej krzyczą. Poza tym wiem, że całkiem dobrze radzą sobie bialskie wodociągi. Inne spółki pewnie też. Może niech ktoś coś napisze. Z ekonomii wiadomo, że kredyt może być "dźwignią finansową" albo problemem - zależnie od tego jaki procent inwestycji jest na kredyt, na jakich warunkach i jaki jest zwrot z inwestycji lub jej wartość dla społeczeństwa. Faktycznym problemem jest dług publiczny w Polsce, który wynika z beznadziejnej polityki PO, PIS i innych pajacy dbających o własny PR a nie sprawy publiczne. Kredyty wzięte przez Czapskiego na wsparcie budowy różnych inwestycji w Białej ze środków UE to inna sprawa niż dług publiczny, który przejada administracja i nic z tego nie ma. Jak ktoś nie ma podstawowego pojęcia o ekonomii to zanim się wypowie niech chociaż podręcznik dla I roku przeczyta. Kredyt może być "dobry" i "zły" ale to nie miejsce na tłumaczenie tej sprawy. Zresztą kredyty zaciągnięte przez miasto nie wpływają na podatki płacone przez Bialczan. Biała ma natomiast nowe obiekty. Jeżeli wolelibyście żeby wszystkie Wasze podatki przejedli w sejmie, to o czym tu rozmawiać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polecam dobrą dyskusję, która trwała kiedyś - dla tych, którzy tylko przed wyborami zaczynają się wszystkim interesować... pozdrawiam. Głos na Czapskiego;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...