Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PSW im Jana Pawał II - Informatyka

Utworzony przez Adrian, 7 maja 2014 r. o 18:51
Witam. Jestem tegorocznym maturzystą. Brak jakichkolwiek planów zmusił mnie do wybrania nieciekawego profilu w liceum - humanistyczny. Zawsze ciągnęło mnie do komputerów. Dlatego postanowiłem, że chcę iść na informatykę. Niestety uświadomiłem to sobie dopiero w tym roku, podczas ferii. Dodałem do deklaracji rozszerzoną maturę z matematyki i od tego czasu zacząłem próbować opanowywać materiał.  Obawiam się, że  rozszerzeniu mogę mogę jej nie podołać. Pisałem próbną, wewnątrz szkolną, maturę rozszerzoną z matmy pod koniec marca, czyli po prawie 2 miesiącach nauki, niestety nie zdałem jej - 22%. W kwietniu, z powodów chorobowych nie uczyłem się zbyt wiele, gdyż przeleżałem 2 tygodnie w szpitalu. Na dodatek matura podstawowa nie poszła mi dobrze. Porobiłem dużo głupich błędów i wychodzi mi ok 60% + to co tam mi dodadzą ewentualnie za zrobione po części zadania. Z takim wynikiem nie mam raczej co marzyć o uczelni technicznej(politechnika), chyba, że rozszerzenie poszłoby mi lepiej niż podstawa, co niestety na pewno się nie zdarzy - jeśli je w ogóle zdam to będzie dla mnie sukces.   Na stronie uczelni znalazłem informację, że na Informatykę liczy się język nowożytny + 1 przedmiot z największą ilością punktów.    Ciężko jest się tam dostać? Byłbym wdzięczny za informacje, zwłaszcza studentów tego kierunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
informatyka na Jana Pawła II ? Lepiej poucz się przez rok, zdaj maturę porządnie jeśli nie jestes tępy i idź na normalną politechnikę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż tak kiepska jest ta uczelnia? Program realizowany, raczej jest podobny do tych na politechnikach czy uniwerkach. Mam znajomego, który zaczynał studia na PWSZ po ukończeniu 1 stopnia poszedł na Politechnikę, i radził tam sobie dość dobrze, obronił magistra, teraz pracuje. PSW im JP II to na prawdę zły pomysł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż tak kiepska jest ta uczelnia? Program realizowany, raczej jest podobny do tych na politechnikach czy uniwerkach. Mam znajomego, który zaczynał studia na PWSZ po ukończeniu 1 stopnia poszedł na Politechnikę, i radził tam sobie dość dobrze, obronił magistra, teraz pracuje. PSW im JP II to na prawdę zły pomysł?
Wiesz, dla niektórych nawet najgorszy uniwerek czy politbuda zawsze będą lepsze (ze względu na nazwę) niż nawet najlepsza szkoła wyższa z prowincji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiesz, dla niektórych nawet najgorszy uniwerek czy politbuda zawsze będą lepsze (ze względu na nazwę) niż nawet najlepsza szkoła wyższa z prowincji. 
Aby Ci odpowiedzieć najlepiej przytoczyć starą anegdotkę! kanarek  i wróbel skończli Akademię Muzyczną tylko wróbelek w prowincjonalnej szkole!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby Ci odpowiedzieć najlepiej przytoczyć starą anegdotkę! kanarek  i wróbel skończli Akademię Muzyczną tylko wróbelek w prowincjonalnej szkole!
Ja jestem po bergierówce i na uzupełniających na umcsie byłam wśród najlepszych studentów na kierunku i wiesz co na 10 najlepszych 7  było właśnie z bergierówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem po bergierówce i na uzupełniających na umcsie byłam wśród najlepszych studentów na kierunku i wiesz co na 10 najlepszych 7  było właśnie z bergierówki.
 
Ja jestem po bergierówce i na uzupełniających na umcsie byłam wśród najlepszych studentów na kierunku i wiesz co na 10 najlepszych 7  było właśnie z bergierówki.
W prawdziwej informatyce /a nie w klepywaniu danych /w dużych firmach IT nikt Cię nie pyta o typ szkoły jaki kończyłeś tylko idziesz nacasting i walczysz swoją wiedzą o miejsce pracy.W-wie gdzie dostał pracę mój bliski kuzyn na jedno miejsce było 482 kandydatów w tym kilku  z tytułem dr .Po pierwszej serii pytań / większość w j.angielskim/ zostało  cztery osoby i dopiero z nich wybrano pracownika. O poziom wykształcenia zapytała  kadrowa 3-mce po zatrudnieniu ustalając poziom urlopu.Nawiasem mówiąc kuzyn jest po Politechnice i podyplomowych studiach j.angielskiego. W codziennych kontaktach z szefostwem obowiązuje j.ang.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozszerzenie napisane na 12pkt. Moze coś mi tam ewentualnie dodadzą, bo niby wszystkie zadania próbowałem robić. Tak więc raczej jestem przygotowany na wynik negatywny, choć w moim przypadku(2,5 miesiąca nauki) nie jest chyba tragicznie - ja jestem z siebie zadowolony.  Na informatyce - jak jest z poziomem matematyki i fizyki? 22 maja mam ostatni egzamin, po tym terminie mam zamiar wziąć się za matematykę, 5 miesięcy to sporo, myślę, że przez ten czas dam radę opanować materiał ze szkoły średniej(rozszerzenie) w takim stopniu aby pisząc arkusz maturalny mieć minimum połowę pkt.    Co do PSW im JPII Na pierwszym roku są podstawy programowania, i jeśli się orientuję - tylko to. Nie ukrywam, że właśnie programowanie interesuje mnie najbardziej. W jakim języku te podstawy są realizowane?  Samą ideę programowania myślę, że rozumiem. Programuję w PHP od prawie 2 lat, znam trochę JavaScript, Java. Ostatnio też zacząłem przyswajać składnie C++. Tak czy inaczej chciałbym sobie przewertować składnie tego co będzie mnie obowiązywać. Pascal, Python?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie mogę polecić PSW w Białej Podlaskiej! Studiuje tam Pedagogikę i śmiało mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra uczelnia! Świetna uczelnia, polecam każdemu! Więcej info: http://study4u.eu/uczelnia/205-panstwowa-szkola-wyzsza-im-papieza-jana-pawla-ii-w-bialej-podlaskiej Pozdr.!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...