Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skazana kursantka szkoły jazdy: Dowiodę, że jestem niewinna

Utworzony przez ktoś, 4 grudnia 2009 o 22:46
Ta Pani niech się cieszy, że dostała tak niski wyrok! Spowodowała wypadek. To ona prowadziła samochód! To ona jechała za szybko i bez względu na zachowanie instruktora powinna dostosować prędkość do warunków na drodze (zdała egzamin teoretyczny więc wiedziała ile może jechać).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zgadzam się z przedmówcą. Skoro Pani za sterem nie oceniła mimo wszystko sytuacji, to ją nic nie nauczy. Przecierz nie będzie jeździła non stop z instruktorem. Nie rozumiem jak można spowodować wypadek jadąc na lekcji. Trzeba chyba dostać paraliżyu. Kobieto daj żyć innym i śiedz w domu!!!!! EDEK
0
To tak jakby stawiać jedynki uczniom, którzy na pierwszych lekcjach języka angielskiego nie potrafią biegle i bez kalania tego języka się w nim wypowiadać! Jeżeli instruktor nie był pewien umiejętności kursantki to nie powinien z nią wyjeżdżać z placu a dalej jeździć na placu i ćwiczyć. Nie wiemy też, czy instruktor pracował właściwie a może spał albo się obijał co jest dość częste na kursach. Robiłem kurs w KULCE jak miałem 18 lat i podczas kursu jazdy na mieście mój instruktor SPAŁ, dopiero jak chciałem zdążyć na światłach i na żółtym przyhamowałem się obudził. A na jazdach na placu instruktor KULKI rozłożył sobie siedzenie i spał (głupi byłem, że awantury wtedy za to nie zrobiłem i reklamacji ale miałem 18 lat i nie byłem taki zorientowany). Jeżeli ta Pani uda się do sądu w Strasburgu to Polska może niezłe odszkodowanie wypłacić za wyrok za straty moralne. Całą odpowiedzialność za kursanta ponosi instruktor no chyba, że udowodni, że ta pani z premedytacją i specjalnie spowodowała wypadek ale to raczej niedorzeczne.
0
To jest cholernie bezsensowny wyrok!równie bezsensowny jak to gdyby skazac pasazera za wypadek i ewentualne szkody jakie wynikły przez bład kierowcy!!!mozna tu dac bardzo wiele absurdalnych przypadków ale to iz kursantka dostała wyrok(nie ma znaczenia ze w zawieszeniu) swiadczy tylko o tym ze polskie prawo ma ogromne luki i bardzo rażące błedy jak i równiez to ze nasi sedziowie sa osobami które w takich przypadkach pokazuja jak bardzo sa niekompetentni i niewykfalifikowani w swoim zawodzie!!!co za róznica czy wyrok ogłosi sedzia który ukonczył prawo czy przysłowiowy kowalski który chwile przed wypił litr wódki!TAK BYC NIE MOZE!W koncu zyjemy w pełni demokratycznym kraju który ma chronic obywatela a nie go karcic!Jak dla mnie i mysle ze wszyscy sie z tym zgodza to najwieksza kara dla ów skazanej jest swiadomosc do konca zycia ze w jakis sposób przyczyniła sie do smierci dwóch osób!na wolnosci sa skur...syny którzy gwałca, zabijaja,zastraszaja a tu dochodzi do skazania całkowicie niewinnej osoby w kwesti moralnej ale niestety nie w prawnej!!!!!niech ten sedzia który ogłaszał wyrok przniesie sie gdzies gdzie bedzie wypełniał zbedne wszystkim formularze a nie decydował o tym kto wolnos odzyska a kto straci!!!
0
Chciałbym zobaczyć chociaż jeden polski przepis prawa traktujący o tym, że latem samochód powinien być wyposażony w opony "letnie", a zimą w "zimowe". Mowa jest tylko i wyłącznie o granicznych wskaźnikach zużycia opony, a w przypadku ich braku odpowiednia głębokość żeźby bieżnika. Przepisy o odpowiedzialności podczas szkolenia i egzaminowania są tak niejasne, że w zasadzie ich nie ma. Jeżeli np. podczas szkolenia pojazd nauki jazdy przekroczy dopuszczalna prędkość jazdy i zostanie to ujawnione przez Policję, to odpowiedzialność ponosi w 100% instruktor i to on zapłaci mandat i otrzyma punkty karne. W tym przypadku wydarzyła się wielka tragedia, ale sąd nie stanał na wysokości zadania, a raczej poszedł na łatwiznę i przypisał winę kursantce i instruktorowi. Czuje na odległość, że wyrok jest do uchylenia i a sprawa wymaga ponownego i RZETELNEGO rozpoznania.
0
Karać ta paniusię tak samo jak instruktora. Idiotka nie wile z jaką prędkością się powinno jeździć to niech nie jeździ. Gdyby ktoś kazał jej wsadzić rękę do ognia to zrobiła by to? Tak samo jak kazał jej nie zwalniać. Z 10 lat powinna dostać i jeszcze z 5 lat za to że się wykręca od popełnionego czynu.
0
Przystępując do egzaminu, deklarujemy, że jesteśmy przygotowani do samodzielnego prowadzenia pojazdu. Oczywiście jest to później, podczas egzaminu, weryfikowane. Ta pani zdawała już egzamin. Gdyby pani zdała egzamin poprzednim razem, kwestia przypadku, to doprowadziłaby do tragedii już jako kierowca i wtedy też mogłaby mówić, że przecież dopiero się uczy, bo nie ma doświadczenia. Każdy dorosły powinien odpowiadać za to co zrobił. Każdy może się bronić ale poraża mnie to bezkrytyczne podejście do tego co zrobiła. Osobiście to bardziej szkoda mi tego instruktora. Niewątpliwie przyczynił się do tragedii, ale wyrok chyba nie jest łagodny. Słyszymy, że takie wyroki dostają ludzie, którzy doprowadzają do wypadków z premedytacją, np. pijani.
0
Ta PANI nigdy nie powinna jeżdzić samochodem.... Bezpieczeństwo i życie innych użytkowników dróg jest cenniejsze niż jej nie do spełnienia życzenia...
0
Ta pani podobno jest nauczycielką ...i czy to że uczy i jej uczniowie nie zdają sprawdzianów to jest wina jej czy uczniów? JEden nie ma głowy do nauki w szkole a drugi tak jak ona nie ma głowy do jazdy i powinna PRZEPROSIĆ rodziny zabitych i nie komentować wyroku! bo winna była zarówno jej jak i instruktora !
0
fajna jest.
0
asin napisał:
To tak jakby stawiać jedynki uczniom, którzy na pierwszych lekcjach języka angielskiego nie potrafią biegle i bez kalania tego języka się w nim wypowiadać!
Nie. To tak, jakby stawiać jedynki uczniom, którzy nie zdali egzaminu (np. maturalnego) i przygotowują się do egzaminu poprawkowego. To nie była pierwsza lekcja nauki jazdy. Niezdany egzamin może świadczyć o niewłaściwym przygotowaniu, ale kursantka nie była "zielona" i niemożna uznać, że jest całkowicie niewinna. Co innego, gdyby to były początkowe lekcje. Z drugiej strony brak reakcji instruktora na zbyt szybką jazdę także zasługuje na zainteresowanie prokuratora i sądu.
0
Instruktor dostał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów a ta pani co może zdawać i jeździć dalej zabijać na drodze? Sad wykazał się daleko posuniętą beztroską i ignorancja! Ta pani powinna też dostać zakaz prowadzenia pojazdów i to wszelkich bo nie ma wyobraźni!
0
Sąd bardzo łagodnie potraktował kursantkę, kierowca z uprawnieniami poszedł by na 3 lata bez zawieszenia. W sztrasburgu to ją wyśmieją, chyba że wcześniej jakiś inny kursant ją potrąci.
0
ukaranie kursantki to jakieś nieporozumienie. jeżeli ktoś uważa że ona powinna umieć jeżdzić po zdanym egzaminie teorytycznym,to po co jest egzamin praktyczny ?
0
mysza napisał:
ukaranie kursantki to jakieś nieporozumienie. jeżeli ktoś uważa że ona powinna umieć jeżdzić po zdanym egzaminie teorytycznym,to po co jest egzamin praktyczny ?
myszko zapraszam na serek ze spomleku ma cały kilogram i luksusowa do popicia , bo po jedzeniu dobrze jest popić
0
Za pychę powinna być dodatkowa kara
0
Co za absurd. Przecież ona dopiero uczyła się jeździć, więc nie może odpowiadać za to, że nie umie. Fakt, że już zdawała egzamin nie ma znaczenia, bo przecież go nie zdała. W Strasburgu na pewno wygra, ale w Polsce nie ma szans, bo w naszym kraju mamy wymiar (nie)sprawiedliwości.
0
~kierowca~ napisał:
Co za absurd. Przecież ona dopiero uczyła się jeździć, więc nie może odpowiadać za to, że nie umie. Fakt, że już zdawała egzamin nie ma znaczenia, bo przecież go nie zdała. W Strasburgu na pewno wygra, ale w Polsce nie ma szans, bo w naszym kraju mamy wymiar (nie)sprawiedliwości.
Kierowco! Kierowca uczy się przez całe życie jeździć. Kilkadziesiąt godzin kursu nie wystarczy by umieć zachować się w krytycznej sytuacji. Ta pani mogła spowodować wypadek po miesiącu od otrzymania prawka. Czy też by się tłumaczyła, że jest niedoświadczonym kierowcą? Decydując się na wsiadanie za kółko człowiek bierze odpowiedzialność za siebie i za innych. I to powinno się wyjaśniać kursantom już na pierwszych zajęciach. Instruktor jest tylko człowiekiem. Wobec niego też trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania.
0
powinni ją zamknąć!! ciekawe gdzie ta baba wyrzuty sumienia ma i to że zabiła 2 ludzi !!
0
Łatwo krytykować. Ale czy chcielibyście być w jej sytuacji.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: