Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Straszą pieszych mandatem. Czy słusznie?

Utworzony przez Cynik, 16 lutego 2009 o 11:58
Dlaczego policjanci czyhają w radiowozie na pieszych? Gdyby stali na nogach w kamizelkach odblaskowych pod rywalem, to: 1) niekt nie przechodziłby przez ulicę i nie siał tym zagrożenia, 2) rywalowi złodzieje mieliby dodatkowego stracha, 3) zaoszczędziliby policyjną benzynę na bardziej spektakularne akcje. Tylko, że jak to w Tuskmenistanie bywa, żeby zabrać podatnikowi stówę marnotrawi się kilka tysiaków. Pozdro dla normalnych. P.S. W bialskim sądzie grodzkim i tak pieszy zostanie ukarany, lepiej niech już przymierza się do apelacji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odnosnie benzyny - Pani Julia Pitera powiedziala dzis, ze policjanci powinni chodzic pieszo. Pani policjantka bedzie wiec widoczna z daleka, a nie przyczajona jak partyzant z AK - podczas akcji na wroga. Zreszta bialczanom Pani ta znana jest tylko z nagminnego wlepiania mandatow - wyrabia norme za wszystkich. Ale Panie Grochowski, co bedzie jak Sąd dojdzie do wniosku, ze te 100 metrow sa rozstrzygajace - i trzeba ponad 100 osobom zwracac pieniadze z odsetkami? O tym z Komendy jakos nikt nie pomyslal. Ciekawe! Na szkolenia u Was zabraklo pieniedzy? A gdzie prewencyjne Wasze dzialania o wyznaczenie posredniego przejscia do odpowiednich wladz?
0
no z tego co piszecie(a widzę większośc to bzdury) to proponuję przyjechac na miejsce wypadku potrącenia pieszego. Bardzo " ciekawy" widok. Na prawdę polecam szczególnie tym co to piszą. Nie jestem policjantem ale swoje widziałem, poźniej pieszy się tłumaczy-przecież nic nie jechało..... o ile może jeszcze mówic-(( co do Pani policjantki-szczerze popieram, nie znam osobiście- chociaż mandat też od niej dostałem-słusznie bo popełniłem wykroczenie. to co piszecie to po prostu wasza głupota.
0
PAnowie policjanci tylko mandaty wlepiac potrafią a co jeśli oni przechodzą nie po pasach. sama widziałam to na własne oczy jak jeden z policjantów prosto z rywala myk na drugą stronę a do przejścia było może z 50 metrow lub mniej.
0
dziewczę o czym Ty piszesz? zapewne też dostałaś mandat?? bidulo. pewnie Ci się należało, i pewnie jeszcze nie raz tamtędy będziesz łaziła-))
0
Pozdrawiam Panią Policjantkę- tak trzymac!!! niech nie łażą po ulicy jak święte krowy, bo dzisiaj widziałem i Pani była na pieszko-)) stała pod Rywalem było ja widac jak na patelni a ludzie łazili jak sieroty i ona ich karała-)) jak się należy to czemu nie...
0
Policjanci znalezli sobie zrodlo dochodu. Wczesniej, przed wybudowaniem pawilonu ktos powinien o tym pomyslec (miasto, projektant) jak zorganizowac BEZPIECZNA przeprawe i parking po drugiej stronie- jak podziemny nie wystarcza. WIEC TWIERDZE ze policji nie zalezy na bezpieczenstwie obywateli ale na kasie i robi to z premedytacja dzien po dniu.
0
niech policjanci karają kierowców którzy na obu przejsciach DLA PIESZYCH nie mają zamiaru sie zatrzymać, choć zgodnie z przepisami muszą.
0
I słusznie, akurat na ulicy Narutowicza jest spory ruch a przejście dla pieszych jest bardzo niedaleko centrum handlowego (sprawdziłem, to jest 40 metrów), więc ten mały odcinek można podejść do przejścia.
0
co do mandatów. Policja nie ma ŻADNYCH profitów z tego,że wystawi komuś mandat. cała kwota- powtarzam cała- idzie do Lubelskiego Urzędu. a jeżeli ktoś nie wie, niech się na ten temat nie wypowiada bo po prostu wstyd....
0
Problem tylko w tym, że chyba nikt nie czyta ze zrozumieniem tekstu - nie przechodzono przy Rywalu tylko od strony dr Kisiela na stronę przystanku w kierunku Terebelskiej, była niedziela po południu i ruch około 15.00 był znikomy. Panowie i Panie policjanci, zajmijcie się pracą a nie pisaniem w swojej obronie na tym forum. Między oboma przejściami - tym na Prostej i tym przy parkingu UW jest więcej niż 200 metrów a przystanek jest na samym środku. Trochę zrozumienia co się czyta - inny fakt, że Pan Redaktor zamieszał w artykule - zdjęcie spod Rywala w normalny dzień... artykuł to raczej próba niepodpadnięcia dla Policji, bo skąd będą materiały?
0
W wypowiedzi Pana rzecznika Komendy Policji zastanawia jedno - czy wie który jest teraz Rok Pański ? Czy zdaje sobie sprawę, że czasy ZOMO, ROMO, ORMO minęły prawie 20 lat temu ! Policja Państwowa powinna działać na rzecz przestrzegania prawa, ale też szacunku dla Człowieka szczególnie Obywatela naszego Państwa ! Działać tak aby budzić zaufanie, sympatię społeczeństwa, dbać o jego bezpieczeństwo. A tu informacje tylko z ostatnich dni : Komendant jednej z placówek policji zamieszany w sprawę porwania Krzysztofa Olewnika. Dzisiejsze Życie Warszawy (na pierwszej stronie) "Pobili chłopaka, nadal pracują" o zdarzeniu z sierpnia 2000 roku z Legionowa : ktoś wybił szybę, chłopak był w pobliżu więc go zatrzymali i pobili.Gdy zrobił obdukcję i złożył zawiadomienie do prokuratury oskarżyli go o napaść na policjantów. W rezultacie chłopak popełnił samobójstwo wcześniej zawiadamiając Helsińską Fundację Praw Człowieka, która skierowała sprawę do Trybunału w Strasburgu. W styczniu zapadł wyrok niekorzystny dla Polski . Powie ktoś, że zbyt różna waga cytowanych spraw, nie pasująca do "błahego" mandatu za przejście przez jezdnię. W Legionowie też była "tylko" wybita szyba... Bez obawy, tragicznego końca w bialskim incydencie nie przewiduję ale Pan Grochowski zamiast zwalać sprawy na sąd, mógłby poprzez Komendanta spowodować po pierwsze doszkolenie policjantów i co najistotniejsze wymuszenie m y ś l e n i a u żywych przecież funkcjonariuszy, aby nie zachowywali się jak automaty!!! Tak by się chciało aby na widok policjanta polskiego uśmiechać się jak Anglik do swoich "Bobbi" ! Dyskusja na forum skupiła się na zagrożeniach przy Rywalu i parkingu (błotnistym) po drugiej stronie ul.Narutowicza, ale na początku artykuliku wyraźnie opisano przypadek przejścia na wysokości przystanku autobusowego bez stwarzania zagrożenia w ruchu drogowym "bo nic nie jechało". A tyle draństwa widzę w moim mieście, tyle wandalizmu, czy na to "automaty" nie są zaprogramowane ?
0
i teraz będziemy wylewac wszelkie żale na temat Policji....
0
[quote name='Dylicki' date='16.02.2009, 23:59' post='96062'] W wypowiedzi Pana rzecznika Komendy Policji zastanawia jedno - czy wie który jest teraz Rok Pański ? Czy zdaje sobie sprawę, że czasy ZOMO, ROMO, ORMO co to jest (było) ROMO ?
0
no tak napisał:
niech policjanci karają kierowców którzy na obu przejsciach DLA PIESZYCH nie mają zamiaru sie zatrzymać, choć zgodnie z przepisami muszą.
Karzą - Karzą!!!!!!
0
to niech może zajmą sie starymi babuniami i dziaduniami, którzy w padający śnieg, ośnieżoną drogę gdzie się jedzie 30 km/h bo nie da się inaczej gdyż służby dróg nie odśnieżają - zasuwają na swoich zdezelowanych rowerach bujając się na lewo i prawo z orbami zawieszonymi na kierownicy. TO JEST STRASZNE!! Dzisiaj taka babunia sie wywaliła na al. 1000-lecia omal niewpadając pod autobus. KOSZMAR Zaraz pewnie usłyszę, że wszyscy sa użytkownikami drug i moga jeździć ale do tego trzeba mieć wyobraźnię i wiedzieć gdzie i kiedy co można !!!
0
Wczoraj o 14 jechałem Narutowicza i żadnej milicji nie było.
0
Przepraszam za późną reakcję na pytanie : co to było ROMO ? Otóż były to Rezerwowe Oddziały Milicji Obywatelskiej wykorzystywane szczególnie w stanie wojennym, składające sie z żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza WOP (obecnie Straż Graniczna) i innych formacji wojskowych na czasowym przeszkoleniu w MO.
0
Jeśli pieszy łamie przepisy to tak jak każdy inny powinien dostać mandat. I nie ważne czy ktoś się na niego czai w ukryciu czy został zauważony przypadkiem.
0
Dzięki Dylicki. Pomimo skończenia 40 lat nie słyszałem o tej formacji
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: