Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Studenci PSW w Białej Podlaskiej przygotowali "Stół Wigilijny"

Utworzony przez wykładowca PSW, 19 grudnia 2010 o 20:05
He, he, o ile wiem, to Marek Kowalczyk jest pracownikiem administracji - działu teleinformatycznego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Polak-katolik-antysemita - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp polskiego nacjonalisty. Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji. Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe. W czasach rozbiorów w większości katolickim społeczeństwie polskim w wyniku oporu przeciw tradycyjnemu rosyjskiemu prawosławiu i pruskiemu protestantyzmowi ukształtował się stereotyp przynależności narodowej uzależnionej od wiary katolickiej. Wyznawanie wiary katolickiej uznawane było za cechę polskiego charakteru narodowego. W dwudziestoleciu międzywojennym stereotyp Polaka-katolika-antysemity sprzyjał łączeniu katolicyzmu ze skrajnym nacjonalizmem ,,Akcja polonizacyjno-rewindykacyjna,, i antysemityzmem ,,Źydzi na Madagaskar,, . W PRL nabrał on charakteru antykomunistycznego ,,Żydokomuna,, .
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: