Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Święty Walenty ze Sławatycz. Patron nie tylko zakochanych

Utworzony przez Piotr, 13 lutego 2014 o 15:14
czy to znaczy , że MARTWY człowiek może więcej niż zywy, wieczny, kochający Bóg?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
czy to znaczy , że MARTWY człowiek może więcej niż zywy, wieczny, kochający Bóg?
  Postawiłeś Piotrze bardzo ważne i zarazem trudne pytanie. Pytanie, na które również szukam odpowiedzi. Ja zawsze kieruję modlitwy do BOGA. A ponieważ każdy człowiek jest grzesznikiem, więc często prosi o wstawiennictwo świętych aby modlitw naszych Pan raczył wysłuchać. Wierząc, że oni wstawią się za nami grzesznymi. Tak ja to rozumiem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy rzeczywiście to TEN SAM Św, Walenty?   "Mało kto wie, że świętych Walentych jest chyba aż... trzech. Pierwszy to kapłan Walenty, który potajemnie pomagał parom brać ślub w Rzymie za czasów cesarza Klaudiusza II Gockiego. Panował wówczas zakaz ożenku, który był związany z rekrutacją mężczyzn do wojska. Św. Walenty został jednak przyłapany i skazany na śmierć. Po torturach został stracony w dniu 14 lutego 269 lub 270 r. , w dzień miłosnych spotkań i zabaw. Jeszcze przed śmiercią przywrócił wzrok słudze cesarza i nawrócił go wraz z całą rodziną na zakazane wówczas chrześcijaństwo. Być może jest to ten sam Walenty, który był biskupem Terni. Biskup Walenty w tym mniej więcej czasie został umęczony w Rzymie. Drugi (czy już trzeci) św. Walenty żył w V w. w Recji. Przypisywano mu umiejętność leczenia epileptyków, stąd jest patronem osób  cierpiących na epilepsję, a także opętanych."  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podbijam wątek dla wyznawców teorii spiskowej z tematu Adamowicz, po ilu dniach ustąpi? Może jakąś nową wymyślicie? Tylko, żeby była równie śmieszna!  :D  
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: