Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Terespol: Aresztowania strażników granicznych za łapówki

Utworzony przez młodywykształcony, 16 października 2012 o 18:59
500 łapówek i tylko 50 tys zł? Ale w tej polsce B bieda, ze można przekupić urzędnika państwowego za kilkadziesiąt niewiele wartych złociszy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dokładnie, a jeszcze bardziej żenujące jest to, że zostalo im kilka miesięcy/lat do emerytury...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ktury odpowiada z wolnej stopy?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nie mieli się kogo uczepić , każdy coś kręci na boku to i oni mogą
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo dobrze, miejsce kryminalistów jest w pierdlu !!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"11 października 2012 r. w Placówce Straży Granicznej w Terespolu zatrzymano czterech funkcjonariuszy SG. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zarządu Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Straży Granicznej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani funkcjonariusze zostali doprowadzeni do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych, polegających na uzyskiwaniu korzyści majątkowych od podróżnych, w zamian za umożliwienie przekraczania granicy wbrew obowiązującym przepisom. W stosunku do trzech zatrzymanych mężczyzn sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. W Straży Granicznej korupcja nie jest tolerowana, a kadra kierownicza czyni wszelkie wysiłki na rzecz jej zwalczania" cytat z www.strazgraniczna.pl
Zaloguj się, aby oddać głos
0
i bardzo dobrze zrobi sie wolne miejsce ja tez chce pobudowac dom
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przemytnicy gurąąąąą
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I znowu niszczy sie ludziom zycie!!!!!! Odszkodowania dla pograniczników za niesłuszny areszt Autor: ap, gsad; Źródło: PAP Wyślij znajomemu drukuj AAA 18:5920.01.2012 Dwaj b. funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej straży granicznej z polsko-rosyjskiej granicy otrzymali zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie w postępowaniu dotyczącym korupcji. Mężczyźni mieli przyjmować łapówki – jeden z nich spędził w areszcie 9, drugi 10 miesięcy. Za niesłuszne oskarżenie i areszt funkcjonariusze otrzymają 90 i 82 tys. zł (fot. strazgraniczna.pl) Podziel się: Share on emailShare on facebookShare on wykopShare on twitterShare on naszaklasaMore Sharing ServicesWięcej Piotr Dzitowski i Wojciech Mazurek pełnili służbę na granicy z Obwodem Kaliningradzkim na polsko-rosyjskim przejściu w Bezledach. W 2003 roku prokuratura postawiła im zarzuty przyjmowania łapówek, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Dzitowski przesiedział w areszcie dziesięć, a Mazurek dziewięć miesięcy. Samo postępowanie przed sądem, zakończone prawomocnym uniewinnieniem, trwało siedem lat. Za bezpodstawne aresztowanie obydwaj domagali się kwot 650 tys. zł odszkodowania i 50 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał Dzitowskiemu 90 tys. zł, a Mazurkowi 82 tys. zł z tytułu zadośćuczynienia. Orzeczenia nie są prawomocne. W uzasadnieniu orzeczenia sąd zauważył, że odszkodowanie, które jest związane z poniesioną stratą materialną, nie przysługuje wnioskodawcom, gdyż obydwaj nawet pozostając w areszcie, otrzymywali połowę wynagrodzenia. – To, że otrzymywali tylko część pensji, było związane ze wszczętym przez pracodawcę postępowaniem dyscyplinarnym, nie wiązało się zaś z postępowaniem przygotowawczym i karnym prowadzonym najpierw przez prokuraturę, a następnie przez sąd w Bartoszycach – uzasadniła sędzia Agnieszka Śmiecińska. Po zakończonym procesie pogranicznikom wypłacono zaś w całości należne wynagrodzenia. Olsztyński sąd okręgowy przyznał w związku z tym jedynie zadośćuczynienie, które jest związane z poniesioną przez wnioskodawców stratą moralną i krzywdą. Obydwaj mężczyźni nie pracują już w straży granicznej; zwolnili się z niej w trakcie procesu karnego dotyczącego korupcji. W rozmowie z dziennikarzami po ogłoszeniu wyroku przyznali, że „kilkumiesięczne aresztowanie złamało ich życie”.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kiedys tak było ze nie mając dostatecznych dowodow zamykali funkcjonariuszy później placąc im odszkodowania, teraz nie zamykają jak nie mają niezbitych dowodów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: