Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Unijne dotacje dla swoich. Członkowie rodzin działaczy dostali setki tysięcy złotych!

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 stycznia 2017 r. o 12:50 Powrót do artykułu
Radzyń -Zapiecek jak to bywa ? czysto?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie się działo. CBA złożyło doniesienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości finasowania grup producenckich. Marszałek jako dysponęt środków pochodzących z dotacji unijnych, twierdzi, że na podstawie opinii i kontroli ARiMR podpisywał dyspozycje. Tak jak widać to nasi pupile z Międzyrzeca będą się sypać u prokuratora i lekko nie będzie. Będzie teraz pomór na młodych wilczków z PSL wychowanków Witusia z Drelowa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Judasze !!pieknie sie usmiechają swoim nie rozdają.na sybir złodzieje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież NIK nic nie zrobi bo to ojcieć cłunka BLGD tow. radnego w sejmikuprzewodniczy ! Oni tam naprawdę zrobili kasę nie wyobrażalną dla KAŻDEGO Polaka ! A to,że nie siedzą to bardzo dziwne !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"wolna prasa" wolała pisać relacje z otwierania placów zabaw (tych obecnie porośniętych trawą i nikomu niepotrzebnych) niż przyglądać się układom jakimi żądziły się LGD  brak Wolnej Prasy doprowadził do takich patologii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZSL rządzi też w Lubelskiej Grupie- żadne szwindle nie wyjdą jeśli zarząd, rada i komisja rewizyjna są z PSL ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co w Lublinie niby jest inaczej? Rąsia rąsie myje, a dla plebsu pierdoły opowiadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Około 6 lat temu wydano słusznie pieniądze na projekt ,,Jedzcie ryby bo zdrowe". Tym sposobem kolesie z agencji o których mowa mogli wesprzeć kampanię wyborczą (integracyjną) kolegi kraśniaka z Międzyrzeca. Dzisiaj po latach pragnę zadedykować kolesiom aktualne hasło z rybami w tle: JDZCIE CHŁOPCY ŚLEDZIE BO CBA PO WAS JEDZIE. Konsumujcie z umiarem by uniknąć laksy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nie kontrolować moich ludzi, bo są sfrustrowani i mam zerowe nabory - stwierdził dziś Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego nawiązując do sprawy kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w samorządach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy CBA odwiedzi gminy? Od dziesięcioleci zalega tam czerwony beton.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSL - to rodzina Adamsów. Gdzie to chamstwo się pcha. Banda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem z tymi dofinansowaniami z LGD zaczyna się już dużo wcześniej, a mianowicie w samym Rozporządzeniu Ministra ponieważ faworyzuje branżę turystyczną, jako prowadzący działalność jednoosobową na wsi byłem bardzo zainteresowany pozyskaniem funduszy na rozwój własnej firmy z LGD, ale oprócz tego, że kryteria wyboru wniosku w większości punktują przedsięwzięcia związane z turystyką i ekologią (jakie atrakcje turystyczne w małej wsi na lubelszczyźnie ???), to dodatkowo jest punktowane doświadczenie w realizacji podobnych projektów (tzn. jeśli dostałeś już kiedyś jakieś dofinansowanie to masz dodatkowe punkty) - dyskryminacja osób/firm które nie korzystały z funduszy - jednym słowem kto ma dużo dostanie więcej, a kto ma mało to nic nie dostanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jesteś do końca zorientowany, bo akurat w tym dofinansowaniu to LGD określa kryteria wyboru czyli za co wnioskodawca dostaje punkty. Więc można je częściowo ukierunkować np pod jedną branże, w przypadku mojego powiatu branża turystyczna. Przy odpowiednim określeniu kilku kryteriów oraz ilości punktów jakie można otrzymać za ich spełnienie można skutecznie wykluczyć konkurentów. Przedstawię to na własnym przykładzie (bo już zacząłem wypełniać wniosek), prowadzę działalnoś gospodarczą od 2 lat w małej wsi w lubelskim w branży budowlanej i tak: ilość punktów max za ocene wniosku 130, ilość potrzebnych punktów aby otrzymać dofinansowanie 59, po wielkich staraniach uzbierałem 61 pkt, gdzie w kliku kryteriach miałem max punktów (wiek do 30 lat, mała miejscowść, krótki okres realizacji projektu), lecz za to że nie jestem zapisany do LGD 0, że nie związane z turystyką 0, że nie wziąłem kiedykolwiek dofinansowania wcześniej też 0, (na starcie jestem pozbawiony 30 pkt tylko dlatego że nie działam w "odpowiedniej branży" i za to że nigdy nie skorzystałem z dofinansowań) - dyskryminacja i nie równe traktowanie wnioskodawców 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
granda - CBA powinno po Marszałkowskim wejść do LGD i NGO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do więzienia s***synow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
do więzienia s***synow
Taaaaaaaaaaak! To  może  trzeba  wsadzić  wszystkich co  biorą 500+ ? Nie po to  weszliśmy  do  Uni E. aby  tylko  do niej  wpłacać, ale po to  by z kasy  unijnej  czerpać  na  rozwój swoich gospodarstw, firm,swoich  wsi, swoich  gmin,powiatów, czy  województw.Aby  jak  najszybciej  wyrównać poziom życia  ze  starą unią.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednak w tym  naszym POLSKIM piekle jak  ktoś kończł studia,potrafi korzystać ze  swojej  wiedzy, ma pomysł na biznes, potrafi napisać dobry  projekt,złoży dobry  wniosek do  odpowiedniej  instytucj wspomagającej to  natychmiast  krzyczymy ,że  to złodziej!!!!!!!!!! A  kim  my jesteśmy? Co  sami  dobrego zrobiliśmy? Komu  w życiu pomogliśmy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze Swoim Ludziom 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to dobrze się podpierać +500 by kręcić lody. A kim był Pan Kostka i co robił po tych swoich, tak jak jego koledzy studiach zanim przytulił ich Jerzy Franciszek. To że on i jego kolega obecny prezes PSL nosili teczkę za Kalinowskim nieuprawnia ich do innych grantów poza stanowiskami, które otrzymali z klucza partyjnego. Taką wybrali karierę. Tylko czy jak ktoś poświęca się polityce, to traci z automatu godność i nie musi się liczyć z opinią społeczną? Jest i było wiele innych programów, ale byli inni i tym też interesuje się CBA. Koalicja rządząca stworzyła taki system, który pod pojęciem restrukturyzacji pozwoliła rozkraść jednym majątek, drugim sprzedawać faktury vat, innym zasiadać w spółkach i przyznawać sobie i kolegom granty. O tym pisała prasa i powszechnie są znane nazwiska tych ludzi. A może dzisiaj trzeba postawić grubą kreskę i powiedzieć nic się nie stało Polacy! A to, że państwo jest zadłużone na miliard dolarów to napewno nikt go nie ukradł, on jest w majątkach wielu ludzi ,,sukcesu'', tylko dlaczego ja, moje dzieci i nawet wnuki, będą musiały łożyć daninę za te sukcesy. Skoro rządy nie potrafiły gospodarować mieniem społeczym, a tylko  przedsiębiorcy prywatni, to proszę pokazać mi te korzyśc tak jak i te korzyści z wpompowanych dotacji. To po co prowadzona jest repolonizacja banków i innych firm? Problem w tym, że ja nie miałem żadnych wpływów na politykę i nie moę się czuć frajerem, ale nie muszę akceptować tego, że wielu kolesi tak uaża i mówi wziątka jest nasza. Mam nadzieję, że wszyscy kombinatorzy zapłacą ekwiwalętną cenę za swoją uczciwość. Mamy państwo prawa, a może nazbyt jestem naiwny by dokonała się dobra zmiana w funkcjonowaniu państwa i jego instytucji. ??????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
do więzienia s***synow
Taaaaaaaaaaak! To  może  trzeba  wsadzić  wszystkich co  biorą 500+ ? Nie po to  weszliśmy  do  Uni E. aby  tylko  do niej  wpłacać, ale po to  by z kasy  unijnej  czerpać  na  rozwój swoich gospodarstw, firm,swoich  wsi, swoich  gmin,powiatów, czy  województw.Aby  jak  najszybciej  wyrównać poziom życia  ze  starą unią.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednak w tym  naszym POLSKIM piekle jak  ktoś kończł studia,potrafi korzystać ze  swojej  wiedzy, ma pomysł na biznes, potrafi napisać dobry  projekt,złoży dobry  wniosek do  odpowiedniej  instytucj wspomagającej to  natychmiast  krzyczymy ,że  to złodziej!!!!!!!!!! A  kim  my jesteśmy? Co  sami  dobrego zrobiliśmy? Komu  w życiu pomogliśmy?
Nie można łączyć 500+ ze środkami z Unii, bo to nie ma nic wspólnego. Nie wiem, czy jesteś taki naiwny czy tylko udajesz, że myślisz, że  kasę dostaje ten, kto dobrze napisze projekt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musi zielony być 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...