Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Gminie Terespol jest tak samo jak w innych gminach

Utworzony przez alfa, 25 stycznia 2009 r. o 13:54
gra jak cholera
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
posłuchaj GOSC mówię szczerze,że nie wiem o tych koligacjach -o jakich szwagrach piszecie?- szkoda że nie ma nikt chęci tego wytłumaczyc -jak wiecie to napiszcie -to jest ciekawe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem wwam dlaczego tak się dzieje w Gminie Terespol, bo wójt moze się czuć bezkarnie -- nawet na forum nie ma odwaznych się wypowiedziec, dlatego taka jednomyslność jest wsród radnych Sam bym chciał się pewnych rzeczy dowiedzieć,ale widzę ze nie ma szans Tak wiec niech nadal rzadzą układy, a malwersacjom nie będzie końca - chcemy tego -nie narzekajmy więc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest ze ludzie wybierają starego złodzieja niż nowego ,jest tylko pytanie czy ten nowy musi być złodziejem????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
luki napisał:
Tak to jest ze ludzie wybierają starego złodzieja niż nowego ,jest tylko pytanie czy ten nowy musi być złodziejem????
W Janowie to mówią: ......... PRZEPRASZAM, ALE TAK BYWA W OPOZYCJI RADY POWIATU
Ostatnio edytowany 2 lutego 2009 r. o 18:28
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WITAM WSZYSTKICH EKSPERTÓW ! JESTEM MIESZKAŃCEM KOBYLAN I PRZYKRO MI SIĘ ROBI JAK CZYTAM NIEKTÓRE Z KOMENTARZY. POKRÓTCE WYMIENIĘ INWESTYCJE W KOBYLANACH W OSTATNICH LATACH I PODLICZĘ ZYSKI DLA MIESZKAŃCÓW KOBYLAN. 1.SZKOŁA (ALE GMINNA) UMIEJSCOWIONA W KOBYLANACH NO BO GDZIE MIAŁYBY DOJEŻDŻAĆ DZIECI Z MAŁASZEWICZ MAŁYCH,KOROSZCZYNA ,ŁOBACZEWA I TP... GDZIE INDZIEJ JEST NAJŁATWIEJ DOJECHAĆ? I AUTOBUSEM I POCIĄGIEM A ZRESZTĄ MAMY 2 GIMBUSY. 2.KĄPIELISKO (OCZYWIŚCIE GMINNE) ZLOKALIZOWANE NA TERENIE NATURALNYCH ZBIORNIKÓW WODNYCH Z IDEALNYM DOJAZDEM DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY 3.STOK NARCIARSKI (GMINNY) MAMY W GMINIE JAKĄŚ INNĄ GÓRKĘ ? I TO NA TYLE DOBRODZIEJSTW.WSZYSTKIE TE INWESTYCJE SŁUŻĄ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY W RÓWNYM STOPNIU OCZYWWIŚCIE MIESZKAŃCY KOBYLAN MAJĄ BLIŻEJ....I TO TYLE CO ZYSKALI MIESZKAŃCY KOBYLAN TYLKO DLA SIEBIE ? NIC .A STRACILI MOŻLIWOŚĆ JEDYNEJ ROZRYWKI (ŁOWIENIE RYB) TERAZ JEST ZA KASĘ I OGRODZONE,MOŻLIWOŚĆ WSTĘPU NA NASZE FORTY(PALENIE OGNISK, BOISKO) TERAZ JEST OGRODZONE I POD PRETEKSTEM STRZELNICY ODBYWAJĄ SIĘ TAM LIBACJE ALKOHOLOWE. JAKO JEDYNA MIEJSCOWOŚĆ NIE MAMY ŚWIETLICY WIEJSKIEJ !!!!!!!!!! GDZIE WSZĘDZIE WOKÓŁ W ŚWIETLICACH MŁODZI LUDZIE MOGĄ POGRAĆ W BILARD,SPOTKAĆ SIĘ I TP U NAS MOŻNA PRZYJŚĆ DO ZDEWASTOWANEGO ZIMNEGO BUNKRA GDZIE DZIERŻAWCA NIE ZAINWESTOWAŁ 1 PLN OD CHWILI UŻYTKOWANIA ,A DZIŚ ZAMKNIĘTY JEST DOPŁYW WODY,PORĄBANA POSADZKA W SALI GŁÓWNEJ,ŁAZIENKA JAK Z HORRORU WODA PO KOSTKI I GRZYB !! ALE CÓŻ ... TAKIE SĄ REALIA DRODZY PAŃSTWO . OCZYWIŚCIE ORGANIZOWANY JEST U NAS COROCZNY FESTYN.. ALE KOCHANI CZY ZNACIE DO TEGO CELU JAKIŚ LEPSZY NATURALNY PLENER Z MIEJSCAMI PARKINGOWYMI I MOŻLIWOŚCIĄ DOJAZDU?! NIE JEST WIĘC TAK SŁODKO MIESZKAŃCOM KOBYLAN ,CO DO PEWNYCH POWIĄZAŃ RODZINNYCH WE WŁADZACH GMINY SĄ ONE OCZYWISTE,BOLI KIEDY ZEBRANIA WIOSKOWE ODBYWAJĄ SIĘ W JEDNYM POKOJU I DECYZJE CO DO PRZYSZŁOŚCI WSI PODEJMUĄ CZŁONKOWIE JEDNEJ RODZINY.... ALE PÓKI BRAK ODWAGI INNYM BY TO ZMIENIĆ UKŁAD SIĘ NIE ZMIENI... BOLI KIEDY PROŚBY O REMONT GROBÓW NA CMENTARZU (JEDYNE DZIECICTWO KULTURY I HISTORII) NIE TRAFIAJĄ DO NIKOGO , POWSTAJĄ JEDYNIE NOWE KAPLICZKI I LEJE SIĘ WÓDA.........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co u nas się wyprawia!!! Tu skąd starosta. 1.Jakim prawem Pani Elżbieta Łazowska objęła stanowisko sekretarza urzędu?. Kolesiostwo,korytołapstwo, koligacje rodzinne, nepotyzm . 2.Dlaczego siostra starosty mieszka w ośrodku zdrowia?. Koligacje rodzinne. 3.Dlaczego Pani Ewa K./redaktor/ mieszka w ośrodku?. Kolesiostwo. 4.Dlaczego skarbnikiem jest Pani Elżbieta M.?. Kolesiostwo, nepotyzm, koligacje rodzinne . 5.Dlaczego w urzędzie zatrudnione są w większości członkowie rodziny?. Nepotyzm, koligacje rodzinne, kolesiostwo . 6.Dlaczego Rada Gminy zdominowana jest przez klan?. Koligacje rodzinne, z nadania poprzedniczki. 7.Dlaczego radny Andrzej St jest wykonawcą wszelkich robót na rzecz gminy i jeszcze nie siedzi? Kolesiostwo,koligacje rodzinne. 8.Dlaczego Pan Marian S. zajmuje gabinet w urzędzie w celach zarobkowych? Kolesiostwo. 9.Dlaczego opozycja jest wycinana? Bo jest niewygodna dla władzy . 10.Dlaczego Wójt zatrudnia Jastrzębia jako radcę prawnego gminy i dlaczego Jastrząb /Szef SKO w Białej/to robi.- zasłona prawna dla niecnych poczynań 11.Dlaczego zatrudnia są ludzi na etatach gminnych urzędników załatwiających gminie sprawy z zewnątrz a nie ludzi z Konstantynowa. koligacje rodzinne 12.Dlaczego nie zatrudnia się funkcyjnych w drodze konkursu a jako pełniących obowiązki. Etaty oczekujące na ukończenie kursów dokształcających członków rodzin starosty. 13.Dlaczego gmina realizuje większość inwestycji bez tzw czynnika społecznego a w konsekwencji pod kogoś dla jego interesu. Bo z tego żyje. 14.Dlaczego gmina uchwala jak najwyższe podatki. By mieć forsę na ministerialne gaże dla wójta, sekretarza i skarbnika . 15.Dlaczego gmina nie promuje miejscowej działalności gospodarczej. Aby nie było konkurencji dla radnego rzemiechy . 16.Dlaczego gmina ma mieszkańców gminy w d..... . 17.Dlaczego Pani z "SENS-u" zajmuje mieszkanie gminne. Bo jest z PSL-u Jak długo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A co u nas się wyprawia!!! Tu skąd starosta. 1.Jakim prawem Pani Elżbieta Łazowska objęła stanowisko sekretarza urzędu?. Kolesiostwo,korytołapstwo, koligacje rodzinne, nepotyzm . 2.Dlaczego siostra starosty mieszka w ośrodku zdrowia?. Koligacje rodzinne. 3.Dlaczego Pani Ewa K./redaktor/ mieszka w ośrodku?. Kolesiostwo. 4.Dlaczego skarbnikiem jest Pani Elżbieta M.?. Kolesiostwo, nepotyzm, koligacje rodzinne . 5.Dlaczego w urzędzie zatrudnione są w większości członkowie rodziny?. Nepotyzm, koligacje rodzinne, kolesiostwo . 6.Dlaczego Rada Gminy zdominowana jest przez klan?. Koligacje rodzinne, z nadania poprzedniczki. 7.Dlaczego radny Andrzej St jest wykonawcą wszelkich robót na rzecz gminy i jeszcze nie siedzi? Kolesiostwo,koligacje rodzinne. 8.Dlaczego Pan Marian S. zajmuje gabinet w urzędzie w celach zarobkowych? Kolesiostwo. 9.Dlaczego opozycja jest wycinana? Bo jest niewygodna dla władzy . 10.Dlaczego Wójt zatrudnia Jastrzębia jako radcę prawnego gminy i dlaczego Jastrząb /Szef SKO w Białej/to robi.- zasłona prawna dla niecnych poczynań 11.Dlaczego zatrudnia są ludzi na etatach gminnych urzędników załatwiających gminie sprawy z zewnątrz a nie ludzi z Konstantynowa. koligacje rodzinne 12.Dlaczego nie zatrudnia się funkcyjnych w drodze konkursu a jako pełniących obowiązki. Etaty oczekujące na ukończenie kursów dokształcających członków rodzin starosty. 13.Dlaczego gmina realizuje większość inwestycji bez tzw czynnika społecznego a w konsekwencji pod kogoś dla jego interesu. Bo z tego żyje. 14.Dlaczego gmina uchwala jak najwyższe podatki. By mieć forsę na ministerialne gaże dla wójta, sekretarza i skarbnika . 15.Dlaczego gmina nie promuje miejscowej działalności gospodarczej. Aby nie było konkurencji dla radnego rzemiechy . 16.Dlaczego gmina ma mieszkańców gminy w d..... . 17.Dlaczego Pani z "SENS-u" zajmuje mieszkanie gminne. Bo jest z PSL-u Jak długo?
Ej Konstantynowiaki czym wy się chwalicie? - Ja w kałchozie uradziłsia, ja w kałchozie pieśniu pieł. Ja na swoich nie braszu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda ze mieszkańcom kobylan jest tak ciężko ale chcę powiedzieć że w skład gminy wchodzi ponad 20 wsi i wszedzie dojazd jest świetny -nawet z większym turystycznym potenjałem.A teraz jak widzidzicie budowę ratusza oczywiście z ....kościołem obok .poparcie przecież plebana to ważna rzecz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co tam ? jak tam ? a tak potwierdzam,ze dziedzictwo kulturowe w gminie --ginie - Kto nie dba o kulturę -traci własną tożsamość co z orlika, z festynu, ze szkoły ?z pięknego ratuszu czy z kościoła obok ? to wszystko mają inne gminy --wszystkie niemal gminy a to co unikatowe to co interesuje innych ---G I N I E !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
09:48 Wpis #1 Nowy Grupa: Użytkownicy zarejestrowani Wpisów: 9 Dołączył: 6.10.2008 Nr użytkownika: 484 Na łamach tygodnika "Echo Katolickie" w ostatnim jego numerze znalazłem taką oto wypowiedź wójta gminy Terespol pana Krzysztofa Iwaniuka: "Handel który był głównym źródłem utrzymania wielu mieszkańców gminy Terespol i okolicznych zamarł zupełnie.Teraz jest pusto na granicy,pusto w Terespolu i w Białej Podlaskiej.... . Od kilkunastu miesięcy trwają prace nad stworzeniem tzw. małego ruchu przygranicznego.Czemu tak długo?-RUCH ZOSTANIE URUCHOMIONY W POŁOWIE BR. ROKU" .Czy komuś z Państwa forumowiczów coś wiadomo w tej sprawie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
turysta napisał:
Szkoda ze mieszkańcom kobylan jest tak ciężko ale chcę powiedzieć że w skład gminy wchodzi ponad 20 wsi i wszedzie dojazd jest świetny -nawet z większym turystycznym potenjałem.A teraz jak widzidzicie budowę ratusza oczywiście z ....kościołem obok .poparcie przecież plebana to ważna rzecz
oczywiście wsi jest dużo, bodajże 24 ale która z nich spełnia powyższe kryteria?: 1.leży bezpośrednio przy trasie międzynarodowej e-30 2.łączy terminal koroszczyn z suchym portem małaszewicze 3.leży na bezpośredniej trasie łączącej terespol z białą podlaską 4.posiada połączenie kolejowe 5.ma bazę noclegową na 50 miejsc (hotel) i kolejnych 50 (camping) 6.posiada zaplecze rekreacyjne(kąpieliska,łowiska ryb,stok narciarski,strzelnica sportowa,kort tenisowy,ścieżki rowerowe) 7.leży bezpośrednio przy najkrótszej i najlepszej drodze prowadzącej do granicy 8.otoczona jest terenami leśnymi z kompleksem fortecznym(grzybobranie,zwiedzanie) 9.posiada bazę gastronomiczną (restauracja.bar) która wieś ma więc większy potencjał i lepsze położenie pytam ?! naprawdę spójrzmy prawdzie w oczy i bądźmy obiektywni,kobylany nie mają żadnej konkurencji pod tym względem.z tych samych przyczyn centrum gminy powstanie właśnie tu bo to rozsądny, racjonalny wybór i nie ma co z tym dyskutować. a co do psioczenia na wójta... możecie nazywać go zielonym,złodziejem i tp... ale tak szczerze ile zapłaciłyby inne gminy aby mieć takiego wójta,jedne z najlepszych dróg i chodników w kraju,darmowy internet,wywózkę śmieci,kanalizację,wodociągi,tereny zielone,obiekty sportowe,ścieżki rowerowe i tp... kto może pochwalić się lepszą umiejętnością pozyskiwania funduszy z ue ? popatrzmy na tragedię terespola poza trzema budynkami administracji(sg,policja i dworzec miedzynarodowy)na który w 100% łoży ue z pominięciem władz terepola(projekt rządowy),to "miasto" niestety przypomina slumsy tonące w błocie,obdrapane i td... nie chcę nikogo obrażać bo to nie wina mieszkańców tylko nieudolnych rządów.pomyślcie tylko co przez 15 lat z tego miasta uczyniłby ten "złodziej" iwaniuk. nie lepiej wygląda zresztą biała podlaska gdzie porusznie się po tzw "centrum" suchą nogą jest niemożliwe a o drogach nie wspomnę. krótko więc. w pozyskiwaniu kasy z ue na inwestycje nasz wójt jest mistrzem,i głęboko wierzę w realizację projektu centrum gminy bo mamy takiego a nie innego wójta,i uważam że zazdrość i zawiść innych jest niczym nieuzasadniona bo z dobrodziejstw związanych z nowym centrum i idąc dalej z zagospodarowaniem na zalew doliny czapelki korzystać będziemy wszyscy. P.S ten kościół obok napewno nie będzie finansowany z budżetu gminy a to że jest przewidziane miejsce na teren sakralny nazywa się "planowaniem przestrzennym" i chwała za to wójtowi że wybiega na długie lata w przyszłość w przeciwieństwie do innych. bardzo proszę o własne sugestie i komentarze na temat tego co napisałem. pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja w pelni popieram ta wypowiedz. nie mieszkam w waszej gminie jednak czesto podrozuje po calym powiecie i przyznaje racje Najlepsza gmina!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GŁOS PRAWDY napisał:
oczywiście wsi jest dużo, bodajże 24 ale która z nich spełnia powyższe kryteria?: 1.leży bezpośrednio przy trasie międzynarodowej e-30 2.łączy terminal koroszczyn z suchym portem małaszewicze 3.leży na bezpośredniej trasie łączącej terespol z białą podlaską 4.posiada połączenie kolejowe 5.ma bazę noclegową na 50 miejsc (hotel) i kolejnych 50 (camping) 6.posiada zaplecze rekreacyjne(kąpieliska,łowiska ryb,stok narciarski,strzelnica sportowa,kort tenisowy,ścieżki rowerowe) 7.leży bezpośrednio przy najkrótszej i najlepszej drodze prowadzącej do granicy 8.otoczona jest terenami leśnymi z kompleksem fortecznym(grzybobranie,zwiedzanie) 9.posiada bazę gastronomiczną (restauracja.bar) która wieś ma więc większy potencjał i lepsze położenie pytam ?! naprawdę spójrzmy prawdzie w oczy i bądźmy obiektywni,kobylany nie mają żadnej konkurencji pod tym względem.z tych samych przyczyn centrum gminy powstanie właśnie tu bo to rozsądny, racjonalny wybór i nie ma co z tym dyskutować. a co do psioczenia na wójta... możecie nazywać go zielonym,złodziejem i tp... ale tak szczerze ile zapłaciłyby inne gminy aby mieć takiego wójta,jedne z najlepszych dróg i chodników w kraju,darmowy internet,wywózkę śmieci,kanalizację,wodociągi,tereny zielone,obiekty sportowe,ścieżki rowerowe i tp... kto może pochwalić się lepszą umiejętnością pozyskiwania funduszy z ue ? popatrzmy na tragedię terespola poza trzema budynkami administracji(sg,policja i dworzec miedzynarodowy)na który w 100% łoży ue z pominięciem władz terepola(projekt rządowy),to "miasto" niestety przypomina slumsy tonące w błocie,obdrapane i td... nie chcę nikogo obrażać bo to nie wina mieszkańców tylko nieudolnych rządów.pomyślcie tylko co przez 15 lat z tego miasta uczyniłby ten "złodziej" iwaniuk. nie lepiej wygląda zresztą biała podlaska gdzie porusznie się po tzw "centrum" suchą nogą jest niemożliwe a o drogach nie wspomnę. krótko więc. w pozyskiwaniu kasy z ue na inwestycje nasz wójt jest mistrzem,i głęboko wierzę w realizację projektu centrum gminy bo mamy takiego a nie innego wójta,i uważam że zazdrość i zawiść innych jest niczym nieuzasadniona bo z dobrodziejstw związanych z nowym centrum i idąc dalej z zagospodarowaniem na zalew doliny czapelki korzystać będziemy wszyscy. P.S ten kościół obok napewno nie będzie finansowany z budżetu gminy a to że jest przewidziane miejsce na teren sakralny nazywa się "planowaniem przestrzennym" i chwała za to wójtowi że wybiega na długie lata w przyszłość w przeciwieństwie do innych. bardzo proszę o własne sugestie i komentarze na temat tego co napisałem. pozdrawiam.
Skoro jest taki dobry niech wystartuje w wybowach na Starostę lub Marszałka jeśli go radni wybiorą. Taki talen to szkoda aby marnował sie w Terespolu. Urzyczcie swojego wójta społeczeństwu niech je uzdrowi! Tylko czy przypadkiem nie okaże sie że dobry to on jest tylko w gminie otoczony swoimi. Zachęcam niech spróbuje wyżej się wykazać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne niech pokaze co potrawi wyżej !-to jeśli chodzi o wójta a Kobylany nie sa zadnym specjalnym miejscem -co tam jest takiego ?? I tak nie zrobi nikt nigdy z nich pępka świata ---tyle kasy co tam wpompowano to wszędzie można zrobic parkingi,sceny,kąpieliska !!!nawet w szczerym polu ---takich pagórków jak stok w kobylanch w gminie mamy dużo więcej ---zadna gmina nie tonie w smieciach i wcale mieszkańcy innych gmin nie płacą drożej za wywóz-a my jesteśmy podobno bardzo wzorcowi -pytam tylko na czym to polega ? a dziskich wysypisk mamy oj mamy trochę. ---mamy więcej ciekawych miejsc w gminie o których się zupełnie zapomina -szkoda ze mieszkańcy gminy nie znają własnych zasobów -zal i przykro --- ---a co z kulturą ?z kapitałem kulturowych -z zabytkami ?? szanowny mieszkańcu Kobylan czy wiesz kto spoczywa na twoim kobylanskim cmentarzu ????? szkoda kreowanie sztuczne miejsca które jest na wskroś sztuczne wczesniej czy później straci swoje znaczenie szkoda tylko,ze nie liczy nikt tam wpompowanej kasy i wcale nie unijnej - odsyłam do innej wypowiedzi mieszkanca kobylan ja nie jestem mieszkańcem kobylan ale ubolewam ze tak nie dbacie o wasze lokalne dziedzictwo - o gminne dziedzictwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
turysta napisał:
jasne niech pokaze co potrawi wyżej !-to jeśli chodzi o wójta a Kobylany nie sa zadnym specjalnym miejscem -co tam jest takiego ?? I tak nie zrobi nikt nigdy z nich pępka świata ---tyle kasy co tam wpompowano to wszędzie można zrobic parkingi,sceny,kąpieliska !!!nawet w szczerym polu ---takich pagórków jak stok w kobylanch w gminie mamy dużo więcej ---zadna gmina nie tonie w smieciach i wcale mieszkańcy innych gmin nie płacą drożej za wywóz-a my jesteśmy podobno bardzo wzorcowi -pytam tylko na czym to polega ? a dziskich wysypisk mamy oj mamy trochę. ---mamy więcej ciekawych miejsc w gminie o których się zupełnie zapomina -szkoda ze mieszkańcy gminy nie znają własnych zasobów -zal i przykro --- ---a co z kulturą ?z kapitałem kulturowych -z zabytkami ?? szanowny mieszkańcu Kobylan czy wiesz kto spoczywa na twoim kobylanskim cmentarzu ????? szkoda kreowanie sztuczne miejsca które jest na wskroś sztuczne wczesniej czy później straci swoje znaczenie szkoda tylko,ze nie liczy nikt tam wpompowanej kasy i wcale nie unijnej - odsyłam do innej wypowiedzi mieszkanca kobylan ja nie jestem mieszkańcem kobylan ale ubolewam ze tak nie dbacie o wasze lokalne dziedzictwo - o gminne dziedzictwo
szanowny panie ,my nie chcemy żeby pokazywał wyżej bo ma tu w naszej gminie jeszcze dużo planów do zrealizowania i byłoby cudownie gdyby mógł je dokończyć.bo obawiam się że jego następca nie sprosta wyzwaniom... do tej pory zmienił wizerunek całej gminy diametralnie,ma ambitne plany i potrafi znależć na nie fundusze,co potrafią inni wokół widać a raczej nie widać wcale! a kobylany są na swój sposób specjalnym miejscem choćby z racji położenia,oczywiście nikt nie zrobi z nich pępka świata bo nikt nie ma takiego zamiaru,ale każda gmina jakiś pępek musi mieć wkół którego coś da się zbudować i tu kobylany nie mają konkurencji z powodów wymienionych powyżej. co do kasy wpompowanej w kobylany to parking istniał od 30 lat,kąpieliska naturalne istniały od 60 lat (wykopy gliny) i tp... należało znależć fundusze i to zmodernizowac , jeśli pana zdaniem lepsze byłoby tworzenie tego w szczerym polu to pytam gdzie? o jakich pagórkach w gminie pan wspomina gdzie lepsze byłoby umiejscowienie stoku ??? wyjątkowość ekologiczna naszej gminy polega na tym że gmina otrzymała tytuły mecenesa polskiej ekologii i lidera polskiej ekologii co wiązało się z licznymi profitami dla gminy a teraz dofinansowaniem wielu projektów. nie twierdzę że nie mamy innych ciekawych miejsc w gminie ! to pańskie słowa ! ja jedynie bronię kobylan a czy nie dbamy o nasze dziedzistwo ? i kto spoczywa na naszym cmentarzu? byłem tam dziesiątki razy, co roku palę znicze na trzech wiekowych grobowcach,więc nie ch pan mnie nie irytuje, niebawem będą złożone wnioski u konserwatora zabytków bo jak się dowiedziałem renowacja jednego nagrobka to koszt rzędu 35ooo pln ! a groby te to : 1.grobowiec walerii z karpińskich chlipalskiej-1858 r 2.grób franciszka jaszczołda 1873 r 3.grobowiec rodziny rudnickich 1848 ponadto w kobylanach znajduje się zadbany pomnik upamiętniający bitwę pod kobylanami 05.02.19 przez 34 pułk pichoty,oraz utrzymany cmentarz żołnierzy rosyjskich z 1 wojny światowej i proszę niech pan nie mówi o pompowanej kasie bo bardzo dużo dobrego zrobiono w całej gminie,a to że w kobylanach była i jest szkoła ,jeziorka ,piękny teren i znakomite umiejscowienie komunikacyjne to fakt który mądrzy ludzie musieli w mądry sposób wykorzystać. niestety nie da się tego zrobić we wszystkich 24 pozostałych sołectwach z powodu braku kasy. proszę jeszcze o pańską odpowiedź,ale odpowiem jedynie na rzeczowe argumenty. pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
35000zl koszt jednego nagrobka ? to przecież nic na tyle co już poszło w kobylany !! wniosek do konserwatora ? Fajnie -gratuluję a czy szanowny mieszkaniec kobylan zna inne zabytki w gminie ?????? i czy szanowny mieszkaniec wie w jakim są one stanie ?? i czy wie mieszkaniec kobylan co przez taki szmat czasu zostało poczynione w tym temacie ? odnoszę wrażenie że coś wszystko zamiera powolutku i oc nam z dróg !! i kąpieliska w kobylach i ze stoku co tam na WOCu -ile miejsc pracy powstało ?, ilu nowych inwestorów ? -a to miało byc koło napędowe dla gminy -czyż nie tak ? jeśli się mylę -przepraszam a wracając do ekologii ile u nas dzikich wysypisk !! a odnośnie tego prestizu związanego z nagrodami ekologicznymi --co mają z tego mieszkancy oprócz szumnych haseł i zwykłego ble ble ?? to mnie najbardziej interesuje nawet ta selekcja jest bardzo ciekawa a i jeszcze jedno ilu turystów korzysta ze .......stoku w kobylanach ?- pytam o turystów -nie o dzieciaki szkolne których też chyba mozna policzyć na palcach a czy mieszkańcy sołectw biora masowy udział w ...zabawach na stoku ? tak tylko pytam i gdzieś czytałem ,że ..... nowy nie znaczy gorszy i że ..... nie ma ludzi nie zastąpionych pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
turysta napisał:
35000zl koszt jednego nagrobka ? to przecież nic na tyle co już poszło w kobylany !! wniosek do konserwatora ? Fajnie -gratuluję a czy szanowny mieszkaniec kobylan zna inne zabytki w gminie ?????? i czy szanowny mieszkaniec wie w jakim są one stanie ?? i czy wie mieszkaniec kobylan co przez taki szmat czasu zostało poczynione w tym temacie ? odnoszę wrażenie że coś wszystko zamiera powolutku i oc nam z dróg !! i kąpieliska w kobylach i ze stoku co tam na WOCu -ile miejsc pracy powstało ?, ilu nowych inwestorów ? -a to miało byc koło napędowe dla gminy -czyż nie tak ? jeśli się mylę -przepraszam a wracając do ekologii ile u nas dzikich wysypisk !! a odnośnie tego prestizu związanego z nagrodami ekologicznymi --co mają z tego mieszkancy oprócz szumnych haseł i zwykłego ble ble ?? to mnie najbardziej interesuje nawet ta selekcja jest bardzo ciekawa a i jeszcze jedno ilu turystów korzysta ze .......stoku w kobylanach ?- pytam o turystów -nie o dzieciaki szkolne których też chyba mozna policzyć na palcach a czy mieszkańcy sołectw biora masowy udział w ...zabawach na stoku ? tak tylko pytam i gdzieś czytałem ,że ..... nowy nie znaczy gorszy i że ..... nie ma ludzi nie zastąpionych pozdrawiam
to nic również przy tym co wpompowano w neple,koroszczyn,małaszewicze i tp.... nie wiem skąd ta dziecięca nienawiść...w całą gmine wpompowano mnóstwo kasy bo ktoś potrafił ją zdobyć...inne zabytki w gminie znam i wiem że zawsze będzie można zrobić więcej ,ale ja nie reprezentuję władz gminnych ani konserwatora zabytków,jestem mieszkańcem kobylan i dlatego zajmuję się tutejszymi zabytkami(nagrobki są oczywiście solą w oku). a co nam z dróg i kąpieliska ? drogi panie jeśli panu takie rzeczy jak drogi w gminie nie są potrzebne to pozostaje panu jedynie przeprowadzka do którejkolwiek z gmin ościeżnych lub dalej bo tam nie ma takich dróg jak u nas. co do woc-u rzeczywiście zawiódł oczekiwania mieszkańców,nie wiem co było tego przyczyną ,ale nie jest tajemnicą że duże firmy nie rwą się do inwestowania na ścianie wschodniej.pozostał nam jednak gotowy teren na inwestycje ewentualnych inwestorów,na którym działa dziś jeszcze kilka firm które daja zatrudnienie(adampol) . także droga która powstanie w tym roku a połączy trasę e-30 z kładką w małaszewiczach nie powstałaby gdyby nie woc.zresztą grunt że teren istnieje i został przygotowany pod inwestycje(napewno lepsze to niż szczere pole). jeszcze raz panu wytłumaczę co dają tytuły ekologiczne zdobyte przez gminę tym razem jeszcze prościej: jeśli posiadamy tytuły ekologiczne możemy w związku z tym ubiegać się o finansowanie kolejnych projektów z ue i budżetu państwa, gminy które takowych nie posiadają muszą finansować się same.(mieszkańcy mogą więc korzystać z nowych projektów takich jak stok,kąpielisko i td..) co do kolejnej sprawy,drogi panie jeśli ja przedstawiam panu kilkanaście argumentów przemawiających za wyjątkowością inwestycyjną kobylan a pan jako jedyny kontrargument pisze że niewielu turystów korzysta ze stoku ,.to ja naprawdę załamuję ręce... pyta pan o mieszkańców sołectw? niech pan podzwoni po szkołach a dowie się pan ile wycieczek z dziećmi tej zimy odwiedziło stok. a tak na marginesie proponuje przyjechać w sezonie(kiedy będzie oczywiście śnieg) najlepiej w niedzielę i spróbować zaparkować samochód pod stokiem,a kiedy pan tego miejsca będzie szukał to niech pan rzuci okiem na rejestracje(biała podl,międzyrzec)... co do reszty oczywiście nie ma ludzi niezastąpionych,ale zastępuje się tych którzy nie dają sobie rady,nasz wójt znakomicie daje sobie radę patrzy daleko w przyszłość,planuje na dekady a nie miesiące czego brakuje włodarzm tzw:jednej kadencji.np:przykład wrocławia(dobrych gospodarzy się nie zmienia) to samo ma się tej ślepej zawiści do kobylan które z racji swych niepowtarzalnych walorów naturalnych oraz doskonałych warunków komunikacyjnych,stanowią siłą rzeczy najlepszy teren do inwestycji w gminie i mądrzy ludzie nie tylko z naszej gminy dostrzegli to już dawno-ci zawistni i ślepo zazdrośni nigdy tego nie dostrzegą.z tych samych przyczyn drogi panie np:stadion narodowy budowany jest w warszawie nie w kobylanach bo bezprzecznie to N A J L E P S Z E miejsce na te inwestycję. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nigdy nie bedzie zgody co do wójta .Czytając te wszystkie wypowiedzi myśle ze ludzie chcą poprostu go zmienic i dac szanse komu innemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
głos napisał:
Tu nigdy nie bedzie zgody co do wójta .Czytając te wszystkie wypowiedzi myśle ze ludzie chcą poprostu go zmienic i dac szanse komu innemu.
Ludowcy kocham was. Jesteście KUL. Ceńcie wasz jedyny przemysł rolniczy. Olejcie PIS-y , PO--dszywańcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 35

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...