Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Parczewie eurowybory połączą z referendum

Utworzony przez eco, 13 maja 2009 o 08:55
Odgórnie powinno się wprowadzić takie opłaty i to nie tylko w Parczewie ale w całej Polsce. To nie biedacy podrzucają swoje śmieci innym albo wywożą je do lasu. To cwaniacy. Albo głupcy którzy spalają wszystkie śmieci łącznie z butelkami PET. A później wdychają ten dym i dziwią się skąd te nowotwory się biorą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy jest tu ktoś, kto samodzielnie produkuje 55 litrów śmieci miesięcznie? Jeżeli przeciętna 4-osobowa rodzina miesięcznie zapełnia około dwóch pojemników, to wkrótce utoniemy w śmieciach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
55 litrów śmieci miesięcznie na osobę to wcale nie jest takie nierealne - to raptem 2,5 worka na śmieci o pojemności 20 litrów! 20 litrowe worki są raczej standardowo używane. W 4 osobowej rodzinie wyrzucam ich miesięcznie na pewno około 10..jak nie więcej! Przy czym osobno wyrzucam frakcję suchą. A tak btw - chyba specjalnie rozrzucili te dwa worki w centrum miasta. Mieszkam w Parczewie od wielu lat i jest to jedno z czystszych miasteczek jakie znam. W artykule wyraźnie napisano - że problem dotyczy podrzucania śmieci spółdzielniom, a nie wywalania ich przez okno na ulicę! I zgadzam się co do opłat - jednorodzinne domki, które spalają śmieci nie będące papierem, a butelkami PET, foliowanymi kartonami czy workami aluminiowymi - powinny płacić dodatkowo za zatruwanie środowiska sobie samym i sąsiadom!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
marla napisał:
55 litrów śmieci miesięcznie na osobę to wcale nie jest takie nierealne - to raptem 2,5 worka na śmieci o pojemności 20 litrów! 20 litrowe worki są raczej standardowo używane.
Jeżeli ktoś wyrzuca niezgniecione i zakręcone butelki PET, to może wytworzyć górę śmieci. Ja niczego nie palę (nie mam w czym), segreguję odpady na PET/ szkło/ makulatura a pozostałość (odpady niesegregowane) to max. 10 litrów miesięcznie. Na suche/ mokre już ich nie dzielę bo wówczas większość moich odpadów stanowiłyby worki na śmieci. Jestem zwolennikiem "podatku śmieciowego" doliczanego do zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Obciążanie tym właścicieli nieruchomości (zwłaszcza niezabudowanych) to nieporozumienie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
refer
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Żałosne jest to, że aby w Polsce administracje gminne mogły posiadać takie same narzędzia i mechanizmy zarządzania jakie mają samorządy w Unii Europejskiej - trzeba wszczynać referendum lokalne... Jeśli mieszkańcu-obywatelu chcesz ładu i porządku w swoim otoczeniu - jak przystało na Europę – domagaj się unijnych zasad w gospodarce odpadami, gdzie nie ma miejsca na unikanie opłaty, zaśmiecanie otoczenia i palenia śmieci w piecach domowych, bo za usunięcie i zagospodarowanie śmieci domowych odpowiada administracja której się za to płaci zryczałtowaną daninę! Te osoby publiczne, które posiadając dostateczny zasób wiedzy w zakresie sytuacji polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - nie artykułują w 2009 r. potrzeby przeprowadzenia euro-programu naprawczego - to albo są ociężali umysłowo albo skorumpowani... Tertium non datur... Nie ma innej diagnozy dla przyczyn zaniechań trwających już niemal osiem lat...". Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej - to jak mówi to Władysław Bartoszewski - "rżnie głupa"... Brak dotychczasowego politycznego zainteresowania naszymi śmieciami będzie drogo kosztować nas - obywateli-podatników… Zdzisław Smolak - eko.obywatel@gmail.com – społeczny rzecznik przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla polskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. - Rracja stanu kontra Polnische Wirtschaft http://www.wspolnota.org.pl/content/view/3723/ --------------------------------- Co rząd zamierza zrobić z odpadami komunalnymi - http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda że w Łukowie samorząd i prezes Społdzielni Mieszkaniowej nie widzą problemu,mimo tego ze mieszkańcy prosza ich o to.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
~Łukowianin~ napisał:
Szkoda że w Łukowie samorząd i prezes Społdzielni Mieszkaniowej nie widzą problemu,mimo tego ze mieszkańcy prosza ich o to.
Jeżeli w Parczewie wyniki referendum będą na "tak" to na pewno zauważą problem. A na razie nie chcą się wychylać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: