Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybory samorządowe w gminie Terespol 2010

Utworzony przez Mieszkaniec, 3 października 2010 r. o 22:36
Zbliżają się wybory samorządowe, 21 listopada rozstrzygniemy kto będzie reprezentował wszystkich mieszkańców gminy, ich interesy bolączki etc. Refleksje z lat poprzednich są smutne, gdyż frekwencja sięgnęła ledwie 50%, tak w przybliżeniu. Pytam więc a co z resztą uprawnionych do głosu? Nie interesuje ich, że owi wybrańcy (mam tu na myśl szczególnie radnych) w zasadzie decydują o wszystkim co dzieje się w miejscowościach, w których mieszkamy. Co ciekawe to oni później lamentują, że woda drożeje, na wsi nic się nie dzieje etc. Przyznam, że kiedyś też mnie to nie interesowało, ale teraz jestem świadomym obywatelem. Z tego miejsca zachęcam wszystkich do udziału w wyborach, tak by móc z czystym sumieniem powiedzieć, że właściwie zdecydowało się o tym kto mnie reprezentuje. Zawłaszcza, że jakość tych naszych przedstawicieli piastujących dotychczas mandat radnego jakaś taka licha, ot gromadka klakierów zebrana u stup włodarza gminy, która pokornie podnosi ręce w głosowaniu uchwał przywiezionych z gminy. Czasem są to starsi państwo bez żadnego przygotowania czy wykształcenia, ale wygodni dla włodarza. Czy tak powinno być? To oczywiście pytanie retoryczne. Na koniec pytam innych forumowiczy o ich typy na radnych w gminie Terespol.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkaniec napisał:
Zbliżają się wybory samorządowe, 21 listopada rozstrzygniemy kto będzie reprezentował wszystkich mieszkańców gminy, ich interesy bolączki etc. Refleksje z lat poprzednich są smutne, gdyż frekwencja sięgnęła ledwie 50%, tak w przybliżeniu. Pytam więc a co z resztą uprawnionych do głosu? Nie interesuje ich, że owi wybrańcy (mam tu na myśl szczególnie radnych) w zasadzie decydują o wszystkim co dzieje się w miejscowościach, w których mieszkamy. Co ciekawe to oni później lamentują, że woda drożeje, na wsi nic się nie dzieje etc. Przyznam, że kiedyś też mnie to nie interesowało, ale teraz jestem świadomym obywatelem. Z tego miejsca zachęcam wszystkich do udziału w wyborach, tak by móc z czystym sumieniem powiedzieć, że właściwie zdecydowało się o tym kto mnie reprezentuje. Zawłaszcza, że jakość tych naszych przedstawicieli piastujących dotychczas mandat radnego jakaś taka licha, ot gromadka klakierów zebrana u stup włodarza gminy, która pokornie podnosi ręce w głosowaniu uchwał przywiezionych z gminy. Czasem są to starsi państwo bez żadnego przygotowania czy wykształcenia, ale wygodni dla włodarza. Czy tak powinno być? To oczywiście pytanie retoryczne. Na koniec pytam innych forumowiczy o ich typy na radnych w gminie Terespol.
Moim typem jest Paderewski, no i ma takie same zainteresowania jak ja lubi ruską wódkę !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ubogacony napisał:
Moim typem jest Paderewski, no i ma takie same zainteresowania jak ja lubi ruską wódkę !
Drugi kandydat też chyba lubi wódeczkę: polską, ruską i bimberek To nie argument.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ubogacony napisał:
Moim typem jest Paderewski, no i ma takie same zainteresowania jak ja lubi ruską wódkę !
Myslę,że czas na zmiany w naszej gminie-oj czas jesli ktos bedzie kandydował jeszcze oprócz Iwaniuka myslę,że warto dac mu szansę podobnie jak zmiana radnych-przeciez to nas reprezentuja ci ludzie!!! nie wstyd wam za nich?bo mi wstyd za moich radnych!!!nie zrobili nic dla swoich wyborców -nic pozwólcie zaistniec nowym ,moze młodym ludziom!!-to dla naszego dobra -dajcie troche swieżego powietrza stare "pierduny" niech wietrzą gacie -wystarczy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aga napisał:
Myslę,że czas na zmiany w naszej gminie-oj czas jesli ktos bedzie kandydował jeszcze oprócz Iwaniuka myslę,że warto dac mu szansę podobnie jak zmiana radnych-przeciez to nas reprezentuja ci ludzie!!! nie wstyd wam za nich?bo mi wstyd za moich radnych!!!nie zrobili nic dla swoich wyborców -nic pozwólcie zaistniec nowym ,moze młodym ludziom!!-to dla naszego dobra -dajcie troche swieżego powietrza stare "pierduny" niech wietrzą gacie -wystarczy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak śmiesz traktować tak starszych " NAS WYBORCÓW". Jesteś mieszaczem tzn. nikim szukającym tylko zaczepki. Bardzo bolą cię sukcesy gminy. Nienawidzisz radnych bo z tego co słyszałam są bardzo zgrani i grają w jedno, dlatego wszystko w tej gminie się udaje. Taką radę potrafił zgrać tylko Iwaniuk. Oni na czele z nim wiedzą czego chcą. Jestem w wieku ok 50-tki i nazywasz takich ludzi "pierdunami". Jeśli chcesz głosować na takiego samego mieszacza jak sam/a jesteś to życzę powodzenia. WSZYSCY KTÓRZY MAJĄ TROCHĘ ROZUMU I TAK ZAGŁOSUJĄ NA IWANIUKA TYLKO IWANIUK MOŻE BYĆ WÓJTEM GMINY TERESPOL!!!!! PRECZ Z TYMI KTÓRYM KOLĄ SUKCESY GMINY!!! MY DALEJ CHCEMY TEGO SAMEGO GOSPODARZA!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga podzielam Twoje zdanie.Zazwyczaj jest tak,że ludzie którzy coś potrafią i należałoby takich promować nie chcą mieć nic wspólnego z rządzącymi w gminach.Miernota pcha się do "władzy", a może raczej tych nędznych pieniędzy nie bacząc na nic. Trzeba mądrości i gospodarności oraz zmian personalnych w składzie rad gmin, ale to już zależy od wyborców i ich świadomości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jesteśmy fi***y jak nasza prezes, żądamy a nic nie potrafimy zaproponować. Oczekujemy cudów będąc niewierzącymi, bo nawet jakby były to i tak w nie nie uwierzymy. Ale wójtowi dokopać trzeba profilaktycznie, chociaż gość jest super i głupotą byłyby zmiany. Taki menedżer zdarza się raz na sto lat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aga napisał:
jak śmiesz traktować tak starszych " NAS WYBORCÓW". Jesteś mieszaczem tzn. nikim szukającym tylko zaczepki. Bardzo bolą cię sukcesy gminy. Nienawidzisz radnych bo z tego co słyszałam są bardzo zgrani i grają w jedno, dlatego wszystko w tej gminie się udaje. Taką radę potrafił zgrać tylko Iwaniuk. Oni na czele z nim wiedzą czego chcą. Jestem w wieku ok 50-tki i nazywasz takich ludzi "pierdunami". Jeśli chcesz głosować na takiego samego mieszacza jak sam/a jesteś to życzę powodzenia. WSZYSCY KTÓRZY MAJĄ TROCHĘ ROZUMU I TAK ZAGŁOSUJĄ NA IWANIUKA TYLKO IWANIUK MOŻE BYĆ WÓJTEM GMINY TERESPOL!!!!! PRECZ Z TYMI KTÓRYM KOLĄ SUKCESY GMINY!!! MY DALEJ CHCEMY TEGO SAMEGO GOSPODARZA!!!!
Prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
B ugowiak napisał:
Ale jesteśmy fi***y jak nasza prezes, żądamy a nic nie potrafimy zaproponować. Oczekujemy cudów będąc niewierzącymi, bo nawet jakby były to i tak w nie nie uwierzymy. Ale wójtowi dokopać trzeba profilaktycznie, chociaż gość jest super i głupotą byłyby zmiany. Taki menedżer zdarza się raz na sto lat!
jesteś bardzo interesują istotą,nawet intrygujacą,a nawet nie wiem czy nie szkodzisz swoim obrazaniem innych swojemu pupilowi.Jeśli arogancja i ublizanie jest mottem to ...marniutko. niby jestes aktywny i umiesz sobie kreować wizerunek pod różnymi profilami -Ale kogo ty w koncu reprezentujesz? kto jest twoim prezesem ?-skoro tak nieudolna osoba jest twoim prezesem (bo piszesz jak nasza prezes -a wiec i twoja )to co z ciebie za członek ? nie umiesz wpłynąć na zmianę?czy moze jesteś tak słaby,że nie masz takich szan?cóż -trzymaj się tego co ci pasuje ,przeciez nikt ci nie zabrania,ale pisz merytorycznie masz prawo głosowac chocbyś był jedyny w takim myśleniu,masz prawo!! ale nie kpij z innych,bo inni tez myslą -może i po swojemu i inaczej niz ty ale mają takie prawo -podobnie jak ty!! mają takie prawo!!nawet jeśli myslą baaardzo głupio -mają prawo tak mysleć-szkoda,że tego nie rozumiesz Normalnie to się powinno bronic osobę atakowaną bardzo merytorycznym wpisem,a ty szukasz jedynie opozycji jako główną winę osoby atakowanej-czyż tylko ,ze gość jest super i głupotą byłyby zmiany[i][/i] to mało przekonywująca nota-przynajmniej dla mnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://forum.interia.pl/watek-chronologicznie/forum,1007,1163244,,,1,6,0?r=1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://forum.interia.pl/watek-chronologicznie/forum,1007,1163244,,,1,6,0?r=1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sorry a1e dopiero teraz zauważyłem błąd winno być http://forum.interia.pl/watek-chronologicznie/forum,1007,1163244,,,1,6.0?r=1 mam nadzieję,że wyświetli sie teraz właściwa strona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej w google wpisz po prostu agent Janek warto popatrzec kogo nasz prezydent odznacza i dlaczego LW był w Kobylanach bo Janki Bolki i Lolki to jedna rodzina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zostaw tę zdartą płytę, z takimi hakami na drzewo. Sam w to nie wierzysz ale ciągle szukasz dziury w całym. O tym ciągle piszą takie fiu... jak ty, ale mamy demokrację każdemu wolno pisać do czasu, może nawet będziesz mógł wesprzeć charytatywnie jakiś dom dziecka, czy hospicjum po ewentualnym wyroku.W każdym społeczeństwie jest margines nie uznający żadnych autorytetów, współczuję ograniczoności!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aga napisał:
Myslę,że czas na zmiany w naszej gminie-oj czas jesli ktos bedzie kandydował jeszcze oprócz Iwaniuka myslę,że warto dac mu szansę podobnie jak zmiana radnych-przeciez to nas reprezentuja ci ludzie!!! nie wstyd wam za nich?bo mi wstyd za moich radnych!!!nie zrobili nic dla swoich wyborców -nic pozwólcie zaistniec nowym ,moze młodym ludziom!!-to dla naszego dobra -dajcie troche swieżego powietrza stare "pierduny" niech wietrzą gacie -wystarczy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam na aktualnego wójta nie będę głosował. Dość już "przerzucania jajek z lewej nogawki w prawą". Czas na zmiany i na świeżą krew. To nie jest dożywotnia synekura, tylko aktywny, zmienny w czasie i w personaliach samorząd gminny. Istota wspólnoty lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego kłóci się z praktyką wieloletniej, niezmiennej władzy. To właściwie powrót do czasów Towarzysza Pierwszego Sekretarza, który wie lepiej, rozumie więcej i widzi dalej niż ciemny, zacofany ludek. Nowoczesna gmina, w ciągłym ruchu, musi wymieniać w biegu konie. Inaczej zamieni się w furmankę, powożoną przez żylastego woźnicę, okładającego batem ochwacone, stare szkapy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Innocenty napisał:
Ja tam na aktualnego wójta nie będę głosował. Dość już "przerzucania jajek z lewej nogawki w prawą". Czas na zmiany i na świeżą krew. To nie jest dożywotnia synekura, tylko aktywny, zmienny w czasie i w personaliach samorząd gminny. Istota wspólnoty lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego kłóci się z praktyką wieloletniej, niezmiennej władzy. To właściwie powrót do czasów Towarzysza Pierwszego Sekretarza, który wie lepiej, rozumie więcej i widzi dalej niż ciemny, zacofany ludek. Nowoczesna gmina, w ciągłym ruchu, musi wymieniać w biegu konie. Inaczej zamieni się w furmankę, powożoną przez żylastego woźnicę, okładającego batem ochwacone, stare szkapy.
Sama zmiana tylko dla zmiany przyniesie jedynie chaos i stagnację gminy. Trzeba by jeszcze mieć jakiś program. Ten z kolei w wydaniu panów z Terespola mieni się jako żart z mieszkańców gminy. Wszyscy ci, którzy tak namiętnie krytykują stan gminy sami chyba nie wierzą w to co piszą. Nie raz czytałem, że np. drogi to są już wszędzie. Skoro są wszędzie to dlaczego nie ma ich w Terespolu, Dobryniu, Kodniu, Piszczacu itd. Wszyscy ci krytycy sami pchają się na radnych, ale nie mając za wiele do zaoferowania swym mieszkańcom i nie mogąc wygrać w uczciwej rywalizacji z radnymi wójta gotowi są nawet sprzedać gminę miastu aby zająć te stołki. Więc za nim oddamy swój głos wyborczy, przemyślmy czy nie oddajemy go na gminnych karierowiczów i judaszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...