Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zagadkowa śmierć 24-latka: Morderstwo czy harakiri?

Utworzony przez benon, 22 czerwca 2009 r. o 17:00
Panie redaktorze harakiri to samobójstwo popełniane zbiorowo. Raczej chodziło panu o sepuku:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
benon napisał:
Panie redaktorze harakiri to samobójstwo popełniane zbiorowo. Raczej chodziło panu o sepuku:)
Seppuku. Harakiri to błędna nazwa seppuku wymyślona przez Amerykanów. W Japonii uznawana za wulgarną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Seppuku. Harakiri to błędna nazwa seppuku wymyślona przez Amerykanów. W Japonii uznawana za wulgarną.
Seppuku - rozcięcie perły znaczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
harakiri 'hara' znaczy brzuch, 'kiri' to rzeczownik odczasownikowy - cięcie. Słowo „seppuku” oznacza „rozciąć brzuch”. Ma ono jednak ukryte znaczenie. Zapis członu „ppuku” (lub fuku) odczytuje się również „hara” (stąd błędna nazwa „harakiri”).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
harakiri 'hara' znaczy brzuch, 'kiri' to rzeczownik odczasownikowy - cięcie. Słowo „seppuku” oznacza „rozciąć brzuch”. Ma ono jednak ukryte znaczenie. Zapis członu „ppuku” (lub fuku) odczytuje się również „hara” (stąd błędna nazwa „harakiri”).
No tak napisali w Wikipedii , ja czytałem parę książek więcej i gdyby nie moja demencja starcza to by napisał więcej ale okulary mi się zapodziali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZBOKÓW NIE BRAKUJE W TEJ 6-MILIARDOEJ GROMADZIE.KAŻDY KOMBINUJE JAK UMIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIEZBOK napisał:
ZBOKÓW NIE BRAKUJE W TEJ 6-MILIARDOEJ GROMADZIE.KAŻDY KOMBINUJE JAK UMIE.
Nie zbuk ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? a kto ??????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
No tak napisali w Wikipedii , ja czytałem parę książek więcej i gdyby nie moja demencja starcza to by napisał więcej ale okulary mi się zapodziali.
I co tam jeszcze w tej wikipedii napisali? Polecam inną, bardziej fachową literaturę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Seppuku - rozcięcie perły znaczy.
Pawlak, i czym ty się q...a podniecasz ? Jaka różnica rozcięcie perły czy kołdry ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Pawlak, i czym ty się q...a podniecasz ? Jaka różnica rozcięcie perły czy kołdry ?
No tak co ja tu piepszę i rzucam perły między wieprze. Wersja dla słabo widzących i ciężko myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
No tak co ja tu piepszę i rzucam perły między wieprze. Wersja dla słabo widzących i ciężko myślących.
Ty Pawlak uspokuj się nieco bo ci q...wa żyłka pięknie pęknie i co wtedy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej Pawlak, podejdź no do płota, harakiiiri popelnimy razem. BTW Lol @ japonskie kujony edukujace masy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kargul napisał:
Ej Pawlak, podejdź no do płota, harakiiiri popelnimy razem. BTW Lol @ japonskie kujony edukujace masy
Kargul Ty wysoki do nieba a głupi jak trzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
No tak co ja tu piepszę i rzucam perły między wieprze. Wersja dla słabo widzących i ciężko myślących.
rzucasz perły przed wieprze ,a ja cię pieprzę nie p i e p s z ę matołku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
rzucasz perły przed wieprze ,a ja cię pieprzę nie p i e p s z ę matołku.
Dziękuję to bardzo celna uwaga lecz ta omyłka była celowa i zamierzona ponieważ się brzydzę: wulgaryzmami, przemocą oraz staram się nie oceniać poziomu intelektualnego moich oponentów. Niestety, nie mogę przyjąć Twojej krytyki, ponieważ jako osoba mało twórcza posługuję się głównie cytatami innych autorów. Poza tym nie bierz wszystkiego do Siebie- nie jesteś wieprzem co najwyżej zwykłą świnią. Wersja dla słabowidzących i mających problemy z czytaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Kargul Ty wysoki do nieba a głupi jak trzeba.
Skrótu BTW używają gracze RPG, a LOL osoby o mniejszych zdolnościach intelektualnych. Duże pole do popisu dla Ciebie tylko weź się za pracę nad Sobą, powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
...nie jesteś wieprzem co najwyżej zwykłą świnią.
Dobre ! I za to cie Pawlak lubie ! O tak dawaj !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...