Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zalani rolnicy ciągle liczą straty

Utworzony przez czyt, 9 lipca 2009 o 14:05
Ciekawie jest w Dzienniku Wschodnim: pod tekstem o zalanych fekaliami łąkach i polach forum o bobrach i dzikach??? Z pewnością to borbry są winne zanieczyszczeniom upraw "czerwonym szlamem". Ten szlam siedzi też po drugiej strone monitora? Czerwony szlam?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
czyt napisał:
Ciekawie jest w Dzienniku Wschodnim: pod tekstem o zalanych fekaliami łąkach i polach forum o bobrach i dzikach??? Z pewnością to borbry są winne zanieczyszczeniom upraw "czerwonym szlamem". Ten szlam siedzi też po drugiej strone monitora? Czerwony szlam?
Ja tam lubię być zalany, lubię ten stan.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Biała Podlaska: SANEPID ostrzega! 2009-07-09 09:14:06 Bialski SANEPID ostrzega przed spożywaniem płodów rolnych oraz owoców i warzyw z terenów zalanych przez wodę z rzek. Jedzenie ich może bowiem być groźne dla zdrowia. „Wszelkich płodów rolnych, które zostały zalane, czyli owoców i warzyw w ogóle nie należy spożywać. Powinno się je po prostu zniszczyć, bo stwarzają zagrożenie dla zdrowia tym, którzy chcieliby je spożywać. Grozi to różnymi zatruciami, najczęściej byłyby to prawdopodobnie zatrucia pokarmowe” – powiedział Radiu Podlasie zastępca kierownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej – Henryk Cybulski. W wyniku wylania rzek w naszym regionie szereg terenów zostało zalanych. Woda zalała m.in. pola uprawne oraz ogrody działkowe. SZ/Biała Podlaska [msz] http://radiopodlasie.pl/upl/articles/f81ff426d086dfbd40a7189e967c1359.gif
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://radiopodlasie.pl/upl/articles/960bcc6925bfe58ab389eeda7b5979b8.JPG Mogą być groźne dla życia 2009-07-11 11:54:06 W ostatnich dniach odnotowano na Mazowszu przypadki sprzedaży śniętych ryb. Służby sanitarne i ratownicze przestrzegają przed dokonywaniem zakupów od nieznanych wcześniej bazarowych handlarzy. „Na tych terenach gdzie nastąpiło zanieczyszczenie wód i ryby padły z powodu przyduchy, są one przez niektórych ludzi zbierane i sprzedawana nawet na targowiskach. Zalecamy aby ryby kupować tylko w sprawdzonych punktach, ponieważ spożycie ryb pochodzących z niewiadomego źródła, stwarza duże zagrożenie dla zdrowia a nawet życia spożywających” – powiedział nam Andrzej Grzywacz, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności w siedleckim urzędzie miasta. Podstawowym środkiem bezpieczeństwa jest staranne dobieranie sprzedawców. "Warto kupować w punktach, w których do tej pory kupowaliśmy – wtedy wiemy, że ta ryba jest zdrowa. Dodatkowo sprzedawca bierze za to wszystko odpowiedzialność. Jeżeli natomiast będziemy kupowali na targowiskach, w punktach, które niewiadomo skąd się pojawiły – możemy mieć wtedy podejrzenia, że ta ryba może być niewiadomego powchodzenia i może zagrażać naszemu życiu." Osoby, które natkną się na takie przypadki, proszone są o powiadomienie Sanepidu lub policji. AB/Siedlce
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: