Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zamordyzm i paranoiczne zarządzanie oświatą w Białej Podlaskiej

Utworzony przez Gość, 25 marca 2010 r. o 14:55
Kargul napisał:
Mam !!! Oddać oswiatę w naszym mieście razem z p. M. kurii siedleckiej !!! Niech wszystkie szkoły w mieście będą katolickie i każdy rodzic niech płaci 200 zł. miesięcznie od dziecka !!! Jest kasa ??? JEST !!!
I wtedy klasy max 20 osobowe , i Prezydent KARGUL nie dokładałby do oświaty i mógłby spłacać długi !!! Kargul na PREZYDRNTA !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
n-lka napisał:
...i Prezydent KARGUL nie dokładałby do oświaty i mógłby spłacać długi !!! Kargul na PREZYDRNTA !!!
KARGUL może i bylby dobrym prezydęntem ale ja proponuje żeby dopiero w nastepnej kadencji. Teraz trzeba raz jeszcze dać szanse Czapie żeby mógl posplacać te dlugi ktore zaciagnał. Jak jest taki madry to pewnie ma na to jakiś pomysł. A na KARGULA zaglosujmy za 4 lata !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
schtolletz napisał:
KARGUL może i bylby dobrym prezydęntem ale ja proponuje żeby dopiero w nastepnej kadencji. Teraz trzeba raz jeszcze dać szanse Czapie żeby mógl posplacać te dlugi ktore zaciagnał. Jak jest taki madry to pewnie ma na to jakiś pomysł. A na KARGULA zaglosujmy za 4 lata !
Von Schtolletz ty to masz jakąś obstrukcję Czapa na prezydenta , jedna sprawa jakby był dobry to by nie było długów i praca by była tak ? Więc ile mu jeszcze szans chcesz dać 2 , 3 kadencje więcej to będzie 100 mln kolejnych długów. Bezwarunkowy koniec Czapizmu !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Pawlak~ napisał:
Von Schtolletz ty to masz jakąś obstrukcję Czapa na prezydenta , jedna sprawa jakby był dobry to by nie było długów i praca by była tak ? Więc ile mu jeszcze szans chcesz dać 2 , 3 kadencje więcej to będzie 100 mln kolejnych długów. Bezwarunkowy koniec Czapizmu !!!!!!
Pawlak, no wyobraz sobie że Czapa przegrywa, i jest nowy prezydęnt. I ten NOWY musi splacac dlugi Czapy. A Czapa idzie sobie spokojnie na emeryture. O nie ! Niech CZAPA splaca te dlugi, ktore zaciagnal, a nie ten nowy ! Dlatego jestem za tym żeby Czape wybrać na nastepna kadencje. Z zobowiazaniem żeby w ciagu 4 lat SPLACIL wszystkie dlugi miasta ! I nie z naszej kieszeni lecz z WŁASNEJ ! Trzeba mu zlicytować dom i co tam jeszcze ma, a jak trzeba to i jego samego wziać w niewole, jego i jego dzieci, wnuki, prawnuki. Nie mam racji ? Kto jest przeciw ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
schtolletz napisał:
Pawlak, no wyobraz sobie że Czapa przegrywa, i jest nowy prezydęnt. I ten NOWY musi splacac dlugi Czapy. A Czapa idzie sobie spokojnie na emeryture. O nie ! Niech CZAPA splaca te dlugi, ktore zaciagnal, a nie ten nowy ! Dlatego jestem za tym żeby Czape wybrać na nastepna kadencje. Z zobowiazaniem żeby w ciagu 4 lat SPLACIL wszystkie dlugi miasta ! I nie z naszej kieszeni lecz z WŁASNEJ ! Trzeba mu zlicytować dom i co tam jeszcze ma, a jak trzeba to i jego samego wziać w niewole, jego i jego dzieci, wnuki, prawnuki. Nie mam racji ? Kto jest przeciw ?
Schtolletz jesteś moim przyjacielem ale to co piszesz to kompletny idiotyzm bo ile jest wart sam Prezydęt - ktoś policzył że ok. 50 dolarów(wartość tego z czego jest zbudowany człowiek) , do jakiej pracy się nadaje po 20 latach obijania jako prominent, jaki ma majątek wystarczy popatrzeć w deklarację majątkową, to jak Ci spłaci te długi jak sam się nie potrafi dorobić , a zarabia wiadomo ile. Wystarczy tylko odstawić dwór jego z UM i już mamy parę milionów na starcie. Dyktanda to może sobie pisać na własny koszt. Mam parę pomysłów ale to zostawiam na później bo może jakiś kandydat potrzebuje doradcy, a wtedy służę. Schtolletz nie kandydujesz , może później jak Ci rozum przejaśnieje i zejdzie z głowy ten Czapski?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
schtolletz napisał:
Pawlak, no wyobraz sobie że Czapa przegrywa, i jest nowy prezydęnt. I ten NOWY musi splacac dlugi Czapy. A Czapa idzie sobie spokojnie na emeryture. O nie ! Niech CZAPA splaca te dlugi, ktore zaciagnal, a nie ten nowy ! Dlatego jestem za tym żeby Czape wybrać na nastepna kadencje. Z zobowiazaniem żeby w ciagu 4 lat SPLACIL wszystkie dlugi miasta ! I nie z naszej kieszeni lecz z WŁASNEJ ! Trzeba mu zlicytować dom i co tam jeszcze ma, a jak trzeba to i jego samego wziać w niewole, jego i jego dzieci, wnuki, prawnuki. Nie mam racji ? Kto jest przeciw ?
Schtolletz jesteś moim przyjacielem ale to co piszesz to kompletny idiotyzm bo ile jest wart sam Prezydęt - ktoś policzył że ok. 50 dolarów(wartość tego z czego jest zbudowany człowiek) , do jakiej pracy się nadaje po 20 latach obijania jako prominent, jaki ma majątek wystarczy popatrzeć w deklarację majątkową, to jak Ci spłaci te długi jak sam się nie potrafi dorobić , a zarabia wiadomo ile. Wystarczy tylko odstawić dwór jego z UM i już mamy parę milionów na starcie. Dyktanda to może sobie pisać na własny koszt. Mam parę pomysłów ale to zostawiam na później bo może jakiś kandydat potrzebuje doradcy, a wtedy służę. Schtolletz nie kandydujesz , może później jak Ci rozum przejaśnieje i zejdzie z głowy ten Czapski?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Pawlak~ napisał:
Pawlak ! Ja to wszystko rozumię ale postaw sie w miejscu jakiegos kandydata. Zobacz że nie ma chętnych żeby startować w to shambo. Bo kto normalny na umyśle zdecydowalby sie na start w tej sytuacji ? Przecież wiadomo że ten ktoś musialby w ciagu 4 lat splacic olbrzymie dlugi ktore zaciagnal Czapa i jego banda. Czyli musialby zaciskac pasa do maksa. A motloch po 4 latach powiedzialby : za czapy bylo lepiej ! i wybralby znowu Czape ! Dlatego uważam że to Czapa powinien być prezydęntem na nastepna kadencje. Niech wreszcie ludzie zobacza do konca KTO TO JEST CZAPA ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
schtolletz napisał:
Pawlak, pozwól że troche uporzadkuje te dyskusje. O czym k*** jest ten temat ? O paranoicznym zarzadzaniu oswiata w Bialej ! A o czym ty Pawlak mi tu p****sz ? O jakichś Żydach, Arabach,Anglikach, semitach, antysemitach, macach, napletkach, hurysach i innych mendach !O pani Merchel tu sie powinno dyskutować ! Dobrze rzadzi czy żle ? Ja uważam że to nie Joaśka tym rzadzi lecz Czapa. Joaśka to ma tu tyle do powiedzenia co (przepraszam za słowo) Żyd za okupacji ! No i k*** znowu zszedłem na tych Żydów !
Temat Z Żydów jest tematem łatwiejszym - okazuje się od tematu zarządzania oświatą w Białej Podlaskiej. - takie czasy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spokojny napisał:
Temat Z Żydów jest tematem łatwiejszym - okazuje się od tematu zarządzania oświatą w Białej Podlaskiej. - takie czasy !!!
Wreszcie ktoś wrócił do zasadniczego tematu dyskusji. Ciesze się bo możne wreszcie ktoś coś ciekawego napisze a napletki mnie nie kręcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Wreszcie ktoś wrócił do zasadniczego tematu dyskusji. Ciesze się bo możne wreszcie ktoś coś ciekawego napisze a napletki mnie nie kręcą.
Popieram sojego przedmówcę. ale raczej merytoryczna i rzeczowa dyskusja na temat zarządzania oświatą w naszym mieście nikogo nie interesuje a powinna !!! Wybory to zweryfikują !!! Pozdrawiam na ŚWIĘTA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pocztówka z Chorwacji napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=6Zy462LiTow http://pl.wikipedia.org/wiki/Petri%C4%87evac tak jak polscy faszyści w 1938 r Petrićevac – dzielnica Banja Luki w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie. Obecnie Petrićevac ma około 25 000 mieszkańców. W Petrićevacu znajduje się katolicki kościół świętego Antoniego oraz klasztor franciszkanów. Do II wojny światowej znajdowała się tu również cerkiew prawosławna, która została zniszczona przez Ustaszów w 1941. Zakonnikiem z klasztoru w Petrićevacu był chorwacki zbrodniarz wojenny Miroslav Filipović-Majstorović, późniejszy komendant obozu koncentracyjnego w Jasenovacu. Majstorović został suspendowany po tym, jak w lutym 1942 uczestniczył w rzezi Serbów na terenie pobliskich wiosek Drakulić i Motike. Podczas wojny w Bośni w 1995 kościół katolicki i klasztor zostały zniszczone przez armię bośniackich Serbów w odwecie za zburzenie cerkwi w 1941, przy czym jeden z zakonników poniósł śmierć. Odbudowę rozpoczęto w 2003 po wizycie w Petricevaću papieża Jana Pawła II.
http://www.youtube.com/watch?v=6Zy462LiTow SZAMBO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
INTERNETOWI PAJACE!!!!!!!!!!!!!! NA NIC INNEGO WAS NIE JEST STAĆ DALEJ KLIKAJCIE.... PIS-owcy, PSL-owcy, PO-wcy, SLD-owcy JESTEŚCIE ŚMIESZNI 70% CZYTAJĄCYCH FORUM TO URZĘDNICY, A 30% FRUSTRACI CO SAMI DO SIEBIE PISZĄ GRATULUJĘ INTELEKTU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HA HA HA napisał:
INTERNETOWI PAJACE!!!!!!!!!!!!!! NA NIC INNEGO WAS NIE JEST STAĆ DALEJ KLIKAJCIE.... PIS-owcy, PSL-owcy, PO-wcy, SLD-owcy JESTEŚCIE ŚMIESZNI 70% CZYTAJĄCYCH FORUM TO URZĘDNICY, A 30% FRUSTRACI CO SAMI DO SIEBIE PISZĄ GRATULUJĘ INTELEKTU
Ale chłopino się napracowałeś, no ciebie to na wiele stać. Gratulacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
www.cerkiew1938.pl napisał:
hhhmmm... Akcja polonizacyjno-rewindykacyjna 1938 roku [edytuj] Z Wikipedii Skocz do: nawigacji, szukaj Akcja polonizacyjno-rewindykacyjna 1938 roku (nazywana przez Ukraińców w Polsce potocznie drugą pacyfikacją) – akcja pacyfikacyjna skierowana przeciw prawosławnej ludności ukraińskiej, przeprowadzona przez polskie władze od połowy maja do połowy lipca 1938 na południowym Podlasiu i Chełmszczyźnie. Jej skutkiem było zburzenie między innymi 127 cerkwi prawosławnych oraz represje wobec duchownych prawosławnych. W co najmniej kilkunastu przypadkach wystąpiło również bezczeszczenie świątyń. Zmuszano wiernych do zmiany wyznania na rzymskokatolickie. W 2008, w 70. rocznicę akcji, poseł Eugeniusz Czykwin złożył wniosek do Sejmu o podjęcie uchwały potępiającej tę akcję. Projekt uchwały utknął w Komisji Kultury Sejmu[1]. Zobacz też [edytuj] * Pacyfikacja Małopolski Wschodniej w 1930 roku * Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej Linki zewnętrzne [edytuj] * Strona poświęcona tej akcji Przypisy 1. ↑ Przecież nikt przy burzeniu tych cerkwi nie zginął ######pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_poloniz...cyjna_1938_roku
Zapytałem Arkadiusza Rybickiego (PO), czy burzenie świątyń jest czynem haniebnym. - Jest - odpowiedział poseł. - Czy zatem takie postępowanie można nazwać haniebnym? - I tak, i nie, bo liczy się kontekst. ZOBACZ TAKŻE * "Nasz Dziennik" obraził się na prezydenta (19-11-08, 07:32) Latem 1938 r., siedemdziesiąt lat temu, zakończyła się trwająca dwa miesiące akcja burzenia prawosławnych cerkwi, kaplic i domów modlitewnych na Chełmszczyźnie i Lubelszczyźnie. Świątynie niszczyli żołnierze i policjanci, sekundowali im państwowi urzędnicy najwyższych szczebli i wielu zwyczajnych obywateli. Bezczeszczono ikony. Cegłę sprzedano, drewno poszło na opał. Wszystko w majestacie II RP. Wprawdzie ówczesny premier Felicjan Sławoj-Składkowski przekonywał o konieczności dobrych relacji z mniejszościami narodowymi i religijnymi: "wszelkiego rodzaju objawy nienawiści czy zniecierpliwienia ze strony narodu polskiego do mniejszości uważam za ciężki błąd, który wcześniej czy później na Polsce zemścić się musi", a jednak - zrobiono, co zrobiono. Zresztą - jak napisano w tajnym dokumencie wydanym w urzędzie wojewody lubelskiego w 1938 r. - "Pan Premier i Minister Spraw Wewnętrznych uznał sprawę likwidacji pewnych obiektów prawosławnych na terenie wschodnich powiatów w województwie lubelskim za dotyczące najbardziej istotnych potrzeb państwa i religii. Z tych też względów Pan Premier nie może uznać za dopuszczalną jakąkolwiek krytykę działań rządu na tym odcinku". W 60 dni - informował ówczesny wojewoda lubelski Jerzy A. de Tramecourt - zburzono 127 obiektów sakralnych. Choć być może - zdaniem współczesnych historyków - nawet 150. Rozmiarów poniżenia nie policzył nikt. Na nic zdały się sejmowe interpelacje ukraińskich posłów, sprzeciw kilku senatorów, oburzenie garści hierarchów, również tych związanych z Kościołem katolickim. Protesty wiernych brutalnie pacyfikowano. Stanisław Cat-Mackiewicz, konserwatysta, mawiał: "Gdybym był posłem, postawiłbym wniosek o postawienie w związku z tą sprawą odpowiednich ministrów przed Trybunałem Stanu". A w wileńskim "Słowie" chciał napisać: "Burzenie świątyń prawosławnych to jeszcze jeden dowód, że rządzą nami ludzie niedorośli do rządzenia, którzy zmarnują mocarstwowe możliwości Polski". Chciał napisać, bo tekst skonfiskowano. Wiemy za to z ówczesnych dokumentów, że autorzy i wykonawcy akcji bardzo kochali ojczyznę (byli wśród nich wielokrotnie odznaczani generałowie Legionów) i byli ludźmi niepozbawionymi sumienia. Dlatego - jak każdy, kto popełnił niegodziwość, a choćby pospolite świństwo - wymyślili dla swoich poczynań wzniosłe usprawiedliwienie. Miało więc być to działanie polonizacyjno-rewindykacyjne, jako że - usprawiedliwiano - "wszyscy prawosławni mieszkańcy Chełmszczyzny są zruszczonymi Polakami, którzy przez ucisk zaborców odpadli od polskości". Prawosławnych zmuszano do przejścia na katolicyzm i mówienia wyłącznie po polsku. Niektórych bito, stosowano administracyjne szykany. Szpiegowano działaczy mniejszościowych, gnębiono księży. Planowano przesiedlenia i wysiedlenia. Ostateczna polonizacja Chełmszczyzny miała dokonać się w 1941 r. I pewnie udałoby się, lecz po drodze wybuchła wojna. Słowem - II RP dopuściła się wobec swoich obywateli - co z tego, że prawosławnych i Ukraińców - czynów podłych, barbarzyńskich i haniebnych. A skoro III RP jest w jakimś sensie spadkobierczynią polskiego międzywojnia, winna coś z tym zrobić. Nie można być dumnym z legionistów i hallerczyków, z Centralnego Okręgu Przemysłowego i obrońców Westerplatte, zamykając oczy na ciasny, tępy szowinizm. Tak właśnie rozumował poseł Eugeniusz Czykwin (Lewica, prawosławny, Białorusin), postulując, by w sprawie burzenia cerkwi Sejm przyjął stosowną uchwałę. *** W proponowanym przez Czykwina tekście nie pada słowo "przepraszamy". Nie ma posypania głowy popiołem, nie pada ani jedno słowo o wybaczeniu. Jedynie: "Sejm RP wyraża żal z powodu tragicznych wydarzeń". Najmocniejsze sformułowanie - projekt uchwały nazywa niszczenie świątyń i polonizację Chełmszczyzny działaniami "haniebnymi" i "niezgodnymi z polską tradycją". Nic więcej. Słowem - miała to być uchwała miękka i delikatna, bardziej prośba o oddanie sprawiedliwości niż potępienie barbarzyństwa. Trudno sobie wyobrazić, że słowa żalu z powodu zburzonych świątyń mogą kogoś zaboleć. A jednak... Poseł Czykwin prosił o poparcie kilkuzdaniowej uchwały 50 posłów. Tylko dwóch z nich wiedziało, co na Chełmszczyźnie działo się przed siedemdziesięciu laty, choć nie jest to wiedza tajemna i jakoś specjalnie skrywana. Jeden z posłów, Józef Zych z PSL, rychło swój podpis wycofał. Ponoć inaczej zachęcano go do poparcia projektu, a inaczej uzasadniono poparcie na piśmie. Lecz na czym miałaby polegać ta manipulacja, poseł nie pamięta. Na dodatek - uzupełnia Zych - uchwała nie podoba się ludowcom. Dlaczego? Bo jest zła. *** W trzeciej dekadzie lipca Czykwin staje przed sejmową komisją kultury. Poseł Tadeusz Ross (PO): - Cieszę się, że jest to taka spokojna komisja. Tylko tyle. Przewodnicząca Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO): - Nigdy nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Poseł Zbigniew Girzyński (PiS): - Sprawa, której dotyczy ta uchwała, jest rzeczą o wiele mniejszej rangi w porównaniu z dużo bardziej bolesnym elementem historii narodu polskiego, jakim była rzeź wołyńska. Z racji pewnych przyczyn politycznych, któ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SZAMBO napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=6Zy462LiTow SZAMBO
AK-47 in Russian .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AK- 47 napisał:
Cud w Terespolu: Cudowna ikona przyciąga tłumy wiernych .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...