Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zarobki wójtów / burmistrzów / prezydentow

Utworzony przez Wkur/wiony na maksa, 19 kwietnia 2011 r. o 23:23
Sytuacja wygląda tak: wojtowie, burmistrzowie i prezydenci (prezydęci również...) na malych wioskach czy umierajacych miasteczkach ZARABIAJĄ ZA DUŻO. 14 tysiakow za rzadzenie mala gminą? To jakis zart. Zwlaszcza, ze nie maja jakichs kwalifikacji, maja caly sztab ludzi: zastepce wojta, skarbnika, sekretarza czy urzednikow gminy. Od zawsze uwazam, jesli jestes taki super inteligentny, obrotny, rekin biznesu to po chu/ja idziesz zostac wojtem? Wypierda/laj robic kariere w biznesie: otworz wlasna firme, zostan dyrektorem duzej firmy. Zobaczymy, czy ktos cie tak doceni, by dac ci 14 patykow miesiecznie... Jak wyglada porownanie obowiazkow wojta malej wioski, czy mikro miasteczka do prezydenta Lublina/Wawy/Poznania itd? Kasa bardzo podobna. A prezydenci duzych miast zarzadzaja srodkami np 100x wiekszymi. Chore. Dlaczego te miernoty zostaja wojtami? Spoleczenstwo to deb***e, wybieraja tego kto wiecej naobiecuje, wybieraja starego wojta/burmistrza/prezydenta bo sa ciotami i boja sie zmian, bo ksiadz kazal na kazaniu, bo nie wierza ze moze byc lepiej. Szkoda slow. Radni? Miliard rocznie - tyle kosztuje Polakow ich spoleczna praca, polegajaca na podnoszeniu reki, pobieraniu diety i przyklepywaniu wszystkiego co chce wojt/burmistrz/prezydent. Pomylka! Radni gminni nie powinni miec kasy za bycie radnym, nie pasuje? WypierPapier. Znajda sie inni - mlodzi co chca cos zrobic, starsi na emeryturze z doswiadczeniem i wiedza. Ile wg mnie powinien zarabiac wojt? Np w typowej gminie - polowe co obecnie - 7.000brutto. Zastepca? Jaki zastepca wojta? Jakby mial byc zastepca wojta to wojt i zastepca po 3.500zl kazdy brutto. Niezbyt duzo obowiazkow i taka kasa. Caly problem polega na tym, ze spoleczenstwo jest nieswiadome, ze faktyczna wladze w gminie sprawuja radni - jakich radnych wybraliscie, takie rzadzenie. Macie ludzi ze starego ukladu, sprzed wyborow? Sami jako spoleczenstwo jestescie sobie winni. Wybrac bylo nowych. A w razie czego zbiorka podpisow i przyspieszone wybory. Jeden z drugim raz dwa poczulby oddech wyborcow, ze go wyje/bia jak nie bedzie dobrze dzialal. Czy jest szansa na zmiane? Nie, mamy demokracje i spoleczenstwo wypnie dupsko - do je/bania przez kolejnego pajaca na stanowisku wojta/burmistrza/prezydenta. Nie ma szans na zmiane, nie placi im sie za dzialanie, tylko za stanowisko. Cztery lata luzik, miesiac przed odda sie droge/wodociag/ przetnie wstazke z miejscowym klecha i wybory wygrane. Myslicie jelopy ze po chu/ja czeka sie z wyswieceniem drogi do niedzieli przed wyborami? Albo oddaje hale sportową w Janowie Podlaskim - wójt Jacek Hura - wbrew prawu bez odbioru budowlanego? Bo to ostatnia niedziela przed wyborami, a wygrac trzeba. A wy deb***/e wachajcie smord lakieru, to wasze dzieci sie truja nie moje. A wy radni? Jestescie mameje pier***o/ne. Podnoszenie niemalego uposazenia na jednej z pierwszych sesji? Czy was dup/owlazy poje/balo? Zrzcucie sciepe z waszych diet i mu dodajcie, przyglupy. Nie po to spoleczenstwo (glupie co prawda) wybiera, byscie wywalali nasza kase na podwyzke, skoro taka miernota jak wojt/burtmistrz/prezydent nic jeszcze nie zrobil. Powiem co o was sadze: sram na was... Dosadnie, ale szczerze. Na koniec powiedzialbym: piep/rzcie sie! Ale jako inteligentny czlowiek powiem tak: nie piep/rzcie sie! Przyjemnosci wam nie zycze i mam nadzieje, ze takie pijawki, pasozyty sie nie rozmnoza - oznaczaloby to zgube dla moich przyszlych dzieci... A ty? tak ty. Siedzacy przed ekranem przedstawicielu mięsa wyborczego. Zgadzasz sie na to wszystko? Na podwyzki uposazen do niebotycznych rozmiarow, nepotyzm w urzedach? Szukales kiedys tam pracy i zatrudnili chrzesniaczke/zone starosty/ szwagra/synowa/bratowa? Wyraziles swoje niezadowolenie? Napisales cos na forum? Zadzwoniles do swojego radnego i powiedziales mu o tym? Byłes na sesji zobaczyc jak glosuje twoj radny? Ty tez jestes jełopem i nie pie/prz sie! Na ciebie sr/am rowniez.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty? tak ty. Siedzacy przed ekranem przedstawicielu mięsa wyborczego. Zgadzasz sie na to wszystko? Na podwyzki uposazen do niebotycznych rozmiarow, nepotyzm w urzedach? Szukales kiedys tam pracy i zatrudnili chrzesniaczke/zone starosty/ szwagra/synowa/bratowa? Wyraziles swoje niezadowolenie? Napisales cos na forum? Zadzwoniles do swojego radnego i powiedziales mu o tym? Byłes na sesji zobaczyc jak glosuje twoj radny? Ty tez jestes jełopem i nie pie/prz sie! Na ciebie sr/am rowniez. [/quote] Nie czytam długich postów. A w nawiązaniu do końcówki, to wykaż się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Jedyne co zrozumiałem z Twego postu to to, że nie dostałeś się do pracy w jakimś urzędzie i to Cię denerwuje. Na pewno słusznie. Ale co zrobiłeś oprócz tego długiego postu???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, widze ze urzedas prace rozpoczal... tak wczesnie? A kawka gdzie? 7.08 - i juz w necie. boj sie Boga...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gruby henio napisał:
O, widze ze urzedas prace rozpoczal... tak wczesnie? A kawka gdzie? 7.08 - i juz w necie. boj sie Boga...
Pudło Gruby Heniu. Prowadzę działalność gospodarczą. A kawę piję ok 10. Oczywiście jak mam czas, lub ludzie u których coś robię są na tyle wychowani aby zaproponować. A po za tym to rozumiem,iż Ty kawy nie pijesz. Jest to wynalazek szatana zarezerwowany dla elit urzędniczych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to przepraszam, myslalem ze jestes jakims leniem z administracji co sie poczul urazony. pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety jest duzo racji w pierwszej wypowiedzi, sama szukałam pracy w urzedach i wszystko jest zarezerwowane dla walsnej rodziny, znajomych i kolegów. Zauważyliście ile w urzędach pracuje matka-corka, matka -syn, itd? czasami widac ze 1/3 urzedu jest spokrewniona lub skoligacona. Tragedia, taki nepotyzm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Joanna79 napisał:
Niestety jest duzo racji w pierwszej wypowiedzi, sama szukałam pracy w urzedach i wszystko jest zarezerwowane dla walsnej rodziny, znajomych i kolegów. Zauważyliście ile w urzędach pracuje matka-corka, matka -syn, itd? czasami widac ze 1/3 urzedu jest spokrewniona lub skoligacona. Tragedia, taki nepotyzm.
I TAK BEDZIE,JAK DLUGO BEDZIE WERMACHT PRZY WLADZY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...