Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zlikwidowali przejazd przez tory i nie uprzedzili mieszkańców

Utworzony przez Gość, 17 grudnia 2008 r. o 19:25
mieszkaniec Międzyrzeca napisał:
Z tym przejazdem to było tak samo jak teraz z planami na autostradę A2. Dokumenty były wyłożone, konsultacje ogłoszone, było spotkanie w gminie i kto przyszedł? Za kilka lat jeśli ruszy budowa (a miejmy nadzieję, że w końcu ruszy) znowu się obudzą i zaczną protestować: "jak to? przez nasze pola? nie będziemy mieli przejazdu?". A przez autostradę tak sobie nie przejdą jak przez tory. Przestańcie narzekać, zadbajcie najpierw sami o siebie, nikt wam przez całe życie dupy nie będzie podcierał i za rączkę prowadzał. Jeżeli ktoś nie wiedział o likwidowanych przejazdach, to niech ma pretensje do swojego sołtysa, bo to sołtys jest łącznikiem między gminą a jej mieszkańcami. Ale skoro wybiera się takiego Ząbka, to czego się spodziewać? Oczywiście autostrada w żadnym z wariantów nie przechodzi przez Jelnicę, ale za to przez wiele innych wiosek naszego regionu. Tamci mieszkańcy też póki co nie przejawiają zainteresowania. Bo lepiej jest zawsze ponarzekać, niż coś zrobić.
A gdzie jest myślenie wójta ? Za co on bierze pieniądze ? To on ma widzieć interes gminy i mieszkańców. Był remont E-30 i też niczego nie dopilnował. Protesty były ze zjazdami , przejsciami itd...... Jest coś takiego jak ZUT ( Zespół Uzgodnienia Dokumentacji) ale pewnie ma to głęboko w tyle .... a poza tym wystarczy wyjechać zwyczajnie w teren popatrzec i pomyśleć. Widocznie wójt mysli nie o tym co trzeba. A ja myślę że ma to głęboko w tyle ................................. I to by było na tyle. Sedecznie pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STARSZY DZIADEK napisał:
A gdzie jest myślenie wójta ? Za co on bierze pieniądze ? To on ma widzieć interes gminy i mieszkańców. Był remont E-30 i też niczego nie dopilnował. Protesty były ze zjazdami , przejsciami itd...... Jest coś takiego jak ZUT ( Zespół Uzgodnienia Dokumentacji) ale pewnie ma to głęboko w tyle .... a poza tym wystarczy wyjechać zwyczajnie w teren popatrzec i pomyśleć. Widocznie wójt mysli nie o tym co trzeba. A ja myślę że ma to głęboko w tyle ................................. I to by było na tyle. Sedecznie pozdrawiam.
DZIADKU W PEŁNI SIĘ Z TOBA ZGADZAM. PIERWSZE TWOJE PYTANIE JEST ISTOTNE - Gdzie jest myślenie wójta? Otóż on myśli - niestety - tylko o swoich prywatnych interesach i ma głęboko w d......... gminę i jej mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STARSZY DZIADEK napisał:
A gdzie jest myślenie wójta ? Za co on bierze pieniądze ? To on ma widzieć interes gminy i mieszkańców. Był remont E-30 i też niczego nie dopilnował. Protesty były ze zjazdami , przejsciami itd...... Jest coś takiego jak ZUT ( Zespół Uzgodnienia Dokumentacji) ale pewnie ma to głęboko w tyle .... a poza tym wystarczy wyjechać zwyczajnie w teren popatrzec i pomyśleć. Widocznie wójt mysli nie o tym co trzeba. A ja myślę że ma to głęboko w tyle ................................. I to by było na tyle. Sedecznie pozdrawiam.
Tęsknisz "STARSZY DZIADEK" z Zasiadek za mienioną epoką ,tęsknisz za komuną ,kiedy to jedynie słuszna władza wiedziała najlepiej czego obywatel potrzebuje jakie ma tęsknoty i marzenia.Jest taki kraj niedaleko,za bugiem,droga wolna. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju możemy o sobie decydować i sami się starać o własny byt. Bo jak mówi przysłowie " kijem tego co nie pilnuje swego''. A Wójta ,którego wybraliśmy w bespośrednich wyborach nie obwiniajmy za własne lenistwo i nieudolność w podejmowaniu swich decyzji, gdyż on takich uprawnień nie ma.Wójt jest gospodarzem majątku gminnego,a nie prywatnego mieszkańców gminy. Ponad to to nie Wójt odpowiada za Drogi krajowe,wojewódzkie,powiatowe, za linie kolejowe.Od tego są odpowiednie Zarządy ,które biorą za zarządzanie dużo większe pieniądze od Wójta.Wójt natomiast odpowiada za SZkoły podstawowe i Gimnazja, za drogi gminne ,za wodociągi ,za strarze pożarne,za opiekę społeczną,za doworzenie dzieci do szkół,za dożywianie dzieci w szkołach,za oświetlenie wsi.Drogi dziadku chyba jeszcze nie masz sklerozy i pamiętasz czasy mienionej epoki.To co zostało zrobione w gminie Międzyrzec to zasługa naszych wybrańców :Wójta , Radnych wszystkich kadęncji,Sołtysów i wielu innych społeczników na których teraz tąk niektórzy plują,pewnie dlatego ,że sami nic w życiu dobrego nie zrobiliście i nawet nie zauważacie że wszystko się wokól zmienia.A wy chcielibyście trwać w komunie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szambo, szambem. Mówią, że czasy się zmieniły, a ludzie nie. Był dziadek z Zasiadek radnym za Jana, dostał traktor, jest dziadek z Halas radnym, to syna w gminie mu Roman zatrudnił, Zośka z Tłuśćca była dobra za Jana i dobra jest dla Romana, o tak sobie ...... życie się toczy. Szambo, szambem i dobrze, a wiadro pomyj wylane na czyjś łeb mnie osobiście nie szkodzi. Tak więc ludzie jednej partii, ludziom drugiej partii szczom po ślepiach, a niektórzy z nich mawiają, że to tylko ciepły deszczyk... oni to kochają i dlatego musi być szambo, bo są dziadkowie, bo jest Zośka, bo jest Romek... jestem i ja, a co bym pisał gdyby to byli inni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Szambo, szambem. Mówią, że czasy się zmieniły, a ludzie nie. Był dziadek z Zasiadek radnym za Jana, dostał traktor, jest dziadek z Halas radnym, to syna w gminie mu Roman zatrudnił, Zośka z Tłuśćca była dobra za Jana i dobra jest dla Romana, o tak sobie ...... życie się toczy. Szambo, szambem i dobrze, a wiadro pomyj wylane na czyjś łeb mnie osobiście nie szkodzi. Tak więc ludzie jednej partii, ludziom drugiej partii szczom po ślepiach, a niektórzy z nich mawiają, że to tylko ciepły deszczyk... oni to kochają i dlatego musi być szambo, bo są dziadkowie, bo jest Zośka, bo jest Romek... jestem i ja, a co bym pisał gdyby to byli inni?
Szambo szambem. A czy doczekamy się kanalizacji w naszej gminie? Czy może nasze dzieci lub wnuki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STARSZY DZIADEK napisał:
A gdzie jest myślenie wójta ? Za co on bierze pieniądze ? To on ma widzieć interes gminy i mieszkańców. Był remont E-30 i też niczego nie dopilnował. Protesty były ze zjazdami , przejsciami itd...... Jest coś takiego jak ZUT ( Zespół Uzgodnienia Dokumentacji) ale pewnie ma to głęboko w tyle .... a poza tym wystarczy wyjechać zwyczajnie w teren popatrzec i pomyśleć. Widocznie wójt mysli nie o tym co trzeba. A ja myślę że ma to głęboko w tyle ................................. I to by było na tyle. Sedecznie pozdrawiam.
Powtórzę ZUT ( Zespół Uzgodnienia Dokumentacji) wójt ma obowiązek tam być. Niech co niektórzy nie zasłaniaja sie komuną czy drogami krajowymi ( zjazdy są na drogi gminne........)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STARSZY DZIADEK napisał:
[Niech co niektórzy nie zasłaniaja sie komuną czy drogami krajowymi ( zjazdy są na drogi gminne........)
Konkluzja: jest jazda, są zjazdy (nie tylko PSL) i są podjazdy pod wójta, sekretarz i co do niektórych w pole...... takie czasy, wszystko na świński ryj bo nie każdy potrafi pchnąć sprawy do przodu, a wójt może, chce i potrafi............... on z natury jest kozak! Ładne dziewczyny są gminie, naprawdę lalcochy i nie jeden by chciał pocowboić ... prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Konkluzja: jest jazda, są zjazdy (nie tylko PSL) i są podjazdy pod wójta, sekretarz i co do niektórych w pole...... takie czasy, wszystko na świński ryj bo nie każdy potrafi pchnąć sprawy do przodu, a wójt może, chce i potrafi............... on z natury jest kozak! Ładne dziewczyny są gminie, naprawdę lalcochy i nie jeden by chciał pocowboić ... prawda?
Przestańcie pieprzyć, jak ktos chce popier......ć to niech idzie do burdelu i po sprawie ale nie mieszajcie do tego gminy. To jest urząd i taki ma być. K......wa jakieś podjazdy?..... o czym ty mówisz ? Urząd ma być powagą, mądrością i prawem. Nic takiego nie widzę, a niektórzy komentujący rżną głupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja miastowy jestem i większość z tych, co to pociagami do stolicy czy Siedlec jeżdżą też nie chcą przejazdów, które tylko wydłużają czas podróży. Tu trzeba patrzeć dla dobra ogółu a nie dla jednostki. Już raz PIS zafundował stację w mieścinie, gdzie dla dwóch pasażerów wszystkie expresy muszą się zatrzymywać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo cię napisał:
Urząd ma być powagą, mądrością i prawem. Nic takiego nie widzę, a niektórzy komentujący rżną głupa.
Ja też nie widzę by urząd był powagą, mądrością i prawem. Widzę, że jest inaczej, cwaniactwo i brak poszanowania dla prawa. To właśnie ci którzy udają, że nie widzą tego problemu, to rżną głupa. Dlaczego? Bo mają wymierne korzyśći, a interes społeczny mają głęboko w .... , to są ludzie o podwójnej moralności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja też nie widzę by urząd był powagą, mądrością i prawem. Widzę, że jest inaczej, cwaniactwo i brak poszanowania dla prawa. To właśnie ci którzy udają, że nie widzą tego problemu, to rżną głupa. Dlaczego? Bo mają wymierne korzyśći, a interes społeczny mają głęboko w .... , to są ludzie o podwójnej moralności.
SZCZEGÓLNIE WÓJT - USIŁUJE W SĄDZIE WCISNĄĆ KIT ŻE TO NIE ON, A JEGO PAPUGI ROBIĄ WSZYSTKO ŻEBY "UCZCIWIE" ZROBIĆ. POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY W DOKUMENTACH JEST TO EWIDENTNE PRZESTĘPSTWO I BYŁY CHYBA JAKIŚ BARDZO "NIEPOWAŻNY" SĘDZIA GDYBY UZNAŁ ŻE WÓJT JEST NIEWINNY. ALE PROKURATURA CZUWA I NAPEWNO PRZY NIEKORZYSTNYM WYROKU ZŁOŻY APELACJĘ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja miastowy jestem i większość z tych, co to pociagami do stolicy czy Siedlec jeżdżą też nie chcą przejazdów, które tylko wydłużają czas podróży. Tu trzeba patrzeć dla dobra ogółu a nie dla jednostki. Już raz PIS zafundował stację w mieścinie, gdzie dla dwóch pasażerów wszystkie expresy muszą się zatrzymywać.
Gościu miastowy, Ty to rozumisz, ale kto w Warszawie nie był ni razu, ten nie zrozumie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja miastowy jestem i większość z tych, co to pociagami do stolicy czy Siedlec jeżdżą też nie chcą przejazdów, które tylko wydłużają czas podróży. Tu trzeba patrzeć dla dobra ogółu a nie dla jednostki. Już raz PIS zafundował stację w mieścinie, gdzie dla dwóch pasażerów wszystkie expresy muszą się zatrzymywać. Gościu miastowy, Ty to rozumisz, ale kto w Warszawie nie był ni razu, ten nie zrozumie. A co ma piernik do wiatraka ? W czym przejazdy przeszkadzają pociagom. Co stoją na czerwonym. Mówimy o poważnych rzeczach a wy gminni klakierzy kierujecie dyskusje na boczny tor. Przejazdy bezkolizyjne, których nie dopilnował wójt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Konkluzja: jest jazda, są zjazdy (nie tylko PSL) i są podjazdy pod wójta, sekretarz i co do niektórych w pole...... takie czasy, wszystko na świński ryj bo nie każdy potrafi pchnąć sprawy do przodu, a wójt może, chce i potrafi............... on z natury jest kozak! Ładne dziewczyny są gminie, naprawdę lalcochy i nie jeden by chciał pocowboić ... prawda?
WIADOMO PO CO WÓJT POZATRUDNIAŁ TAKIE LALCOCHY....................................... ŻEBY Z NIMI POCOWBOIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przejazd napisał:
A co ma piernik do wiatraka ? W czym przejazdy przeszkadzają pociagom. Co stoją na czerwonym. Mówimy o poważnych rzeczach a wy gminni klakierzy kierujecie dyskusje na boczny tor. Przejazdy bezkolizyjne, których nie dopilnował wójt.
A no to, że jak jest przejazd, to jest on oznaczony dla maszynisty, tak jak znak na drodze dla kierowcy. Maszynista widząc taki znak ma obowiązek dać sygnał i przede wszystkim zwolnić. Jeżeli w każdej wiosce będą się upominać o przejazd ("no bo oni mają, to dlaczego my nie będziemy mieli? co my gorsze?") to ten pociąg co chwilę będzie zwalniał i nigdy nie rozwinie prędkości do jakiej przystosowano nowe tory. Po co więc w takim przypadku cała inwestycja? Ludzie są przyzwyczajeni, że przejazd był, to i musi być. Ale jak się przesiądą z furmanek na pociąg i przyjdzie im tak jak teraz jechać telepcem 3 godziny do wawy, to zrozumieją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
WIADOMO PO CO WÓJT POZATRUDNIAŁ TAKIE LALCOCHY....................................... ŻEBY Z NIMI POCOWBOIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
A ty przestań pierd...ić. Jak chodzisz do gminy i na ich widok ci staje, to sie spaluj i nie zmieniaj tematu w tym wątku, kutafonie jeden. Załóż sobie temat "pociągają mnie urzędniczki" i tam zaczynaj takie wątki i sobie na nie odpowiadaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ty przestań pierd...ić. Jak chodzisz do gminy i na ich widok ci staje, to sie spaluj i nie zmieniaj tematu w tym wątku, kutafonie jeden. Załóż sobie temat "pociągają mnie urzędniczki" i tam zaczynaj takie wątki i sobie na nie odpowiadaj.
Wolno wójtowi cowboić to i wolno innym, co nie cowboju jeden.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ty przestań pierd...ić. Jak chodzisz do gminy i na ich widok ci staje, to sie spaluj i nie zmieniaj tematu w tym wątku, kutafonie jeden. Załóż sobie temat "pociągają mnie urzędniczki" i tam zaczynaj takie wątki i sobie na nie odpowiadaj.
JAKIEŚ SWOJSKIE SŁOWNICTWO. ZALECIAŁO ZWYKŁYM CHAMSTWEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
JAKIEŚ SWOJSKIE SŁOWNICTWO. ZALECIAŁO ZWYKŁYM CHAMSTWEM.
Ot i co, przemówił gmin, ale co go tak ubodło, jak nie ma rogów to przynajmniej powinien trzymać fason
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A no to, że jak jest przejazd, to jest on oznaczony dla maszynisty, tak jak znak na drodze dla kierowcy. Maszynista widząc taki znak ma obowiązek dać sygnał i przede wszystkim zwolnić. Jeżeli w każdej wiosce będą się upominać o przejazd ("no bo oni mają, to dlaczego my nie będziemy mieli? co my gorsze?") to ten pociąg co chwilę będzie zwalniał i nigdy nie rozwinie prędkości do jakiej przystosowano nowe tory. Po co więc w takim przypadku cała inwestycja? Ludzie są przyzwyczajeni, że przejazd był, to i musi być. Ale jak się przesiądą z furmanek na pociąg i przyjdzie im tak jak teraz jechać telepcem 3 godziny do wawy, to zrozumieją.
Jeżdzę od wielu już lat pociągiem do Warszawy i nie zauważyłem żeby pociągi hamowały na przejazdach, owszem zwalniają a nawet się zatrzymują ale tylko na stacjach. W Brzozowicy będą podobno 4 przejazdy więc mam pytanie do fachowców jak tam będą jeździły pociągi? Przejazd dzielący wieś powinien być obowiązkowo niezależnie od bredni jakie będą tutaj wypisywać ludzie niezwiązani z Jelnicą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...