Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
poli napisał:
Niech zamieszka u ciebie
albo u Ali Baby ...skoro tacy prawi i sprawieliwi obrońcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don Corleone gdyby ten facet miał sumienie toby nikogo nie zabił Życia ludzkiego nie wróci choćby 100 lat przesiedział,,, więc wyluzuj majtasy czeka go road to hell
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kawał swojego życia zmarnował za kratami, to należy mu się teraz trochę spokoju i prywatności". Jasne, a zmarnował ten kawał życia z naszej winy. Nic mu sie nie należy, skoro już wyszedł, to tak jak inni może kupić sobie mieszkanie. Nie ma pieniędzy? Jego i tylko jego problem. A przed 25 laty nie miał swojego mieszkania, przyznano mu komunalne, czyli wybudowane i utrzymywane z naszych podatków. Trudno, aby przez ćwierć wieku stało puste. Jego rzeczy? Zgniły. Mógł sobie wynająć jakiś skład i przechować do wyjscia na wolność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
A skąd wiesz czy nie zabił w obronie koniecznej? Odbył swój wyrok, mieszkanie mu zabrali BEZPRAWNIE - ktoś powinien za to odpowiedziec
dostal 25 lat. Mysl troche...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wobrazcie sobie ze zabil gnoja, ktory zgwałcił jego córkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie pisz głupot,powiedz prawdę za co ten chwast siedział !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
Prawda, wszystko prawda. Jednak w doktrynie prawa karnego ten człowiek odpokutował już swój czyn, a z artykułu wynika, że mieszkanie zabrano mu bezprawnie. Suche fakty... Kilka faktów: mieszkał w lokalu, które mu dało społeczeństwo. Jeżeli teraz wyszedł na wolność po 25 latach, oznacza, że lokal dostał jeszcze w czasach PRL-u, co by nie mówić - ale łatwiej było o lokal socjalny wtedy niż obecnie. Po drugie - siedział za zabójstwo człowieka. A skąd wiesz, jakie były motywy tego zabójstwa? Może coś go do tego skłoniło, trudna sytuacja życiowa, zlisił się na czyjąś własność i zabił swoją ofiarę. Myślisz, że choć jest zabójcą, jest pozbawiony sumienia? Gdybym ja siedział za zabójstwo, sumienie by mnie na pewno dręczyło do końca moich dni, jestem pewny, że tego faceta też dręczy w dalszym ciągu i gdyby mógł cofnąć czas - to by go cofnął. Kolejna rzecz - "siedział w ciepełku i myśli, że spłacił dług wobec społeczeństwa". Więzienie to nie "ciepełko" jak Ci się wydaje, tylko zakład pozbawiający Cie wolności na dłuuugi czas, zmuszający siłą rzeczy człowieka do refleksji nad swoim postępowaniem. Zabił - udowodniono mu winę, wymierzono karę. Odbył ją, choć po 15 latach mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie za dobre sprawowanie. Tak więc wobec społeczeństwa i zgodnie z prawem - spłacił dług. Nie wybielam tu tego człowieka, ale też nie odbieram mu prawa do człowieczeństwa. Odbierając życie komuś, odebrał tym samym sobie szansę na normalny żywot. Nie potępiajcie go tylko dlatego, że "śmie" zwracać się o pomoc. Jeżeli jej nie otrzyma, jest duża szansa, że znów popełni przestępstwo aby wrócić za kraty i mieć "za co żyć". Tak jest szansa, że może skierują go do jakiejś pracy i powróci do społeczeństwa jako zupełnie inny nowy człowiek. Nie bulwersują mnie wasze opinie, dopóki nie zacząłem studiować prawa, miałem takie same zdanie, jednak gdy poznałem mechanizmy, przyczyny i skutki np. przestępstw, inaczej patrze już na te sprawy. Pozdrawiam
O czym ty gosciu pleciesz? Jaki kraj takie prawo i tacy prawnicy. To ze mu narod, a raczej jakis urzednik dal za pieniadze spoleczenstwa lokal a pozniej go odebral aby sie nie marnowal stojac pusty to nie oznacza, ze mu sie to nalezy bardziej niz jakiemus mlodemu malzenstwu, ktore chce wychowac swoje dziecko na porzadnego czlowieka. Bezprawne to jest rozdawanie mieszkan za nasze pieniadze marginesowi spolecznemu. Nie wnosza nic do spoleczenstwa a tylko trzeba za nich ciagle placic. Jakie splacenie dlugu??? Jak mozna splacic dlug odbierajac raz na zawsze komus zycie???? Nigdy juz go nie splacisz, a jak masz nadal inne zdanie to idz pogadaj z rodzina zabitego, moze ich przekonasz ze o calej sprawie juz zapominamy bo bandyta posiedzial za kratami za nasze pieniadze. To ze kogos zabil i teraz zbiera tego zniwo to wlasnie to jest dopiero prawdziwa kara za jego wystepek. Panstwo nie daje takich mozliwosci wejscia na rynek pracy porzadnym obywatelom jak bandytom. Mam tu na mysli wlasnie takie podejscie do sprawy ze jemu sie niby cos nalezy, a pozostalym mowicie taki tekst: "to wez sie do roboty". To ze zabil to juz jest to rzecza niewyobrazalna dla drugiego czlowieka i niepodlegajaca jakimkolwiek usprawiedliwieniom. to ze dostal 25 lat to samo to swiadczy ze nie byla to zbrodnia mniejszej rangi czy w jakis okolicznosciach lagodzacych. Taki czyn wyklucza ze spoleczenstwa, dlatego ze taka jednostka nie potrafila zyc w tym spoleczenstwie. I nie wiem dlaczego siedzac w pace ma prawa obywatelskie. "Jeżeli jej nie otrzyma, jest duża szansa, że znów popełni przestępstwo aby wrócić za kraty i mieć "za co żyć"." - a co to ma byc? szantaz? jak nie otrzymam pomocy to znow taki bede? to jak to sie ma do twojego czlowieka odmienionego? Takie myslenie jak twoje doprowadzilo wlasnie do tego, ze ludzie nie boja sie popelniac przestepstw, gdyz wiedza ze pozniej jeszcze czeka ich ulatwione zycie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...