Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Aktywne kobiety zjechały do Sawina (zdjęcia)

Utworzony przez Chełmianin N, 2 lipca 2012 o 18:23 Powrót do artykułu
Konkurs "Aktywna Kobieta Lubelszczyzny 2012",wymyśliła niedouczona tępa głowa,co nie rozumie ,że w nazewnictwie obowiązuje podstawa naukowa.Douczcie się aktywne Panie i poczytajcie,co o tym sądzą Panowie i Panie. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne aaumocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po pierwsze, nazwa konkursu brzmiała "Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2012", po drugie, to tylko nazwa, a nie o nazwę tu chodzi, lecz o idęę. Nie zrozumie tego ten, kto w Forum nie uczestniczył i nie widział aktywnych Pań, które otrzymały statuetki. Zamiast krytykować może warto rozejrzeć się wkoło i docenić aktywne kobiety, które działają w lokalnych społecznościach, by poczuły się dowartościowane nie tylko raz w roku podczas Forum Kobiet Aktywnych. Dziękujemy jednak za uwagi, wyciągniemy z nich wnioski na przyszłość. J.K.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy te dane są tajne, bo nigdzie nie ma kto dostał te statuetki? Które Panie są najbardziej aktywne na Lubelszczyźnie ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czytajcie ze zrozumieniem ,zaś wnioski same się nasuwają,że ludzie prawdy nie znają i przyjmują bezmyślnie,to co inni celowo narzucają.Nie pamiętam ile czasu temu pisałem i zwróciłem uwagę, tylko na niepoprawność nazwy i podałem,że powinno brzmieć Aktywna Kobieta z Lubelskiego.Lubelszczyzna w urojeniach istnieje,bo w rzeczywistości nie istnieje.Jeśli Panie są innego zdania,niech wskażą podstawę prawną i naukową.Idea aktywizacji kobiet,jest słuszna i tego nie krytykowałem,bo z czasów PRL-u już ją znałem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: