Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Badania na Górze Chełmskiej: Odkryli romańską świątynię Św. Jana Złotoustego?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 września 2016 o 16:40 Powrót do artykułu
Ukraińcy są takimi spadkobiercami Starorusinów jak współcześni Francuzi Celtów/Galów. Nie przesadzajmy. Ruś Kijowska to nie Ukraina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no właśnie mieszkali tam tutejsi czy Rusini a nie żadni ukraińcy jak usiłują nam wmówić, ukrasińcy nie sa potomkami rusinów lecz bieżeńców z dzikich pól
0
Ruś w Chełmie ? tak było
0
Postaram się trochę wyjaśnić. Treściwie i w sposób łatwy do zapamiętania. Owszem Chełm przez czas pewien należał do Rusi ....starej dobrej Rusi ( ale nie żadnej Ukrainy), której książęta Rurykowicze nie mordowali Polaków jak ukraińscy banderowcy lecz w razie wojen jeńców po prostu osiedlali w swoim państwie by ci pracowali i zagospodarowywali księstwo. Od początku jednak - pierwotnie na terenia Chełma jak i LWOWA zresztą też !!!! - istniały grody Lędzian. Lędzianie to plemię polskie jedno z największych. Od jego nazwy zresztą pochodzą nazwy "Polska" "Polacy" np  perskie Lechistan, litewskie Lenkas, węgierskie Lengyel czy ruskie Lach, Lachy. W roku 981 książę ruski Włodzimierz najechał te ziemie i przyłączył to swego księstwa. Później zmieniały one swą przynależność, a to za sprawą Chrobrego, a to Śmiałego aby w końcu w wieku XIV dołączyć znowu do Polski ostatecznie. W międzyczasie książę Rurykowicz imieniem Daniel lokował  miasta książęce w Chełmie...Lwowie na miejscu dawnych lędziańskich grodów. Jednak do rozbudowy tych ośrodków bardzo chętnie ściągał rzemieślników przede wszystkim  polskich. Z kolei słowo jeszcze o ludności polsko-lędziańskiej po włączeniu tych ziem do Rusi. Otóż jak nam przekazuje mnich staoruski Nestor  w swej kronice - Lachów tutejszych w dużej części przesiedlono w głąb księstwa ruskiego na wypadek gdyby mieszkając nadal u siebie nie zatęsknili za Polakami z drugiej strony granicy i nie zechcieli i u siebie panowania Piastów. Natomiast ludność ruska na terenach, o których piszę czyli tzw ziemia czerwieńska, tereny chełmskie - lwowskie itd, w gruncie rzeczy w większej ilości pojawiła się w związku ze słynnym najazdem na Europę srodkowo-wschodnią Tatro-Mongołów. Tak przy okazji - skoro już czytelnicy przeczytają co napisałem sami stwierdzą, iż ukraińskie bajania o etnicznych ziemiach ukraińskich typu Nadsanie czy Chełmszczyzna to brednie, a Rusini byli imigrantami. Amen.
0
Z ciekawością przeczytałem tekst Pana ok ok dobre tego nie wiedziałem !
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dziękuję za uznanie i polecam się na przyszłość :) Dla wiadomości wszystkich a zwłaszcza pseudohistoryków ukraińskich podkreślam, iż napisałem prawdę i tylko prawdę, a dowody na to można znaleźć m.inn w staroruskich kronikach. Amen
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
...i przepraszam za literówki, które niestety mi się tu i ówdzie przytrafiły. Pozdrawiam.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: