Szanowni rolnicy!! Chcę ostrzec wielu rolników zanim podpiszą umowę z SM Biomlek, Czytajcie dokładnie umowy i to pod czym składacie swoje podpisy!!!!! Teraźniejsza umowa kontraktacyjna jest tak sporządzona że przez conajmniej 5 lat rolnik jest uwięziony w ich szponach!! Jest tak sporządzona przez prawnika że bardzo ciężko jest ją wogóle zinterpretować i można się tylko domyślać co mogą oznaczać coniektóre ustępy i punkty. Dobrze się zastanówcie zanim podpiszecie taką umowę. Jestem rolnikiem który taką umowę właśnie podpisał, a teraz nie mogę się od nich uwolnić!! Gdybym odszedł przed czasem musiałbym zapłacić karę w wysokości dopłat kontraktacyjnych i ilościowych od wszystkich oddanych już litrów nie tylko za moje mleko ale także za mleko które oddał mój ojciec (bo przejąłem gospodarstwo), a także odszkodowanie na rzecz spółdzielni w wysokości zysku jaki odniosłaby mleczarnia gdyby wykorzystała moją kwotę mleczną przez 5 lat!!! do tego przepadają udziały! to są tak duże pieniądze że pomimo iż wielu już próbowało odejść to wracali bo nie mieli czym zapłacic. a wielka pani kierownik jest tak przemiła że lepiej tam nie zachodzić i nie pytać się o nic bo można dostać takich i innych! Kierowcom też jak nie dasz wódki czy piwa to ci tak pobierze mleko że wychodzi milion bakterii. Czytajcie zanim cokolwiek podpiszecie!
Zaloguj się, aby oddać głos
0