Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Cementownia "Chełm". Tony śmieci pracują na cement

Utworzony przez czytelnik, 3 sierpnia 2014 r. o 20:41 Powrót do artykułu
Brawo i jeszcze raz Brawo B)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się nie ma co cieszyć. Ciekawe co teraz wdychamy zamiast cementu? Komin wszystko przyjmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spalarnia smieci pod elegancka unija nazwa eko paliwa, dziekujemy ze tak cicho udalo sie zrealizowac ta inwestycje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taka firma fajna która gospodarowała  naszymi odpadami  ze naszych śmieci brakowało aż musiała sprowadzać z Niemiec przy pomocy  firmie z  trawnik "koledzy wozili"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wyselekcjonowane śmiecie są tańsze od węgla, którego użycie na domiar złego przekłada się na emisję dwutlenku węgla." - aha, podczas spalania wyselekcjonowanych śmieci nie powstaje dwutlenek węgla. Inżynierom, którzy opracowali te metodę, nagroda Nobla, natychmiast. I doktoraty hc wszystkich uczelni chemicznych świata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...bardzo interesujące technologia, która przekłada się na ekonomiczne  problemu odpadów. Z drugiej strony zastanawiam się, ile cementu produkują obecnie w porównaniu do lat np. siedemdziesiątych? Nie mieszkam w Chelmie od kilku dziesięcioleci, ale pamiętam, że to był największy zakład pracy dla miasta i okolicznych wsi! Można mieć nadzieje, iż produkcja utrzymała się na nie mniejszym poziomie! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak śmierdziało w serebejach, tak dalej smierdzi :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taaa, a niemieckie śmieci w szczególności są nadzwyczaj ekologiczne, cała Europa zabija sie żeby spalać je u siebie , ale to właśnie Chełm ma ten przywilej i ogromne szczęście
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zebrała się grupa wiecznych malkontentów i jęczy od rana! podejrzewam że to od tych upałów taki zastój w waszych głowach panuje! ludzie, dajcie na wstrzymanie, artykuł jest ogólnie o spalaniu i pozyskiwaniu energii a wy chcielibyście znać cały proces od podszewki, ba zastanawiacie się ile to cementu jest teraz produkowane a ile było 40 lat lat temu choć artykuł nie o tym!  zejdźcie ze słońca, schowajcie się w cieniu i weźcie coś zimnego dla ochłody
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zebrała się grupa wiecznych malkontentów i jęczy od rana! podejrzewam że to od tych upałów taki zastój w waszych głowach panuje! ludzie, dajcie na wstrzymanie, artykuł jest ogólnie o spalaniu i pozyskiwaniu energii a wy chcielibyście znać cały proces od podszewki, ba zastanawiacie się ile to cementu jest teraz produkowane a ile było 40 lat lat temu choć artykuł nie o tym!  zejdźcie ze słońca, schowajcie się w cieniu i weźcie coś zimnego dla ochłody
masz rację, dobrzy Niemcy pozwolili pozyskiwac nam energię ze swoich drogocennych ekologicznych smieci, poświęcaja się i sami ich nie spalaja tylko oddają nam,a tu wszyscy narzekają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do: lubellak@op.pl   ... nie wiem skąd pomysł, aby ochrzcić mnie malkontentem dlatego tylko, ze zastanawiam się nad wielkością produkcji. Nie mam nic przeciw nowym technologiom pozyskiwania energii, a wręcz przeciwnie...Uważam, że więcej zakładów produkcyjnych w miarę rozwoju techniki powinno przejść na podobne rozwiązania. Od postępu nie należy uciekać, tylko wprowadzać go do naszej codzienności. Nie ukrywam  faktu, iż miałem nadzieję na informację dotyczącą właśnie ilości produkowanego cementu, i jak się to ma do lat minionych ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze ,że tak pozwala proces obecny technologiczny.To dla mnie miłe,mój ojciec budował Cementownię Chełm od samego początku chyba przełom lat 50/60 (byłam kilkuletnim brzdącem)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skąd tern czarny dym jeżeli to takie ekologiczne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polak był głupi jest głupi i będzie głupi a Niemiec to zawsze wykorzysta   ten cement jest   gó...o   wart   kiedyś dodawali pyły radioaktywne a teraz niemieckie śmieci metoda mokra to był cement a metoda such to jest lipa     
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem ze spalaniem śmieci jest taki że te śmieci ze śmietników mają brzydki zapach (śmierdzą) już przy dojeździe do cementowni , a odnośnie cementu powodują wzrost zawartości chloru w cemencie co po przekroczeniu może powodować korozję zbrojenia w betonie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...