Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
za kazdy przystanek 120 płaci !!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kamil napisał:
Dojechanie z jednego końca miasta na drugi do szpitala na wcześniej zaplanowane i zapisane badania z dzieckiem zajęło mi 40 min! Dziękuje wam wieśniaki z Rudej i okolic że swoimi interesami utrudniliscie zycie mieszkancow. trzeba bylo zablokowac Urzad Miasta a nie najruchliwsze rondo w mieście. WIEŚ
A teraz mój przejazd do lekarza z chorymi dziećmi będzie trwał ok 1,5 godziny zamiast pół i to za każdym razem, a ty utrudnienie miałeś raz ,,MIESZCZUCHU" ciekawe co powicie jak za rok pani prezydent ustali cene biletów CLA na 5 zł bo prezes musi dostać podwyżkę,a wy MIESZCZUCHY na piechotkę. Może zdrówko wam się poprawi po takiej gimnastyce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzywy ogorek napisał:
Jeżeli ktoś bedzie bronił tych baranow co łazili po rondzie dziś to osobiscie przyp....le. Ludzie w kazdym powaznym miescie sa dworce autobusowe tam autobusy sie zatrzymuja i wysiadka. Z linia 120 bylo tak ze ludziska wozili sie po calym miescie zatrzymujac na wiekszosci miejskich przystankow. Skoro chca sparawiedliwosci to moze niech PKS tez jezdzi pocalym miescie po Chelmie, Lublinie itp. Od tego jest komunikacja miejska. A te barany ktore blokowaly miasto niech blokuja swoja wieś. Bo caly Chełm był sparalizowany. ludzie do pracy nie podojezdzali, dzieci staly pod kilkoma szkolami bo rodzice utkneli w korkach. Nie bede sie dziwil jak jutro te osoby tylko po wysiadce na przystanku z lini 120 dostana po mordzie od duzej grupy ludzi bo nalezy im sie to. WIES NIECH BLOKUJE WIES. Nikt was w Chelmie nie chce
KRZYWY OGÓRKU tobie chyba i mózg się skrzywił przecież PKS już jeżdzi po mieście spróbój się przejechać. Jak masz swój samochód i zarabiasz kupe szmalu to jesteś cwany. Życzę ci abyś MUSIAŁ jeżdziś autobusami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mandaty były dwa policja nie wie ile wystawiła mandatów ale sajgon
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HA HA, nie chcieliście płacić ile żądali, zapłacicie 1000% normy w mandacie, to powinno nauczyć was pokory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Key napisał:
Widzę, że Ty i Kamil macie dziwne podejście do tego prostestu. Kamil: może się zdarzyć, że nie będziesz musiał jeździć do tego szpitala, bo pielęgniarka lub lekarz nie przyjedzie, bo właśnie może nie przyjechał z tej właśnie wsi, której zabroniono wjazdu do miasta....nie pomyślałeś o tym? Krzywy ogórek: Nie rozumiesz, że komunikacja miejska jest na skraju bankructwa? A wiesz kto do tego doprowadził? No właśnie władze miasta Oboje powinniście się cieszyć, że ludzie - biedni ludzie, nie dają sobie w kaszę dmuchać. Dzięki nim funkcjonują szkoły, sklepy, bazary etc itp....Czy to tak ciężko to zrozumieć? Jeśli obaj macie po 12 lat, to wybaczcie mi moje wypociny, bo to chyba nic nie da . Już nawet, nie zagłębiając się w temat, nie wydaje wam się to absurdalne, lub idiotyczne? To absurd, a z absurdem trzeba walczyć, i całkiem słusznie robią to mieszkańcy gmin. Nikt z tych mieszkańców nie będzie jeździł autobusami miejskimi, bo ich na to niestać. Miasto się zmieni w ciągu roku, dwóch. Właściciele zaczną zamykać małe sklepiki, butiki, spadnie handel, wzrośnie bezrobocie, będą zwolnienia nauczycieli w szkołach...Czasem wystarczy chwilkę pomyśleć, by zrozumieć jakie mogą być konsekwencje tej sytuacji w przeciągu kolejnych kilku lat. Z jakiej racji mieszkancy tych gmin mają się dokładać do komunikacji podmiejskiej, która jest nie rentowna? Władze miasta utopiły pieniądze, to niech zaczną od siebie, a nie od biednych ludzi, którym i tak ledwo wystarcza na życie. Mam nadzieję, że naświetliłem wam istotę problemu i nie będziecie więcej trolować Życzę wytrwałości protestującym, a sprawę sugeruję zgłosić to Urzędu Ochrony Konsumentów, bo w tym momencie lamane są prawa konsumenta - miasto narzuca jeden środek komunikacji, co jest niezgodne z prawem . Kwestia przystanków: Rozumiem więc, że jeśli autobusy konkurencji nie wjadą do miasta od jutra przystanki komunikacji miejskiej zostaną zaorane i zostanie posiana trawa? Troszkę myślenia nikomu nie zaszkodzi, sugeruję aby sami mieszkańcy Chełma wyszli na ulicę, bo przyznaję, że w takim mieście nie chciałbym mieszkać. AMEN
LEPIEJ NIE DA SIĘ TEGO UJĄĆ POPIERAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Red Star. napisał:
HA HA, nie chcieliście płacić ile żądali, zapłacicie 1000% normy w mandacie, to powinno nauczyć was pokory.
Mała szkodliwość czynu. Sędzia też ze wsi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gośka napisał:
LEPIEJ NIE DA SIĘ TEGO UJĄĆ POPIERAM
Dziękuję Gosiu za zrozumienie. Co prawda nie mieszkam już w tej gminie ale śledzę tą sytuację z drugiego końca polski i ciężko mi pojąć taką decyzję władz miasta . Dziś zapoznałem z tą sytuacją moich znajomych i stwierdzili, że są tylko trzy sposoby rozwiązania waszego problemu: 1. Łapówka. 2. Ważny telefon z Warszawy (czytaj: znajomości). 3. Koniec świata. Mam jednak nadzieję, że sami mieszkańcy dostrzegą problem i wspomogą was w waszym działaniu. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://zalukaj.tv/polecony,2895680/ ciekawy link z filmem z protestu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzywy ogorek napisał:
Jeżeli ktoś bedzie bronił tych baranow co łazili po rondzie dziś to osobiscie przyp....le. Ludzie w kazdym powaznym miescie sa dworce autobusowe tam autobusy sie zatrzymuja i wysiadka. Z linia 120 bylo tak ze ludziska wozili sie po calym miescie zatrzymujac na wiekszosci miejskich przystankow. Skoro chca sparawiedliwosci to moze niech PKS tez jezdzi pocalym miescie po Chelmie, Lublinie itp. Od tego jest komunikacja miejska. A te barany ktore blokowaly miasto niech blokuja swoja wieś. Bo caly Chełm był sparalizowany. ludzie do pracy nie podojezdzali, dzieci staly pod kilkoma szkolami bo rodzice utkneli w korkach. Nie bede sie dziwil jak jutro te osoby tylko po wysiadce na przystanku z lini 120 dostana po mordzie od duzej grupy ludzi bo nalezy im sie to. WIES NIECH BLOKUJE WIES. Nikt was w Chelmie nie chce
sam sobie daj lepiej w mordę to zrozumiesz może, że powodem protestu jest to, że Miasto Chełm chce od gmin PIENIĘDZY za to że CLA wydłuży kursy na wieś!!! Wsiochy są "be", ale nasze pieniądze są wam potrzebne. Powiem więcej są niezbędne bo zbankrutuje wasza spółka i dlatego prezydent jest bezkompromisowa. Nie zgadzam się, aby wójt mojej gminy wywalał kasę bez sensu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po to na niego głosowałem, aby dbał o kasę gminy nie tak jak wasza prezydent, która nie potrafi zmobilizować szefów spółki, aby wzięli się do roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LAĆ PAŁAMI HOŁOTĘ! napisał:
Posłuchaj demagogu! Mnie gówno obchodzą problemy komunikacyjne tych czy innych mieszkańców - może i w tym temacie masz rację. Ale jak to już ktoś mądry napisał - chcecie przeciwko czemuś protestować - idźcie tam, gdzie siedzi adresat tego protestu. Jeśli utrudnia wam życie wójt czy jakiś konkretny urzędnik czy poseł - to idżcie protestować do jego biura, a nie blokować ulicę. Blokowanie ulic jest zwykłym burym chamstwem i anarchią, a dorabianie do tego ideologii nic nie zmieni. Wszystkich szwendających się po rondzie "protestujących" powinna policja pałami rozpędzić - bo tak w cywilizowanym świecie postępuje się ze zwykłą hołotą i menelstwem - którymi w gruncie rzeczy są ci wszyscy aspołeczni, skrajnie egoistyczni troglodyci. Hołota i tyle!
Protest pokazuje jaka władza rządzi w twoim mieśćie. I jak ją obchodzisz właśnie ty mieszkańcu Chełma, bo za kilka lat przeprowadzisz się na wieś, żeby sobie kartofli posadzić i mieć co żreć, bo w twoim mieście nie będzie ani pracy, ani zasiłków, nic nie bedzie! Ale za to będzie za późno...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
felek - dobra riposta a niżej kolejna Znalezione w sieci : http://img109.imageshack.us/img109/9434/52456510452166974713516.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego niby takie 120 ma zatrzymywać się na przystankach należących do miasta? przystanki są remontowane, sprzątane itd. przez miasto więc przewoźnik prywatny chyba powinien coś dołożyć a jak nie on no to gminy z których przewoźnik wykonuje kursy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko że od kąt linie 120-120W-120A jeździ po mieście to opłacają każdy przystanek na którym się zatrzymują poczynając od samych nowin do waszego chełma płacą również że korzystają z dróg i pieniądze idą do miasta. Sami też pomyślcie mniej przystanków mniej kasy dla miasta Fiszowa sama sobie koło dupy robi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komodo napisał:
tylko że od kąt linie 120-120W-120A jeździ po mieście to opłacają każdy przystanek na którym się zatrzymują poczynając od samych nowin do waszego chełma płacą również że korzystają z dróg i pieniądze idą do miasta. Sami też pomyślcie mniej przystanków mniej kasy dla miasta Fiszowa sama sobie koło dupy robi
Do szkoły "baranie" idź.....................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chełm napisał:
Do szkoły "baranie" idź.....................
Nie nazywaj kogoś baranem, skoro sam jesteś przywódcą tego stada. To Twoje pastwisko chcą ogrodzić - nie mam racji? Więcej konstruktywnej dyskusji Właściciel 120 płaci za wykorzystanie przystanków w mieście. Chodzi o to, że władze miasta zmuszają GO/GMINĘ do extra pay z przeznaczeniem na CLA. Z jakiej racji ktoś ma dokładać się do paszy dla Twojego stada? PS. Śmiesznie wyszło z tymi baranami Post napisany radośnie, niech się "chełm" nie obraża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po 1: nie rozumiem dlaczego "Key" i "daro" mają w tym przypadku jakiś żale do Prezydent Chełma A. Fisz. Przecież to nie ona a Rada Miasta uchwaliła takie a nie inne prawo lokalne. I to nie "wczoraj" a w 2009 roku - czy wójt i rada gminy Ruda Huta o tym nie wiedzieli wcześniej? Nie wierzę. Gmina Chełm wiedziała i bez problemu się w tym temacie dogadała. Po 2: nikomu nie odmawiam prawa do protestowania ale...w państwie, nazwijmy to, prawa, każda akcja protestacyjna z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej - w tym przypadku newralgicznego punktu komunikacyjnego - powinna być zgłoszona 14 dni przed terminem akcji. Tego nie uczyniono, więc protest jest całkowicie nielegalny Po 3: taka forma i miejsce protestu uderza przede wszystkim w mieszkańców miasta Chełma a nie w osoby odpoiwedzialne za takie a nie inne prawo. I to mi sie bardzo nie podoba Po 4: protest wywołuje codziennie gorącą dykusję wśród kierowców korzystających z CB Radia - i chyba ma więcej przeciwników niż zwolenników. Podobał mi sie jeden dialog pomiędzy kierowcami - jeden kierowca w wulgarny dość sposób był "za" protestem, drugi zadał jemu pytanie:"A dlaczego jak chcesz jechać do USA to nie możesz ot tak sobie wsiąść w samolot i polecieć do N. Jorku czy Chicago tylko musisz mieć wizę?" Bo takie mają prawo - usłyszał w odpowiedzi. No i dzięki takiej odpoiwedzi zgasił "krzykacza" słowami: No i sam sobie odpoiwedziałeś dlaczego "120" nie może jeździć po całym Chełmie! Bo takie jest prawo lokalne w Chełmie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc 1. Nie mam żalu do Pani prezydent - nie jestem mieszkańcem tego miasta i nie korzystam z usług linii 120 Jednak absurdom i takim rozwiązaniom mówię: NIE. 2. Nie znam szczegółów przeprowadzenia tego protestu - powinno być zgłoszone tj. wszelkie władze powinny dostać informacje o tym fakcie. 3. Niestety mentalność człowieka, któremu nie dzieje się krzywda, jest taka, że jeśli jego to nie dotyczy to znaczy, że wszystko w koło jest ZŁE? Rozumiem więc, że akceptujesz każde prawo lokalne, które narzucą władze miasta? Jak każą skoczyć Ci w ogień, to pójdziesz i skoczysz? Twoja odpowiedź: NIE, nie ######ę. Jestem neutralną osobą w tym sporze, jednak nie mogę tego pojąć jak to wszystko jest możliwe w Polsce? Może Ty mi wytłumaczysz dlaczego Gmina R-H ma akceptować prawo lokalne miasta Chełm, które jest zwyczajnie złe? Kiedyś jeździła do tych miejscowości linia 20 i 10 ka. Obie linie zlikwidowano. Mieszkańcy nie mieli jak dojechać do miasta. Jakoś wtedy nikt się tym nie przejmował . Teraz nagle, ktoś się obudził i zauważył, że można z tego niezłe fundusze wyrwać. Zróbmy więc tak - postawmy warunki nie do odrzucenia, prywatny przewoźnik pójdzie na bruk, ludzie stracą pracę i w dodatku gmina będzie się dorzucać do naszych CLA Piękny plan działania - nie mam racji? Prawda jest taka, że chodzi o kasę. Linia jest bardzo opłacalna - kiedyś linie 20/10 były kurą, która znosiła złote jajka. Dawała ogromny zastrzyk finansowy dla MPK. I to o to chodzi. Nie wierzę więc w to, że prywatny przewoźnik powiedział, że on chce jeździć za free po mieście. Z pewnością chciał się dokładać do obsługi przystanków na których się zatrzymuje. Staram się obiektywnie oceniać tą sytuację. Nie mam interesu ani przy jednej czy drugiej stronie. Z drugiej strony chciał bym aby faktycznie monopolistą w mieście zostały CLA - wtedy to one dyktowały by warunki. Chełmianie po roku zauważyli by, że jednak mieszkańcy R-H wiedzieli o co walczą (podniesienie cen biletów). Nie walczą tylko w swoim interesie, walczą w interesie NORMALNOŚCI. Pozdrowionka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Key napisał:
abc 1. Nie mam żalu do Pani prezydent - nie jestem mieszkańcem tego miasta i nie korzystam z usług linii 120 Jednak absurdom i takim rozwiązaniom mówię: NIE. 2. Nie znam szczegółów przeprowadzenia tego protestu - powinno być zgłoszone tj. wszelkie władze powinny dostać informacje o tym fakcie. 3. Niestety mentalność człowieka, któremu nie dzieje się krzywda, jest taka, że jeśli jego to nie dotyczy to znaczy, że wszystko w koło jest ZŁE? Rozumiem więc, że akceptujesz każde prawo lokalne, które narzucą władze miasta? Jak każą skoczyć Ci w ogień, to pójdziesz i skoczysz? Twoja odpowiedź: NIE, nie ######ę. Jestem neutralną osobą w tym sporze, jednak nie mogę tego pojąć jak to wszystko jest możliwe w Polsce? Może Ty mi wytłumaczysz dlaczego Gmina R-H ma akceptować prawo lokalne miasta Chełm, które jest zwyczajnie złe? Kiedyś jeździła do tych miejscowości linia 20 i 10 ka. Obie linie zlikwidowano. Mieszkańcy nie mieli jak dojechać do miasta. Jakoś wtedy nikt się tym nie przejmował . Teraz nagle, ktoś się obudził i zauważył, że można z tego niezłe fundusze wyrwać. Zróbmy więc tak - postawmy warunki nie do odrzucenia, prywatny przewoźnik pójdzie na bruk, ludzie stracą pracę i w dodatku gmina będzie się dorzucać do naszych CLA Piękny plan działania - nie mam racji? Prawda jest taka, że chodzi o kasę. Linia jest bardzo opłacalna - kiedyś linie 20/10 były kurą, która znosiła złote jajka. Dawała ogromny zastrzyk finansowy dla MPK. I to o to chodzi. Nie wierzę więc w to, że prywatny przewoźnik powiedział, że on chce jeździć za free po mieście. Z pewnością chciał się dokładać do obsługi przystanków na których się zatrzymuje. Staram się obiektywnie oceniać tą sytuację. Nie mam interesu ani przy jednej czy drugiej stronie. Z drugiej strony chciał bym aby faktycznie monopolistą w mieście zostały CLA - wtedy to one dyktowały by warunki. Chełmianie po roku zauważyli by, że jednak mieszkańcy R-H wiedzieli o co walczą (podniesienie cen biletów). Nie walczą tylko w swoim interesie, walczą w interesie NORMALNOŚCI. Pozdrowionka
Ad. 1 - ciężko w to co piszesz uwierzyć patrząc na Twój wczorajszy post z godz. 22:39 - moim zdaniem na fotce z "programem wyborczym" powinna być Rada Miasta a nie Prezydent A. Fisz . Wtedy bym śie z Tobą zgodził. Ad. 2 - no "niestety" - taka akcja powinna być zgłoszona do UM, który, de facto, nie miałby podstaw do nie wydania zgody Ad. 3 - nie, nie akceptuję każdej głupoty w prawie lokalnym ale... sami tych "mądrych inaczej" radnych wybraliśmy. Jestem pewien, że w większości polskich gmin, powiatów i miast znaleźlibyśmy niejeden podobny "kwiatek prawny". Aha - fakt, na pewno nie skoczyłbym w ogień Piszesz: " dlaczego Gmina R-H ma akceptować prawo lokalne miasta Chełm, które jest zwyczajnie złe?". No cóż, chociażby dlatego, dlaczego Ty respektujesz prawo np. w innym mieście czy kraju. Przykład : wsiadasz do komunikacji miejskiej w W-wie. Jaki i jakiej wartości bilet kasujesz? Taki jak "u siebie" czy taki, który obowiązuje w W-wie? Jedziesz np. do Berlina - płacisz złotówkami czy euro? (bo rodzaj waluty to też prawo lokalne). Czy chcesz czy nie podporządkowujesz się prawu lokalnemu obowiązującemu w i W-wie i Niemczech:) Czy miasto zwietrzyło interes w przejęciu linii 120? Trudno mi wyrokować. Ale spójrzmy na ten spór z takiej oto strony: przykładowo jesteś właścicielem czegoś (nieruchomość, grunt itp.) i na tym Twoim czymś (oczywiście za Twoją zgodą i z zawartą umową na czas określony) ktoś robi mniejszy lub większy biznes.Oreintujesz się, że zamiast tego kogoś Ty sam mógłbyś zarabiać (i to więcej bo odpadają koszty najmu, wynajmu itp.). Więc nie przedłużasz umowy (no chyba masz takie prawo jako właściciel?!) i "przejmujesz" interes. Czy obchodzi Ciebie jak się druga strona czuje? Wątpię. I tutaj właśnie taka sytuacja nastąpiła. I nie stało się to "z dnia na dzień" - dlatego napisałem, że np. gmina Chełm mogła dogadać się z miastem ws. komunikacji. Obecny przewoźnik na pewno nie jeździ "za darmo" po mieście - każdy "zajazd" w zatokę przystankową jest przez niego opłacony (inaczej nie mógłby świadczyć takich usług). Wymień znane Tobie miasto w którym monopolistą komunikacji zbiorowej nie jest spółka miejska? Podmioty prywatne, o ile są "wpuszczone" na miasto, muszą dostosować się do przepisów danego miasta i nie one dyktują warunki tylko właśnie "miasto". Chyba się ze mną zgodzisz? Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Foto znalazłem w sieci - nie oznacza to, że się nie zgadzam z Tobą, że faktycznie może i ktoś inny powinien być na tym zdjęciu (jednak musimy założyć, że nie wiemy kto jest na fotce, bo twarz jest zasłonięta) . 2. Oboje się zgadzamy w tej kwestii . 3. Nie chodzi mi o przepisy i prawo lokalne tylko o LUDZI. Pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...