Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kwitnie handel nielegalnym nabiałem

Utworzony przez med, 29 września 2009 r. o 22:59 Powrót do artykułu
juz i biednych babci sie czepiaja co chca dorobic legalnie do renty czy emeryturu 600zlotowej skandal nie maja co robic i sie czepiaja niewinnych ludzi biorokraci pie.......ni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli nie chcę kupować "brudnych" jajek, to tego nie robię... Proste... Kupując jajka od babci na targu mam pewność, że zniosły je kury biegające sobie po podwórku, a nie siedzące w klatkach 20 x 20 cm. Jajka poddane będą w domku obróbce cieplnej, więc sanepid może się odczepić. Dla mnie groźniejsze jest jedzenie, które mogę kupić w sklepie. Od babci nie kupię 26 letniego mięsa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
razor1911 napisał:
Jeśli nie chcę kupować "brudnych" jajek, to tego nie robię... Proste... Kupując jajka od babci na targu mam pewność, że zniosły je kury biegające sobie po podwórku, a nie siedzące w klatkach 20 x 20 cm. Jajka poddane będą w domku obróbce cieplnej, więc sanepid może się odczepić. Dla mnie groźniejsze jest jedzenie, które mogę kupić w sklepie. Od babci nie kupię 26 letniego mięsa...
Dokladnie jesli juz "kwitnie" to 26 letnie mięso ze Szwecji. Tutaj chocby jajka były zasrane to zasrane zdrową kupa od zdrowej kury a nie "swiecące" z fermy albo GMO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co roku jeździmy na wakacje nad jezioro i kupujemy wtedy mleko sery i jajka w gospodarstwie tradycyjnym, ale nie jakims ekologicznym. Kupuje tam też większość letników. Jak to różnica, czy tam czy tu przyjedzie kobieta z nabiałem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie z poprzednikami. Wkurza mnie tylko to ze URZEDNIKI chca decydowac co ja bede jadl i gdzie mam kupowac i od kogo. Ja sam lepiej wiec ktore jajko jest zdrowsze: czy od kury co sobie biega po podworku i wybiera nasiona i to co jej smakuje ,czy tej z klatki co dadza jej sztuczna karme i MUSI JESC bo inaczej zdechnie z glodu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to znaczy nielegalny nabiał? Jakieś nielegalne kury jajka zniosły, nielegalne krowy dały mleko? Wole kupić ten nabiał od babciny, która karmi stworzenia naturalna karma, niz nabiał w sklepie, w którym nikt nie wie co sie kryje, oprócz tego co napisano na etykiecie. Poza tym sama będe decydowac co kupować i gdzie i co mam jeść. urzędnikom i unii od tego wara. Sami niech wp...ją GMO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I o co tyle krzyku... jeśli ktoś nie jest zainteresowany taka forma zakupów poprostu nie korzysta. Ja nie kupuję takich rzeczy i w takich miejscach ale sa osoby którym to odpowiada. Wolność rynku i demokracja. A tak poza nawiasem to lepej zrobić porządek z dilerami pod szkołami niż starszymi paniami które raz w tygodniu sprzedaja 40 jajek. Jedno jest pewne starszą panią łatwiej złapać!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
e napisał:
Wolność rynku i demokracja.
nie ma socjalizmu bez demokracji, nie ma wolnego rynku bez kapitalizmu. socjalizm=kontrola kapitalizm=wolność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sanepid i inne służby niech się lepiej zajmą tym z czego robi się nabiał i wędliny sprzedawane w hipermarketach. Całe szczęście że Mumijne przepisy napotykają na Lubelszczyźnie na duży opór materii, bo inaczej bylibyśmy skazani na jedzenie samej chemii, a babciowinę z 10 jajkami i litrem śmietany wsadzałoby się do więzienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie do redakcji:Dlaczeo pokazując zdjęcia przestępcy |(bandyty,księdza,złodzieja,pijaka,pirata drogowego),to zasłaniacie im oczy na zdjęciu i zaciemniacie numer rejestracyjny pojazdu,a jak babcia handluje,to pokazujecie nawet jej jajka (na chodniku oczywiście)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Redakcji: Co właściwie było nielegalne: handel czy jajka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej jeść to niedozwolone od 26-letniego dozwolonego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędasy powinni stworzyć warunki do handlu tym ludziom ,a nie krytykować ! łącznie z sanepidem ,weterynarią i tych z ratusza? nikt o tym nie pomyślał? a co na to burmistrz czy wójt? kto tam siedzi na stołku?bo trudno powiedzieć ,że rządzi,skoro problemu nie umie rozwiązać!!!!!!! a lubelszczyzna ma wyśmienite sery i inne produkty spożywcze !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
art.112 KW. Kto trudniąc się handlem okrężnym (obwoźnym,obnośnym) środkami spożywczymi lub używkami nie przestrzega wymagań sanitarnych albo wprowadza do obrotu środki spożywcze zabronione w takim handlu,podlega karze grzywny. Komentarz do tego artykułu jest chyba zbędny a funkcjonariuszom SM Chełm radze zapoznac się z rozporządzeniem MSWiA za jakie wykroczenia mogą nakładać mandaty. Gwoli wyjaśnienia o jakie środki spożywcze chodzi to wyjaśniam : mięso,mleko i jego przetwory(mleko i jego przetwory musza być przebadane a sprzedaż ich odbywac się musi w przystosowanych do tego opakowaniach i warunkach ( lodówki lub chłodziarki),jajka(luzem i bez oznakowania z kąd pochodzą i kiedy zostały wyprodukowane - muszą być sprzedawane w opakowaniach zbiorczych- wytłaczanki),grzyby( muszą miec atest z "Sanepidu" - wydaja go za darmo). Jesli chodzi o warunki sanitarne to pierwszą rzeczą jest bezposredni dostęp do bierzącej wody i WC. Handel na chodniku czy ulicy poza wyznaczonym targowiskiem wżaden sposób nie spełnia tych warunków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
handel nielegalnym nabiałem hahahahahaahha w takim razie pytanko do poety co to napisał: gdzie dostanę w Lublinie legalny nabiał ? a może autorowi chodziło o nie ten nabiał - wtedy było napisać białko... CIEMNOGRÓD !@!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nielegalny nabiał? Może o amfetaminę chodzi? BTW: Ktoś jeszcze pamięta: "Sprzedam nabiał. Murzyn." ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu odwracanie uwagi od tego 25 letniego "mięsa", które sanepid w jakiś sposób dopuścił do sprzedaży. Teraz będą pokazowe kontrole jak oni dobrze pracują. Może niech ktoś zrobi statystyki ile osób zaraziło sie salmonellą spożywając nabiał z targu a ile osób zachorowało po zjedzeniu produktów sprzedawanych w hipermarketach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja znajoma pracuje w Urzędzie Skarbowym i szlag ją trafia, jak kierownictwo wysya ją i innych prcowników na polowanie na babcie sprzedające z koszyczka ten "nielegalny" nabial. Wstyd. Jak za Stalina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Źródłem chorób zakaźnych" to może być prędzej to co sprzedają w sklepach. Prosta sprawa - kupują od chodowcy litr mleka, a robią z tego 5 litrów, to jak myślicie co jest w tym mleku??? (dodam tak na marginesie, że ten litr mleka kupują od chodowcy za 50 groszy, a mleko sprzedają za ponad 2 złote.) I jeszcze jedno, żyje na tym świecie juz 40 lat, ale dopiero od niedawna widzę mleko które moze sobie stać - niekoniecznie nawet w lodówce - pare miesięcy. Nic dodać nic ująć:-( Pozdrawiam wszystkich kupujących mleczko od babci:-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I TAKIE CIEMNOTY W XXI WIEKU CZEPIAJĄ SIĘ TERAZ ''BABCIE' DO CZEGO TO DOSZŁO W POJEB...M PAŃSTWIE TRUDNO TAKICH MAMY MINISTRÓW CIEMNOTY CHODZĄCE NIECH SOBIE DOROBI STARZYNKA DO RENTY BO NASZE MINISTERSTWO SOBIE TYLKO PODWYŻKI PODNOSI PALANTY CO POKOŃCZYŁO 8 KLAS I 3 AKADEMIE [ PIERWSZOMAJOWE]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...